Keresés

Részletes keresés

polzg Creative Commons License 2007.03.01 0 0 133

Sziasztok!

 

30D-hez szeretnék tele-zoom obit venni. Sigma 70-200 f/2.8 EX DG Macro HSM és Canon 70-200 f/4 L obik között próbálok igazságot tenni. Fényerő alapján egyértelműen a Sigmát választanám, de az olvastam róla, hogy 2.8-nál eléggé lágy a rajzolata, és ez nagyobb rekeszelésnél, ill. nagyobb tele állásban válik elfogadhatóvá. Ezen kívül még sokan kritizálják a Sigmák zárszerkezetének megbízhatóságát, kompatibilitását, és állítólag nagy a példányok közötti szórás. Van erről vkinek tapasztalata? Megér +60E-t a Sigma? Esetleg akinek van a fenti obik vmelyikével tapasztalata (és esetleg ő is e két obi közül választott), kérem ossza meg velünk/velem.

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv.: PolzG

selli79 Creative Commons License 2006.12.27 0 0 132
sziasztok

tudna vki felrakni par full felbontasu teszt kepet 70-300 IS rol?
a ket obi kozott filozok, csak hobbi celokra kellene, szoval szerintem 70-300 IS lesz. A profi (es milliomos) lennek 70-200 F4 IS et vennek, nem kene 2.8 mert nehez.

a 70-300IS szerintem jol illene, mint minosegbe, mint fokusz tavba a sigma 17-70-emhez. Neten sajnos nem sok fullos teszt kepet talaltam.
BBéci Creative Commons License 2006.11.26 0 0 131
 Az a baj, hogy nem a DO-s obi a fő téma, mert duplájába kerül, mint a topic címében szereplő másik kettő.
Előzmény: Szatelit (130)
Szatelit Creative Commons License 2006.11.25 0 0 130

Hali!
Igéretemnek megfelelően itt van néhány felvétel a 70-300 DO-val.

Minden kép egyenesen a CF kártyáról van, tehát semmilyen modosításon nem ment át. Teljes méret! Ha letöltitek és megnézitek pl. a EOS Viewer Utility-vel, láthatjátok a beállításokat.

Ez talán a legtöbbet mondó:

http://www.szatelitmagazin.hu/dorka_flash.JPG

A készülék saját vakujával, nyitott rekesszel (5.0), 1/60-al készült.

Ezek egy kéményről, különböző gyujtótávolsággal:

http://www.szatelitmagazin.hu/kemeny1.JPG

http://www.szatelitmagazin.hu/kemeny2.JPG

http://www.szatelitmagazin.hu/kemeny3.JPG

Egy tábláról:

http://www.szatelitmagazin.hu/tabla1.JPG

http://www.szatelitmagazin.hu/tabla2.JPG

http://www.szatelitmagazin.hu/tabla3.JPG

Ez meg egy a lányomról ismét:

http://www.szatelitmagazin.hu/dorka.JPG

Ezzel talán cáfolandó, hogy a 8-as rekesszel nagy lenne a mélységélesség.

 

A félreértések elkerülése végett, ezekkel a képekkel nem akarok bizonyítani semmit, csak segiteni a válsztásban, és, hogy kb. mire képes az optika.

Sj Creative Commons License 2006.11.11 0 0 129
Lesli nem biztos, hogy jó helyen jársz ezzel, ha csak meg nem toldod pár tizessel. Bár úgy látom nem bízta a véletlere és mindenhová beszurta.
Ötfelezős: nem értettem a "tesztet", de a képet látva leesett :) .
Előzmény: Leslie82 (128)
Leslie82 Creative Commons License 2006.11.11 0 0 128
Megvételre keresek Canon vagy Sigma zoom objektívet (kb. 200, 300 mm-ig) Canon 350D-hez reális áron (kb. 90.000 Ft,-ig) megfelelő állapotban. Minden megoldás érdekel. Mivel itt nem vagyok sokszor, a mailemre kérném az ajánlatokat: hoffmannleslie@yahoo.com
o0-0o Creative Commons License 2006.11.11 0 0 127
tapasztalatom szerint minél kisebb egy objektív fókusztávjának maximuma, annál gyorsabb a fókuszálása. Pl a Sigma 15-30-at lassú fókuszálásúnak mondják, mégis vagy 3-szor gyorsabb a Canon 70-200/2.8-nál, ami pedig köztudottan villámsebes. Tehát a 55-200 persze hogy gyorsabb minden 300-as végünél... (nemtudom egy 100-400 L-vel összevetve milyen lehet sebességben, de lehet, hogy...)
Előzmény: ötfelezős (125)
ötfelezős Creative Commons License 2006.11.10 0 0 126
Bár ez a kép kivételesen nem a 70-300-al készült, hanem egy fikccel. De hétköznapi "alapként" a 70-300-ast használom.
ötfelezős Creative Commons License 2006.11.10 0 0 125

Kösz. Ezt, mármint a koszolódást,  egyébként tesztelem már egy ideje:

http://fotobolondok.hu/fotoalbum/displayimage.php?album=lastup&cat=10051&pos=0

 De eredményt majd remélem csak sokára kapunk. :)

Az kétségtelen, hogy ez a 70-300, ha a föld felé fordítva félig lenyomom a gubicsot, majd messzi témára irányítom, érzékelhető ideig fókuszál. Szubjektív érzésem viszont az, hogy az 55-200 szinténelőlforgó nagyon gyors. De már hurrogtak le AF sebesség ügyben. :)

Előzmény: o0-0o (124)
o0-0o Creative Commons License 2006.11.09 0 0 124
Amelyik forog, annak sokkal lassabb a fókuszálása és könnyebben jut be szennyeződés a belsejébe.
Sj Creative Commons License 2006.11.09 0 0 123
Már maga a látvány se tetszik, hogy forog. Olyan furcsa, mondhatni, hogy gagyi, elvégre ilyen tizenezres kitobi színvonala jut eszébe róla az embernek (közben meg közel se annyi, mert ha jóval olcsóbb lenne én táskámban is lenne egy).
Másrészt tényleg szoktam használni polárt és cokin szűrőkészletem is van, hasznos kis dolgok a félszűrők néha. Szóval ennyi pénzért már csak ne legyen kompromisszum (jajjj már megint visszamegyünk a 4L-hez, mert abban nem sok van- jó tudom nem 300)
Előzmény: ötfelezős (122)
ötfelezős Creative Commons License 2006.11.09 0 0 122
Miért? Legalább látják a környezetedben, hogy élsz. :) De tréfát félretéve, egyes szűrők esetét kivéve mi a konkrét baj a forgással? Most nem azért, hogy lojális legyek az objektívemhez, de engem nem zavar. Fogni ott nem akarom, stb. Gyári napellenzővel használom, ami bizonyos értelemben még erősíti a dolgokat, de pont a forgással semmi bajom.
Előzmény: Sj (119)
Sj Creative Commons License 2006.11.09 0 0 121
Most hogy mondod! Emlékszem már, tényleg az csinálta (jóideje a szekrény mélyén nem igen). Még szerencse, hogy nem volt időm megszokni.
Előzmény: BBéci (120)
BBéci Creative Commons License 2006.11.09 0 0 120
 Ez a forgás engem is zavarni fog, de a kitobim ugyanezt teszi.
Előzmény: Sj (119)
Sj Creative Commons License 2006.11.08 0 0 119
Hello!
Köszi a válszat, újabb rossz pont a 70-300-nak a forgó eleje, nekem szerencsére nincs ilyeb obim, de próbáltam olyat és engem is idegesített.
Előzmény: Szatelit (118)
Szatelit Creative Commons License 2006.11.08 0 0 118

Szia!

A 70-300 IS USM tévedésből lett megvéve. Egy barátom intézte az USA-ban, csak nem figyelt oda és lemaradt a DO.... :(((

Na, mondom rendben, kipróbálom. Ami miatt helyből kiakadtam az a külső fókusz... nekem ne forogjon az objektív eleje! Egyébként az IS része teljesen rendben van, viszont ezt is rekeszelni kell. A méretéről meg ne is beszéljünk, kétszer akkora mint a DO. Nálam ez szempont volt. Tudom sokaknál meg az ár a szempont, megértem.

Vásárlás elött persze körülnéztem, sokat olvastam utánna, és meggyözött.

Mive van összehasonlítási alapom, szerintem szebb képet az a DO, persze ez szubjektiv...

A 8-as rekesz nem olyan sok, hisz tele állásnál 5,6-ról indúl. Nyitott állásnál lehet használni a 6,3-at is.

Megpróbálok keresni képet, de szerintem portré nem nagyon lesz.

Nem is tudom, hogy mit és mikor fényképeztem vele utoljára, mostanában nem volt időm....

Előzmény: Sj (116)
ötfelezős Creative Commons License 2006.11.05 0 0 117

Egy teszt azért csak egy teszt, és semmi más. Vagy jelent valamit, vagy nem. De a photozone szerint, míg a DO-s verziót le kell rekeszelni F8-ra, a DO nélkülit nem.

Sajnos, más olyan tesztet nem is találok, ami a kettőt hasonlítja össze.

Előzmény: Sj (116)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 116
Nem, fekvőről állóra van vágva. Obit forgatni nem volt időm.
BBéci: már csak egy usas ismerős kell :) .
Szatelit: miért váltál meg ilyen gyorsan a 70-300 IS-től? A do jóval drágább, gondolom nem csak a méret motivált! Ez a 8-as rekesz amiről beszétem, így a kis mélységélességet és az IS nyereség nagy részét is elbukja az ember a 4-hez képest!
Előzmény: longue (114)
Szatelit Creative Commons License 2006.11.05 0 0 115

Üdv mindenkinek!

 

Én 70-300 DO IS USM-et használok már fél éve.

Elötte volt 70-300 IS USM (nem sokáig, kb 2 hét) azelött meg 75-300 IS USM.

Nekem bejött a DO, mert nagyon kicsi (utazásnál nagyon praktikus) és a képe is rendben van. Inteligens IS funkcióval is rendelkezik.

Persz ahhoz, hogy nagyon éles képet kapjak legalább 8-as rekeszt kell használni, de ez szabadtéren nem lehet probléma.

Alaphelyzetben egy 24-105 4L IS USM-et használok, így van összehasonlítási alapom. A DO-val is lehet L-es minőségü képet készíteni.

A DO-t nem itthon kell megvenni, itt irreális az ára.

Remélem tudtam segíteni azoknak akik még vacilálnak.

longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 114

A teljes kép?

 

Előzmény: Sj (105)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 113
 Az USA-ban minden bolt raktárról kínálja.
Előzmény: Sj (112)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 112
most nézem itt volt írva, méghozzá neked :) .
Előzmény: Sj (111)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 111
Te erről nem is tudtál? A canon visszavonta az összeset valami hiba miatt.
Előzmény: BBéci (110)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 110
 Idén már nem lesz belőle semmi. Most néztem a geizhals-t, sehol sincs raktáron.
Előzmény: longue (109)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 109
Majd mutass képeket, ha meglesz!
Előzmény: BBéci (107)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 108
Ha csak ez számít tényleg ne habozz!
Előzmény: BBéci (107)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 107
 A 4L IS biztosan k.va jó, de drága és még mindig nincs 300 mm fókusztáv.
Előzmény: Sj (103)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 106

 A 75-300 IS egyértelműen sokkal gyengébb, már-már gagyi a 70-300-hoz képest. A DO verzió sem annyira jó, viszont a duplájába kerül.

A neten fellelhető képek alapján állítom, az én szemem alig látja jobbnak a 70-200L minőségét. A tesztek mérési eredményei is ezt igazolják.

Előzmény: longue (102)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 105
Ebben az 1,4x hátrányaiban igazad van, de a képminőséget 70-200-on 5,6-on úgy rontja, hogy szemmel nem észrevehető!
Stabi nekem is beválna persze, épp tegnap fotóztam 500 4L+1,4x-el szorzós gépen vagyis 1200mm-el egy monopodról, 1/100-nál így sikerült (no csak kell az az L betű):
Előzmény: BBéci (99)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 104
Canon EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM
De nem erről van szó?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!