Keresés

Részletes keresés

MGperY Creative Commons License 2006.03.15 0 0 102
(érdemes megnézni miket ír a csávókám, ha jól figyeltem majd' minden hozzászólásban ostobázik, hülyézik, bazdmegezik, hát nem édes?)
Előzmény: Törölt nick (92)
NGid Creative Commons License 2006.03.15 0 0 100
Igazán szép lízingkonstrukciók akkor lennének, ha rá lennének kényszerülve a bankok. Amíg ez is megfelel a népnek, addig behajtják az extra lóvét.
Előzmény: gizibácsi (98)
NGid Creative Commons License 2006.03.15 0 0 99
:)
Hozzászólásaiból kitűnik, hogy jólétét leginkább az befolyásolja, hogy milyen kormány alatt éldegél. Egy Ovi kormányzás alatt ennél nagyobb bajoknál is bőven jól érezné magát.
Előzmény: sz (85)
gizibácsi Creative Commons License 2006.03.15 0 0 98
Eddig mindegyik kúrmány a lakosságot szorította, (bérből és fizetésből élők és kisvállalkozások)mert a milliárdosok az istennek sem akarnak és nem is fognak fizetni. (Igazán szép lizingkonstrukciók nem a kisembereknek lettek kitalálva, vagy fogadjunk, hogy alkotmányellenes lesz a luxus-házadó) Meg az igazi adókikerülési technikák arrafelé vannak, nem nálunk finghúzóknál.
Előzmény: kétútköz (4)
gizibácsi Creative Commons License 2006.03.15 0 0 97
Mikor emelték? Erre a hónapra még nem kaptam számlát, de a februári tőkére eső árfolyamváltozás 349.-Ft volt. Igaz, CHF-ben van a törlesztésem.
Előzmény: Personal_Jesus (-)
sz Creative Commons License 2006.03.15 0 0 96
elnézést, felületesen olvastam az előző hozzászólásodat.
Előzmény: Personal_Jesus (93)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.03.15 0 0 95
igen, de lehet, hogy erre jobb lenne egy jó kölcsönző. amilyen persze MO-n nincs
Előzmény: Derek (91)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.03.15 0 0 94
félreérthetően fogalmaztam: az én példámon keresztül bemutattam, lehet, hogy halinorbi ismerősei is adagokban kapják az emelést, nem havonta
Előzmény: fort lami (87)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.03.15 0 0 93
szövegértelmezés!

azt írtam, nem élek rosszul. (tehát a nagy átlaghoz képest) de rosszabbul, mint négy éve. segítettem?
Előzmény: sz (85)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.15 0 0 92

úgy hiszitek, hogy azért mert még nem jött el a valutaválság, az igazolja a 4éves gazdaságpolitikai ámokfutásotokat

 

Mármint az én ámokfutásomat? Az én véleményem a sajátom, nem az MSZP véleménye, ellentétben a Magyar Nemzeten kiokosodott "polgári keresztyény" agymosott bagázzsal, melynek be lehet magyarázni, hogy Magyarországon attól szűnik meg a költségvetési hiány, ha csökkentem a TB járulékot. Nekik mindegy, csak Orbán mondja, akkor az már kóser és megfellebezhetetlen.

 

garantáltan eljön, hanem az, hogy mikor.

 

Látom nagyon várod már a gazdasági összeomlást. Igazi vérmagyar vagy.

 

roppantmód ostobák vagytok

 

Tapló megjegyzés és értelmetlen.

Előzmény: netizen (77)
Derek Creative Commons License 2006.03.15 0 0 91
Nem ismerem annyira,de en 4 hengeres kocsit nem vennek csak 6 hengereset , az uzemanyag pluszt meg szerencsere ki tudom fizetni.MO-on is.Meg nekem tenyleg nem kene a kocsi mindennapi futkarozasra. Maximum a hetvegi pecazasra es idonkent lemenni vele a dunantulra Balatonra ,vagy Zalaba.Akkor meg meg tudnam engedni ,hogy ne kelljen annyira a benzinkutnal a szamlalot lesni.
Előzmény: halinorbi (89)
Derek Creative Commons License 2006.03.15 0 0 90
Ja ,vitatkozni azt eppen lehet rajta:-))
Előzmény: Daikini (88)
halinorbi Creative Commons License 2006.03.15 0 0 89
"Kocsija valogatja,mondjuk egy 3-4 eves Mercedesnel vagy minimum hathengeres Audinal nem olyan nagy matthulyeseg,"

Kivéve ha E-Class merciről van szó. :(

Előzmény: Derek (83)
Daikini Creative Commons License 2006.03.15 0 0 88
Hat... ezzel en vitatkoznek, de ez itt off :-)

Szerintem a mostani evtizedben szinte minden fajtanal mar ugy tervezik (de foleg a franciaknal), hogy veletlenul se birja 5-6 evnel tovabb. Vegyel ujat strategia.
Előzmény: Derek (83)
fort lami Creative Commons License 2006.03.15 0 0 87

Bár ezt Te írtad.

"a meglepő az volt számomra a levélben, hogy arról írt, bizonyos árfolyamingadozást magára vállalt eddig a cég, de ezzel már nem tudja megtenni. azaz sztem nem pontosan napra készen követik, hanem csak bizonyos sávokban a CHF árfolyamot"

Előzmény: Personal_Jesus (84)
fort lami Creative Commons License 2006.03.15 0 0 86
Akkor bocs !!
Előzmény: Personal_Jesus (84)
sz Creative Commons License 2006.03.15 0 0 85
nem, sajna nem élek jobban. nem élek rosszul, de nem jobban, mint 4 éve. sőt.

tegyük rendbe ezt, mert nem világos.
1. nem élsz jobban
2. nem élsz rosszabbul
3. nem élsz jobban, sőt.

akkor most mi van? nem élsz rosszabbul, de jobban se, sőt?
Előzmény: Personal_Jesus (64)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.03.15 0 0 84
de én nem írtam, hogy az enyém CHF-alapú lenne!
Előzmény: fort lami (81)
Derek Creative Commons License 2006.03.15 0 0 83

"teis matt hülye vagy. aki használt autót lízingre bevállal az megérdemli a sorsát, na."

 

Kocsija valogatja,mondjuk egy 3-4 eves Mercedesnel vagy minimum  hathengeres Audinal nem olyan nagy matthulyeseg,mert az kiszolgalna eletem vegeig,de valami 1.4-es 1.6-os japan,vagy europai fapadosnal tenyleg hulyeseg.

Előzmény: netizen (76)
Daikini Creative Commons License 2006.03.15 0 0 82
Sajat szerzemeny, de mondd mar azt, hogy a kulfoldiek, akik a maganszektorunk egy tekintelyes reszet tartjak a kezukben, nem latnak bele az orszagunkba. Ha a 30-as evek szovjetuniojaban elnenk, akkor azt mondanam, igazad van tenyleg ferditenek, na jo, lehet, hogy felnek a KGB-tol es nem mondanek ilyeneket. Mindenesetre Magyarorszag nem eppen izolacios politikat folytat. Boven van betekintese a dolgokba azoknak akiket ez erdekel.
Előzmény: netizen (78)
fort lami Creative Commons License 2006.03.15 0 0 81

De pontosan neked válaszoltam!

A topiknyitóban írtad le, hogy növekszik a törlesztőd, csak nemrég derült ki hogy svájci frank alapú, aminek meg ugye elhanyagolható volt az árfolyam-változása. Úgyhogy a bank simliskedik.  

Előzmény: Personal_Jesus (79)
Daikini Creative Commons License 2006.03.15 0 0 80
Nohat... fel ne robbanjal :-)

1. a munkankhoz kell kocsi.
2. a regi kipurcant, es nem volt ertelme megjavitani, mert majdnem annyiba kerult volna a harmadszorra is hengerfejes motort helyrepofozni, mint egy ugyanolyan kocsi a hasznaltauto piacon.
3. Egyebkent is sporoltunk mar egy ideje, es ugy kalkulaltunk, hogy ha hagyunk egy kis tartalekot, akkor nyarig kihuzzuk, es ha minden oke lesz, akkor egy osszegbe is vissza tudjuk fizetni a kolcsont. Ha nem, akkor sem fog foldhoz vagni a reszlet, plane azert, mert hamarosan lejar a havi 11000 Ft-os reszletunk, amelyet a teto felujitasara koltottunk, szoval max 12-14 ezerrel leszunk rovidebbek 2 evig arfolyamfuggoen. Egyebkent a kocsi maximalisan megeri az arat mindenki szerint akinek volt dolga vele azt allitja, hogy az egyik legmegbizhatobb fajta. Talan ez az egyetlen "ha" a szamitasunkban.

Summa summarum, a gazdasagi ereje a csaladnak ennyit bir meghozza jo tureshatarral. Nem szivatjuk magunkat, van egy szerintem jo kocsink, es kesz.
Előzmény: netizen (76)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.03.15 0 0 79
az enyém nem, de nem is az enyémet vitattad, hanem hali ismerőséét
Előzmény: fort lami (66)
netizen Creative Commons License 2006.03.15 0 0 78
Nagyon nem tudnak elmosni dolgokat, hiszen a kulfoldi mukodo toke annyira benne van a gazdasagunkban, hogy jobban mukodnek, mint a legprofibb kemhalozatok. Te ezt saját kútfőböl tolod, vagy olvasod ezeket? :D
Előzmény: Daikini (75)
netizen Creative Commons License 2006.03.15 0 0 77
az a baj veletek, hogy roppantmód ostobák vagytok és úgy hiszitek, hogy azért mert még nem jött el a valutaválság, az igazolja a 4éves gazdaságpolitikai ámokfutásotokat. szóval nem az a kérdés, hogy eljön-e - ha ti hatalmon maradtaok, akkor garantáltan eljön, hanem az, hogy mikor.
Előzmény: Törölt nick (73)
netizen Creative Commons License 2006.03.15 0 0 76
teis matt hülye vagy. aki használt autót lízingre bevállal az megérdemli a sorsát, na.
Előzmény: Daikini (45)
Daikini Creative Commons License 2006.03.15 0 0 75
Nagyon nem tudnak elmosni dolgokat, hiszen a kulfoldi mukodo toke annyira benne van a gazdasagunkban, hogy jobban mukodnek, mint a legprofibb kemhalozatok. Nem veletlen, hogy nem vettek komolyan Jarait mikor fikazza azt a gazdasagot, amelynek kvazi o a feje, mikozben azert csak megvan a betevo 3-4%-os novekmenyunk. En persze nem allitom, hogy ne lehetne jobban csinalni. Szamos pelda van arra, hogy egy tetteros es intelligens kormanyzas (mint 50-es evekben Japanban, 70-es evekben Del-Koreaban, Taiwanban, 90-es evek Kinajaban) szinte csodakat kepes muvelni a gazdasaggal. Nyilvanvalo nekem, hogy sem az MSZP-ben sem a Fideszben nincsen meg ez a potencial, es ezekbol valoszinuleg nem is lesz tobb, minthogy eldocog veluk a gazdasag.
Előzmény: Personal_Jesus (53)
fort lami Creative Commons License 2006.03.15 0 0 74

"De ha nem tudják a további 4 év alatt rendbehozni"

Maradjunk másfél évben !

Abból már minden látszik :) 

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.15 0 0 73
Pedig néhány jobbos legény már nagyon várja ....
Előzmény: zsolti05 (72)
zsolti05 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 72
Egyelőre nem igazolódtak be azok a félelmek, hogy március 15-én valami nagy támadás indul majd az ünnep miatt idehaza védtelen forint ellen. napi.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!