Keresés

Részletes keresés

Sj Creative Commons License 2006.11.09 0 0 123
Már maga a látvány se tetszik, hogy forog. Olyan furcsa, mondhatni, hogy gagyi, elvégre ilyen tizenezres kitobi színvonala jut eszébe róla az embernek (közben meg közel se annyi, mert ha jóval olcsóbb lenne én táskámban is lenne egy).
Másrészt tényleg szoktam használni polárt és cokin szűrőkészletem is van, hasznos kis dolgok a félszűrők néha. Szóval ennyi pénzért már csak ne legyen kompromisszum (jajjj már megint visszamegyünk a 4L-hez, mert abban nem sok van- jó tudom nem 300)
Előzmény: ötfelezős (122)
ötfelezős Creative Commons License 2006.11.09 0 0 122
Miért? Legalább látják a környezetedben, hogy élsz. :) De tréfát félretéve, egyes szűrők esetét kivéve mi a konkrét baj a forgással? Most nem azért, hogy lojális legyek az objektívemhez, de engem nem zavar. Fogni ott nem akarom, stb. Gyári napellenzővel használom, ami bizonyos értelemben még erősíti a dolgokat, de pont a forgással semmi bajom.
Előzmény: Sj (119)
Sj Creative Commons License 2006.11.09 0 0 121
Most hogy mondod! Emlékszem már, tényleg az csinálta (jóideje a szekrény mélyén nem igen). Még szerencse, hogy nem volt időm megszokni.
Előzmény: BBéci (120)
BBéci Creative Commons License 2006.11.09 0 0 120
 Ez a forgás engem is zavarni fog, de a kitobim ugyanezt teszi.
Előzmény: Sj (119)
Sj Creative Commons License 2006.11.08 0 0 119
Hello!
Köszi a válszat, újabb rossz pont a 70-300-nak a forgó eleje, nekem szerencsére nincs ilyeb obim, de próbáltam olyat és engem is idegesített.
Előzmény: Szatelit (118)
Szatelit Creative Commons License 2006.11.08 0 0 118

Szia!

A 70-300 IS USM tévedésből lett megvéve. Egy barátom intézte az USA-ban, csak nem figyelt oda és lemaradt a DO.... :(((

Na, mondom rendben, kipróbálom. Ami miatt helyből kiakadtam az a külső fókusz... nekem ne forogjon az objektív eleje! Egyébként az IS része teljesen rendben van, viszont ezt is rekeszelni kell. A méretéről meg ne is beszéljünk, kétszer akkora mint a DO. Nálam ez szempont volt. Tudom sokaknál meg az ár a szempont, megértem.

Vásárlás elött persze körülnéztem, sokat olvastam utánna, és meggyözött.

Mive van összehasonlítási alapom, szerintem szebb képet az a DO, persze ez szubjektiv...

A 8-as rekesz nem olyan sok, hisz tele állásnál 5,6-ról indúl. Nyitott állásnál lehet használni a 6,3-at is.

Megpróbálok keresni képet, de szerintem portré nem nagyon lesz.

Nem is tudom, hogy mit és mikor fényképeztem vele utoljára, mostanában nem volt időm....

Előzmény: Sj (116)
ötfelezős Creative Commons License 2006.11.05 0 0 117

Egy teszt azért csak egy teszt, és semmi más. Vagy jelent valamit, vagy nem. De a photozone szerint, míg a DO-s verziót le kell rekeszelni F8-ra, a DO nélkülit nem.

Sajnos, más olyan tesztet nem is találok, ami a kettőt hasonlítja össze.

Előzmény: Sj (116)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 116
Nem, fekvőről állóra van vágva. Obit forgatni nem volt időm.
BBéci: már csak egy usas ismerős kell :) .
Szatelit: miért váltál meg ilyen gyorsan a 70-300 IS-től? A do jóval drágább, gondolom nem csak a méret motivált! Ez a 8-as rekesz amiről beszétem, így a kis mélységélességet és az IS nyereség nagy részét is elbukja az ember a 4-hez képest!
Előzmény: longue (114)
Szatelit Creative Commons License 2006.11.05 0 0 115

Üdv mindenkinek!

 

Én 70-300 DO IS USM-et használok már fél éve.

Elötte volt 70-300 IS USM (nem sokáig, kb 2 hét) azelött meg 75-300 IS USM.

Nekem bejött a DO, mert nagyon kicsi (utazásnál nagyon praktikus) és a képe is rendben van. Inteligens IS funkcióval is rendelkezik.

Persz ahhoz, hogy nagyon éles képet kapjak legalább 8-as rekeszt kell használni, de ez szabadtéren nem lehet probléma.

Alaphelyzetben egy 24-105 4L IS USM-et használok, így van összehasonlítási alapom. A DO-val is lehet L-es minőségü képet készíteni.

A DO-t nem itthon kell megvenni, itt irreális az ára.

Remélem tudtam segíteni azoknak akik még vacilálnak.

longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 114

A teljes kép?

 

Előzmény: Sj (105)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 113
 Az USA-ban minden bolt raktárról kínálja.
Előzmény: Sj (112)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 112
most nézem itt volt írva, méghozzá neked :) .
Előzmény: Sj (111)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 111
Te erről nem is tudtál? A canon visszavonta az összeset valami hiba miatt.
Előzmény: BBéci (110)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 110
 Idén már nem lesz belőle semmi. Most néztem a geizhals-t, sehol sincs raktáron.
Előzmény: longue (109)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 109
Majd mutass képeket, ha meglesz!
Előzmény: BBéci (107)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 108
Ha csak ez számít tényleg ne habozz!
Előzmény: BBéci (107)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 107
 A 4L IS biztosan k.va jó, de drága és még mindig nincs 300 mm fókusztáv.
Előzmény: Sj (103)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 106

 A 75-300 IS egyértelműen sokkal gyengébb, már-már gagyi a 70-300-hoz képest. A DO verzió sem annyira jó, viszont a duplájába kerül.

A neten fellelhető képek alapján állítom, az én szemem alig látja jobbnak a 70-200L minőségét. A tesztek mérési eredményei is ezt igazolják.

Előzmény: longue (102)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 105
Ebben az 1,4x hátrányaiban igazad van, de a képminőséget 70-200-on 5,6-on úgy rontja, hogy szemmel nem észrevehető!
Stabi nekem is beválna persze, épp tegnap fotóztam 500 4L+1,4x-el szorzós gépen vagyis 1200mm-el egy monopodról, 1/100-nál így sikerült (no csak kell az az L betű):
Előzmény: BBéci (99)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 104
Canon EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM
De nem erről van szó?
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 103
Nem próbáltam még egyébként tényleg a 70-300-at (nem is igen vágyom rá, max összehasonlításképpen), csak olvastam pár véleményt olyanoktól, akik arról váltottak 70-200-ra. Elég egyöntetű volt a véleményük.
Az IS persze jó kis dolog, most jön ki a 4L IS vedd azt! Ha minőségre vágysz persze.
Ha egy középszerű képpel is megelégszel akkor meg ne habozz, nem mondtam, hogy rossz lenne 70-300. Csak más kategória.
Előzmény: BBéci (94)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 102
Na már el is felejtettem, de az volt. Az f4L is van IS-ben.
Előzmény: BBéci (101)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 101
 Nem 75-300 volt?
Előzmény: longue (100)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 100
Ez így igaz, de nagyon van honnan rontani. Nekem ugyan a régi 70-300 IS USM volt, az újat jobbnak mondják, de ahogy tudtam eladtam. Főleg 200 fölött borzalmas volt.
Előzmény: BBéci (99)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 99
 A "szöröző" plusz kiadás, idő és macera a fel és leszerelése, használatával oda a 70-es kezdő fókusztávolság és a képminőséget is rontja. Eleinte terveztem egy 1,4-es vásárlását, de mint írtam, a stabilizátor nekem nagyon bevált, inkább arra van szükségem.
Előzmény: longue (96)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 98
... is nagyon...
Előzmény: longue (96)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 97
:)
Előzmény: tlight (93)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 96
Bizony nem könnyű, de a gyökkettő szörözővel nagyon teszi dolgát!
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 95

 200-ig nem létszükséglet a stabilizátor, fölötte viszont szinte nélkülözhetetlen. Próbáltam pár gépet és objektívet, mindegyikkel erre a megállapításra jutottam. A 70-200 2,8 IS sem kellene a súlya és a 200-as vége miatt, már amennyiben lenne rá pénzem. Az én céljaimra kevés.

Én már döntöttem: 70-300 IS USM!

BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 94
 Amennyiben nem hasonlítottad össze a két obit, ennyire nem lehetsz biztos az igazadban!
Előzmény: Sj (92)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!