Keresés

Részletes keresés

biciklispisti Creative Commons License 2024.03.24 -1 1 6569

kulturálisan magyarok is balkániak, csak mondom....

Előzmény: NB2 (6567)
biciklispisti Creative Commons License 2024.03.24 0 0 6568

"Amennyiért kapja a hazai, annyiért kapja a vendég is."

 

Ez jó ötletnek hangzik amúgy, csak akkor a rendező azt mondja, oké, benne vagyok, 5 ezer a hazainak is, és 5 ezer a vendégnek is :D :D :D

Előzmény: NB2 (6567)
NB2 Creative Commons License 2024.03.24 -1 2 6567

Személy szerint én azt gondolom, hogy ha Nyugat-Európához szeretnénk tartozni, akkor esetleg úgy is kéne viselkednie mindenkinek és nem mint a Balkánon... Kulturált csarnok, kulturált vendégszurkolói hely, minden kulturált. Azért 2024-ben olyan csarnokok mint a körmendi meg a szolnoki röhej kategória. Persze, hogy normális vendégszektort sem lehet kialakítani. És ha már szektor, Szombathelyen is, tök jól adná magát, hogy a palánk mögötti rész a vendégszektor, aztán ha jönnek 10-en akkor 10-en ha jönnek 300-an, akkor 300-an. Miért jó nekik, hogy beültetnek oda 100 szombathelyit és ha jön 200-300 zeg-i, akkor be kell oda rakni 10 secust, mert egymás hátsójában van a 2 ellenfél szurkolója. Jómagam cigánykodásnak veszem a jegyárakkal való szórakozást is. Amennyiért kapja a hazai, annyiért kapja a vendég is.

Igaz, hogy én sokáig csak női vonalon mozogtam, de követtem abban az időben a ffi kosárlabdát is, megjegyzem nagyon jó kis hangulatú meccsek voltak, nem tudom, hogy az m4 keveri le ennyire a hangot, vagy tényleg kevesebben járnak, de nagyon kriptahangulat van mostanában a meccseken.

Langels Creative Commons License 2024.03.23 0 1 6566

Annak semmi értelme, hogy viszonossági alapon határozod meg a vendégjegyek árát. Nem árazhatsz random módon, minden normális sportban a hazai jegy árához van rögzítve a vendégjegy àra. Nem kérhetsz ugyan azért a termékért teljesen más összeget Jancsitól, mint Julcsitól.. Már csak azért is mert egy tökösebb tábor előbb utóbb azt mondja, hogy fele annyi a hazai? Hát akkor jó lesz nekem az is. Aztán mehet a cirkusz..

 

Előzmény: 1920_ZTE (6559)
Langels Creative Commons License 2024.03.23 0 1 6565

Te amúgy láttad mennyibe kerülnek a bérletek? Azok is szerintem a legdrágábbak az A csoportban. De valóban volt ennek egy “terelő jellege”, hogy emeltek a jegyáron, a bérleteken meg nem. 

Előzmény: biciklispisti (6560)
biciklispisti Creative Commons License 2024.03.23 -2 0 6564

ja hát tudom hogy az üzletről szól minden.

Előzmény: 1920_ZTE (6563)
1920_ZTE Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 6563

Hülyék lennének évi két meccs miatt 150 bérletet nem eladni.

Előzmény: biciklispisti (6562)
biciklispisti Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 6562

tehát mi a megoldás? hát az, hogy nem adsz el arra a területre bérletet, ahol a rangadókon kikell hagyni helyet.  de nyilván az üzlet az üzlet, csak hát akkor meg mindig az ellenségeskedés fog menni. szóval nagy ludasok ebben a klubok.....

Előzmény: 1920_ZTE (6559)
biciklispisti Creative Commons License 2024.03.23 -2 1 6561

köpködés nyilván vállalhatatlan, de erre hivatkozva lezárni az első sorokat, eléggé szánalmas.

Előzmény: Feffo (6556)
biciklispisti Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 6560

jó, de az 1800 bérletes az csak pont a kurva magas jegyárak miatt jött össze. azért vettek bérletet, hogy ne húzzák le őket a kurva drága jeggyel. sztem ennyire nem kellett volna felemelni a jegyárakat. abban egyetértek amúgy, hogy a klubnak nyilván csak problémát okoz a sok vendégszurkoló, ezért a könnyebbik oldalát választották. ( nem csak a Falconál lett csökkentve a jegyek száma, ezt azért ne felejtsük el!!) aztán most meg lehet hivatkozni hogy látjátok, a sok paraszt nem bír magával, ezért nem akarok közülük sokat beengedni) ezt már csak úgy lehetne megoldani hogy lenne egységes szabályzat, ja és nem manipulálnának a csarnok számaival, h most mihez képest adnak 5%-kot a csapatok.

Előzmény: Langels (6555)
1920_ZTE Creative Commons License 2024.03.23 -2 0 6559

Szerintem egyszerű, a klubok megegyeznek, hogy mennyiért és mennyi vendégjegyet adnak egymásnak. Pl: a Falco decemberi meccsünkre 4690 Ft (+eventim pár száz forint) adta a jegyet, mi 4700 Ft-ért.

Az Alba a fehérvári találkozóra 4000-t adta a vendégjegyet, most ők is ennyiért válthatnak belépőt a mai meccsre.

 

Realfan egyik mondatára válaszolva, nálunk azért (is) nem kap már se a Körmend, se a Falco (ugye csak ők azok akik nagyobb számba utaznak idegenbe hozzánk) 340 vagy még több (értsd. egy szektornyi) jegyet, mert egyrészt mi sem kapunk ennyi jegyet senkitől (ugye Körmenden nem is lenne rá lehetőség, de korábban adtak 250 körül is, most bőven kevesebbet ahogy a Falco is kevesebb jegyet adott már a korábbi évekhez képest) mert a hazai és a vendég szektor között ki kell hagyni egy ütköző zónát, amit korábban a hazai szurkolók közül főleg a bérletesek szívtak meg, mert nem tudták elfoglalni a helyüket ezeken a meccseken, így lett ez a zóna a vendég szektor fele.

Előzmény: Langels (6558)
Langels Creative Commons License 2024.03.22 0 1 6558

Hát pedig Egerszegen biztosan kiderült, hogy vagy egyáltalán nem tér ki, vagy nem szankcionálják. Én előbbire tippelek, mert általában a klubok ritkán olyan hülyék, hogy ilyen öngól lőjenek. 

Előzmény: Feffo (6556)
biciklispisti Creative Commons License 2024.03.21 0 0 6557

hát kitudja h miről van itt szó, lehet h itt nincs ilyen szabály.

Előzmény: Feffo (6556)
Feffo Creative Commons License 2024.03.21 0 2 6556

Fehérváron nem a százalék csökkenése miatt lett a150-ből 130 hanem azért mert a nagy számban érkező "komolyabb" táborok nem tudtak viselni, ezért az első két sort le kellett zárni, a köpködők, sör locsolók miatt. 

A jegyár problémát nem értem, fociban egyértelmű szabály, hogy ugyanannyiért szabad csak adni a jegyet a vendégnek, amennyiért az ugyanabban a szögben ülő hazai kapja. És ezt az MLSZ be is tartatja. Szomorú ha az MKOSZ szabályzata erre nem tér ki.

Előzmény: realfan (6544)
Langels Creative Commons License 2024.03.21 0 3 6555

Az meg, hogy miért pont most van ez, le lett írva már többször, több helyen. 
Egyszerűen a d2 szektor nélkül alig van árulható jegy az 1800 bérletes miatt..

Előzmény: Langels (6554)
Langels Creative Commons License 2024.03.21 0 3 6554

Jézusom… itt a hatalmas félreértés!!! Nincs 3400 férőhely.. nem tudom ezt honnan szeditek… 

Előzmény: ementálib (6553)
ementálib Creative Commons License 2024.03.21 -1 0 6553

Én ezt is elfogadom,mert ha októberben tiszta a sor hogy mi lesz, akkor oda-vissza lehet úgy kommunikálni/készülni.Mert az (klubfuggetlenul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) hogy decemberben még eljön a (jóindulattal) kétezres csarnokba 150vendég márciusban meg a 3400as csarnokba fol van dobva 157(+60)jegy az nem pont korrekt így első ránézésre.

 

Egy kérés a szombatról abszolút nem bántóan: saját topikban mar kérdeztem,de nálatok nem hallani egyébként hogy mi csúszott pont most el?

Előzmény: Langels (6552)
Langels Creative Commons License 2024.03.21 0 0 6552

Igazából az se lenne rossz, ha a klubok megegyeznének szezon elején, hogy mennyi az annyi. 

Előzmény: Langels (6551)
Langels Creative Commons License 2024.03.21 0 1 6551

Szerintem az esetlegesség nem jó dolog. Úgy alapban nehéz árulni a jegyeket, meg előre tervezni.. Meg annyit hozzátennék, hogy fontos lenne a viszonosság. Ha 10%, vagy 15%, akkor legyen annyi, de mindkét helyszínen. 

Előzmény: ementálib (6548)
Febr.15 Creative Commons License 2024.03.21 -2 0 6550

A sokkal több vendégszurkoló nem fér bele a 15 perces városok koncepciójába...

A sokkal több utazó,"sokkal nagyobb" terhelés:) a környezetre.

Ismerős már?

Valami MARADJ OTTHONnal kezdődött anno a szoktatás..

biciklispisti Creative Commons License 2024.03.21 -1 1 6549

lesz majd amikor úgy kell odadobni a jegyeket a szurkolóknak, csak jöjjenek már. :D

Előzmény: Langels (6547)
ementálib Creative Commons License 2024.03.21 -1 1 6548

Tökéletesen egyetértek!

a ködösítés meg egyéni hallgatólagos kéz-kezet mos, mismásolt megoldások helyett a tiszta egyértelmű, betartható, és szurkoló központú szabályozás kell.

 

egy középutas 5+5 (kötelezően 5 adandó és fent is tartandó mint most, ugyanakkor a vendég klub kérésére valamennyi jegy igazolt értékesítése után további +5% adható lenne) és akkor a puffer 5%ot kiemelt rangadókon megvennék a vendégek(ott a 10%) ,a szeged(már bocsánat tőlük) ellen meg minimum félig lehetne ültetni a vendégszektort hazaival.

ezt pl. most találtam ki három perc alatt:)))

 

mindeni ki tudja számolni mennyi valaminek az 5 vagy a 10 százaléka (bár a csikicsuki,multifunkciós csarnokoknál azsem mindig egyértelmű ugye) de itt nemis erről van szó.

hanem hogy a hallgatólagos,vica-versa működő,évek óta bevett szokásokat ne lehessen (mint most) egyszer csak hasraütés szerűen megváltoztatni az amúgy -rosszul legitim de legitim- 5%os szabály lóbálva. vagy lehessen -mint ahogy mpl. most lehet is.- csak akkor meg nem szabad meglepődni ha a szurkoló nem hülye és köszöni szépen hányingere lesz ha hülyének van nézve.

 

ha ezt hagyják elharapódzni,azon mindenki veszít...  -bevételt -presztízst -élményt 

 

nincs bennem különösebb indulat a szombat kapcsán,de leírom csak hogy világos legyen: teljesen megérteném a zete/falco szurkolók esetleges felháborodását,bojkottját,bármijét ha bármikor mondjuk 83 jegyet kapnának körmendre. 

 

csak felülről lehet és kell megoldani mert amíg a klubokhoz van kiszervezve addig ilyenformán mindenkinek egy felesleges nyűg a vendégszurkoló mint olyan.

inkább ne jöjjön,az a legjobb ha otthon marad, de ha már jön a hülyéje akkor fizesse meg a prémium árat a csarnok legelbaszottabb helyéért,toitoi wc-ért,meleg sörért stb.

 

és akkor még olyan finomságokról mint az oroszlányi meg a szolnoki szeku még egy szót nem szóltunk ugye

 

 

Előzmény: Langels (6547)
Langels Creative Commons License 2024.03.21 -1 6 6547

Szerintem ezt az egészet annak tükrében kellene vizsgálni, hogy milyenek a magyar csarnokok adottságai. Sok helyen nem túl nagy a vendégszektor, és az esetek jó részében most sem fogynak el a vendégjegyek.. (Szerintem Szombathelyen idén egy BL meccsen volt "vendégteltház". Ha egyáltalán azt is nem keverem valamelyik tavalyi meccsel.) Ha egyszer nem túl nagy a vendégek érdeklődése, akkor felesleges alapban arra kötelezni a klubokat, hogy tartsanak fenn nekik 10%-ot. (Mondjuk annak valóban nincs sok értelme, hogy úgy adnak kevesebb vendégjegyet, hogy azt a hazaik nem vehetik meg.) Persze, ha ez állandó probléma lenne, akkor más lenne a helyzet, de jelenleg csak bizonyos kiemelt meccseken merül fel. 
A jegyárakat egyértelműen szabályozni kellene. Más sportágakban maximalizálva van a hazai jegyárakhoz viszonyítva, itt is ezt kellene. Szánalmas így gusztustalankodni az ellenféllel. Én abban sem vagyok biztos, hogy ezt nem lehetne fogyasztóvédelem elé vinni. És ezzel párhuzamosan világosan le kellene kommunikálni a szabályokat, hogy mindenkinek tiszta legyen és ne legyenek ebből félreértések..

Előzmény: realfan (6544)
biciklispisti Creative Commons License 2024.03.21 -2 6 6546

szerintem az gáz h hazai jegy 3000, 2400, vendég meg 4700.... szarházi köcsög buzi egerszegiek.

Előzmény: realfan (6544)
biciklispisti Creative Commons License 2024.03.21 0 1 6545

10% jobb lenne.

Előzmény: realfan (6544)
realfan Creative Commons License 2024.03.21 -2 3 6544

Kíváncsi vagyok néhány véleményre a vendégszurkolók számának folyamatos visszaszorításával kapcsolatban. A bajnokságunkban általánosan az tapasztalható, hogy egyre kevesebb jegyet adnak a vendégeknek. Tulajdonképpen egyszerű a kérdésem: egyetértetek a klubok "a mi házunk, a mi várunk" álláspontjával és a szövetségi 5%-os kvótával vagy inkább a 10% (körüli), a régi időket jobban idéző jegyelosztást tartanátok jobbnak?

 

Nem vitaindítónak szánom és pláne nem szeretném, hogy a mostani "bojkottról" vagy annak megítéléséről írjatok. Kifejezetten magáról a tendenciáról mit gondoltok? Melyik gondolat van többségben? Ez a jó irány?

 

Például itt van, hogy 2017-ben egy ZTE-Falco meccsre 340 db (!) jegyet küldtek Szombathelyre:

https://szombathelypont.hu/sport/ajanlok/megerkeztek-a-vasarnapi-zte-falco-meccsre-a-vendegjegyek.8739/

Most ugye 150 db jegyet vehetnek a vendégek Egerszegre.

 

Székesfehérváron 180-ról csökkent 130-ra. Szolnokon, Sopronban, Körmenden hasonló mértékű a csökkenés, számunkra Szombathelyen ennél nagyobb. De pár éve a kaposvári "régi" csarnokba is 70 db jegyet küldtek. Oroszlányban nagyon rövid idő alatt vágták meg a vendégbelépők számát.

 

A mostani, szombathelyi csökkentést leszámítva úgy történnek ezek az intézkedések, hogy mindeközben nem mehet be a "kieső" vendégek helyett több hazai szurkoló.

 

A klubok vendégekkel való kibaszósdija ráadásul több helyen a jegyárakra is kiterjed. Tavaly is írtam, a szolnoki kakasülőn lévő vendégbe a jegyár az a kispad mögötti, pályához és ott is a felezővonalhoz nagyon közeli ülőszektorba szóló jegyek árával egyezik. Egerszegen is ugyanannyiba kerül a sarokban állni, mint a lelátó közepén, sőt, hát mint múlt hétvégén láthattuk, adott esetben még többe is. De Szombathelyen is a "galérián" ugyanannyit kell fizetni a D-szektorokba (palánk mögött fenn), mint a B és G szektorokba (hosszanti lelátók közepére), miközben a kezdőkörtől való távolságban többszörös eltérés van.

Gyakran látszik az is, hogy a vendégcsapatokat és azok szurkolóit a mérkőzések előtti héten szembesíti a rendező klub a változásokkal - egész egyszerűen a klubok az aktuális szezon elején nem kötnek egymással megállapodásokat ebben a témában. Lásd a tavalyi bajnoki döntőről a szombathelyi és fehérvári jegyárak ügyét...

- Marky - Creative Commons License 2023.04.08 0 0 6543

Köszi szépen. Egy ilyet egyszer megnéznék, de gondolom outsidereknek esélytelen bejutni ilyen meccsekre

Előzmény: i perseguitati_ (6542)
i perseguitati_ Creative Commons License 2023.04.07 0 0 6542

A teljes livornói meccs  felvétele itt:

https://youtu.be/uyztyxQ2vnw

 

Több összetevője van, és nem is lehet teljesen objektíven megítélni, de ha párhuzamokat próbálunk vonni, akkor az általánosságban kijelenthető hogy egy az olaszországi (kosárlabda) versenyrendszerrel összehasonlítva a magyart, a piramis csúcsán (az első osztályban) van a legkisebb különbség, és lefelé haladva nyílik egyre jobban az olló.

A videót megnézve eldöntheti mindenki saját maga, de azért az különösebb vita nélkül kijelenthető, az olasz harmadosztály(SerieB) nagyon más nívó, mint a magyar harmadosztály(NB2).

Különösen hátterében, és feltételrendszerèben, Itáliában már ezen a szinten is professzionális bajnokságról beszélünk, és ugyan többségében nincsenek nagy pénzek, de az általában kb. havi 3-4 ezer eurót kereső játékosok csak a kosárlabdából èlnek. A klubok költségvetése általában 1 és 3 millió euró között szóródik ezen a szinten, és ez kb. a mi első osztályunk szintje.

 

 

Előzmény: - Marky - (6541)
- Marky - Creative Commons License 2023.04.07 0 0 6541

Milyen színvonalú bajnokságot kell elképzelni?

Előzmény: i perseguitati_ (6539)
nbabasket Creative Commons License 2023.04.07 0 0 6540

Akkor különösen jó a fotó, ha ez a harmadosztály.

Előzmény: i perseguitati_ (6539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!