Csúnyán elborult a nyírségi ajánlószelvényügyben az MSZP, de a Vajnai-féle MP 2006 is. Előbbit a szabolcsi területi választási bizottság, utóbbit az OVB utasította el. A hangfelvételek elég rossz minőségűek, így nem tudott ezzel érdemben foglalkozni egyetlen bizottság sem. Arról nem is beszélve, hogy ilyen amatőr módon kicsúszni a határidőből mindkét társulatot minősíti, az OVB pedig formai okok miatt lökte vissza a panaszukat. Miközben Kiss Bálint, Vajnaiék megyei elnöke arra hivatkozott, hogy segítséget ígért neki a Fidesz, ő maga összeszedte a szelvényeket Vásárosnaményban, és van egy fehérgyarmati jelöltjük is, azaz listát állíthattak Szabolcsban. A kérdés most az, hogy kapott-e szelvényt a Fidesztől? Ha igen, akkor jobb, ha csendben marad, mert ha az ajánlók eredetileg a Fideszt akarták támogatni ajánlószelvényükkel (és nem őt), akkor csalással jutott szelvényhez (és jelöltséghez). Ebben az esetben a Fidesz valószínűleg üres szelvényeket adott át neki, amit az ő nevére töltöttek ki. (Ez történt Ráckevén is, ráadásul ott az MSZP jelöltjének felesége rohant a bizottsághoz, és bebizonyította - ha igaz -, hogy 17 választó eredetileg nem a thürmeri jelöltnek, hanem a Fidesznek szánta a szelvényt.) Ha nem kapott, akkor pedig fölösleges volt az egész ugrálás, hiszen nem történt törvénysértés. Ebben az esetben nyilván az MSZP-nek jött volna jól, ha beigazolódik a csalás; ezért vitték el Vajnaiék a hangfelvételeket Veres Jánoshoz. Nem véletlenül mondta Vajnai két hete, hogy nem árt, ha a felvételek több helyen is letétben vannak, így jutott el a kazetta az MSZP-hez. Vajnai egyébként az MSZP-nek és Thürmernek is köszönheti jelenlegi, Magyar Villamos Művek-beli állását (ahol Pál László korábbi ipari miniszter a vezető), hiszen 2002-ben az MSZP belement abba, hogy ott dolgozhasson Paks helyett. (Ennek fejében ezért is vonták vissza Thürmerék nyolc továbbjutott jelöltjüket 2002-ben az MSZP javára.) A pesti állást Vajnai így köszönte meg Thürmeréknek (nem mintha Thürmeréknél minden rendben lett volna, de hát Vajnai mégiscsak tíz éve volt ott alelnök, ha valami gondja lett volna, már korábban is felemelhette volna a szavát).
Kövér László arra bíztatja a Fidesz-szimpatiznásokat, hogy más, kisebb pártok nevében jelentkezzenek szavazóköri biztosnak a választások idejére. A Fidesz országos választmányi elnöke szerint "két szem" nem elég ahhoz, hogy biztosak lehessenek: "nem történik semmi".
Ha Kövérsevik Lacin múlna, akkor a Demo Központ vállalná a szavazás lebonyolításának áldozatos munkáját. Ott biztosan nem történhetnek választási csalások. :-))
Amikor kormányon voltak (sicc!) még abba a hitbe ringattam magamat, hogy tacskók túlkapásai, amik rossz irányba mutatnak. 2002-ben nem is szavaztam rájuk. Amit azóta csinálnak viszont kisértetiesen kezd hasonlítani a történelmi '40-es évek vége, '50-es évek eleje történéseihez. A párton belüli hatalmi felállás, a vezérelvüség, a közéletben alkalmazott beszéd-erőszak, a másik párt rendezvényeinek erőszakos szervezett megzavarása, a párt körüli szervezetek létrehozása, majd most újabban az emberek politikai osztályba sorolása mind-mind kisértetiesen visszaköszönés.
Ajánlom azok figyelmébe, akik nagyon szidják a komcsikat. A komcsi nem konkrét személy, hanem a felsorolt módszerek összesége.
Az ombudsman szerint a pártok gyűjthetnek adatokat szimpatizánsaikról
2006. március 17. 10:45
A pártok jogszerűen tarthatnak nyilván adatokat szimpatizánsaikról, haviszont ehhez az érintett nem járult hozzá, büntetőjogi következményei is lehetnek az adatkezelésnek -- közölte az adatvédelmi biztos.
Csütörtökön kifogás érkezett az OVB-hez azzal kapcsolatban, hogy Gyulán egy munkahelyen a munkaviszonyát megszüntető egyik alkalmazott a hivatali számítógépén több ezer magánszemély személyes adatait és politikai hovatartozására vonatkozó információit tárolta.
Az OVB megállapította, ezeknek az adatoknak a felhasználása alkalmas lehetne arra, hogy a választási eljárás alapelvei sérüljenek. Az érintett dolgozó elismerte az adatkezelés tényét.
Az adatvédelmi ombudsman elmondta, hogy tudomása szerint több párt, az MSZP, az SZDSZ és a Fidesz is rendelkezik olyan nyilvántartással, amely a szimpatizánsok adatait, illetve olyan személyek adatait tartalmazza, akik valamilyen formában kapcsolatot kívánnak tartani a párttal.
"Ezeket az adatokat nyilván fel lehet használni arra, hogy a pártok a politikai programjaikról tájékoztatást adjanak, illetve különböző kampánycélokra is" - mondta Péterfalvi Attila. Az adatvédelmi biztos elmondta, hogy személyes adatokat akkor lehet kezelni, ha ahhoz az érintett hozzájárul vagy azt törvény elrendelni. "Itt nem tudni, hogy ezek a személyek kik, hozzájárultak-e vagy sem" – hangsúlyozta.
Mint mondta, ha a vizsgálat során kiderül, hogy jogszerűtlen volt az adatkezelés, akkor ő felszólíthatja az adatkezelőt az adatok törlésére, megsemmisítésére. Ezentúl lehetnek az ügynek büntető vagy polgárjogi következményei is. (MTI)
Törvénysértés megalapozott gyanúja miatt az érintett választási bizottsághoz fordult az MSZP szabolcsi szervezete a Munkáspárt-Fidesz ajánlószelvény gyűjtési néven elhíresült ügyben - közölte Veres János pénzügyminiszter, a szocialisták nyírségi elnöke.
Egyúttal fölszólítják a Fideszt, hogy a törvénysértési ügy szereplőit, Tóth Andrást, a Fidesz szabolcsi elnökét, valamint Hajzer László és Vinnai Győző nyíregyházi jelölteket léptesse viszsza. Veres elmondta: a három fideszes képviselőjelölt a Munkáspárt 2006 állítása szerint segítséget ajánlott fel a kopogtatócédulák gyűjtéséhez, hogy "így gyengítsék az MSZP támogatottságát". Veres be is mutatta az ezt bizonyító hangkazettát, amit a Munkáspárt 2006-tól kaptak meg. A politikus megjegyezte: a Munkáspárt 2006 már kicsúszott a háromnapos határidőből, amikor hivatalosan is a választási bizottsághoz fordulhatott volna az ügyben, az MSZP viszont nem. Azért szólítják fel a Fideszt a visszaléptetésre, mert Schmitt Pál alelnök azt mondta, "konkrét bizonyíték alapján megteszik a szükséges intézkedéseket".
"A gépen két mappát is találtak, az egyiknek polgari, a másiknak polgarisang volt a neve. Ezekben 8300 választókerületi polgár nevét, címét, telefonszámait, e-mail-címeit találták meg, akiket még különjelzéssel is elláttak."
Kinek van valami ötlete: mit jelent a "polgarisang"?
"Egyre inkább meggyőződésem, hogy a Fidesz kimondottan rákosista elvek alapján müködik"
Csak most jottel ra?
Erre mar nagyon sokan nagyon regen felhivtak a figyelmet!
1.
Gondolj a vezerelvre a part "demokratikus centralizmusara", a kifejezett szemelyi kultuszra, a belso demokraci a teljes hianyara.
2.
Az allami es part let osszafonodasra, a hataskori listakra az ezzel kapcsolatos illegalis osszfonodasokra zsrolasokra es maffia szeru mukodesre, a megfelemlitesek rendszerere.
3.
Gondolj a voluntarizmusra, ami az akart szupermaciajat hirdeti valosag felett (ebben ijesztoen kozos persze a fasizmussal is)
4.
Gondolj a proaganda es aszimbolikus politizalas jelentosegeben vetett hitre.
5.
Gondolj az egyhazak gleichschaltolasra es a allam alo valo betagozasanak buzgalmara.
6.
Gondolj olkyan kulsodleges megnyilvanulasokra mint a sportnak az kormanyzatot legitimalo politikai szerephez valo juttatasa vagy a "TERV" -rendszer, amit "ot evesrol" at szechenyiztek meg vasarhelyiztek.
Egyre inkább meggyőződésem, hogy a Fidesz kimondottan rákosista elvek alapján müködik. Már összeállították a "B" listát, a "kuláklistát", már kimondták, hogy a Köztársaság nem eszme, hanem csak egy felszin, már összeállt a "munkásőrség" mai megfelelője a választásra mozgósítandó rohamcsapat, stb.
Az minden esetre latszik, hogy a nagy gyozni akarasban, es a polgari koros mozgalmarkodas partelitet felhigito es azzal konkurralo mukodtetese kapcsan nem keves homokszem kerult a Fidesz valasztasi gozgepenek fogaskerekei koze.
Ezek kozul nehany csak kisebb koroket erint meg, de a Bago ugy bizony legalabb olyan veszterhesen szorulhat meg a Fidesz nyakan, mint Kover Laca kotele 2002-ben.
Egy ujabb bizonyitek arra nezve, hogy nem csak helyi jelensegrol van szo, hanem a fidesz orszagos adatbazist epit ki arrol, hogy ki hogyan fogadta a fidesz kampanytuzeneteit, ki szimpatizal a parttal ki kozombos es esetleg ki ellenseges:
Fine Tune: 400ezer Fideszes indítási parancsra vár (7): Hozzám már eljutottak. Még régebben, telefonon megkérdezték, szimpatikus e Gurcsány. Azt a gombot nyomtam be, hogy nem. Tegnapelőtt már Orbán gépi hangja hívott fel, hogy menjek el a Dózsa Gy. térre. :)))
Persze lehet, hogy kiderul: Fine Tune csak viccelt...
Ha Vajnaiék szerint sem kaptak szelvényt a Fidesztől, akkor jogilag mit tudnak kihozni a szocik ebből az OVB-nél? Vagy úgy gondolják, hogy a felvételekből kiderül valami törvénysértésféle?
És ha péntek délutánig várják Vajnaiék, hogy a Fidesz mondja el, mi történt, akkor mit keresnek ezek az anyagok máris a szociknál?
" Azonosították az első fordulóban a nem résztvevő szavazókat, és rájuk telefonáltak este ötkor, gyertek, mert még nem voltatok! A bíróság két évre rá mondta ki, hogy ez törvénytelen volt! Dehát akkor már nem lehetett érvényteleníteni a csalásokat"
Nem kellene csúsztatnod. A bíróság azt állapította meg, hogy elmaradt e szabály kihírdetése. Szó sem volt konkrét esetről. Furcsán is vette volna volna ki magát, a Fidesz 2. fordulóban alkalmazott mozgósítása mellett.
"Mi van, ha mégsem a Fidesz helyi jelöltjének munkatársától kapta? Mi van ha azért kapta, hogy égesse vele a Fideszt?"
Úgy tűnik ezt az állítást nem merte cáfolni a Fidesz jelöltje.
"2002 - ben adatbázisa az MSZP - nek volt."
Nem kellen keverni a szimpatizánsokkal kapcsolatos adatbázist, a politikai nézetekre vonatkozóval. (Semmi kifogásom, ha a párt, mellyel szimpatizálok, szimpatizánsként kezel -esetleg mozgósít-, de nagyon haragudnék, ha a többiek ezt a hozzáállásomat, mint nekik nem tetszőt nyilvántartanák.)