Hegymászás és fotózás, amit össze szoktam kötni, de az időjárási és biztonsági körülmények hegyes sziklás környezetben sokszor nem teszik lehetővé az objektívcserét, illetve ugyanígy többszörözők használatát. (Amúgy van gyökkettőszörözőm, kétszerezőm, bár mindkettő az I változat, mindenesetre a szekrényben fogják a port.)
A kezdő hetvenből nem szívesen engednék, a 300 meg nagyon szép túlvég lenne egy olyan helyzetben, mikor nem tudsz objektívet cserélni. Viszont a kezdő hetven fontosabb, mint a végső 300, és a tűéles 70-200 kép nagyon kéne, így tán maradok a 70-200-nál. De még mindig ugrál bent a kisördög... :)
Na jó, de elvárásilag mi fogott meg? A 300? Akkor meg? :) Akkor meg az a kérdés csak, hogy a -200/4 IS egy gyökkettőszörözővel romlik-e többet, mint amit ez ad. Az meg mintha nem derülne ki.
eredetileg 70-200 F4L IS USM-et szerettem volna mostanában vásárolni, de a Canon cashback lehetőségek között feltűnt az EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM is, ezért elbizonytalanodtam. Szerintem a 70-300 f/4-5.6 IS USM annak nem versenytársa, de ezt az L-es verziót sokan dícsérik a weben.
Sziasztok . Eladóvá vált előrelépés miatt kedvenc objektívem . Canon 70 - 300 . f/ 4 - 5.6 . IS USM . Hoya UV szűrővel . jó állapotban . irany ár : 74 000 ft . Érd. simanjani@gmail.com
Van egy eladó Canon 70-200 f/4 L USM obim, ha érdekel valakit. 500 alatti expó van benne, gyönyörű, karc-por-és gombamentes állapotban (hogy pontos legyek, kívül a gyönyörű fehér festéken egy helyen van egy apró karcolás, de ez a működését természetesen nem befolyásolja...), első-hátsó sapkával, napellenzővel, Hama UV-szűrővel együtt adom. Képet, ha kell, küldhetek még email-ben.
Nekem a pénztárca miatt egy használt Sigma EX 70-200 f/2,8-at sikerült vennem, de nagyon meg vagyok vele elégedve! Előtte egy L-es fix 4-es volt nállam egy-két hónapig, ekkor alakult ki a vágy. Nem bántam meg, hogy megvettem.
Ezt a "70-300 az rejtett L obi" dumát máshol is olvastam már. Valaki elkezdte, a többi meg mondogatja. Nem igaz. Az L-es obit elsősorban az építési szilárdság, esetleg a fényerő és a képszéleken is egyenletes képminőség különbözteti meg a non L-től. Az, hogy valami a kép közepén éles, nem jelent L-es minőséget. Mint ahogy a 400mm gyutáv alatti 5.6-os fényerő sem. A 70-200 mind építési, mind képminőségben ráver a 70-300-asra. Más kérdés, hogy az IS nélküli 70-200 olcsó L-es obinak lett tervezve, így képminőségében szerintem messze nem hozza ő sem az L-es szintet. Volt nálam, próbálgattam 15Mpixelen, tudom mit beszélek. Valaki írta, hogy 20D-n nem nagyon látott különbséget a két obi közt. Persze, 8 megapixelen pláne nem is fog, annyit még talán a kitobi is átvisz. Ha ma bemégy valahová (de akár 2010-ben is, amikor a hsz. íródott), 16-18 Mpixel alatt nem kapsz gépet. Ezt kevés obi képes átvinni. Szinte csak az L-esek és a fixek. Szóval a 70-200 non IS képe kicsit jobb lesz mint a 70-300, de még mindig kevés. Az képstabis ára meg a duplája... viszont a képminősége az egyik legjobb. A 70-300 szerintem a nagy mélységélesség miatt portréra alkalmatlan, mint ahogy erre a célra a 70-200/f4 sem a legjobb választás. Szép portréhoz 2-es, 2.8-as rekesz kellene. Persze, f4-en is lehet kicsit mosni a hátteret, de annál azért van szebb... :-) Portréhoz én az új 70-200-as árához gyűjtenék picit (nem is olyan picit), és vennék használtan egy 135/2-est. Esetleg újonnan is olcsóbb a 100/2-es non L. Csak hát a rugalmasság...
Azért általános, nem extra kontrasztos témára picit rekeszelve a 70-300 (200mm-ig) szinte ugyanolyan képet ad. Nekem volt mindkettő, vannak is tesztképeim. A stabilizátor pedig igen jó benne. Alapvetően az egyik munkára, a másik hobbira készült optika, el lehet dönteni mi a fontosabb. Nekem most is van egy 70-300, meg egy 100-400 is. Utóbbi 1 éve a szekrényben pihen, míg a fele súlyú 70-300 többször is eljött velem....
Érdekes, pontosan ezeken a dolgokon agyalok, mint te. Végül rátaláltam az általad is linkelt lapra. Kísérteties a hasonlóság :) Egyértelműen a 70 - 200 F4 L a nyerő.
A vizsgált 300-as nagyon gyenge teljesítményt nyújt. Ha nem lenne IS, azt mondanám, nyugodtan bevállalható helyette egy alacsonyabb árkategóriájú obi is. Nem is beszélve a meghibásodásokról.