Keresés

Részletes keresés

goldnadel Creative Commons License 2006.03.16 0 0 100

Idén négy hidat zárnak le.

Akkora bukta lesz.

pofetta Creative Commons License 2006.03.16 0 0 99
horst fuchs fideszes lenne? Mert a Fidesz akart újraszámolni.
Előzmény: tüzes fal (93)
pofetta Creative Commons License 2006.03.16 0 0 97
És ez az info mire is jó? Aki nem szavazott, annak kukuricára kell térdepelnie? Vagy mi?
És azt is tudják, hogy aki szavazott, az kire adta a voksát?
Előzmény: Turulmadár (71)
zuglo_14 Creative Commons License 2006.03.16 0 0 96
te vadász, miért is jársz ide???? csak nem???:-)))))))))
Előzmény: tüzes fal (93)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 95

"Még bő három olyan hetetek van amikor még reménykedhettek fizetett "közvélemény" kutatóitokban. Utána jön a választás, utána meg itt fogtok nyarvogni újraszámlálás végett."

 

Biztos emlékszel a KE választásra, mikor kétségessé vált, hogy szabályos, törvényes-e ha az egyik frakció vezetője az urnánál ellenőrzi, hogy a frakció tagjai kire adják le titkos szavazatukat.

 

Az illető Áder János volt, a frakció a Fidesz.

 

Miután lebonyolódott a szavazás, Mandur László perceken belül, kommentár nélkül bejelentette a végeredményt, a jobboldal jelöltjének győzelmét. Az a Mandur László, aki személyesen is érdekelt lett volna Szili Katalin győzelmében, hogy előreléphessen a megüresedő Országgyűlés Elnöki posztra.

 

Nem sokkal később Gyurcsány Ferenc és Hiller István is úgy nyilatkozott, hogy az MSZP magát verte meg. (Jó tudom, hogy mindenféle érdekek jelen voltak. Több más mellett az is érdeke lett volna Gyurcsánynak, hogy Szili Katalin ne az MSZP-ben folytassa karrierjét, mint ahogy más érdek is jelen volt.)

 

Nos, ez volt az a pont, ahol magamban elismertem újra az MSZP-t, azután, hogy elég antipatikus módon, a saját zsákmányának, a saját koncának akarta tekinteni a KE posztot, és izomból akart egy - finoman fogalmazva - párt-jelöltet odanyomni.

 

Kedves Fiúk!

 

Az imidzset nem a kampány alatt kell építeni, és nem pusztán "píározással". Az négy év alatt úgyis kialakul, és aki nem dönti el előre, hogy kinek hisz el mindent, az elsősorban a szemének hisz. Remélhetőleg.

 

A Fidesz ugyanis még mindig nem számolt el választói felé a 2002.-es választási vereségének okaival. Nem a 23 millió román, és nem a béremelés ígérete döntött, de nem ám! A Fidesz, az otromba stílusával, magát verte meg. Csak még nem látta be. Legalábbis nyilvánosan.

 

Ahogy az eseményeket figyelem, önmaguknak sem. Pedig, tanulhattak volna az MSZP vesztett KE választás utáni, máig tartó népszerűség-növekedéséből!

Előzmény: tüzes fal (93)
Kamukáze Creative Commons License 2006.03.16 0 0 94
Te fal? Nem ciki a hidfoglalas, es a Fideszes utalgatas utan ezt az ujraszamlalas ugyet bolygatni? Eddig meg csak egyszer volt hiszti, csalas es ujraszamolas emlegetese. Mikor az MSZP nyert.
Előzmény: tüzes fal (93)
tüzes fal Creative Commons License 2006.03.16 0 0 93
Még bő három olyan hetetek van amikor még reménykedhettek fizetett "közvélemény" kutatóitokban. Utána jön a választás, utána meg itt fogtok nyarvogni újraszámlálás végett.
Előzmény: horst_fuchs (83)
őszkaján Creative Commons License 2006.03.16 0 0 92

 Árpi bácsi idejében voltak már fent fekete ruhások. Persze ettől függetlenűl fütty is volt. Aztán egy ideig nem láttam őket, meg fűtty sem volt.

 Lenne egy olcsóbb megoldás, Csurka Pesta bácsit kéne meghívni. Az ő takarásában Gyurcsák elmondhatná az emelkedett beszédét. Csak azért jutott eszembe, mert emlékszem, hogy az MDF-ben anno, kijelentette hogyha másra nem golyófogónak jó lesz. (Csak viccnek szántam, Mo nem Ámerika, itt nem nagyon szoktak merényleni csak a rend kedvéért kivégeztettnek)

Előzmény: Turulmadár (69)
Kamukáze Creative Commons License 2006.03.16 0 0 91
"Persze, ha a kialakult imidzsedet akarod tönkretenni, akkor csak mesterlövészezz!"

Egy kis tisztesseget, jo hirnevet sokan hajlandoak bealdozni mostanaban. En nem ertem, miert, mert semmit nem nyernek vele.
Előzmény: Törölt nick (82)
PortoAllegre Creative Commons License 2006.03.16 0 0 90


"Persze, ha a kialakult imidzsedet akarod tönkretenni, akkor csak mesterlövészezz!"
Hogy tenné már tönkre, hát talán volt neki?
Előzmény: Törölt nick (82)
GenYo Creative Commons License 2006.03.16 0 0 89
 ...egy ócska darab papírra. :O)))
Előzmény: GenYo (86)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.03.16 0 0 88
nyilván. nem egyenes következménye. a Martinovics-összesküvés az volt. ez meg nem. függetlenségi háború, sokféle nézettel, követeléssel. de nem volt a francia forr. egyenes következménye
Előzmény: GenYo (86)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 87

Úgy van! Aki nem érti, miért, az ne menjen politikusnak!

Előzmény: Personal_Jesus (85)
GenYo Creative Commons License 2006.03.16 0 0 86

 Liberté, égalité, fraternité!

 

 De nyilván nem tudták, hogy mit írnak le...

Előzmény: Personal_Jesus (81)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.03.16 0 0 85
márc 15-én, a szabadság ünnnepén, nem aggatunk mesterlövészeket a Nemzeti Múzeum szobraira. aki nem érti, miért nem, ne menjen politikusnak
Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 84

3. Mindig pont olyan "negatív szándékra" hívják fel az MSZP-vel kapcsolatban a figyelmet a Fidesz-oldalról, amit a Fidesz gyaníthatóan, vagy ténylegesen elkövetett már. Mint ez is.

 

Elvégre, ők csak tudják, mit hogyan kell!

Előzmény: horst_fuchs (83)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.03.16 0 0 83

1. a fidesz agitál már hetek óta azzal, hogy csalni fog az mszp.

2. a mai állás szerint marad ez a kormány...

Előzmény: Personal_Jesus (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 82

Ezt az elbaltázott mesterlövészezést legalább te hagyd már abba! Kit lőttek le? Nem gondolod, hogy azok, akiknek a kezében a fegyver volt esetleg, azoknak -

 

1.) Ugyanúgy ott voltak a rokonai a tömegben;

 

2.) A Köztársaság védelmére tettek esküt (ami egzakt fogalom, nem úgy, mint az elvont Nemzet, vagy mondjuk konkrét személy, mint Kádár, Orbán vagy Gyurcsány);

 

3.) A mesterlövészek, ha voltak, éppen a tömeget védeni voltak hivatva esetleges terrortámadástól, amit (ellentétben az egykori IRÁ-val és ETÁ-val) mostanában épp ott igyekszenek elkövetni, ahol a legnagyobb a tömeg és a legkevésbé vannak rá felkészülve?

 

Persze, ha a kialakult imidzsedet akarod tönkretenni, akkor csak mesterlövészezz!

Előzmény: Turulmadár (37)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.03.16 0 0 81
>az 1789-es francia forradalom és az 1848-as magyar események közötti egyenes összefüggést

mint ahogy nem volt egyenes összefüggés. különben nem állt voln a a nemesség a szabadságharc oldalára. jobb párhuzam az amerikai függetlenségi háború. csak sajnos a kimenetel volt itt bukásra ítélve. és bár az amerikai vezetők szabadkőművesek voltak ugyan, de koránt sem liberálisak - legalábbis nem a mai értelemben
Előzmény: GenYo (80)
GenYo Creative Commons License 2006.03.16 0 0 80

Az SZDSZ-ről egy szót sem ejtettem, az 1789-es francia forradalom és az 1848-as magyar események közötti egyenes összefüggést pedig nem az én tisztem megtanítani Neked.

 

A szerbeket és a románokat szintén nem említettem (bár a Nagy-Románia Pártra valóban gondoltam), de ... egy esetleges ismételt orosz terjeszkedési szándék például miért maradt ki az utalásodból?

Előzmény: Personal_Jesus (78)
sz Creative Commons License 2006.03.16 0 0 79
én se tudom elképzelni - gondolom szopatni próbált :)
Előzmény: Turulmadár (71)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.03.16 0 0 78
no, ez a liberális forradalom butaság, ez szerencsére csak az SZDSZ fejében van meg. azt aláírom, hogy ők mindent megtesznek azért - ha nem is tudatosan - hogy itt legyen a következő Masrid. De nem fog menni: a magyarokat az arabok is és a zsidók is kedvelik, ki tudja miért.

Milyen ellenlábasokra gondolsz? Azt monod mondjuk, hogy robbantanak majd a szerbek/románok? kérem, mi ez a soviniszta paranoia a liberálisoknál?
Előzmény: GenYo (73)
sz Creative Commons License 2006.03.16 0 0 77
garamvölgyi aszonta, ugyanez volt tavaly is.
Előzmény: Turulmadár (69)
RontóPál Creative Commons License 2006.03.16 0 0 76

Non! Ha betülekszik, akkor nem annyira vendég, de ha meghívják, akkor az. És akkor nem illik gyávázni, mert ugye ez történt.

Esetünkben ugye a nyokedli Parragh meghívta a kormányfőt, nyilván azért is, h a rendezvény fontosságát kiemelje. Ilyenkor beszólni, szvsz bunkóság.

Előzmény: Turulmadár (72)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.03.16 0 0 75
na, hülye vagyok, benne is van a szövegben :)

azt mondta, nemcsak hogy voltak, tavaly is vótak. csak akkor nem demonstráltak a tetőn :)
Előzmény: Personal_Jesus (74)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.03.16 0 0 74
az index, szsvsz az mti-től átvett híre a tudosításuk mellett:

Az állami ünnepséget komoly biztonsági intézkedések mellett tartották a Nemzeti Múzeumnál. Egyebek között távcsöves mesterlövészek figyeltek a múzeum homlokzatát díszítő szoboralakok mellől. Garamvölgyi László ezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI érdeklődésére elmondta: a biztonsági készültség az idén semmivel nem nagyobb a korábbi évekénél, a mesterlövészek tavaly is ott voltak a Nemzeti Múzeumnál. Szerinte az intézkedést az indokolja, hogy a nemzeti ünnepen a diplomáciai testület, külföldi kormányok képviselői - köztük védett személyek - is jelen vannak.

---

ebből én azt vontam le, Garamvölgyit megkérdezték, és nem cáfolta. de olyanra is emléxem a szaktopicban, ahol teljes egészében volt az mti hír, és ott ő is mondta. a lényeg, hogy a rendőrség és senki hivatalos szerv nem mondta, hogy nem voltak. de ez a topic úfent mondom, nem erről szól
Előzmény: sz (61)
GenYo Creative Commons License 2006.03.16 0 0 73

márc 15-én? Magyarországon? Ugyan.

Az időpont és a helyszin ideális. Európa közepén, egy nagy tömeget megmozdító nemzeti ünnepen, ami elválaszthatatlan az ezerszer átkozott liberalizmustól...

 

De ha így lenne, csókolom, miért kell letarroristázni a szaúdi focistákat?

Otromba hiba volt, bár én nem korlátoznám egy ilyen akció lehetséges kivitelezőit az arabokra. Van Magyarországnak (és az EU-nak) még egy-két potenciális ellenlábasa...

Előzmény: Personal_Jesus (62)
Turulmadár Creative Commons License 2006.03.16 0 0 72
Aha. Gyurcsány a saját házán kívül mindenhol vendég, ergo: Gyurcsányt nem szabad bírálni. Értem én. Csak nem tetszik.
Előzmény: RontóPál (70)
Turulmadár Creative Commons License 2006.03.16 0 0 71
Nem magyarázta el részletesen. Csak hogy a listában meg kell nézni, ki szavazott, ki nem & ezt összevetni a nyilvántartással. Én továbbra sem értem, ezt hogyan lehet, de ő nagyon magabiztos volt.
Előzmény: sz (52)
RontóPál Creative Commons License 2006.03.16 0 0 70
Aha. Tehát meghívták, és utána egy picit orrba nyomták. Akkor teljesen igaza volt Ferkónak, ha visszaütött. Vendéget nem bírálunk, sztem.
Előzmény: Turulmadár (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!