Keresés

Részletes keresés

orpheline Creative Commons License 2009.08.02 0 0 33

Ez az aranyos máv tegnap megint kitett magáért.....

 

Bp.- Dunaújváros vonal ( nem mellék, hanem fő....itt járnak a szép, légkondis Flirt-ök...) É. állomás(felső) 13.35 h.......... "szalacsis" stílusban a hangosbemondó közli, hogy a szerelvény, aminek 13.26-kor el kellett volna mennie - műszaki okok miatt kimarad......

 

ezt valahogy nem értettem mert ment a Fehérvári is, meg az összes többi vonat.... biztos valamelyik okos megint elszámolta magát........

 

Tudom, tudom... hírérték:0...... felelősségrevonás:0...... utazóközönség lexarása: 100%..........

 

Visszaváltottam a jegyemet, és a gödörben elsöröztem...... a következő járaton meg blicceltem..... szerencsére nem jött a kaller ( az ő szerencséjére...).....

orpheline Creative Commons License 2008.09.02 0 0 32
Belpolitikai Napló
Egymilliárdos mutyi a MÁV Cargonál - előállították a vezetőt
2008. szeptember 2. 15:31

A gyanú szerint kis javítással még üzemképessé tehető szerelvényeket értékesítettek hulladékáron

Kétezer, még futásképes, vagy kis javítással azzá tehető vasúti kocsit adott el hulladékáron három férfi, amivel több mint 1 milliárd forint kárt okoztak a vasúttársaságnak - közölte kedden a rendőrség.

A 44 és 57 éves budapesti, valamit 63 éves szolnoki férfit a rendőrség kedden előállította és gyanúsítottként hallgatja ki - olvasható a rendőrségi honlapon.

Kavalecz Imre, a MÁV sajtófőnöke az MTI-vel tudatta, hogy az egyik érintett jelenleg a MÁV Cargo Zrt. vezetője. A MÁV vezérigazgatója keddre összehívta a MÁV Cargo rendkívüli közgyűlését - tette hozzá.

A hatóságoknak 2007. május 14-én egy országgyűlési képviselő jelezte, hogy tudomása van arról, feltehetően törvénysértő módon adtak el 2000, a MÁV Cargo Zrt. tulajdonában lévő vasúti kocsit. Ezután indult eljárás, amelynek keretében több tanút, szakértőt is meghallgattak.



2000 vasúti kocsi - vasáron...... nem pite!
bubific Creative Commons License 2006.04.13 0 0 31

 

Nahát! Még azt sem!!

Előzmény: orpheline (30)
orpheline Creative Commons License 2006.04.07 0 0 30

És karácsonyra Te is kaptál miniatűr fa-kirakós játékot???..........))))

 

A vonaton mutatta a kaller srác, hogy ezt kapta a cégtől....:(((

Előzmény: bubific (29)
bubific Creative Commons License 2006.04.07 0 0 29

 

Ja, ja.

Átéltük élesben.

Előzmény: orpheline (28)
orpheline Creative Commons License 2006.04.07 0 0 28
számítógépes hiba miatt a fizetése 20%-át........ / volt ilyen februárban..../
Előzmény: bubific (27)
bubific Creative Commons License 2006.04.07 0 0 27

 

És aki dolgozott az mit kap?

Előzmény: orpheline (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.07 0 0 26
inkább takarítsák ki a kocsikat. - ha már nem tudnak újat venni. tudom, tudom a mostani tender...
orpheline Creative Commons License 2006.04.07 0 0 25

Végkielégités :  Örülj ha nem szégyenitenek meg utólag, hogy X Y nem volt képes ellátni a munkáját , ezért utilaput kapott. A következő ajánlólevele ez lehetne.

 

sajnos ez nem fog így működni, ameddíg a sógor-koma-rokonok, meg a politikai felsőbb utasítás alapján töltenek be minden állami vállalatnál vezető beosztást....

Pont úgy, mint régen, nem a rátermettség, tudás, hanem a protekció dönti el 1-1 beosztás elfoglalását....( direkt nem írtam végzettséget, mert ez nem feltétele a hozzáértésnek )

Előzmény: tama_i (22)
orpheline Creative Commons License 2006.04.07 0 0 24

Ezt a témát a cikk szerint viszont pont az szdsz-es körök vetették be a köztudatba.......

 

Zokon vették, hogy ki akarták hagyni őket a buliból????

Előzmény: hun2006 (23)
hun2006 Creative Commons License 2006.04.07 0 0 23

nem kéne hagyni a nagy állami cégeket lezülleszteni . ezt kéne megakadályozni, hogy szándékosan lezülleszthessék majd utána kijelentsék az állam rossz gazda és privatizálják!

 

Tegnap Orbán erre utalt és a legmegdöbbentőbb az volt, hogy az szdsz (ami kejelentette ők teljesen mentesek a korrrupciótól) és az mszp még csak nem is tiltakozott! Sőt azt is kerülték, hogy újra szóba kerüljön a dolog. Ez a szomorú!

 

De az emberek nagy része vette az adást...

 

tama_i Creative Commons License 2006.04.07 0 0 22

Nem is értem, hogy a sz*r munka jutalma hogyan lehet egyetlen kifizetett forint is állami pénzből. Szart csináltam kirugtak, kirugnak , még örüljek hogy nem a magánvagyonomból fizettetik meg a okozott kár nagy részét.

Aki balfasz modón ilyen szerződést szavazott mag néhány koklernek , annak ugyzsintén részt kellene vállani a kár megtéritéséből.  A juttatásokat a egnáló embereknek is pontosan nullára kellene redukálni. Ha majd felmutattál valamit ,Józsibogár pénzt csak akkor merjél kérni.

Végkielégités :  Örülj ha nem szégyenitenek meg utólag, hogy X Y nem volt képes ellátni a munkáját , ezért utilaput kapott. A következő ajánlólevele ez lehetne.

Törölt nick Creative Commons License 2006.04.07 0 0 21

Hát,ha a világon nem is,nálunk lehet ilyet csinálni...és nem csak aba főelvtársra kell gondolni,van még jópár ilyen dolog...de hát,ez itt abszurdisztán...ugye...

:o)

Előzmény: orpheline (19)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.07 0 0 20

Köszönöm,megvagyunk...

Minden a helyén,sőt,lettek aranyhalaim is,biza...

Kettő és nagyon jópofák...Kis gömbakvárium,hogy feldobja a lakást,kis plussz szín...

Az ex apósa amúgy sem csípte a fejem,nem voltam elég balos neki...

:o)

 

Előzmény: BENTA (18)
orpheline Creative Commons License 2006.04.07 0 0 19

Hali.

 

Ezt mind megértem. De....

 

Nem hinném, hogy a világon bárhol is lenne olyan hely, ahol egy adósságtól fuldokló cég vagyonokat költene bárkinek is a megjutalmazására, főleg nem úgy, hogy semmi reális alapja nincs annak....-  hacsak a vállalatnak erre nincs kimondott / kollektív / szerződésbe foglalt premizálási kötelezettsége.

 

Időröl-időre előrukkolnak hasonló, a közfelháborodást fokozó anyagi juttatásokról szóló hírekkel, pl. a BKV vezér 50 millió körüli jutalmára, bukott MÁV - vezetők sokmilliós végkielégítésére, stb,stb...

 

Ez a hír is"alkalmas arra, hogy a választások előtt megint hergelje a választók hangulatát".  Ügyesen beleírták, hogy az egyik jutalmazott a szakszervezeti főmufti volt, aki jelenleg kormánypárti képviselőjelölt..... 

Előzmény: BENTA (11)
BENTA Creative Commons License 2006.04.07 0 0 18
Meg attól is, hogy előástátok -e már a telefonregiszteredet a dobozok mélyéről:)) Hogy haladtok?
Előzmény: Törölt nick (16)
BENTA Creative Commons License 2006.04.07 0 0 17
Most már csak attól függ, hogy az exesítés simán ment, vagy balhéval. Mert az előbbi esetben sima ügy.:))
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.07 0 0 16

Hát,hobbyból beérem a felével is...sőt,a sofőrről is lemondok...

:o)

 

Előzmény: BENTA (14)
BENTA Creative Commons License 2006.04.07 0 0 15
Abban igazad van, postás múltam tapasztalatai alapján mondom, hogy az ilyen cégek alkalmazottai gyakran szereptévesztésben vannak. Viszont pusztán a nyereségesség nem lehet alapja a munkájuk megitélésének, mert lényegesen kisebb mozgásterük van mint a szabadpiacon, és sokszor kötelezően elégítenek ki kifejezetten veszteséges lakossági igényeket.
Előzmény: Törölt nick (13)
BENTA Creative Commons License 2006.04.07 0 0 14

Beszéld meg az ex-szel, hátha beszerez.:))

De nem jó, mert te csak hobbiból bakterkodsz. Azért nem jár ekkora zsozsó:)

Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.07 0 0 13
Én kb. 8 éve folyamatosan bérelek rakodóterületeket tőlük,2000-6000m2-t, attól függően,mennyire megy a bót.De a vezetőségről alkotott véleményem az elejétől az, hogy tehetségtelen,rugalmatlan banda.Az egyik vezető hölgy a múlt héten mondta, ha valami nem tettszik, menjek máshova.Na ha a főnökök máshol is ilyenek, megértem a topiknyitót.
Előzmény: BENTA (11)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.07 0 0 12

Ex apósjelölt nyomta a mávnál,2002től(előtte a mol-nál ült az öreg),a 6.helyen a cégnél...

Jóformán semmit nem csinált(ő maga mondta...amit szeretett volna,azt mind a káderek,mind a szagszervezet kiherélte),mégis havi millió feletti nettó,2cégautó,sofőr,3 havonta jutalom,utazgatás...

Ilyenek ezek...

Amikor meg lelépett,12 havi fizu+jutalom...

 

Ilyen munkahelyem nekem is lehetne,igazán...

Előzmény: BENTA (11)
BENTA Creative Commons License 2006.04.07 0 0 11

Tudod egy állami vállalat, ami kötelező feladatokat is ellát, nem lehet minden esetben nyereséges. Mivel a lakosság ellátása érdekében fenntart full veszteséges járatokat is, az eredményességet számonkérni elég fals hozzáállás. Ugyanez a helyzet a posták esetében. Ott a falusi kispostákat váltották le mozgópostákkal a veszetség csökkentése érdekében, és mekkora felháborodás volt itt az indexen is.

 

Lehet, hogy a vezsteséges MÁV üzletág dolgozói megszakadtak, hogy csak ekkora legyen a veszteség. Persze, ha azt mondanák, hogy lezárnak veszteséges vonalakat, akkor meg itt hisztizne mindenki, hogy elsorvasztják a kis falvakat, meg szándékosan munkanélküliséget generálnak az elzárt helyeken.

 

Ezt is vedd figyelembe, amikor a jutalmakról értekezel.

Mopndom azt, mint a MÁV-htól teljesen független ember.

Előzmény: orpheline (-)
MGperY Creative Commons License 2006.04.07 0 0 9
hiába nó, csak az államnál lehet igazán jól lopni.
Előzmény: orpheline (7)
looksharp Creative Commons License 2006.04.07 0 0 8

Amúgy a kiszervezésekkel a veszteség tobább nőtt, mert ezeknek az cégecskéknek a nyereségét is a MÁV fizeti, mint kizárólagos megrendelő (többnyire csak a MÁV-nak dolgoznak), amit meg az állam tartogat el.

 

Amúgy az járműjavítók a MÁV-nak csak kókányolnak, de vannak más megrendelőik is. Az éllovas itt Dunakeszi.

Előzmény: orpheline (-)
orpheline Creative Commons License 2006.04.07 0 0 7
Az engem sem zavar. A jó munkát+ a teljesítményt díjazni is kell (ene), de aki veszteséget halmoz évek óta, azt jobb helyeken kirúgják, mint azt a bizonyos macskát.....
Előzmény: looksharp (6)
looksharp Creative Commons License 2006.04.07 0 0 6

Engem nem az zavar, hogy a nyereséges részlegeknél prémiumoznak, hanem hogy a veszteséges személyszállításnál is ez megy, meg a forgalomnál is, a végrehajtó szolgálatot meg ellehetetlenítik.

 

Előzmény: orpheline (-)
orpheline Creative Commons License 2006.04.07 0 0 5

Ja, hogy így ösztönzik a vezetőket arra, hogy még több veszteséget termeljenek, lenyomják a cég árárt, bagóért megveszi valamelyik pártközeli milliárdos cég, majd továbbadják busás haszonnal mondjuk fél év múlva? Mint a repteret???

 

Véletlenül nem ilyesmit hoztak fel tegnap a korrupciós vita során is?

Előzmény: Libastop (3)
looksharp Creative Commons License 2006.04.07 0 0 4
Ha kilóra eladják, az csak jó, mert a járműállománnyal és a pályákkal voltaképpen már mást nem igene lehet csinálni, mint ócskavasként eladni, azt meg kilóra veszik.
Előzmény: Libastop (3)
Libastop Creative Commons License 2006.04.07 0 0 3
Gyurcsány beigérte a fejlesztéseket. Ami azt jelenti, hogy kilóra eladják a MÁV-ot. Mert azt mondja Gyurcsány, nem a pénzt kell költeni, azt mindenki tud! Fejleszteni, beruházni kell!:(
Előzmény: orpheline (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!