Keresés

Részletes keresés

BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 107
 A 4L IS biztosan k.va jó, de drága és még mindig nincs 300 mm fókusztáv.
Előzmény: Sj (103)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 106

 A 75-300 IS egyértelműen sokkal gyengébb, már-már gagyi a 70-300-hoz képest. A DO verzió sem annyira jó, viszont a duplájába kerül.

A neten fellelhető képek alapján állítom, az én szemem alig látja jobbnak a 70-200L minőségét. A tesztek mérési eredményei is ezt igazolják.

Előzmény: longue (102)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 105
Ebben az 1,4x hátrányaiban igazad van, de a képminőséget 70-200-on 5,6-on úgy rontja, hogy szemmel nem észrevehető!
Stabi nekem is beválna persze, épp tegnap fotóztam 500 4L+1,4x-el szorzós gépen vagyis 1200mm-el egy monopodról, 1/100-nál így sikerült (no csak kell az az L betű):
Előzmény: BBéci (99)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 104
Canon EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM
De nem erről van szó?
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 103
Nem próbáltam még egyébként tényleg a 70-300-at (nem is igen vágyom rá, max összehasonlításképpen), csak olvastam pár véleményt olyanoktól, akik arról váltottak 70-200-ra. Elég egyöntetű volt a véleményük.
Az IS persze jó kis dolog, most jön ki a 4L IS vedd azt! Ha minőségre vágysz persze.
Ha egy középszerű képpel is megelégszel akkor meg ne habozz, nem mondtam, hogy rossz lenne 70-300. Csak más kategória.
Előzmény: BBéci (94)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 102
Na már el is felejtettem, de az volt. Az f4L is van IS-ben.
Előzmény: BBéci (101)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 101
 Nem 75-300 volt?
Előzmény: longue (100)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 100
Ez így igaz, de nagyon van honnan rontani. Nekem ugyan a régi 70-300 IS USM volt, az újat jobbnak mondják, de ahogy tudtam eladtam. Főleg 200 fölött borzalmas volt.
Előzmény: BBéci (99)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 99
 A "szöröző" plusz kiadás, idő és macera a fel és leszerelése, használatával oda a 70-es kezdő fókusztávolság és a képminőséget is rontja. Eleinte terveztem egy 1,4-es vásárlását, de mint írtam, a stabilizátor nekem nagyon bevált, inkább arra van szükségem.
Előzmény: longue (96)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 98
... is nagyon...
Előzmény: longue (96)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 97
:)
Előzmény: tlight (93)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 96
Bizony nem könnyű, de a gyökkettő szörözővel nagyon teszi dolgát!
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 95

 200-ig nem létszükséglet a stabilizátor, fölötte viszont szinte nélkülözhetetlen. Próbáltam pár gépet és objektívet, mindegyikkel erre a megállapításra jutottam. A 70-200 2,8 IS sem kellene a súlya és a 200-as vége miatt, már amennyiben lenne rá pénzem. Az én céljaimra kevés.

Én már döntöttem: 70-300 IS USM!

BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 94
 Amennyiben nem hasonlítottad össze a két obit, ennyire nem lehetsz biztos az igazadban!
Előzmény: Sj (92)
tlight Creative Commons License 2006.11.03 0 0 93
Szerintem ez a topic megkapta a végső kenetet ;-)
Előzmény: Sj (92)
Sj Creative Commons License 2006.11.03 0 0 92
Régen nekem is megfordult eszemben az a választás, de boldog 70-200L 4L tulajdonosként mindig csak megborzongok amikor erre hülyeségemre gondolok!
A 4l egy imádnivaló objektív f4-en is szinte tökéletes képpel (amivel szinte el is veszed az IS előnyét, mert a 70-300 lerekeszelve ad majdnem majdnem ilyesmi képet)!
A kenkó 1,4x-el(35pénz) is szinte tökéletes 5,6-ra rekeszelve (280 !!!).
Szóval aki nem érzékeny a minőségre csak rajta 70-300! Aki igen az meg ne gondolkozzon! A legtöbbet használt obim lett a 4L, szerintem többször koppan alsó állásban corpos vázon mint a felsőn, bár van felette is teleobim az igazat megvalva (de csak ha lehet ezt használom).
ötfelezős Creative Commons License 2006.11.03 0 0 91

Lágy. Ha képeket nézel végig, és mondjuk 15 volt előtte, ami 200 vagy alattival készült, akkor a 300-as gyútávval készültet látva a del irányába moccan a kezed. Kérdés, ez mennyiben tartozik a gyártási hiba alá.

Előzmény: BBéci (90)
BBéci Creative Commons License 2006.11.03 0 0 90

 Valamelyik ausztriai cégtől fogom megrendelni bécsi átvétellel. Egy kirándulással egybekötött utazást tervezek, így az útiköltség nem az obit drágítja. Kipróbálni csak akkor tudom, ha több is lesz belőle raktáron, ami egyáltalán nem biztos.

Mi a baja 300-on?

Előzmény: ötfelezős (88)
longue Creative Commons License 2006.11.02 0 0 89
200 fölött egész biztosan. :D
Előzmény: ötfelezős (88)
ötfelezős Creative Commons License 2006.11.02 0 0 88

Hát, a sorozatszám szerint az enyém is a hibásak közé tartozik, viszem is vissza nemsokára, mert eddig elég sűrűn használtam. A 300-as végét azért én inkább csak úgy könyvelem el, február óta elég sok képet lővén vele, hogy szükséghelyzeti objektív. Kérdés, hogy ez a szervízben járás után mennyire változik. Inkább tégy próbát, akár több példányt is megnézve.

Az IS az finom dolog. Bár nemrégen olvastam, hogy az IS nem az alapfelépítést jelenti, hanem plusz lencsetagokat, amik emiatt rontják a képet. Ha így nézzük, érdekes lenne ez az objektív IS nélkül. :) Lehet, hogy bizonyos helyzetekben még a 70-200/4L-t is ütné?

Előzmény: BBéci (85)
BBéci Creative Commons License 2006.10.31 0 0 87
 Amerikában raktárról szállítják. Az erre szánt pénzt másra költöttem, mos újra kell kezdenem a gyűjtögetést. Télen úgyis szobában szoktam fényképezni.
Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.31 0 0 86
A 70-300 gyári konstrukciós hibával jött ki amit elismert a Canon(némely széria).Gondolom most "átgondolják"
Előzmény: BBéci (85)
BBéci Creative Commons License 2006.10.31 0 0 85

 Számomra is komoly kérdés volt a topic címe, mára már erősen az IS felé hajlok. Tavaly ilyenkor a 4L volt hiánycikk, most (3-4 hónapja) a másikat nem kapni sem Ausztriában, sem Németországban.

Próbáltam néhány teleobjektívet és egyértelművé vált, a stabilizátor mindenképpen szükséges, ráadásul a 200 sem elég. A 100-300L tetszene, de drága és túl nagy az induló fókusztávja, 2 obinál többet nem akarok használni.

Előzmény: ötfelezős (84)
ötfelezős Creative Commons License 2006.10.29 0 0 84
Végül is nem. :) A topic címe eléggé nem értelmezhető, mert az alma és a körte... Mindenesetre ha lenne olyan, aki mindkettőt többet használta, mint 2 tesztkép, annak a véleménye tán érdekes lett volna.
Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.28 0 0 83
Miért,volt itt komoly kérdés?:)
Előzmény: ötfelezős (82)
ötfelezős Creative Commons License 2006.10.28 0 0 82

Mielőtt elérte volna a célját a topic, eléggé megült...

Paksihapsi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 81

Köszi! Közben én is megtaláltam és rájöttem hogy nem a magyarral kell!

 

Előzmény: pitman (80)
pitman Creative Commons License 2006.07.28 0 0 80
De miért a magyar honlappal próbálkozol?
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=PgComSmModDisplayAct&keycode=2112&fcategoryid=216&modelid=11922
Előzmény: Paksihapsi (79)
Paksihapsi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 79
Megnéztem A Canon Hungáriáét és ott semmi ilyesmit nem találtam a sajtóközlemények között, de azét köszi.
Előzmény: pitman (78)
pitman Creative Commons License 2006.07.28 0 0 78
A Canon hivatalos állásfoglalásában a honlapjukon.
Előzmény: Paksihapsi (77)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!