Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.18 0 0 15

DeskJet510..hehe:) Tudnád a cégnél hány évig vettük(a cég pénzén) bele a festéket,amíg meg nem halt végleg.Már egy új autó kijött volna a festékek árából:))

Én Xerox lasernyomdát vettem,20alatt.Valami óriási "épphogynyomtat" hulladékra számítottam(tipikusan ilyen alig tejfölöspohár sorjásműanyag szinvonalra),de nagyon kellemesen csalódtam,masszív kis gépnek tűnik,a sebességével,minőségével és tudásával sincs bajom(az árához és az igényekhez képest,ezt kiemelem!!!).Itthonra játszani jó,10ezer lapokat nem fogok nyomni vele,széltől is óvom,csak nem megy tönkre 2perc alatt.

A félig üres toner meg szokásos fogás,tudnám mi a poénja...simán újratöltik a tonert bárhol ma már.

Valószínű "gazdagabb vidéken" nem pöcölnek,automatikusan tolják bele az újat,(mint nálunk a nagy cégek,ahol semmi sem számít),vagyis a gyártó megkeresi egy komplett fél toner árát 10cent festék kispórolásával.

 

 

Előzmény: zedeg (13)
florg Creative Commons License 2006.03.13 0 0 14
Az akkor a kifutó szériája volt ennek, most már nem sok helyen lehet kapni, leginkább sehol. Ha nem sokat használják, bírhatja is akár, a "patron" biztosan nem fog beszáradni.
Az 510 valószínűleg ipari hulladék. Többe kerül bele a festék, mint egy új lézer. :)
Előzmény: zedeg (13)
zedeg Creative Commons License 2006.03.13 0 0 13
Tavaly április.
Nyilván nem fogja addig bírni, mint elődje, az elpusztíthatatlan Deskjet 510, de talán nem is dobok ki annyi beszáradt patront.
(Jut is eszembe, kell valakinek egy üzemképes Deskjet510 gyári csomagolásban, gépkönyvvel? Kap mellé 16 mega SDRAM-ot is csak vigye :)
Előzmény: florg (12)
florg Creative Commons License 2006.03.13 0 0 12
Mikor volt ez az anno? Mert pont ez a baj a hp-val, hogy az utóbbi időben egyre vacakabbak az olcsó cuccaik.
Mi a munkahelyemen egy 1015-öst használunk nagyon, második éve, eddig nem volt baja, de nem hiszem, hogy addig fogja bírni, mint az őslény, amit leváltottunk. És fogalmam sincs (ötleteim azért vannak), hova fogom vinni, ha neadjisten elromlik, mert a hp márkaszervíz kilőve, az új egységáras javítási szisztéma szerint 26000-be kerül, akármi baja van. És még nem is az enyémet adják vissza, hanem egy másik felújítottat.
Ennyiért meg szerencsés esetben veszek egy vadiúj Brothert, 2-3 év garival.
Előzmény: zedeg (11)
zedeg Creative Commons License 2006.03.13 0 0 11
Én anno HP 1010-est vettem, mert szombaton nem kaptam mást (a TESCO jellegű boltok épp üresek voltak ilyen szempontból) és hirtelen kellett. Eddig meg vagyok vele elégedve, kinyomtunk egy szakdolgozatot, azóta néha-néha használjuk. Nem felső etetős, hanem lenyílik egy lap, onnan eszi a papírt. És nem olyan nagy dög, szépen elfér a gép tetején.


Előzmény: Drake (-)
florg Creative Commons License 2006.03.11 0 0 10
Brother van feketében, csak nem itthon. Egyébként sötétszürke az oldala, középszürke a többi rész, úgyhogy nem antik barnulós csontfehér.
Nem tudom, miért nem reklámozzák a tele tonert, pedig elég fontos momentum. Mindenesetre én örülök neki, egy darabig nem veszek tonert.
Xeroxot hol dícsérik? Pláne ezt az olcsó típust? A több százezres holmijaik valóban jók, de a tömegáru olyan, mint a HP-nél.
Előzmény: Drake (2)
DJG Creative Commons License 2006.03.10 0 0 9
Általános vélemény szerint a HP-t kerüld. Az olcsó terméknek, persze, mindenkinél híg a leve, de a HP-nek riasztóan rossz a híre manapság. Mindenképpen olyan nyomtatót keressél, amelynek fiókja van a papír tárolására, nem csak egyszerûen felülrôl kell beleejteni a papírt, azoknál több esélyed van a tartósságra. Ezen felül valóban egyetlen igazán használható mérôszám van, hogy mennyiért kapod a tonert. Persze, a tonerhez megadott példányszámnak se nagyon higyjél.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Drake (-)
DJG Creative Commons License 2006.03.10 0 0 8
Bocs, kifelejtettem egy csakot...
Előzmény: DJG (7)
DJG Creative Commons License 2006.03.10 0 0 7
Speciel a fénymásolást nálunk hívják xeroxozásnak, nem Amerikában. Ettôl függetlenül valóban, számtalan terméknévbôl lett köznév mindenféle nyelveken.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Drake (5)
locsemege Creative Commons License 2006.03.10 0 0 6
off

A sarokcsiszolót meg flexnek. Mellesleg roppant helytelenül.

on
Előzmény: Drake (5)
Drake Creative Commons License 2006.03.10 0 0 5
Az USA-ban xeroxnak hivják a fénymásolást, a porszivót meg hoovernek, a termék elsõ gyártója után. Ugye, nálunk is minden kismagnó walkman. :)
Előzmény: locsemege (3)
skymiller Creative Commons License 2006.03.10 0 0 4
Én egy Konica Minolta 1300W-t vettem. Nem mondom, hogy büszke vagyok rá, de szerintem megérte az árát. A nyomata tűéles, és eddig még semmi bajom nem volt vele.
A tonerbe tehettek volna kicsit több festéket is, de az olcsóságnak ára van. A MediaMarkt-ban vettem egy huszasért.
locsemege Creative Commons License 2006.03.10 0 0 3
végülis õk találták fel a xeroxozást

Mi az a xeroxozás? A Canon meg feltalálta a canonozást?
Előzmény: Drake (2)
Drake Creative Commons License 2006.03.10 0 0 2
Köszi a tippeket, eddig a Xerox 3122 volt a nyerõ, mert olcsó, meg dicsérik mindenhol és végülis õk találták fel a xeroxozást, de ez a Brother sem tünik rossznak, fõleg ha teli tonerrel árulják - vajon miért nem irják rá, ha igy van? Sajnos egyiket sem gyártják feketében.
florg Creative Commons License 2006.03.10 0 0 1
Brothert vagy Minoltát. Van olcsóbb széria azok közt is, a Hp-nál mindenképpen. A Brother HL-2030 igen korrekt, két év garival, és tele tonerrel adják. 30 alatt megvan.
Minolta 1300W szintén nem drága, 30 körül, de inkább alatt. Szintén tele tonerrel adják, azt hiszem.
Mindkettőnél a dob és toner külön cserélhető. Felbontásban, gazdaságosságban, tartósságban verik a többit, és tisztességes a szervízhátterük (már amennyiben szükség van rá).

Hp-t ne. Xerox dettó. Rossz szervízháttér, gagyi termékek. Egyharmadra töltött tonerrel veszed. Csak a csúcsminőséget csinálják meg rendesen, de nem olyat keresel szerintem, mert azok jóval 100 fölött kezdődnek.
Canonnal nincs tapasztalatom, olcsó tintasugarasai gagyik.
Előzmény: Drake (-)
HiperBob Creative Commons License 2006.03.10 0 0 0
HP-t
Drake Creative Commons License 2006.03.10 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!