Keresés

Részletes keresés

cvt01 Creative Commons License 2008.10.21 0 0 167
Ha jol tudom a 400/5.6 + 1.4 kombinacional (ami gyakorlatilag 560mm/f8-ra valtoztatja az objektivet) csak az 1D/1Ds gepek tudnak autofokuszalni. Legalabb is a canon 1.4 telekonverter hasznalata eseten biztos. Ha a kenko at is tudja verni a xxD vazat akkor is azt gondolnam, hogy eleg sotet lesz a kep es az autofokusz lelassul es/vagy megbizhatatlan lesz. Nem allitom biztosra mert sosem probaltam.
Az biztos, hogy kell feny dogivel egy f/8-as objektivhez. A madarakat az allvany egyedul nem fagyasztja meg ahoz zarsebesseg is kell.
Előzmény: r1 (166)
r1 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 166
Ha madarat akarnek fotozni, akkor (300/4), 300/4 IS, vagy 400/5.6+allvanyban gondolkodnek. Hozza egy kenko 1.4 pro 300 telekoverter (esetleg meg egy ketszerezo). Ha meg occsobban es cipelhetobben akarnam meguszni, akkor esetleg egy egy 200/2.8II+ketszerezo. Vannak most uj Sigmak (eddig ilyesmire ugy hallottam, hogy az 50-500-at hasznaltak) azokat is erdemes lehet megnezni. Van ennek kulon topikja, ahol a hozzaertok tudnak iranymutatast adni.
Előzmény: tammmy4 (163)
seeman Creative Commons License 2008.10.14 0 0 165
A telekonvertereket nem zoomokhoz gyártják. A nagy fényerejű telékhez valók. Azok képminőségét is rontják, de még elviselhetően.
Előzmény: Mirones (164)
Mirones Creative Commons License 2008.10.14 0 0 164

Hi!

Valamelyik oldalon láttam tesztképet 70-200

                                                           70-200  + 1,4 x canon

                                                           70-200  + 1,4 x sigma

                                                           70-200  + 2 x    canon

 

És mindhárommal zuhan a képminőség. Nem is értem, hogyan lehet ilyen horror az ára ezeknek a kis gyűrűknek.

 

Amúgy én még mindíg nem döntöttem, hogy melyiket szeressem.

Előzmény: tammmy4 (163)
tammmy4 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 163
Sziasztok!

Természetfotózáshoz szeretnék venni egy új teleobit.
A 70-200 f4L és a 70-300 IS USM között vacillálok.
A 70-200 mellett szól a mindenki által dicsért szép képe, ellene pedig a kisebb átfogás és hogy nincs benne IS.
Gondolkozom, hogy a 70-200 mellé veszek 1,4x-ezőt. Erről mi a véleményetek. Az obi szép képét mennyire rontja az 1,4x-ező? Lehet hogy így képminőségben ugynitt vagyok mintha 70-300-at használnék?
Másik kérdésem: tapasztalatotok szerint 200-300 mm környékén szabadban, természetfotózásnál, szabad kézből mennyire számít az IS?
cvt01 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 162

Egy rakas tesztkep MINDEN canon objektivrol:

http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=141406

 

 

Elesseget itt tudsz osszehasonlitani huzd az egeret a kep fole es megmutatja a masodik objektiv kepet
Mirones Creative Commons License 2008.07.17 0 0 161

AZTAAAA MINDENIT!

 

Azon az oldalon találtam egy pár képet makrót is és leesett az állam!

 

Ezek után minden képpen kölcsönkérek egy 70-300 csinálok azzal is hasonló fotókat és már el is fogom végre talán dönteni, hogy melyiket szeressem! :D

Előzmény: Törölt nick (158)
Mirones Creative Commons License 2008.07.17 0 0 160
Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (158)
ötfelezős Creative Commons License 2008.07.13 0 0 159
Szegény 70-300... Mindig elterelik róla a szót. :)
Mirones Creative Commons License 2008.07.12 0 0 157

Köszi!

Amikor időd engedi!

Előzmény: obi van kitobi (156)
obi van kitobi Creative Commons License 2008.07.12 0 0 156
Később küldök a publikus mailedre pár képet 70-200/4 -el, ha gondolod.
(Lehet, h csak estefelé!)
Előzmény: Mirones (155)
Mirones Creative Commons License 2008.07.12 0 0 155

Killero mivel, hogy teleobjektívekről szól a topik gondoltam nem írom oda annak az ára meg a duplája.

 

obi van kitobi igazad van egy L-es telét se próbáltam még azért szeretnék képeket látni rólla.

 

Mano254 igen google a barátom 1 hete keresgélek rajta teljes mératü képeket és kijelentem, hogy ezalatt az idő alatt nem találtam meg az áltatad linkelt oldalt és hasonlót se!

Ezúton is köszi!

 

 

Köszönöm a gyors válaszokat!

Előzmény: Törölt nick (149)
obi van kitobi Creative Commons License 2008.07.12 0 0 154
Bocsi, természetesen nem neked akartam válaszolni, gondolom, az esti sörözés az okozója:)
Előzmény: Törölt nick (153)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.12 0 0 153
mintha én mondtam volna h fapados:P
Előzmény: obi van kitobi (150)
Mano254 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 151
Tényleg nincsenek tesztképek
4380 darab teljes felbontású kép elég lesz a 70-200-ról, vagy keressek még? :-)

És mielőtt eljátszanánk a másikkal is, a 70-300 IS teszképeit itt találod . Ebből csak 2793 van :-(

Egyébként gugli barátod is üzent...
Előzmény: Mirones (148)
obi van kitobi Creative Commons License 2008.07.12 0 0 150
"Kezd olyan érzetem lenni, hogy ez a 70-200 egy annyira fapados objektív, hogy szinte meg se érdemelné az L jelzést."

Ez -már megbocsáss- hatalmas butaság, látszik, hogy egyik 70-200-ast sem próbáltad...merthogy jó mindegyik.
Előzmény: Törölt nick (149)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.11 0 0 149
nincs róla teszt...
egy sem... ami normális lenne, á dehogy, ezeknek nem szabad hinni...
sőt canon.eos/zizzant etc nickű arcnál is találsz sztem képeket ha keresel...

csúnya lenne ha a 17-40 a duplájába kerülne, pedig az is L...
Előzmény: Mirones (148)
Mirones Creative Commons License 2008.07.11 0 0 148

Nézegetem már egy hete a 2 objektív közti különbséget (tudom ez nem sok idő),de én nem sok külömbséget látok a 2 között.

Sőőt a 70-300-al egész jó képeket láttam míg a 70-200 nem nagyon.

Kerestem én az egész neten ahol csak tudtam, de sehol egy normális teszt.

Kezd olyan érzetem lenni, hogy ez a 70-200 egy annyira fapados objektív, hogy szinte meg se érdemelné az L jelzést.

Mivel magyarázzátok, hogy ennek az ára most 160 körül jár és a legközelebbi L-es obi pont a duplája? Olyan is megfordult a fejembe, hogy ez az objektív olyan embereknek készült akik nagyon szeretnékek hasonlítani egy profi fotósra csak nincs 300 pénzük egy profi objektívre.(nem akarok megbántani senkit sem és akinek nem inge ne vegye magára)

Amúgy ha fölvetne a pénz valószínüleg a 70-200at venném, mert ha nem tetszene mondjuk bedobnám a dunába és vennék egy Canon 70-200/F2.8 USM EF-L IS-t
Nemtudom hogy érdemes-e a profi kategória teléinek a legaját venni vagy inkább a belépő vagy közép szint "tetejét"?

 

Mondjatok véleményt, de ne az legyen, hogy a szürke szín meg a piros csik mindent elmond!

 

Tudnátok küldeni képeket nekem? Nem kell sok csak akinek van valamelyik objektíve legyen szíves és ajándékozzan meg 1-2ővel!

Igérem nem használom föl sehol!

 

Mail-em publikus!

 

Köszi!

PHoNX Creative Commons License 2008.06.26 0 0 147
No igen...ez a bajom....
Az is nem is anyira izgat csak az ár és inkább azon gondolkodom hogy amcsiból 70-200/2.8 vagy ithon 70-200/F4 :D
Az az igazság hogy 70eFt a külömbség és anyit meg rá tudok áldozni de hát a garancia....fene tudja. (Nem sport hanem koncert...ezért dőlök inkább a 2.8 felé...bár fene tudja!:)


Ettől függetlenül köszönöm a gyors válaszokat és a segítséget!
elhart Creative Commons License 2008.06.25 0 0 146
70-200/4-et már 130-ért lehet újat venni made in Hungary-tól, itt használtan meg 110-ért. Ár-értékben ez ma szerintem a legjobb megoldás.
Előzmény: elhart (145)
elhart Creative Commons License 2008.06.25 0 0 145
Én 70-200/4-et használok, de a múlt szombatra elcseréltem cimbim 70-200/4 IS-re. Képminősége a fixekkel vetekszik. Jó.jó, nem 135/2L-el, de nagyon ott van. Ha nyugodtak a körűlmények 1/10-1/13-al is lőttem éleset, sőt 1/5-el is néha, no nem esküvői környezetben, ahol tevékenykedek. Szóval nagyon jó kis optika, de az IS használata attól függ, mire használnád, mert riport dolgokra, pld sport, nem való, oda a fény kell.......
Előzmény: PHoNX (144)
PHoNX Creative Commons License 2008.06.25 0 0 144
Köszönöm a gyors reakciót...akkor a következő a kérdés...

és lőn is...

Szal érdemes az ISes obiért anyival többet kiadni vagy sem?
(Tudom tudom...szigetelés meg stabilitásbeli külömbségek...pontosabban rázkódáscsökkentés)De megér ez nekem anyival több pénzecskét?

Valaki tapasztalat?
(Egyedi szoc vélemény hogy a nem fele hajlok...ha valaki meg tud győzni nosza rajta mert még minden lehet belőle:D)



Előre is köszi!
elhart Creative Commons License 2008.06.24 0 0 143
Bár a kukacoskodó tesztek szerint 70-200/4-nek jobb a képe picurkát, nem kérdés, hogy a fény legyen Veled, azaz 70-200/2.8 L.
Előzmény: PHoNX (142)
PHoNX Creative Commons License 2008.06.24 0 0 142
Sziasztok...

A következő a kérdés..folyik a vacilálás mit vegyek én halandó ember?
70-200/F4 vs. 70-200/F2.8
Tudom hogy a fényewrő a 2.8 melett van de hát az ár....lehet hogy meg tudnám venni de hát akkor a kisgatyám is rámenne....
Főként rendezvény illetve koncertet fotóznék....asszem ahoz a 2,8 jobb lenne!
Várom a reakciókat...pro-kontra rekontra!

Előre is köszi!
IJG Creative Commons License 2008.06.16 0 0 141
Sziasztok, most vacillálok, hogy egy ilyen obi és 55-250 közt. A 70-300-ast használtan tudnám megvenni 100e körül, míg az 55-250-et 30e-vel olcsóbban. Nem volt még telém, de ha már egyszer költök rá, akkor olyat szeretnék venni, amit használhatok is egy darabig. Az 55-70 közti tartomány szerintem nem túl érdekes (persze ezt sokan másként gondolják én most így látom) de van más, ami azt lefogja. Sokkal inkább érdekes a 250 és 300 mm közi tartomány. Már csak azért is, mert több helyütt is olvastam, hogy a 300-as tartomány közelében már lágy a kép, míg az 55-250-es obiról az hírlik, hogy a teljes tartományban megállja a helyét és nem lágyul meg a képe (kérlek cáfoljatok rám, ha ellentétes tapasztalataitok vannak). Akkor meg már jobb egy olyan 250-es obi, ami tényleg használható 250-ig, mint egy olyan 300-as, ami szintén kb 250-ig használható. Hogy az USM mennyit dob rajta arról övésem sincs, továbbá, hogy mennyire számít a műanyag/fém bajonett. Nekem egy 50-es F1,8-as obim van műanyag bajonettel. Én nem tartom gáznak, igaz nem is használom évek óta. És az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy az ár nekem nem mindegy. A két obi különbözetéből vehetnék mondjuk egy állványt... Egyébként jelenleg egy 350D vázon, hosszabb távon talán egy 20D vázon szeretném használni.
Nagyon hálás lennék, ha megosztanátok tapasztaltaitokat/tanácsaitokat!
Üdv
ötfelezős Creative Commons License 2007.04.07 0 0 140
Szia, na, mire jutottál, így évtizedek múlva? :)
Előzmény: selli79 (132)
seeman Creative Commons License 2007.03.04 0 0 139
   Állítólag gyorsabb lett az AF és közelebbre áll élesre...ennyi az én infóm...
Előzmény: polzg (138)
polzg Creative Commons License 2007.03.02 0 0 138

Sziasztok!

 

Egy kis kiegészítés a felvetésemet illetőleg. A Net-en ezidáig talált infók kivétel nélkül a Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG IF HSM obikról szólnak, ami az általam előzőleg megnevezett obi őse. A bennem megfogalmazódott egyik kérdés tul. képpen az lenne, hogy az új obi minősége vajon mennyire javulhatott?

 

Üdv: PolzG

polzg Creative Commons License 2007.03.02 0 0 137

Sze!

 

Bocs, rekeszt akartam írni(Ezt az idézetet a fototipp.hu oldalról másoltam be):

"Egy év után sajnos a rekesz meghanikája elromlott, a javítás 15 eFt volt de utánna nem jött több probléma elő, bár 4. éve használom. Más Sigmánál is tapasztaltam a mechanika gyengeségét a Canonhoz képest. "

 

Üdv: PolzG

 

 

Előzmény: Badmotorfinger (135)
z1laci Creative Commons License 2007.03.01 0 0 136

Ha a 30D mellet van egy 17-40 és egy 430 EX, akkor szigorúan 70-200 F4.:)))

 

(Megtaláltad a telefonod? )

 

Előzmény: polzg (133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!