Keresés

Részletes keresés

Majdnem Creative Commons License 2006.04.07 0 0 15
én eladtam a 70-200/2.8Is-emet és egylábúval fotózok szinházban-hangversenyen  ... pont jó! 
Előzmény: o0-0o (14)
o0-0o Creative Commons License 2006.04.07 0 0 14
longue! Ugye a 75-300IS USM után szóba sem jöhetett IS nélküli tele? ;)
Előzmény: longue (11)
2Bálint Creative Commons License 2006.04.07 0 0 13

és mi van, ha alapból 400-on vagy? Átteszed 1600-ra?

vagy esetleg 800-on, akor 3200-re????

Előzmény: gfoto (9)
o0-0o Creative Commons License 2006.04.07 0 0 12
nem szép dolog, de irígyellek :) én is majd egyszer pont így fogok váltani, a végén még elegem lesz és költök a lakáspénzemből egy ilyenre a héten 8-o. Nálam a színhiba mellékes, sőt nem is feltűnő, sőt néha előny ha látható mégis :D mert olyan összevissza fényeknél dolgozom ahol néha jobb ha a piros mégsem annyira piros, ha a sárga inkább narancs árnyalatú, mivel csak piros vagy csak sárga lámpák égnek éppen és beégne az egész kép, ha nem vigyázok. De ez inkább WB beállítás, mint obifüggő. De már rég kitaláltam egy trükköt rá, amivel kiszűröm a túl piros fényt és ez nem a RAW ;)
Előzmény: longue (11)
longue Creative Commons License 2006.04.07 0 0 11

Holló!

 

Nekem 75-300 IS USM és a 70-200 2,8L IS USM van, az utóbbi pár napja.

Az előbbivel  van tapasztalatom, úgy 200-220-ig értékelhető, utána életlenedik.Színhiba is bőven van, éppen el akarom adni, inkább egy 1,4-es szőrőzőt vennék. 

nord Creative Commons License 2006.04.07 0 0 10

Nem tudom, hogy gyakorlatban valaki próbálta-e már: de a tesztek szerint a 300D ISO400-nál pont azon a zajszinten van, mint a 20D. Na most a 20D szinte csak tesztben kimutatható szinten zajosabb ezen az érzékenységen a 30D-nél...

De ettől eltekintve én is lecserélném a 300D-t egy harmincasra;)

Előzmény: gfoto (9)
gfoto Creative Commons License 2006.04.06 0 0 9

IS ugye normál remegésű emberek között 2 lépést jelent. És elkérnek érte L-es világban 100-200eFt-

ot.

Namost ha a 30D-t átteszem 100-ról 400ISO-ra? nem lesz élvezhetetlenül zajos, és nem is fog bemozdulni.

 

Ez az egyik ok, hogy lecserélem a 300D-t.

 

remélem bejön :)

Előzmény: paller (6)
kohalmik Creative Commons License 2006.04.06 0 0 8

Alakul a dolog! :)

 

Elhangzott már az hogy jobb a 4L mert max belenagyítassz és a jó minőség miatt is lehet ezt tenni, de felmerült az is hogy A4-ig mindegy?!

 

Hát nem posztereket gyártok , viszont sok esetben vágom a képet, belenagyítok, ilyenkor valóban nem mindegy a minőség!

 

Remélem idetévednek azok akik ilyen obikat használnak! :)

Előzmény: nord (7)
nord Creative Commons License 2006.04.06 0 0 7
Mekkora méretű kép lesz a végcél? Szvsz A4 vagy annál kisebb papírképen nem lehet különbséget tenni a két objektív közt...
Előzmény: kohalmik (4)
paller Creative Commons License 2006.04.05 0 0 6

Hát, nekem 70-200/4 L van, de nem adnám oda a másikért!

Azért az L az csak L!

Illetve, nekem az IS nem fontos, hiszen ha kell, vagy állványra teszem, vagy monopodra!

 

Zs

Előzmény: kohalmik (4)
o0-0o Creative Commons License 2006.04.05 0 0 5

Szerintem azt döntsd el, hogy fogsz-e mindig állványt cipelni magaddal-e vagy sem. És hogy milyen fényviszonyok közt fogsz fotózni leginkább. Magyarán szólva a felhasználástól tedd függővé. Ha nagyrészt jó fényviszonyok közt fogsz fotózni, azaz nem kell hosszú záridő, akkor mindenképpen 70-200/4. Ha rossz fényviszonyok közt fotózol leginkább (1/100-as záridőnél nagyobbra van szükség), akkor jól jön a stabilizátor. Leginkább ekkor a 70-200/2,8 IS USM az igazi. Jó tudom, nem ez volt a topic címe, de sajnos én is két éve ide lyukadok ki, hogy ez lesz majd nekem egyszer.

 

Aki 70-300-at vagy 75-300-at vesz, azt csak átmenetileg veszi, lehet hogy ez az átmenet 2-3 év, de a végén mindig L-nél köt ki az egyszerű halandó (persze aki nehezen is, de megteheti, hogy annyit költsön rá). Hogy mégiscsak az lenne a jobb. Az L-eknek talán kevésbé esik az áruk, bár a 70-200 IS az két három éve még 7-900 ezer volt ha jól emlékszem, most meg 513ezer az edigitalnál. (na most jól megcáfoltam magam :))

 

EF 75-300 IS USM-et használok két éve koncertekhez, és a stabilizátor sokszor jöt jól, de a fényerő hiányzott. Most vettem egy manuális fixet (200/2,8), stabilizátor nincs, de fényerő és mosott háttér az van. (Néha mosott az egész, ha nem koncentrálok eléggé, mert még nincs ef emulátorom, de majd lesz tuti!)

 

Amúgy 200mm és 300mm közt a 75-300-nál nem érzek eget verő különbséget. 200mm felett szerintem egy manuális fix 400mm-es vagy 500mm-es elég. Bár biztos megcáfolnak :D

Előzmény: kohalmik (4)
kohalmik Creative Commons License 2006.04.05 0 0 4

Hát kihasználtam, de ugye itt merül fel a kérdése a minőség és a mennyiség kapcsolatának.

ugye 300nál állvány nélkül... it jó az IS USM

 

de a képminőség most sokkal fontosabb, mert ha a 4L-es obit használom akár egy 1,4X tc-vel... itt a kérdés hogy milyen a minőség (és akkor le sem veszem az állványról :)

nord Creative Commons License 2006.04.05 0 0 3
A 200 és 300 közötti részt mennyire használtad (ki)?
Előzmény: kohalmik (2)
kohalmik Creative Commons License 2006.04.05 0 0 2

Szia!

 

Ezt nem egészen értem :))

 

nyár óta?vettem akkor egy Sigma 70-300at de az nem Canon, nem az igazi...

Pont az szeretném tudni hogy ahhoz képes mibe érdemes lépni, 70-300 IS USM-be vagy 70-200 4L-be? :)

 

Tanácstalan vagyok, és azt hittem itt a fórumon azért vannak olyanok akiknek ilyen objetívük van...Help!

nord Creative Commons License 2006.04.04 0 0 1
Tavaly nyár óta vacillálsz?;)
kohalmik Creative Commons License 2006.04.04 0 0 0
70-300 IS USM70-200 f/4L
kohalmik Creative Commons License 2006.04.04 0 0 topiknyitó
Kérek mindenkit akinek tapasztalata van e két objektív valamelyikével, ossza meg velünk! Köszi :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!