Keresés

Részletes keresés

sirrra Creative Commons License 2020.02.09 0 0 62302

Még mindig ázunk :D Majd jön a tetőfedő...hangsúly a MAJD-on van :D 

Előzmény: Szemy tó (62292)
sirrra Creative Commons License 2020.02.09 0 0 62301

Nem lesz semmi gond azzal a vírussal. Kézmosás, és alap védekezés. Sok c vitamin :D

Előzmény: Szemy tó (62295)
sirrra Creative Commons License 2020.02.09 0 0 62300

Utólag is boldogságos szülinapot Szemy! :D

Szemy tó Creative Commons License 2020.02.05 0 0 62299

Úgy legyen!!! Köszönöm szépen Évi! 

Előzmény: Évi5 (62298)
Évi5 Creative Commons License 2020.02.05 0 0 62298

Sok-sok boldog szülinapot kívánok, Szemy! :-)

Szemy tó Creative Commons License 2020.01.28 0 0 62297

Mert ez a ház SZMSZ-ében le van írva? Nincs? Ja akkor a ház biztosítója is fizethet! A szolgáltatónak meg lenni kellene ilyen esetre biztosításának és nem baszakodni kellene, hanem fizetni! Nekem az üzletem ázott egy évig, a közös képviselő xart rá, illetve akit küldött nem tudta a problémát megoldani, a mennyezetet akarta szétverni a barom, úgy, hogy felettünk lévőnél volt csőtörés, persze ebbe nem mentem bele. Végül én találtam egy jó szakit, az nem volt szívbajos, szétverte a fenti lakás WC-jét, fürdőjét, és megtalálta, kijavította a hibát. A lényeg a lényeg, én voltam akkora fasz, hogy a ház biztosítójától és az én biztosítómtól is behajtottam a kárt! (Szerencsémre két biztosító társaság volt, így nem ütközött! :D ) Szóval ne legyél szívbajos, üsd a vasat, hogy térítsék meg a károdat, hiszen a csőhálózat karbantartásával, cseréjével ez megelőzhető lett volna, ez pedig a szolgáltató feladata, csak nem végezték el.

Előzmény: Jahno (62296)
Jahno Creative Commons License 2020.01.28 0 0 62296

Biztosító ennél bonyolultabb, mert vitatkoznak a házzal, hogy mi kinek a hibája és ki tulajdona a készlet, kié lehet a bérlemény, amiben ilyen kategóriás cuccokat nem is tárolhatnánk... Tegnap már nekiálltunk szőnyeget visszarakni.

Előzmény: Szemy tó (62291)
Szemy tó Creative Commons License 2020.01.28 0 0 62295

Nem voltam mostanában, kicsit lebetegedtem, múlt szombat óta KO. Tüdőgyuszi, 39,6 - 38,8 C° láz a jobb oldalamra nem tudok feküdni, hanyatt sem nagyon megy, mély lélegzetnél belehasít, úgy hogy feljajdulok, a WC és az ágy közti távolság kb 15-20 lépés, de mire visszaérek, úgy lihegek, mintha egy 800-m-es kőrt futottam volna. Tegnap már egy kicsit jobban voltam, ma műtöttek, levettek két anyajegyemet, de mozsmá dolgozni is kellene, mert nagyon elvagyok maradva...

A korona vírussal meg tele a tököm, azon a reptéren is találtak, ahol leszállunk, de Hon-Kongban is van, és oda is megyünk, remélem amilyen gyorsan jött, úgy vége is lesz. A vulkán már nem is érdekel, bár arra én azt mondtam, hogy olyat még úgy sem láttunk. :D 

Szemy tó Creative Commons License 2020.01.28 0 0 62294

Busó járás nem mohácsi hagyomány, Hmvhelyen még nem hallottam róla?! 

Ezeket ne is mond, nem védeni akarom a pedagógusokat, de képzeld őket mennyit szívatják, munkaidő utáni feladatokkal. Én már mondtam anyusnak, hogy csak akkor mehet be, ha a hétvégi napnak megfelelő pótlékkal megemelt bért kapja, de természetesen ilyen nincs. ETA pontot kell gyűjteniük szabadidőben 1-2 órás programért kapnak 0,5 pontot. Mondtam már neki, hogy szard le, nincs benne a munkaköri leírásban, akkor meg nyasgem. Millió egy ilyen szabadidős programot találnak ki nekik, amin bizonyítani kellene, de egyre jobban beleveri mindenki. (persze pusziért...) Nem tudom mire verik magukat, feláll fél tanárikar, aztán bezárhat az iskola, csak sokan el vannak adósodva, kisgyerek, stb. és nem merik meglépni, de nem tudom meddig lehet ezt még feszíteni. Remélem nem törlik el a 40 évet, mert akkor már nincs neki 4 éve, alig várja.  

Előzmény: Évi5 (62288)
Szemy tó Creative Commons License 2020.01.28 0 0 62293

Na szegények ti is... :( 

Előzmény: Évi5 (62283)
Szemy tó Creative Commons License 2020.01.28 0 0 62292

Az is fasza... Mindenütt a víz az úr, pedig még hó sem volt! Néha nálunk is van pár csepp az egyik kéménynél, de szerencsére a lambéria kicsi bedagad, majd kiszárad és csak, ha nagyon megnézem akkor látom a foltot. :D 

Ano amikor építkeztünk, nem lehetett fát kapni, az egyik tüzépest lekenyereztem (kis jugó szesszel) hogy értesítsen, ha jön foszni deszka, mert abból kellet a cseréplécet, vágatni, mert a Bramack alá való, 5 cm-es egyáltalán nem volt. Na szólt egyszer, hogy menjünk, akkor még fiatalon, ott álltunk a tüzép előtt sorba, (mert addigra már igen sokan értesültek a faanyag érkezéséről) és nyitáskor anyussal berohantunk, anyust ráültettem egy jó nagy rakásra, hogy az a kel nekünk. Ki is fizettük, kivágattam belőle a cseréplécet, és annyi maradt, hogy egy tetőtéri szoba felét kellett pótolni annyi lambéria jött még ki belőle. Na ezért lett nálunk a padlástér lambériás, de nem bántam meg, jól szigetel, nem is csúnya, és van neki természetes szellőzése. 

Előzmény: sirrra (62282)
Szemy tó Creative Commons License 2020.01.28 0 0 62291

Hubameg ez nem semmi! :( Tud kárt csinálni tisztességesen a víz. :( Remélem már száradtok, és talán a technikákból is kiköltöznek a pókok és nem lesz semmi bajuk. Azért itt biztosító meg ilyenek??? Ha csőtörés volt akkor a szolgáltató biztosítója fizessen!!!

Előzmény: Jahno (62277)
Évi5 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 62290

Megvolt a tortaevés, sütizés, szülinspozás. :-) Az ünnepeltnek elmeséltük, hogy mi volt. Felajánlotta, hogy lefényképezkedik az igazolványával, születési anyakönyvi kivonatával, hogy bizonyítsa, január 24-én született. :-)

Előzmény: sirrra (62289)
sirrra Creative Commons License 2020.01.25 0 0 62289

Semmit nem kell megmagyaráznod! Elképesztő! És, ha a gyerek csak egyszerűen otthon lenne, akkor mi van?

Mi az, hogy konkrétan kihallgat? Az agyam dobálom el.

Nem tud részt venni és kész. Akár mi miatt is.

Előzmény: Évi5 (62288)
Évi5 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 62288

Ma délután az iskola által szervezett farsangozás, busójárás és fánkverseny lesz. Nyilvános, útvonalon végigmennek a busók, pár program.

Kihírdették a gyerekek között, hogy ott kell lenni. Hét elején írtam az osztályfőnöknek, hogy családi program miatt nem tudnak ott lenni a lányok. Egy szem unokatesójuknak a szülinapjára vagyunk hivatalosak. Pénteken az igazgatónő végigkérdezte Orsi osztályában a gyerekeket  hogy ki miért nem tud ott lenni. (27-ből 7 gyerek). Aztán egyenként behívta őket, megkérdezte a szülő telefonszámát, és felhívta őket. Kaptam én is egy hívást. Hogy miért? Tényleg van szülinap, mert nem igaz, hogy mindenki szülinapra megy. Mikor megyünk? (3-kor) A program 2 és 4 között lesz, legyünk ott fél négyig... mivel nem kapott olyan választ, hogy igenis, ott leszünk, a beszélgetés után ( ami ki volt hangosítva  a tudtom nélkül, Orsi is hallotta) elmondta még Orsinak, hogy ez az iskoláért van, szégyen, kötelesség és más jelzők is elhangzottak.

Úgy tudtam, nincs hivatalosan diktatúra...

Legtöbb gyerek azért nem menni, mert szülinapra hivatalos, vagy apás hétvége van (2-3 hetente aktuális)

Az igazgatónő még azt is mondta, hogy ez a decemberi egyik szombati nap helyett van ez a pár óra hossza.

Évi5 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 62287

Hajrá, kitartást!!!

Előzmény: Jahno (62286)
Jahno Creative Commons License 2020.01.23 0 0 62286

Nincs annyi villany és akkora hősugárzó sem, amit csak úgy be lehet szórni :-/ Kicsi Teszkós fürdőszobai van, azt rakjuk odébb 10 centinként, hogy a padló száradjon. Lassan már látszik a vége így 2 hét után...

Előzmény: Évi5 (62285)
Évi5 Creative Commons License 2020.01.23 0 0 62285

5 fok körüli hőmérsékletnél nem jó a párátlanító. De ha tudsz fűteni hősugárzóval, mellette párátlanító, rengeteget jelent. Eszméletlen dok vizet tud összegyűjteni. Szárítaná a falat is. Minél melegebb van, annál hatékonyabb.

Előzmény: Jahno (62281)
Jahno Creative Commons License 2020.01.23 0 0 62284

Ezért rinyálnék a cégnek egy kört, de tudom, nem olyan könnyű és bizonyítható.

Előzmény: Évi5 (62283)
Évi5 Creative Commons License 2020.01.23 0 0 62283

Tetőbeázás? Napelemet rakattunk a tetőre... volt két cserép, mely megtört, gondolták, jó ötlet összeragasztani. Van egy rakás tartalék cserép, ha szóltak volna... négyszer áztunk be, mire az összes hibát megtaláltuk. A tetőtér gipszkarton plafonján sárga foltok, csavarnál lyuk, falon vízfolyás nyoma. Egy éve festettük ki.

sirrra Creative Commons License 2020.01.21 0 0 62282

Nem tudtam belépni, ez a vacak kirakott :D

Hibás jelszó...nem is volt hibás :D

Nekem tököm teli mindennel, nekünk a tetőtéri ablakok áznak be, gipszkarton szereti nagyon...pénztárcám is...

Szép évkezdet :D 

Jahno Creative Commons License 2020.01.20 0 0 62281

Naja, de hideg van és azzal sem tudom mit lehetne kihúzni a térből. Nem túlzottan levegő párás, itt még falból/padlóból folyik. Ötletem sincs, csak lógunk a levegőben, bolt egy hónapja áll és akkor még jön a többi. 100 óra plusz munkát simán beletolt.

Előzmény: Évi5 (62280)
Évi5 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 62280

Ha nincs nagyon hideg, egy párátlanító sokat javítana a helyzeten.

Előzmény: Jahno (62279)
Jahno Creative Commons License 2020.01.18 0 0 62279

És falhoz rögzített polc sort szétkapni, alóla szőnyeget kigyepálni. Meg a többi járulékos. Ez 1+ hete volt, tegnap még pár vödör víz összefolyt a falakból, aztán míg ez van, addig nem is szárad :-/ Hősugárzó kellene, azzal szárad a padló, csak keserves mert napi 20x20 centis terület. Kartondobozok kuka, elektronikáknak a pára is megárt, innen meg elrakni sem tudjuk semerre. Én pinyómba meg pont így jöttem a nyáron, hogy előző a város végén sokszor beázott és megszűnt, aztán ömlesztve mindent átszórtunk ide. Most lett volna kicsit értelmesebbre válogatva, de már nem adta ki.

Előzmény: Évi5 (62278)
Évi5 Creative Commons License 2020.01.18 0 0 62278

Nem semmi! Lehet újra pakolni... :-(

Előzmény: Jahno (62277)
Jahno Creative Commons License 2020.01.16 0 0 62277

Rohanok, szaladok, tolom a videójátékos klubot, néha fotózás. Hétfőn felmondtam a gyárban, most meg sok éves tervezgetés után nekiláttunk a pinyó pakolásnak. Egy kupacba minden, válogat, rendet tesz, polcot épít, ésatöbbi. Így voltunk kb. harmadánál:

Szomszédnál leszőnyegeztünk, pultot építettünk, valami informatikai adokveszekseftelek, szakértek, építek garázscéget szeretne csinálni rendes szervízzel. Egy adag szerszámmal és célcuccal felszereltem és toljuk az ipart, ahogy tudjuk.

Persze minden darabokban aztán egyik este szól, hogy segítsek már, mert lapátolni kellene odalent. Reggel 5ig húztuk az igát, most már egy hete ezen melózunk mert akadt egy kis technikai malőr:

Lehetett volna rosszabb is, de pont elég volt és nyilván minden mindig a legjobbkor jön. Most minden napra még a padlóból/falakból összefolyik valami, szóval áll a biznisz és minden csak rohad elfelé. Polcok persze összerakva, minden plafonig pakolva, falhoz fúrva, alatta meg megy tönkre a szőnyeg.

Ráadásul ablak alatt pukkant el, sokkal több lehetett volna a szívás, mert hamar elzárták (akkor még az aszfaltot sem nyomta fel) de háztól 300 méterre is még így nézett ki. Térképre téve kb. 25ezer négyzetméter úszott el:

Szóval itt tartunk meg minden.

Előzmény: Szemy tó (62276)
Szemy tó Creative Commons License 2020.01.16 0 0 62276

Tönkre megy a korcsmáros, ennyi kocsmakerülőtől!!!! 

Mi van veletek, mindenki beleesett a 2020-ba oszt ennyi, bezár a bazár? :( 

Szemy tó Creative Commons License 2020.01.06 0 0 62275

Köszi BöPö!!!

Sirrra, milyen volt az 1. nap ennyi szünet után??? 

BöPö Creative Commons License 2020.01.01 0 0 62274

Boldog Új Évet Nektek!!! 

Szemy tó Creative Commons License 2019.12.31 0 0 62273

BUÉK mindenkinek!!! Gyorsan leírom, amíg józan vagyok! :D

Ez igen 500 oldal egy nap, jó korán elkezdte! :) 

Anyus, meg már qrvára unja itthon, menne már dolgozni, szerintem kicsit lekötné magát nem ez a fos járna állandóan az agyába.

Én dolgoztam tegnap is, ma is gépelek, meg ajándék beszerzésre megyek. Ma van a szülinapja anyusnak, úgyhogy tortát kell sütnöm, bukrétát kell készítenem, meg valami kis apróságot kell nézzek. (aszonták ma jön meg amit kinéztem neki)

Mindenki igyon rendesen, igyatok helyettem is! :-D Mi itthon maradunk, én egy ilyen szilveszteri párnap árán inkább elrepülök valamerre. :D 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!