Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.09 0 0 112

Ha bérlőként közelítesz a lakáshoz, akkor ne foglalkozz vele, hogy miért azott be, vagy hogy kik laknak a szomszédban.

Ez a bérlés nagy-nagy előnye :-)

Előzmény: gaabi86 (108)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.09 0 0 111
Előzmény: nikeló (109)
nikeló Creative Commons License 2013.06.08 0 0 109

Sziasztok valaki nyitna egy 8.kerület Baross utca 135 Fórumot .köszönöm.

gaabi86 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 108
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, nagyon fontos lenne. Az ún. Orczy-házban (131.-es számú épület) néztem ma egy lakást, amit esetleg kibérelnék.

Fenn a 7.emeleten, viszont az egyik helyiség be volt ázva. Úgy tájékoztattak, hogy ez már régen történt. Kicsit bizalmatlan vagyok, ezért kérdezném, hogy lehet tudni, hogy ez milyen gyakori? (mármint, hogy rosszul építették meg az egész felső szintet, rosszul szigeteltek, és ősszel/télen számítani kell ilyesmire, másnál is történt már ilyen beázás, vagy csak pont a rossz lakást fogtam ki?)

És valami komolyabb: olvastam erről az átjárós meg portás történetről. Ebben a lépcsőházban is félni kell, hogy bárki bejöhet csak úgy, és beengedi a portaszolgálat meg ilyenek?

És kérhetnék tájékoztatást, hogy mennyi a közös ktg. (ez egy 50 nm-es lakás, gondolom Ft/nm alapon megy a számítás), mert elfelejtettem megkérdezni? Illetve kb. mennyi fűtésdíjjal számolhatok majd télen? (az ingatlanos csaj azt mondta 8000 átalány van,és eddig mindig visszakaptak, de én úgy gondolom ennél ezért többre jön majd ki havonta...)

A válaszokat előre is köszönöm!!!

ÜDv,
Gábor

orwell84 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 107
Jól sejtem, hogy a minap bedobott díjhátralékos levél minket nem érint, csak a 4/A-t?
Jackopower Creative Commons License 2009.12.23 0 0 106

Jogos az észrevétel!

 

Előzmény: morpet (105)
morpet Creative Commons License 2009.12.06 0 0 105
Ezek a bejegyzések nem az Orczy fórumra, hanem egy Práter utcai házra vonatkoznak. Az eredeti forrás:
http://8ker.blog.hu/2009/10/13/dijat_nyert
Előzmény: Jackopower (104)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.15 0 0 104
Friss vélemény több embertől az Orczy fórumról!

1112
orwell84 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 103
Én úgy emlékszem, hogy eredetileg (2005) is azt mondták, hogy a troli megálló ott lesz, de csak az hajthat be. Biztos nem így gondolták, mint ahogy most van (pld. a parkoló megközelítése is elég gáz).
Előzmény: Jackopower (102)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.09 0 0 102

+ 1 botrányos hír:

 

 

1Józsefvárosi újság: 2009.10.06 szám.
Jackopower Creative Commons License 2009.08.19 0 0 101

+1 negatív kritika....

 

 

 

 

ddd

 

sajnos, sajnos

Előzmény: Jackopower (96)
Jackopower Creative Commons License 2009.07.04 0 0 100

Már sose tudjuk meg hogy mit is?

 :-)))))

Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.03 0 0 99
köszönjük emese :)
Előzmény: Gong76 (98)
Jackopower Creative Commons License 2009.06.21 0 0 97

"ennyi pénzből máshol nem nagyon lehet lakást venni"

 

 

???????????????

 

 

Pikkolo (ott van mellette) 10,3 millióért is van.

CityCenter Park (közel a Blahához) 9,3 millióért is van.

Mátyás Udvar (Mátyás Tér) 10,6 millióért is van.

Előzmény: vera84 (91)
Jackopower Creative Commons License 2009.06.21 0 0 96

a www.jozsefvaros.hu honlap alján el tudod olvasni a júmiusi számot. Van benne egy cikk az Orczy fórumról. Jó cikk. Van hozzá mellékelve egy most ott lakó véleménye is.

Ha ezt figyelembe veszed, biztos hogy kihagod az Orczy fórumot!

 

 

n
Előzmény: Dent1 (95)
Dent1 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 95
Kedves Lakók,

Segítségeteket szeretném kérni!

Lakásokat nézek (a 4/A –ban Csobánc udvar,troli megálló felé néző) a kedvezőbb árfekvésnek köszönhetően, de kétely támadt bennem a környéket illetően ill. a lakásokról a fórumon olvasottak alapján (rossz hangszigetelés, zaj, vízhálózat problémák, szag, lopások, penész)

Érdeklődnék, hogy mik a mostani tapasztalatok ?Javultak-e a viszonyok?
Érdemes –e itt lakást vásárolni vagy inkább nem javasolnátok?

Köszönettel,
VB.



orwell84 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 94
Azt tudja valaki, hogy a lenti biciklitároló zárható lesz-e?
orwell84 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 93
Szia!

Nem volt semmiféle gondom a környékkel (2005 óta), bár éjszaka nem sokat járkálok. Nagyobb gond vélhetően a házzal (4/c) sincs.

Előzmény: vera84 (91)
Sundae Creative Commons License 2009.04.30 0 0 92
Én szerettem ott lakni, és nem volt semmi gondom a környékkel (tömegközlekedtem sokat, és béreltünk parkolóhelyet a parkolóházban). A portással nem árt jóban lenni, és mindig bezárni az ajtót, de ez minden kerületre igaz, nem csak a nyócra. A közlekedés szuper, vissza is sírom - több éjszakai busz, villamosok, trolik egész nap. Bolt, benzinkút, piac :) a közelben, és a lakások is jók.
Előzmény: vera84 (91)
vera84 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 91
Hello!

örülök, h indítottatok ilyen topikot. Én mostanság szeretnék lakást vásárolni az Orczy Fórumban és kicsit félek, mert hát a környék nem a legjobb, de ennyi pénzből máshol nem nagyon lehet lakást venni.
Ti akik ott laktok hogy vélekedtek erről? Volt már vmi "kalandotok"? Megéri ott venni lakást?

Vera
orwell84 Creative Commons License 2008.10.23 0 0 89
Sziasztok!

milyen internet van a házban (a LAN-os) és mennyibe kerül?
lejár az ADSL-em és váltani szeretnék.

köszi

enikocske Creative Commons License 2007.12.03 0 0 88
"fekete ssegű"? ezt hogy kell érteni?
Előzmény: Villágosító (87)
Villágosító Creative Commons License 2007.12.03 0 0 87
Eggen tudom. Az elsőben tevékenyen részt vettem, fél évig voltam utánna "fekete seggű"
Előzmény: enikocske (86)
enikocske Creative Commons License 2007.12.03 0 0 86
Volt már ilyen kezdeményezés, de kudarcba fulladt... A közgyűlés újra és újra megszavazza őket. Nem véletlen a sok üres lakás a házban, ugyanabban a kézben... szerintem.
Előzmény: Villágosító (83)
enikocske Creative Commons License 2007.12.03 0 0 85

Én a C épületben lakom, nekünk nincs átjáró. Az A/2 és az A/1 épületből minden szinten van átjáró, de kulcs zárja emeletenként. Abba a házba is csak a portáson keresztül lehet bejutni.

Szóval talány, hogy hogy juthat be idegen akárhova is.

Csendesen jegyzem meg, egy ideje megint nem hallottam, hogy bármi történt volna...

Előzmény: Badbitie (84)
Badbitie Creative Commons License 2007.11.13 0 0 84

Hát, nem dobtad fel a hangulatom. Én eleve paranoiás vagyok, és semmit nem hagyok a kocsiban, előlap kártya papír, minden szar jön velem haza, egyedül a szervízkönyv van a kulccsal zárható kesztyűtartóban bezárva. Bár jöttünk már haza éjszaka, olyankor be van zárva a vaskapu is, de mintha lenne vmi átjárószerűség a ti házatokból.

 

Ami a kódos ajtót illeti. Én azért híve vagyok a portaszolgálatnak. Főleg éjjel. Jobb az, ha nem tudnak ott az előtérben vagy az árkádok alatt ránkugrani, mert csak van ott vki, aki hívja a zsarukat rögtön. Az a pár forint amivel ez megdobja a közös költséget azt megéri, hogy sose legyen semmi zaklatás, molesztálás, ne jöjjön be idegen egy bérlővel aki pont leszarja még ki jön be vele amikor kikódol. A mágneszáras ajtó meg azért jó, mert sokszor csak elslisszolnak a portás mellett, amikor jönnek sokan, így most az ajtó megfogja őket, van ideje rendezni a sorokat, nem csak beszaladnak és lépcsőn, liften föl. Szóval remélem nem lesz semmi gond mostmár.

Előzmény: enikocske (82)
Villágosító Creative Commons License 2007.11.13 0 0 83
Nyitvahagynák az ajtót? Ekkora f@szságot! Ez az ember még nem hallott a rugóról? Vagy oldjuk meg egy picit kultúráltabban kapuzáró olaj pneumatikával. Tudjátok én amióta ide költöztem azt mondom, hogy le kellene őket mondatni, és hívni egy normális céget közös képviseletre...
Előzmény: enikocske (81)
enikocske Creative Commons License 2007.11.13 0 0 82

a parkolóházban az én autóm volt a 2. amit törtek. megyek reggel fel, hogy jöjjek dolgozni, ki van feszítve az ajtó, a magnó kiszedve. bevallom voltam olyan hülye, hogy az előlapja a kesztyűtartóban volt... megyek a portára le, h bejelentsem. portás mondja, h már ez tegnap bejelentették, volt is helyszínelés. mondom nem, mert én este álltam be, és ez most van. ajaj, hívjam a rendőrséget. a rendőrségi helyszínelő kijön, egy hónap múlva levél jön, h eljárás megszűnt. eltűnt a magnó+előlap, + 2 napszemüveg, + parkolókártya+JÉGKAPARÓ...  semmi más, pedig tele volt a hátsó ülés... pulcsi, kabár, gyümölcslé, céges mappa, benne papír, bár annak nincs értéke. másnap megint felnyomtak egy autót, abból nem vettek ki semmit, de felnyomták, állítólag fecskendőt találtak benne. kb 2 hét múlva megint volt egy autó, egy céges dobozos, abból meg valami szerszámgépet loptak ki. én ezekről tudok. meg azt, h elég sokszor nem tudok aludni, mert szólnak a riaszók. állítólag már járőröznek éjjel bent. egy ideje megszűnt, de azóta már nekem is van riasztóm meg új rádióm, és mindig felviszem a lakásba az előlapot.

a vicc, hogy az ilyen esetek elkerülése miatt állok egy zárt parkolóházban... ezek szerint, mivel őrzést nem vállalnak, annyi a különbség a parkoló és az utca között, hogy nem esik rá az eső. lopásról igaz nem tudok, de van egy jó módszer, ami kivitelezhető. bemész egy rozzant kocsival zsetonnal. leparkolsz akárhol, beülsz egy jó kocsiba, és egy órát kifizetsz a zsetonnal... és  lecserélted a kocsidat... mert a rendszer csak a kártyát rögzíti. én annó lecseréltem az autót áprilisban, most a  szeptemberi feltörésnél még mindig az opel volt regisztrálva, pedig bejelentettem annó az autócserét.

Előzmény: enikocske (81)
enikocske Creative Commons License 2007.11.13 0 0 81
már két éve javasoltam a kódos rendszert a közgyűlésen, de állítólag nem biztonságos, mert a lakók nyitvahagynák az ajtót... a kamerák és a rácsozás meg nem érdekel mennyibe kerülnek, mert havi 300 000 ft-ot fizet a ház portaszolgálatra, és spec. elég sok a közös költség, 210Ft/nm, az már budai ár. de ebben az épületben valahogy semmi sem működik úgy ahogy kellene. a víznyomás még mindig ingadozik, a melegvíz meg leéget a zuhany alatt a hideggel váltva... hiába fűtünk, szellőztetünk, az ablakokon folyik a víz reggelre mindenhol. a fürdőszoba szelőztetés működik, minig nyitva az ajtó, és mégis penészedik a sarok.
Előzmény: Villágosító (79)
Badbitie Creative Commons License 2007.11.12 0 0 80

Sziasztok!

 

Mi is itt lakunk a nejemmel a környéken. Az ominózus új házban ahol betörtek 10 tárolóba is. Szóval a mai napon arra jöttem haza, hogy működik a mágneses ajtó. Mondjuk a hatásfokában kételkedem. A portás úr megnyomja és mehet be aki akar, szóval ha nincs ott csak tudni kell hol a gomb és szabad a vásár. Viszont ha ezzel azt elérjük, hogy nem jöhet fel akárki akárkihez már az is vmi. :)

 

Viszont a parkolóházban nekem is bent áll az autóm, szóval tudnál kicsit részletesebben beszámolni erről a kocsifeltörési hullámról? Nekem szerencsére ez eddig kimaradt. Miért törték fel az autókat? Valaki bent hagyott rádiót, vagy vmit az ülésen? Vagy csak úgy? Vittek is el autót, vagy csak kipakolták? Válaszaitok előre is köszi!

 

Üdv!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!