Keresés

Részletes keresés

Olajos 2 Creative Commons License 2021.09.11 0 0 5216

Esetleg tudnátok segíteni abban hogy a torszes birsfaknal bokor formára hogyan kell a csemetéket metszeni? 

Olajos 2 Creative Commons License 2021.08.30 0 0 5215

Üdv. A kortefa termokaros orsójanal emeletenkent hány oldalágak lehet meghagyni? A szakirodalom 4 mond de hallottam már olyat is, hogy 6 - ot. Mennyi oldalágak hadjak meg? 

Hepci Creative Commons License 2021.08.29 0 0 5214

Persze.

Csak ne szedjél le túl sokat a korona egészéhez képest.

Előzmény: Olajos 2 (5213)
Olajos 2 Creative Commons License 2021.08.17 0 0 5213

Sziasztok. Szilvafakat ha túl suro meglehet most metszeni? 

Ali-bá Creative Commons License 2021.08.12 0 0 5212

Az enyémen csak az anya lecsavarodását fékező rece volt. Lehet, hogy 2 év alatt okosodott a gyártó?!

Előzmény: Didergő Király (5211)
Didergő Király Creative Commons License 2021.08.12 0 0 5211

úgy rémlik, hogy van rajta kontraanya.

Előzmény: Ali-bá (5208)
beetee Creative Commons License 2021.08.11 0 0 5210

Anyát fűrészelni elhivatottság kell. :)

Normális csavarboltban biztos kapni vékonyítottat. annak tuti, hogy sík mindkét felülete.

Előzmény: Ali-bá (5208)
Ali-bá Creative Commons License 2021.08.11 0 1 5208

Van, hogy egy csavar kilazul. Nem kell mindig huzkodni, ha az anyacsavart lapjára elfűrészeled és a felét rendesen, a másik felét kontraként csavarod rá.  (Két másik csavarból is csinálhatsz olyan lapos, néhány menetes anyát, ami helyettesíti a kikopottat. Lényeg a kontra módszer.)

Előzmény: Didergő Király (5207)
Didergő Király Creative Commons License 2021.08.11 0 0 5207

köszi, ránézek, ha legközelebb lesz. most egy tescósom van, de már unom, hogy vagy szorul, vagy laza. de általában minden vágás után szorítani kell a csavaron. meg tavaly nyáron úgy szétcsesztem vele a könyökömet, hogy idén tavasszal múlt el a fájdalom. persze ez az én hülyeségem volt, lusta voltam elővenni a fűrészt, és a vastagabb ágakat is ágvágóval vágtam.

Előzmény: Ali-bá (5206)
Ali-bá Creative Commons License 2021.08.11 0 0 5206

Igen, ezt.  Egy csepp olaj kell időnként a forgó részekhez, esetleg a középső csavaron valamicskét húzni, de csak annyit, hogy ne szoruljon.

Az egyenes, vékony élűekből már több tönkre ment nálam, ez bírja. Persze nem kell feszegeteni jobbra-balra ezt se, csak lehetőleg (a vastagabbakat) 30°-os szögben vágni.

Előzmény: Didergő Király (5205)
Didergő Király Creative Commons License 2021.08.10 0 0 5205

ezt a fajtát mondod? nekem a lidlből a hosszú teleszkópos van, amihez fűrészlapot is adnak. a fűrészt nem használtam még, de a vágó része annak is jó. 

Előzmény: Ali-bá (5204)
Ali-bá Creative Commons License 2021.08.10 0 0 5204

Igazad van, valóban nehéz, de ragyogóan vág.

Előzmény: beetee (5203)
beetee Creative Commons License 2021.08.10 0 0 5203

A Lidlest kézbe vettem mikor ott volt akcióban. De elég nehéznek találtam a régi ágvágómhoz képest.

Ez a megboldogult az 5-6 centis ágakat is vidáman vitte, pedig nem is volt hosszú nyelű, vagy speciális, vagy "neves".

Előzmény: Ali-bá (5201)
naivkezdo Creative Commons License 2021.08.10 0 0 5202

Kérdezd meg Hepcit, hogy van-e kedve kiszolgálni. 

Előzmény: beetee (5200)
Ali-bá Creative Commons License 2021.08.10 0 0 5201

Én a Lidl-ben vettem olyat ami kihúzható nyelű és rövid görbe éle van. Nagyon bevált. (Több, mint tíz ollóm volt már 50 év alat, eddig legjobb egy fanyelű kovácsoltvas ágvágó volt, de ez ugyanazt tudja és sokkal kisebb erő kell hozzá.)

Előzmény: beetee (5200)
beetee Creative Commons License 2021.08.10 0 0 5200

Sziasztok! Van valakinek ötlete, hogy Budapesten, vagy a környékén hol tudok polcról gyorsan egy jó minőségű karos ágvágót vásárolni?

Ma-holnap használnám, ezért webshopok nem biztos, hogy jók.

És igen, olvasom, hogy van pár favorit márka/típus, amire normál esetben várnék, de havária van.

Szomszéd telekről átköszönt egy másfél méteres törzsátmérőjű eperfa. Szerencsére csak a csúcsi rész 2-3 méteres gallyai. De kiszabadítanám a kerítést és a növényeimet, amiknek nem tesz jót, hogy még mindig terheli pár ránehezedő ág.

A saját vágóm meg persze most adta be az unalmast. Eltörött az üllője.

Didergő Király Creative Commons License 2021.07.13 0 0 5199

köszi, megvárom amíg lesz időd/kedved. amúgy ma majdnem levágtam még egy hajtást a feketicsi meggyről, aztán mégsem. de előbb-utóbb majd le kell, gondolom, csak nem vagyok biztos benne, hogy ez a megfelelő idő.

Előzmény: Hepci (5198)
Hepci Creative Commons License 2021.07.12 0 0 5198

Bocs, nem nézem ezt rendszeresen, ha kifejezetten tőlem szeretnél valamit kérdezni: Oláh Gábor: info@interfruit.hu.

Most ittam pár pohár jó olaszrizlinget és nincs kedvem szakmázni, de hamarosan ránézek.

Előzmény: Didergő Király (5197)
Didergő Király Creative Commons License 2021.07.04 0 0 5197

sziasztok! nyári metszéssel kapcsolatban tudnátok segíteni? Hepci? :)) abban a hozzászólásomban vannak az előzmények, amire most válaszolok.

remélem nem lesz túl bonyolult, kezdem a könnyebbekkel. itt vannak az új képek (jobb gomb, kép megnyitása új lapon - és teljes méretben megjelenik a kép).

1. feketicsi meggy. ez szerintem egész jól sikerült, pedig ettől vártam a legkevesebbet. frankón kikötöztem, egyenes a törzs. tavasszal az egyedüliként a csúcson meghagyott, visszametszett hajtást is ki tudtam kötözni szépen, hogy függőlegesen álljon. jól reagált a visszametszésre, hajt ezerrel, tavaly ugye alig hajtott, "besült", ahogy Hepci mondta. két hajtást pár hete levettem, mert az egyik lefelé nőtt, a másik tök közel, párhuzamosan nőtt egy másik hajtással, így most alul van 6 hajtás, egy emelettel feljebb 3. ezek közül kell valamit még levenni?

2. korai meteor meggy. négy vázágnak szánt, visszavágott hajtást hagytam meg a tavaly őszi ültetés után (ez 2020 őszi ültetés, a többi 2019 őszi), de azok közül a legalsó sokkal kevésbé hajtott, mint a fölötte lévő három, ezért a legalsót levettem pár hete (látszik a képeken a pár héttel ezelőtti és a mostani állapot is). a három vázág fölött a csúcson hozott három hajtást. ezzel a három vázággal kicsit kevésbé tűnik kiegyensúlyozottnak a fa, mint a néggyel volt, de még elmegy szerintem. az a szerencse, hogy fölötte a három hajtás pont más szögekben áll. nem tudom, hogy ehhez hozzá kell-e nyúlni most.

3. mutsu alma. az a gondom vele, hogy a tavasszal a csúcson egyedüliként meghagyott, visszametszett hajtást nem tudtam kiegyenesíteni, mert nagyon erős. talán jobb lett volna ezen sem hagyni semmit, és nulláról indulni, mert így nem tudom hogy fogok "normális fa formát" kihozni belőle. megint hozott két hajtást felül...fogalmam sincs, hogy mit kéne csinálni vele, azt sem tudom, hogy mi lenne a cél.

4. top taste szilva. hajtott ezerrel, de nekem egy totál káosz (gondolom képen még inkább annak tűnik), nem tudom, hogy mi legyen vele. mindegyik vázágnak szánt ág két erősebb hajtást hozott, kivéve a legalsót, ott csak egy erős jött.

már bánom, hogy a mutsuhoz és a top taste-hez hozzányúltam, pedig nagyon próbáltam nem elcseszni.

tudom, hogy így nehéz tanácsot adni, talán ha azt tudnám, hogy mi lenne a cél, és azt hogy lehet elérni, akkor könnyebben eligazodnék.

Előzmény: Didergő Király (5180)
alfi13 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 5196

Az azért a szőlőnek sem mindegy hogy egyenes szép metszési felületet vág az olló vagy összeroncsolja a veszőt. Csak félreértettem a mondatodat azért írtam hogy ez nem Tescos olló

Előzmény: nyebojsza (5195)
nyebojsza Creative Commons License 2021.06.16 0 0 5195

Láttam a képén a feliratát,

azért mondtam, hogy a szőlőt egy 2000 Ft-os olló is viszi :D)

Előzmény: alfi13 (5194)
alfi13 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 5194

Csakhogy ez nem Tescos olló! Ez egy ARS VS-8-as japán gyártmányú talán a legjobb olló ami nálunk vásárolható. Kb 18.000 Ft körül van az ára.

Előzmény: nyebojsza (5193)
nyebojsza Creative Commons License 2021.06.16 0 0 5193

Ja, szőlőt a legolcsóbb teszkóssal is lehet :D)

Előzmény: joskabacsi (5190)
joskabacsi Creative Commons License 2021.05.01 0 0 5192

Sima VS-8.

Előzmény: zsorsz (5191)
zsorsz Creative Commons License 2021.04.30 0 0 5191

VS-7XZ?

Előzmény: joskabacsi (5190)
joskabacsi Creative Commons License 2021.04.30 0 0 5190

A második szezont toltam le vele, ilyen jó ollóm még nem volt:

zsorsz Creative Commons License 2021.04.27 0 0 5189

Az is megteszi.

Előzmény: Didergő Király (5188)
Didergő Király Creative Commons License 2021.04.26 0 0 5188

sajnos annyira nem vagyok felszerelkezve, de kihúzok valahonnét egy karót, aztán megpróbálok azzal "előfúrni".

Előzmény: zsorsz (5187)
zsorsz Creative Commons License 2021.04.26 0 0 5187

"esélyes, hogy a bambuszt meg le sem tudom verni."...földet előfúrni,vascsövet leverni!

Előzmény: Didergő Király (5186)
Didergő Király Creative Commons License 2021.04.26 0 0 5186

köszi, igazából ja, annyira nem vészes még a stanley, csak gondoltam, hátha már most közbe kéne avatkozni, megelőzendő a nagyobb bajt. de oké, ha egyelőre nem muszáj. meglátjuk, hogy mit csinál a mutsu és a top taste. kár, hogy eddig nem azt, amit "kellett volna". kicsit olyan érzésem van, hogy már most elrontottam. a feketicsinél nem érzem magamat ludasnak, az eleve reménytelen esetnek indult, de kíváncsi vagyok a fejleményekre. még a top taste és a feketicsi karózását kéne megoldanom. szereztem bazi erős és hosszú bambusznádat, mert a bolti karókat mire fixen a földbe verem, marad belőlük 1,2 méter a föld fölött. mondjuk esélyes, hogy a bambuszt meg le sem tudom verni.

Előzmény: Hepci (5185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!