Keresés

Részletes keresés

Hedo Creative Commons License 2012.11.06 0 0 16

ez tetszik :)

Előzmény: mafg (15)
mafg Creative Commons License 2012.10.29 0 0 15

azt, hogy: "az egyik virág fehér, a másik piros, a harmadik lila stb. Neked melyik kert tetszene jobban, az amelyikben minden virág ugyan olyan szinű és alakú, vagy az, amiben van piros is meg sárga is meg kék is meg mindenféle? Az emberek bőre szine is olyan, mint a virágszirmoké. Van fehér, vörösesbarna, sárgásbarna, fekete, sőt a hajunk szine is nagyon sokféle lehet. Ugye milyen érdekes?"

Előzmény: Hedo (13)
otthonülő Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14

egyszerűen azt válaszoltam volna, hogy ő így született.

Előzmény: Hedo (13)
Hedo Creative Commons License 2012.10.27 0 0 13

Jó a téma. Nem tudom miért kerülgetitek :)

 

Pár hete történt, hogy sorban áltam egy faluban a helyi pékségben. Zárás előtt 10 perccel érkeztünk, és szép kis sor fogadott. Épp magyaráztam a 3 éves "kíváncsi" gyermekemnek, hogy miért nem megyünk be, miért állunk a sok ember mögé, mi is a sorbanállás lényege, mikor megkérdezte az előttünk álló roma származású fiúra mutava (a füle hallatára), hogy a bácsinak miért olyan barna a bőre? Mit csinált, hogy ilyen lett?

 

Na erre ki mit felelne?

giriama Creative Commons License 2009.04.16 0 0 12
Természetesen el kell mondani mindent, egyszerűen. A lányom pont ennyi idős volt, amikor nagyon részletesen elmondtam neki,hogy mi a szex lényege. Akkor a továbbiakban neki is az lesz.
Előzmény: Gézoo (11)
Gézoo Creative Commons License 2006.03.23 0 0 11

Sziasztok!

 

   Mit mondjak neki?

 

 Egyik ismerősöm panaszolta, hogy nem tud mit mondani a hat éves kislányának,

amikor a sexről kérdez..  Ugyanis az apuka akkor is műveli az új barátnőjével, amikor

a kislány ott van náluk a szomszéd szobában.

   Azt hiszem mondanom sem kell, hogy a kislány mindent kilesett..

 

Gabiiiiii Creative Commons License 2006.03.21 0 0 10

en a kimeletlen oszinteseg hive vagyok a gyerek eletkoranak megfeleloen.Vannak kerdesek,amir el kell toprengjek,hogy fogalmaznam meg,hogy a gyerek megertse,de nem azert,hogy eltereljem a figyelmet.

 

En nem vagyok hivo,tehat a halallal kapcsolatban is a sajat meggyozodesemet tudom csak atadni.Akar a gyerekszuletessel vagy barmi massal kapcsolatban.

Kizarolag oszinten,a legjobb tudasom szerint.Persze elofordulhat,hogy tevedek valamiben,de sosem szandekosan

pro-vokál Creative Commons License 2006.03.21 0 0 9
Erdekes, itt senkit nem zavar, hogy minden off topik ? Nem csodalom, hogy a topiknyito lelepett. Mondjuk aki innen akar kutatasi anyaghoz infot gyujteni, nem irigylem...
Pudingocska Creative Commons License 2006.03.21 0 0 8
Kedves Robin!

Egy kicsit szerintem kemények voltatok, mert az, hogy hogyan reagálunk valamire választható, és az adott ember saját döntése. (Jelen esetben, hogy ír-e ide, vagy sem, megsértődik, megrémül, figyelmen kívül hagy, válaszol...) Szerintem ezért nem érdemes más nyakába varrni ezt a felelősséget.

A lényeg:

Nekem még nincs gyerekem, ezért is érdekel ez a topik. Ráadásul közel s távol alig akad egy-egy akin gyakorlatozhatnék, pedig lassan rajta lennénk az ügyön...
Ezért nem biztos, hogy az elképzeléseim megegyeznek a legjobb választásokkal.
Valahogy úgy képzelem, hogy amikor a gyerekem feltesz egy kérdést (pl. hogy hová megy aki meghal, vagy miért halunk meg,) akkor visszakérdeznék, hogy szerinte miért halunk meg, vagy mi lesz velünk ha már nem vagyok itt. Ebből egyrészt le is tudom szűrni, hogy magától mit gondol a dolgok mögé, másrészt egy kicsit saját gondolkodásra is "nevelem."
A miért csúnya a nénire azt kérdezném, hogy mit talál rajta csúnyának, és miért. Aztán elmondanám, hogy én hogyan gondolom: őszintén, úgy hogy ég abban a pillanatban is elgondolkodom a válaszon, nem egy sémát ismételgetek neki.
Amit viszont biztosan el szeretnék mondani a gyerekeimnek az az, hogy ugyan elmondom a válaszaimat, de mindig kutasson ő is a megoldások, válaszok után, és ne fogadjon el mindent egyből, csak azért mert mások mondják.
Persze tapasztalat nélkül ez még csak egy elképzelés. Ez olyan kérdés, ahol érdekel mások véleménye, de főleg megélt tapasztalata.

Köszönöm szépen!
Előzmény: ROBIN (4)
Eleon Nóra Creative Commons License 2006.03.21 0 0 7
Ezért kár nyitni egy topicot, hogy ez elsö hsz-re hanyatt-homlok meneküljél.
Gezooo pedig még csak nem is támadott. Nem is szokott.

Az Index topicjai már csak ilyenek, bárki bármit beleírhat, max. ha nem a témába vág, akkor töröltetheted. Itt semmi ilyesmi nem történt.

Azt gondolom, hogy nem vagy eléggé elszánt, vagy nem is érdekel igazán a téma, ha így megfutamodsz.

Nem minösítgetni kell a hozzászólókat sértödötten, hanem válaszolni. Még ha neked nem is teszö a hsz.
Előzmény: ROBIN (4)
Gézoo Creative Commons License 2006.03.21 0 0 6
Tényleg képes voltál elszaladni???  Vagy csak nem értél rá eddig válaszolni?
Előzmény: ROBIN (4)
Gézoo Creative Commons License 2006.03.21 0 0 5

Robin mi vaaaaan???????

 

 

   Ha tényleg ilyen könnyen feladod, akkor tényleg nem kellett volna belevágnod...

  Ugyanakkor a téma jó, szerintem is szükséges lehet erről beszélni.  A mások miénktől eltérő véleménye nem fikázás, hanem éppen fordítva, "vitale=élet"  vagyis az élet maga a vita... avagy a vitától tudod, hogy még élsz..

 

     Valóban van nagyon sok olyan kérdése a kicsiknek, amire gyakorlatlan szülő nem, vagy esetleg nagyon rossz választ tud adni.

   Ha viszont tisztázzuk az elején az alapelveket, akkor van remény arra, hogy valódi segítséget adjunk mindenkinak..

 

    Menekülsz, vagy partner leszel ebben?

Rajtad áll!

Előzmény: ROBIN (4)
ROBIN Creative Commons License 2006.03.21 0 0 4
nem akarok vetekedni veled szakértelemben, bár én is régóta foglalkozom gyerekekkel.

senki sem mondta hogy etalonként működik bár mi is. akkor ne is bezséljünk róla?
rendben, nem beszélünk róla.

remélem látod, hogy a siekres közbenjárásoddal valaki feladta a reményt és a lelkesedését is sikerült a fikázásoddal és az okoskodásoddal tönkretenned.

ha jó szakember lennél, segítenél és nem okoskodnál. mert mi lett most az eredménye?

ez. ezennel törlöm magam.

nem te vagy az első aki szétver egy topikot azzal hogy nem tudja visszafogni a frusztráltm bizonyítani akaró személysiégét.

ha jó szakember lennél, akkor hallani akarnál, és nem magadat hallatni. mert tudod aki beszél, csak azt mondja amit már tud, de aki meghallgat, az olyan információk birtokába jut, amit eddig nem birtokolt.


ha jó pedagógus lennél, meg tudnád közelíteni a témát- még kritikusan is- építően. mert ugye a pedagógus épít. te ne tudnád?

most viszont romboltál, és legyél büszke vele.
Előzmény: Gézoo (3)
Gézoo Creative Commons License 2006.03.21 0 0 3

Kedves robin!

 

   Nagyon sok éve foglalkozok kicsi és nagy gyerekekkel. A leggyakoribb hiba a velük

való "felnőtt" beszélgetésekben éppen az amiről szóltam.

  Tényleg ebben a topicban senki sem írt erről elöttem. Hiszen két hozzászólásnál

ez nem is lehet másként.

   A hozzászólást jelzésnek, figyelemfelkeltőnek szántam. Feltételeztem, hogy

olyanok olvassák, akik szintén "láttak már gyereket"...

   Ha azt feltételezed, hogy léteznek olyan minta mondatok, amelyek egységes

etalonként, minden gyereknél működnek, akkor tévedsz.

   Minden gyerek az általa megismert fogalmakkal építi fel a gondolatait.

Így "ahány ház, annyi szokás" elv alapján minden gyermeknek másként lehet

ugyanazt az új fogalmat elmagyarázni.

   Sajnálom, hogy ezzel nem vagy tisztában.

 

Előzmény: ROBIN (2)
ROBIN Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2
Kedves gézoo!

egy szó sem esett arról hogy a gyerek hülye, vagy csökkent értelmű, ezt te írtad le egyedül.
Sőt, itt elsősorban a szülők, felnőttek hozzáállásáról, gyakran tehetetlenségéről van szó, ilyen esetekben. Ha elolvasod a topik leírást, akkor biztos megérted. Nem tudom, honnan vetted hogy bárki is hülyének nézné akármelyik gyereket.

a "nem hülye, csak gyerek" elég régi szólásmondás, nagyon régen hallottam először.

esetleg van valami olyan ötleted is ami a témához kapcsolódik vagy csak az ötletet kívántad vitatni?



TOVÁBBÁ MEGKÉREK MINDENKIT, HOGY A TOPIK TÉMÁJÁRA VÁLASZOLJON, ÉS NE A LÉTJOGOSULTSÁGÁT, ÉRTELMESSÉGÉT, STB. VITASSA.




A valódi, építő válaszokkal szemben a topik szétbombázására nem vagyok kíváncsi.

és ne igazolódjon már be megint, hogy az index fórum használhatatlan, és általános jellemzője egymás fikázása, az új topikokba való "értelmes" beszólások.


tehát csak olyan írjon aki pozitívan hozzá tud tenni a témához. szerintem ez érthető és respektálható. kösz.
Előzmény: Gézoo (1)
Gézoo Creative Commons License 2006.03.21 0 0 1

Szia Robin!

 

  "A gyerek nem egy csökkent értelmű zanzásított felnőtt, hanem egy szuperintelligens csodálatos lény, erősen korlátos fogalmi és szókészlettel.."

 

  Ezt szoktam mondogatni, ha ilyesmivel találkozom. A hugom kislánya még egészen

két éves sem volt amikor nagyon sokat ott volt nálunk. Ezernyi kérdésével

alaposan lemerítette a felnőtteket, így "kézről-kézre" adtuk. Egyik alkalommal

amikor velem volt, az egyik kérdésére elkezdtem válaszolni, amikor megállított

és nyugodtan, szépen a következőt mondta:

  "Gézukám! Én kicsi vagyok és nem hülye!"

 

 Ez a mondat akkor megrázott. Hiszen ennyi értelmet, ennyire pontos

megfogalmazását a lényegnek, nem vártam egy alig két éves kislánytól.

 

   Így az a véleményem, hogy minden elmondható, amit el is akarunk mondani, de!

 

  Mindig! Csak és kizárólag azokat a szavakat és fogalmakat szabad használnunk

a magyarázat során, amit a kicsik már jól ismernek, ha új fogalmakat kell leírnunk.

Előzmény: ROBIN (-)
kalmarkalman Creative Commons License 2006.03.21 0 0 0
0 válasz jut eszembe.
Előzmény: ROBIN (-)
ROBIN Creative Commons License 2006.03.21 0 0 topiknyitó
Kíváncsian várom a kérdés-válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!