Keresés

Részletes keresés

kristof-25 Creative Commons License 2020.11.22 0 0 1877

Ez egy nagyon fontos szelektálási kontrol. Soha nem tapasztaltam szó/beszédértés vizsgálat során. Viszont tovább megyek: ha itt valami kiderül (biztos kiderül) mi lesz tovább?  Pl audiológus mit tud tenni?

Előzmény: Törölt nick (1876)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.26 0 0 1876

GPS!

Egy kérdés, fura lesz. Románul, franciául, angolul, szuhaéliul, latinul, oroszul, németül, svédül, pekingiül, arabusul tehát amilyen nyelveken perfekt anyanyelvi vagy, azokban is ugyan olyan szinten rossz a beszédértésed mint magyarul? Vagy azoknál az eltérő hang-fontosság miatt jobb-rosszabb? Itt például az angolok idióta s, th, d szóvégződéseire gondolok, ami magyar klasszik hallássérült fülnek a legrosszabb, de más nyelveken más lehet a fontosság és így a beszédértés is máshogy bukik ki. Vagy mindenütt az egyszótagos a zsákbamacska? tép-lép-kép, kér-tér-bér, néz-méz-léz? A sokszótagos szavakkal is bajod van, vagy azokat helyre tudod már illeszteni, esetleg itt is csak bizonyos betűkapcsolatokat (hangkapcsolatot) nem?

Előzmény: GPS (1875)
GPS Creative Commons License 2020.10.26 0 0 1875

Sziasztok!

Lehet ki lett már tárgyalva, de azért csak megkérdem: a tapasztalatok szerint,

A fülzúgásnak van-e köze a hallásromláshoz, pontosabban: beszéd tisztán-értéséhez???

Nekem évek óta zúg a fülem, vagyis fütyül, olyan (saccra)  1 kHz körüli frekvencián.

Ezt már megszoktam de azt nehezen, hogy ezzel párhuzamosan romlott az emberi beszéd érthetősége a számomra.

Tehát a hallásom jó (a neszeket is meghallom) - de (főleg zajos környezetben) a beszédérthetőségemmel bajok vannak.

Pl. olyan filmeknél vagy TV-műsoroknál, ahol (egyre gyakrabban) a zene, vagy a háttérzaj hangerősségben elnyomja a beszédet - na ott csak foszlányokat tudok kihámozni a mondókából.

Van még valaki így ezzel? Létezik erre bármilyen ellenszer is?

.

ExTaprobane Creative Commons License 2020.08.13 0 0 1874

Starkey lett a márkáj, Muse IQ 2000i cic p

Ugyanazt a tudást sokkal kisebb méretbe betették.

Ezen van pici gomb, nem is kell távirányító a hangerőhöz, vagy a programokhoz.

Az ár nagyon hasonló a phonak-hoz.

A phonak nagyon éles, karcos hangú, viszont a beszédet nagyon kiemeli.

A starkey lágyabb hang, természetesebb. Viszont a mérete sokkal kisebb, legalábbis  CIC jobban megy nekik.

Akinek az egyik van és azt megszokja, azt keresi utána.

Előzmény: Ali-bá (1873)
Ali-bá Creative Commons License 2020.08.10 0 0 1873

Mennyibe került és mi a márkája?

Előzmény: ExTaprobane (1872)
ExTaprobane Creative Commons License 2020.08.08 0 0 1872

Megjött a másik készülék. Méretében sokkal kosebb, hangzásában sokkal jobb. Ezzel elégedett vagyok.

Előzmény: ExTaprobane (1871)
ExTaprobane Creative Commons License 2020.07.19 0 0 1871

Tudom, hogy nem jár.

Természetesen kifizetem a külön árat érte. Már ha ezt a terméket választom.

Ugyanakkor a próbahordáshoz, ha már távirányítható a készülék, csak kéne adni távirányítót is. Vagy különben hogyan próbálom ki?

Az audiológussal kapcsolatban igaza van.

Eddig én is ehhez voltam szokva. Ez az első ennyire negatív tapasztalatom. Ugyanakkor az audiológus és a forgalmazó él belőlem, nem fordítva. Megnézek más cégeket is.

Nagyobb bajom a készülékkel, hogy belülről feszíti a fülem.

Vagyis nyomja, ami kényelmetlen.

Nem sikerült jól ez a termék, méret-problémáim eddig nem voltak.

És ehhez jön még a rossz beállítás.

Attól tartok, nem fogja kiállni a próbahordás próbáját, életemben először.

Kedden megyek egy másik céghez, majd beszámolok a tapasztalatokról.

Előzmény: stephenx001 (1870)
stephenx001 Creative Commons License 2020.07.19 0 0 1870

Üdvözlöm.

Csak két apró megjegyzés :

1 :  Nem jár hivatalosan távirányító a készülékekhez.

2 : ha nem jól van beállítva a készülék nem megyek el 10 perc után , hanem addig maradok amíg beállítják rendesen , vagy ott hagyom a készüléket neki hogy tegyék ahová akarják.

Az audiológus van önért és nem ön ő érte .

Előzmény: ExTaprobane (1869)
ExTaprobane Creative Commons License 2020.07.17 0 0 1869

Nekem elég régóta hallókészülékem van. Mély hallójáratit használok és elég jól elvagyok ezekkel.

Már két készülékem volt, most csináltatnám a harmadikat.

Egyébként a hallásom azért romlott meg, mert egy Sztreptomicin nevű antibiotikumot kaptam gyermekkoromban, amelynek a mellékhatása a hallóideg károsodás. Ezért hallóidegi hallásproblémám van.

Erre használok készülékek, lassan 13 éve.

Az első egy siemens volt, a mostani pedig egy starkey.

A siemens az még egy egyszerűbb készülék volt, nem hangzásban, hanem abban, hogy semmifél állítási lehetősége nem volt, szó nem volt arról, hogy bármilyen módon általam beállítható lett volna. Viszont elég strapabíró volt, bár persze ez is meghibásodott néha. A siemens szervíztapasztalataim pozitívak voltak, órákon belül javítottak, ha bevittem a szervízbe.

Ma ilyen már egyszerűen nincs, be sem mehetsz te szinte sehová a szervízbe s legalább egy hétig mindenképp nélkülöznöd kell, ha javításra szorul. Persze nekem a régi siemens megvan még, tartaléknak használom. 13 éves és máködik, bár nyilván most már keveset van használva.

A starkey nekem nagyon szimpatikus készülék. Ehhez sem adtak még távirányítót, mert akkor még egy hallójáratiba nem tudtak beépíteni ilyesmit a méret miatt, de egy telefonnal lehet állítani a hangerejét, ami nagyon nagyon hasznos.

Cserébe a készülék tényleg kicsi, nagyon jól illik a fülembe.

Most eljött a pillanat, hogy legyen ismét új, ugye a TB hatévente finanszíroz meg egy új készüléket.

Ugyanoda mentem, mint eddig, de se siemens, se starkey nincs már ott. Hanem ajánlottak phonak-ot.

Korábban, még januárban éreztem, hogy romlott a hallásom, így akkor beállíttattam a starkey-t. 

Most, hogy júniusban bementem, az vlt az első, hogy meg sem mértek újra.

Ezen azért csodálkoztam.

Majd azt mondták, hogy mivel romlik a hallásom, ezért már erősebb hangszóró és erősítő kell, meg ha én szeretnék kérni olyan dolgokat, hogy a telefon szóljon a készülékben, meg legyen irányítható mondjuk egy telefonnal vagy távirányíthatóval, akkor ez talán nagyobb lesz a mostaninál.

Valójában nem tudták megmondani mekkora is lesz.

Nekem meg fontos lenne, hogy ezeket tudja, megjegyzem, mondjuk egy apple fülhallgató ezeket azért könnyedén meglépi, mármint az irányíthatóságot, szóval szerintem ez 2020-ban alap kéne legyen.

Meg is rendeltem próbahordásra, bár féltem kicsit a mérettől.

És jogosan.

Ugyan ez sem lóg ki a fülemből, de azért jóval nagyobb, mint a korábbi és nem csak hogy hosszabb, de belülről feszíti a fülemet. Ezen amúgy csodálkozom, mert méret ügyben azért a gyártók ekkorát nem szoktak bakizni. Ez így nem jó.

A kedves audiológus kolleganő kb 10 percet szánt e beállításra, kb rádobta a hallásgörbét és ennyi. Mert kint vártak már azok, akik gondolom az ingyen hallásszűrésre jöttek, vagy mit tudom én, mindenesetre a kb 600.000 forintos készülés mellé ez a 10 perc járt... 

Kicsit halkítani is kellett, meg a visszhangon állítani, hát amennyit bent egy csendes szobában tudtam mondani.

Majd akkor ennyi, menjek próbálni.

Na és a távirányító? 

Azt elfelejtett rendelni az audiológus, tehát hiába van elvileg benne mindenféle dolog, hogy állítható, meg a telefont hallom benne, ezt nem tudom kipróbálni.

Tehát kaptam próbahordásra egy elméretezett, rosszul beállított és nem állítható készüléket 600.000 forintos áron.

Kétszer is gondoljátok meg, hogy Phonak készüléket rendeltek-e és szívem szerint leírnám ide a forgalmazó céget is, annyira egy amatőr szar.

13 éve hordok készüléket, de ennyire még sosem volt rossz a szolgáltatás, mint most.

Nyilván nem fogom ilyen próbahordás után megvenni.

Megnézek egy másik üzletet és egy másik márkát.

Feri3500 Creative Commons License 2020.07.15 0 0 1868

Szia, hallássérųlt fiatalember vagyok ugyanakkora mértékű hallásveszteséggel. Ha gondolod beszélhetnénk.

Előzmény: Vivy22 (861)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.21 -1 1 1867

Annyira.... nem is tudom hogy fogalmazzak szépen... szóval ha egy kicsit tisztességesebben állna az egész szakma az emberhez, mindenkinek jobb, könnyebb élete lenne. Vannak akik totál analfabéták, őket senki se fogja elvenni tőlük, de aki műszaki, zenei érzékkel bír, számítógépes ismeretei is vannak, talán még a telefonjával se csak facebookozni szokott, azt miért nem lehet partnerként kezelni?

Előzmény: rugo- (1866)
rugo- Creative Commons License 2020.01.21 0 0 1866

sajnos így igaz. Én nem tudok olyanról hogy önként és dalolva adták volna az audiogramot a számla mellé. De kérésre általában kiadják (lemásolják).
(a beállítások szükségessége okán célszerű "jóban lenni" az audiologussal, igy aztán ha másnem "fű alatt" lefénymásolja...ha kéred)

Előzmény: Törölt nick (1865)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.21 -1 0 1865

Az evidens, hogy vizsgálat nélkül nincs készülék, és vásárlás nélkül nincs audiogram. (mint a szemüvegeséknél) Kivéve, ha azt külön ki nem fizetik. (5eFt körül lehet) Az érdekesebb inkább az, hogy vásárlás után az audiogram valahogy nem akaródzik automatikusan kiadódni a készülékkel együtt, pedig annak vastagon ott lenne a helye a számla mellett.

Előzmény: rugo- (1864)
rugo- Creative Commons License 2020.01.21 0 0 1864

Phonak valamelyik CIC vagy IIC készüléke.

Nem nem n(nagyon) mehetsz másik audologiára/boltba az eredménnyel...(a vásárlás reményében csinálják ingyen a vizsgálatot. Az nem is lenne nagyon fer hogy megcsinálják ingyen a vizsgálatot aztán átmész a szomszédba hogy akkor kérek egy ilyen-és-ilyen készüléket. A TB érvényesitéshez egyébként orvosi javallat is kell akihez szintén az audiológiáról irányitanak (van szerződéses dokijuk)

A megfelelő teljesítményü CIC vagy IIC ugyan olyan jó (lehet) mint bármelyik fülmögötti vagy "nyitott" etc készülék.

Előzmény: Eipein (1863)
Eipein Creative Commons License 2019.12.16 0 0 1863

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni!

3 nap múlva megyek audiológiára és biztos, hogy hallókészülékre lesz szükségem. Az utóbbi években megromlott a hallásom. Valószínűleg kis és közepes halláscsökkenésem van. Szemüveges vagyok, legszívesebben mélyhallójárati készüléket választanék, de a fórumon elég sok negatívumot olvastam róla. Szereteném megkérdezni, ha mégis azt választanám (és a család is besegítene), tehát anyagilag lehetne korszerű, jó szívvel melyiket ajánlanátok? Előre is köszönöm.

Még azt kérdezném, ha megvan az audiológia eredménye, azzal bármelyik szaküzletbe elmehetek, elfogadják a TB támogatáshoz? Mert itt az audiológián rögtön ajánlgatják a készülékeket, hogy náluk vásárolj... 

HopeFlower Creative Commons License 2019.11.17 0 0 1862

Köszönöm szépen, de azt az audiológiát ismerem, más audiológia érdekelne.

Előzmény: bigi53 (1861)
bigi53 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 1861
Előzmény: HopeFlower (1860)
HopeFlower Creative Commons License 2019.10.27 0 0 1860

Sziasztok!

Olyan budapesti audiológiát keresek, ahol türelmesek, megértőek, Phonak készüléket tudnék náluk kipróbálni. Szeretném, ha a beállításokat illetően türelmesek lennének, vásárlás után is visszajárhatnék a beállítás finomhangolása érdekében és profin értsenek minden beállítási lehetőséghez.
Nem tudom: mennyire lehet pontos címet írni, elég ha utcanevet és kerületet írtok, megpróbálom majd megkeresni. Előre is nagyon köszönöm.
Minden jót!

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.09 0 0 1857

Üdv. 

Ugyanolyan mélyen és szorosan kell bedugni, de mégis jobb érzés.

Előzmény: pista 60 (1858)
pista 60 Creative Commons License 2019.09.13 0 0 1858

Az előzőkhöz lenne egy alkérdésem: A fül mögötti készülékeknél a fülbe vezetett kis mikrofon mennyire szorosan illeszkedik a fülbe. Eddig mély-hallójáratit használtam, de nem igazán volt jó, dugultság érzés jelentkezett stb..

pista 60 Creative Commons License 2019.09.11 0 0 1857

Hasonló a problémám. Az egyik fülemet még gyerekkoromban operálták, kb 45 éve. Azzal picivel jobban hallok. A másik fülemet kb 15 éve operálták, de nem lett jobb a hallásom a középfül hibája miatt rosszul hallok. (Szerintem orvosi hiba) A rosszabbik fülembe évek óta mély-hallójárati  picike digitális készülékeket használok, de változó eredménnyel. Többet is próbáltam.  Főleg a saját hangomat hallom rosszul, ki be dugul,a beszéd értés sem mindig tökéletes,  nagy-ritkán viszonylag elfogadható.

TANÁCSOT KÉRNÉK:1.  Próbálkozzak a rosszabb fülemhez egy külső -fül mögötti- készülékkel, ami nem túl esztétikus?      2. Próbálkozzak a (korábban operált, de kicsivel jobb) másik fülembe egy mély-hallójárati készülékkel? (Így esetleg azon az oldalon  jó  lehetne a hallás és kevésbé látszik.)  SZTK alapon jogosult vagyok támogatott készülékre. Mit tanácsol, lehet ebből 100 %-ot megközelítő eredményt kihozni? Esetleg próbálkozzak egy újabb műtéttel, de HOL?

Előzmény: G___ (1849)
LESI75 Creative Commons License 2019.08.25 0 0 1856

Tisztelt Megvált-Ő!

Érdeklödni szeretnék a

Phonak Sky B90-PR és a Phonak Audéo B90-R készülékek felől!

Szeretnék érdeklődni az árak felől?

Mi a módja annak hogy ezeket a készülékeket beállítsák részemre.

Köszönöm

Lesi Léna

Előzmény: Megvált_Ő (1845)
krisztike087 Creative Commons License 2019.07.03 0 0 1855
Sziasztok! Van itt valaki akinek tympanoplasticá-ja volt?
Nekem februárban volt a műtétem és lenne pár kérdésem akár privátban is!
bkrisztina087@gmail.com
Dávid Bogdán Creative Commons License 2019.06.05 0 0 1854

Sziasztok!

Kb. másfél éve észrevettem, hogy a jobb fülemre kevésbé hallok bizonyos hangokat, voltam több orvosnál is de a teszthangokat gond nélkül meghallottam. Fejhallgatós zenehallgatásnál veszem észre, hogy egyik fülemmel kevésbé hallom leginkább a mély hangoka,t viszont a halláskülönbség mértéke nem állandó, illetve nyitott fejeseknél (hd600) kevésbé van jelen. Valami ötlet, hogy hova mehetnék kivizsgáltatni a panaszom? 

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.15 0 1 1853

Szervusztok

Kissé szokatlan dologban kérem segítségeteket.. 

Hallás   sérültség jelzésére keresek megoldást... Jelvény-kitűző viselésére gondoltam 

Keresgélve a témában nem találtam olyan készítőt aki kicsi tételben /Max 10db/ és megfelelő árban él készítené.

Nem tudtok -véletlenül- segíteni ebben ???

Köszönettel 

Árpád

bimbiske Creative Commons License 2019.05.14 0 0 1852

Van még eladó készülék?

üdv.

Előzmény: Megvált_Ő (1845)
Pötyi71 Creative Commons License 2019.05.01 0 0 1851

Hol lehet ezt a készüléket kipróbálni? Mert nekem is ilyen hallásveszteségem van és a mostani készülékem öt éves, vehetek TB-re újat. 

Előzmény: G___ (1849)
G___ Creative Commons License 2018.10.12 0 0 1850

Szia! Próbáljátok meg a S___gnia Pure 312 Nx sorozatot. Ennek többféle programja is van, és elég jó a saját beszédfeldolgozása, nyilván hangosabban fogja a saját hangját hallani, de ez természetes, csak a környezeti hangokat nem tudja a készülék felerősíteni, úgy hogy a saját hangot ne erősíteni, de ez a készülék szerintem nagyon ott van... (Nekem ez van, ezért is ajánlom. :-))

Előzmény: Bajusz2010 (1846)
G___ Creative Commons License 2018.10.12 0 1 1849

Szia!

Ugyanilyen cipőben jártam, mint te. Az audiogramodtól függ, hogy milyen készülékkel jársz jól. Ha kis, vagy közepes a hallásveszteséged, megpróbálhatod a fülbe helyezhető "diszkrét" készülékeket is, de nagyfokú esetén - csakúgy mint nekem - el kell ezeket felejtened! Nem fogsz olyat találni, ami megfelelő számodra, kivéve, ha a mélyhangokkal is problémád van. Nekem a mélyekkel nem volt gondom, a beszédértés és a magashangfrekvencia-tartomány nagyon rossz. Először én is abban a hitbe ringattam magam, hogy lehet jó fülbe helyezhető készülék, de a próbaidőszak alatt döbbentem rá, hogy képtelen vagyok elfogadni a saját hangomat, ez volt a legrosszabb, mert mihelyt megszólaltam, nagyon zavart! Emellett még a beszédértés sem volt tökéletes, szóval a diszkréció semmit nem ér!

2 készüléket teszteltem párhuzamosan, az egyik a P___nak Virto V volt, a másik pedig a S__gnia Pure 312 5nX.  Az utóbbi volt a befutó, és NAGYON meg vagyok vele elégedve!

Én 35 éve vagyok nagyothalló, és sajnos nem használtam készüléket, csupán 1 hétig!

Döbbenetes, hogy az utóbbi parányi (!) készülék mire képes! Kezdve azzal, hogy iPhone kompatibilis (bár csak 5S fölött), tehát Bluetooth-technológiája révén nagyon kényelmesen vezérelhető, többféle igen hasznos programmal van ellátva.

Nekem hatalmas élmény volt, amikor meghallottam, hogy a billentyűzetet "verve" azok "klattyognak", meghallottam az egérkattintást, levélsusogást, széknyikorgást, stb. Ezek számomra ismeretlenek voltak 35 évig! Autóban is tökéletes, remekül használható HD zeneprogrammal. Van hozzá egy ún. Streamline TV dobozka (fizetős, 30e Ft), ami azért jó, mert a TV hangját optikai kábelen, RCA-n keresztül a készülékbe vezeti, tehát direktbe a füledben hallod a TV hangját, úgy hogy le is lehet némítani a TV-t, de te hallod. :-)

Ez a készülék parányi, amint írtam, a fülben a mai modern fülhallgatóknak megfelelő gumidugók vezetik a hangszórót, és a kábel is szinte láthatatlan vékony. Maga a készülék 2.5 cm "hosszú", és több színben kapható, szóval a bőr/hajszínnek megfelelőt ki lehet - ingyenesen - választani! 312-es elemmel működik, ami kb. 3-4 napig bírja, és darabja 120-130 Ft-ba kerül, nem sok, bár van akkumulátoros verziója is neki, én mégis az elemeset választottam. Az ára húzós, 167e Ft/db normatív támogatás után, de nekem megért ennyit. 3 év gari van rá, szingapúri (nem kínai!) gyártmány.

Ha van kérdésed, akkor szívesen válaszolok.

Gábor

Előzmény: ljrptr (1847)
Bajusz2010 Creative Commons License 2018.09.15 0 0 1848

Konkrét tanácsot nem tudok neked adni, de miután apunál ugyanez volt a kérdésem, hogy lehet-e neki nem fül mögötti készüléket adni, azt mondta a szakember, ha túl nagy a hallás károsodása, akkor nem jók a fülbe helyezett készülékek.

Másrészt a fülbe helyezett készülékeket csak a te rossz hallásodnak megfelelően gyártják le, ha mégsem sikerül valamiért a pontos elkészítés, újra le  kell gyártani, ennek a költségét ismét ki kell fizetned. A fül mögé helyezettet már könnyebben lehet átprogramozni. cserélni másik típusra.

Remélem tudtam segíteni. 

Előzmény: ljrptr (1847)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!