Keresés

Részletes keresés

angolkisasszonyokrendje Creative Commons License 2016.03.01 0 0 86406

De mi történt Lady Wessex-szel??

zöldkomcsi. Creative Commons License 2016.01.26 0 0 86403

...életképtelen fiatalság.... alkalmatlan mindenre.... stb.... igen, ezt a szamárságot állítólag már 6 000 éves agyagtáblákra írva is megtalálták. (-:

A biblában nagyon szemléletesen fogalmazva, hogy " ..akik a jobbkezüket nem tudják megkülönböztetni a balkezüktől", nyilván voltak már ilyen okostelóféle gagyiságok ott Ninivében is, de az Úr valamiért nem siet, nem szereti elpusztítani se:

http://biblia.biblia.hu/read.php?t=1&b=32&c=4&v=11#v9

Előzmény: nyílméregbéka (86402)
nyílméregbéka Creative Commons License 2016.01.26 -2 2 86402

Nem egészen ez a vége, az egy másik novella lehet. 

 

Én még emlékszem rá, hogy amikor én fiatal voltam, akkor az öregeknek minden rossz volt, amiben mi örömünket leltük, és jajveszékeltek, hogy hogy elromlott a világ. Rohadtul ugyan azt csináljuk most mi is, és azt hisszük, mint akkor ők, hogy nekünk most baromira igazunk van. 

A világ meg megy a maga útján, és nem igazán törődik velünk.

Ha csak arra gondolok, hogy Erzsike néni, aki egyedül él, és nem tud a harmadikra felhozni három liter tejet, meg két kiló krumplit, tud az interneten rendelni, és ugyanott két kattintással ki is tudja fizetni, és nem kell a csúszós úton botorkálnia közértbe, bankba, akkor azt hiszem, jó, hogy létezik a net. 

Ha a 12 éves Józsika egész nap fülhallgatóval a fején üvöltözik, hogy micsinálszteállat, most lőjj, bammeg!, akkor nem annyira jó, de ez nem a net hibája. Az egy lehetőség, amivel lehet élni, és lehet visszaélni is. 

A gyufát sem kéne betiltani azért, mert már gyújtottak fel vele lakásokat. 

Előzmény: zöldkomcsi. (86401)


zöldkomcsi. Creative Commons License 2016.01.26 0 0 86401

Én is olvastam, a vége felé megtalálja a Mona Lisát? ...mert ha jól emlékszem az érzésket is tiltották. Másként közelíti meg de ilyesmiről szól a film akkortájt az is a 415 fok fahrenheit. Az elég pontosan vizionálta ezt ami lett.

Előzmény: nyílméregbéka (86400)
nyílméregbéka Creative Commons License 2016.01.26 -2 2 86400

Kamaszkoromban olvastam egy sci-fi novellát, ami nagy hatással volt rám, talán Aldiss, nem emlékszem már. A szokásos kiindulópont, a társadalom az atomháború után visszasüllyedve egy ősi állapotba, ahol a legnagyobb tabu a kerék, mert minden bajnak ez a forrása.

Azóta tudom, hogy valami önmagában nem lehet sem jó, sem rossz, mindez csak azon múlik, hogy az ember azt a bizonyos dolgot hogyan használja, és mire. Ha valakit az internet elidegenít, magányossá tesz, az az ő választása. Mások arra használják, hogy közelebb kerüljenek másokhoz. 

"Küldözzük a szem csüggedt sugarát,

s köztünk a roppant, jeges űr lakik."

(A szem csüggedt sugara behelyettesíthető a csüggedt háeszekkel, mélekkel, csettel.)  

Előzmény: zöldkomcsi. (86399)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2016.01.26 0 0 86399

"Nézd, ha találsz magadnak jobb terpet, az internet nem kötelező!"

 

(-: de az az, kötelező, ez a csapdája, szépen oda tereljük egymást. Na de nem ok az, az már következmény, az elidegenedés előbb volt, az internet azért lett csinálva, hogy kielégítse ezt az igényt.

Egyébként úgy tűnik, pedig nem akarom kritizálni, lehet is használni jól is. ...ez is, ez is lehet a probléma, a használat, bár hatalmas erőforrás, de végül is nem csak a párkapcsolatok nem lettek jobbak tőle, nem tudnak az emberek jobban egymásra találni (okey, rosszabbul se) de a gazdaság, a technika, a tudomány se fejlődik tőle jobban.

 

"Maradék régi barátaim mind külföldön vannak."

 

ez így függ össze, ha nem lenne internet illetve tágabb értelemben telekommunikáció) akkor nem is lennének külföldön. (-:

 

"Amugy meg kívánom, hogy találd meg a társad, tudod, mint zsák a foltját."

 

(-: semmi gáz, 30 évig nagyon jó házasságom volt, vagy még most is. "a volt feleségem mos és főz, kellene valaki aki takarít", így hirdettem magam a társkeresőkön, de nem nagyon volt kapásom. )-: ...viszont nap mint nap kell kihátráljak ..... tegnap pl már csak az, hogy akkor hol és mikor következett volna az előtte sose látott vörös bögyös pénztárosnővel a tescoban ((((((-:

Előzmény: Boszorka (86398)
Boszorka Creative Commons License 2016.01.25 0 0 86398

Nézd, ha találsz magadnak jobb terpet, az internet nem kötelező! Én nem csak párt találtam, hanem sokkal korábban igen sok jó ismerőst. Csak azért nem írok barátot, mert 60 voltam, amikor elkezdtem a netet. Sokkal korábban nem is volt és ebben a korban már nem születnek anynira szoros baráti kapcsolatok. Bevallom, hogy az életem része az internet, mert mindent ezen intézek és igen nehezen tudnám elképzelni az életet nélküle. Ugyanugy mint a telefon. Maradék régi barátaim mind külföldön vannak. Már nem utazgatunk olyan flottul mint régen, látogatóba. Viszont szorosan tartjuk a kapcsolatot telefonon, miután ők nem interneteznek. Tehát tekintheted egy szükséges rossznak az egészet, számomra egy áldás.

Amugy meg kívánom, hogy találd meg a társad, tudod, mint zsák a foltját.

Előzmény: zöldkomcsi. (86396)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2016.01.25 0 0 86397

Nem off az itt, de amit mondasz abban szerintem is van igazság.

Előzmény: alrgiii (86391)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2016.01.25 0 0 86396

Nekem nem tetszik a dolog akkor se. )-: Irreális igényeket gerjeszt, fogatlan banyák bobhercegről, rozzant nyuggerek csupa szilikon bombázókról álmodoznak. )-:

Kikapcsolja elszigeteli az embert a való világtól és egy olyanban éli az életét ami nem is létezik. A gyerekeket szokás félteni a netezéstől pedig lehet, hogy a nagyszülők nagyobb veszélyben vannak.

Ott vannak a csapdák amikor az emberek csak alkalmazásokká válnak egymás telefonján, amit nem tudtak még gépesíteni, kell egy ember hozzá, de csak arról szól az egész, legyen kiért babrálgati egész nap a készüléket, idővel majd lehet, hogy tényleg nem is kell ember hozzá, a két teló ellesz egymással. (-.

Kötöttem egyébként ismeretséget így az egyik meg is van ha függőfélben is, a másikat még nem tudom. szóval lehet....lehet....persze, hogy lehet, de nem igazán tetszik a dolog, a kapcsolatok a választék számától lesznek jók vagy rosszak.

Előzmény: Boszorka (86392)
Boszorka Creative Commons License 2016.01.25 0 0 86395

Erről már sok vígjátékot írtak, de definitiv nem az én terepem.

Előzmény: Öregúr43 (86394)
Öregúr43 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 86394

Mikor még albérletben laktunk, a főbérlő néni mindig ott szedte fel a palikat.

Előzmény: Boszorka (86392)
Boszorka Creative Commons License 2016.01.25 0 1 86393

Szivemből szóltál. Csak a választék lesz nagyobb a netes társkeresők miatt, aztán, hogy ki milyen szempont szerint választ, az már nem ide tartozik.

Előzmény: alrgiii (86391)
Boszorka Creative Commons License 2016.01.25 0 0 86392

Pontosan. Mert egy nyugidjas már hova járjon ismerkedni? Max. a temetőbe, de az nem olyan kedélyes hely.:-)

Előzmény: zöldkomcsi. (86388)
alrgiii Creative Commons License 2016.01.25 0 0 86391
Szerintem a párkapcsolatok minősége offtopik egy társkeresésről szóló topikban. A megismerkedés közege és az azt követő párkapcsolat tartalmassága teljesen független.
Előzmény: zöldkomcsi. (86390)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2016.01.25 0 0 86390

Vannak példák, ismerek én is, nagyon jó példákat is, de általánosságban a házasságok párkapcsolatok semmivel nem lettek jobbak. Rosszabbak lehet, hogy igen de az internetnek ahoz sincsen semmi köze.

Előzmény: alrgiii (86389)
alrgiii Creative Commons License 2016.01.24 0 0 86389
Én 35 évesen találtam feleséget. A szomszédban nem voltak megfelelő nők.
Előzmény: zöldkomcsi. (86388)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2016.01.24 0 0 86388

Szerintem van az. Az interneten a számát tudod növelni de minek? Annak, a semminek. )-: szóval máson múlik ez a dolog. alkalmi kapcsolatokra a net alkalmasabb az nem vitás, úgy látom csökken is kupik száma, a net kiszorítja.

Tudok példákat, hogyan tudnék, netn alakult és sok éve élő kapcsolatokra, de olyanok voltak mindég is, nem jobbak a házasságok így se semmivel mint amikor még a szomszéd lányt vették feleségül.

Talán a nyugdíjasok, azok járnak legjobban ezzel a lehetőséggel?

Előzmény: Boszorka (86387)
Boszorka Creative Commons License 2016.01.24 0 0 86387

100 lelkes faluban nincs választék. Az internetes társkeresőben viszont van. Lehet levelezni és sok mindent megtudni. Ha igéretes a dolog lehet telefonálni ha még telefonon is igéretes, akkor lehet valami semleges helyen találkozni. Nem biztos, sőt! hogy az első bejön, viszont az is kis változatosság az életben ha elbeszélgetünk, írásban, telefonon és esetleg személyesen emberekkel. Aztán lehet nemet mondani. Kis kitartással meg lehet találni azt akit keresel. Persze a lécet a saját szemmagasságodba kell emelni. Pl. egy 8 általánost végzett alkalmi munkás ne keressen egyetemet végzett nőt. Szóval az elvárásoknak reálisoknak kellene lenniük.

Előzmény: zöldkomcsi. (86385)
alrgiii Creative Commons License 2016.01.24 0 0 86386
Lottóötös évente 2-3-szor van, házasságból viszont évente többtízezret kötnek. És a lottóval ellentétben ez nem csak a szerencsén múlik (persze egy kevés abból sem árt hozzá).
Előzmény: zöldkomcsi. (86385)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2016.01.23 0 0 86385

Egy pár 100 lelkes faluban valakinek az egyáltalán lehetséges kapcsolatainak a szám pl 10, ha regisztrál társkereső oldalakra kilép az internetre akkor ez a szám megemelkedik pl 10 000 -re. És? ez nem egyéb mint annyi, mint ha a lottó ötöst nem 10 hanem 10 000 játékkal akarja eltalálni, az eredmény ugyan az, nem nyer nem kap semmit.

Ennek ellenére vannak párkapcsolatok (igaz egyre hidegebbek, önzőbbek, felszínesebek) és mitől függ a sikere? Mindent én tudjak? )-:

alrgiii Creative Commons License 2016.01.23 0 0 86384
A fórumozás nem rossz ötlet, nekem is volt 3 randim innen, viszont előtte 10 évig semmi. Szóval ha találni is akarsz társat, érdemesebb kifejezetten keresni. A feleségemmel biztosan nem találkoztam volna máshol.
Előzmény: _Barbara_ (86366)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2016.01.22 0 0 86382

háááát..... talán nem....bár lehet, hogy újabban igen, úgy életemben 58 vagyok, több nőt láttam kihasználva érzelmileg mint férfit anyagilag.

 

Előzmény: Boszorka (86381)
Boszorka Creative Commons License 2016.01.22 0 0 86381

Megjegyzem általában arról hallani, hogy a nőket húzzák le a pasik. Igen fantáziadús dolgokat hallottam és olvastam már. Ilyenkor mondom, hogy na igen, a nők hülyék. Lehet, hogy most érkeztünk el a tökéletes női egyenjogusághoz.:-)))

Előzmény: zöldkomcsi. (86379)
alrgiii Creative Commons License 2016.01.22 0 0 86380

Esetleg a körülményekről is írhatnál. Miért, mennyit, stb. De 99,9999999%, hogy sima lehúzás. Én olyan trükkel találkoztam annak idején, hogy telefonkártyáját töltettette volna fel velem (a kifogásra már nem is emlékszem). Nem töltöttem fel.

Előzmény: zöldkomcsi. (86377)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2016.01.22 0 0 86379

Ennyire egyszerű lenne? )-:

Előzmény: Boszorka (86378)
Boszorka Creative Commons License 2016.01.22 0 0 86378

Eszedbe ne jusson! Miért küldenél? majd ha teljesít kap, már ha professzionális a hölgy.

Előzmény: zöldkomcsi. (86377)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2016.01.22 0 0 86377

Pénz küldözgetés ismeretlen nőnek? Tapasztalat, vélemény?

eutin Creative Commons License 2016.01.20 0 0 86376

:-))))))

 

Szellemileg igen aktívak lehettek még ahogy a mondataidból kiolvasom, ami nagyon jó dolog, biztos megvan minden nap a magatok kis öröme, ahogy én gondolom . :-)

Előzmény: Boszorka (86375)
Boszorka Creative Commons License 2016.01.20 0 1 86375

Kösz. de 80+ -ban vagyunk már. Semmi újulás, örülünk minden napnak és élvezzük az életet.

Előzmény: eutin (86374)
eutin Creative Commons License 2016.01.20 0 0 86374

Mindez méltányolandó dolog minden téren amit így most leírtál - elmeséltél magadról. Érdekes és különleges történeted van... :-)))) Remélem a párkapcsolatod sikeres marad, mindig meg tudtok majd újulni valamiben hogy tovább tudjátok gördíteni a közös utatokat az eddig sikeres vonalon.

Előzmény: Boszorka (86373)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!