Keresés

Részletes keresés

Ronai_Peter Creative Commons License 2008.04.22 0 0 533
Ja és addig, amig csak EXA gépem van nem érdemes 100 mm feletti lencsékről gondolkodnom, mert vignettál...
Nem próbáltam, de több helyen olvastam. A használatijában is...
tonyi8 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 532

Sziasztok!

Fénymérő vásárlásán töröm a fejem, ahogy utána olvasgattam a Lunasix tűnik egy jó választásnak. Jól gondolom? Ha igen, mire figyeljek vásárlásnál, milyen típust vegyek stb?

Köszi

Ronai_Peter Creative Commons License 2008.04.22 0 0 531
Sziasztok,

Köszi a reagálást. Tibi bácsit mindenképpen látogatni fogom, egy - két ilyen
régi gépemet már szépen rendbetette. Legutóbb nagypapám Ikon Super Ikonta gépét
javította meg, csodajó lett. Belegondolok, hogy 1937 körüli a gép...
Na majd kutakodok apránként, hátha beesik valami. Meg talán elmegyek a börzére is 27-én... Majdnem 25/4 Flektogont vettem, mert arra licitáltam, de picit karcos volt az eleje, így inkább a 20/4 mellett döntöttem. De a 25-ös sem volt elsüthető az én EXA-mon, míg az EXAKTÁ-n szépen ment...
Most még egy 50 es pancolárt szeretnék, remélem az is hasonlóan jó, mint az m42 1.8 asom...

Üdv,
Péter
Előzmény: bmwr12 (530)
bmwr12 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 530

Valóban a záridők korlátozottak az EXA gépeknél.

Jó Varexet húsz felé találsz, de bizonyos rizikóval hogy hibás lehet.

Jobban jársz ha kissé lepukkantat keresel, és javíttatod/generáloztatod. Ez max kilencből megvan, és nullkilométeres a géped.

Olyant érdemes keresni ami 1/1000-et is tud (vagy még plusz retúrntükrös is), szabványos vakucsatis, és kevés műanyaggal van szerelve.

 

Létezik kétféle csavar (rövid/hosszú), de sajna a hosszabb sem eléggé méretes a huszashoz.

Az exponálócsavarra egy magasító kupakot lehetne esztergálni (fenekeltet), és mint egy kalapot szorosan, vagy ragyasztva ráhelyezni a csavarra.

 

A felsorolt obik nem rosszak, de valóban nem a bombázó kategóriában szerepelnek !

A 4/20-as, és 25-ös  mellett szívesen használom a 35-ös Flektogont, egy Pentacon 3,5/30-ast, 1,8/50-es Pancolart, a Tessar 2,8/50-est (imádom), az 1,5/75-ös Biotart, 4/135-ös Sonnart, és 4/200-as Meyert.

 

Előzmény: Ronai_Peter (528)
ihagee Creative Commons License 2008.04.22 0 0 529

  Szia Péter!

A Trioplan (3 lencse) helyett egy 4 lencsés Tessar sokkal jobb, bár én teszteket nem csináltam. Állítólag ezek a tripletek 11-es rekesz körül egészen jól muzsikálnak. A 100-as tele szerintem jó, a 4/135-ös Sonnar lenne jobb, ha gombamenteset tudsz szerezni. Abból van "makro" verzió is, azt hiszem 1 méter a közelpontja. Az enyém beugrórekeszes. Primagont használtam már, de nem lett kedvencem a sötét keresőkép miatt. Lerekeszelve alig látni hogy mi van a kép szélén. Jobb egy 2,8/35-ös Flektogon, abból is van makro verzió... Varexet már régen vettem, vagy 3-4 éve jutottam hozzá egy gyönyörű domború előlaposhoz 13500-ért. Szerintem 10-15 ezer között a kinézettől függően megér(het)i, valószínű hogy Tibi bácsihoz kell mennie redőnyözésre. A pici csavarra nincs ötletem, így még nem jártam!! Üdv, Ihagee

Előzmény: Ronai_Peter (528)
Ronai_Peter Creative Commons License 2008.04.22 0 0 528
Szia Ihagee!

Még jó, hogy az EXA-mban nincs fénymérő, nincsenek ilyen gondjaim :-)
Szereztem egy 20 as Flektagont a géphez, az nagyon tetszik.
Viszont a nyomogombja a kis pöcökkel nem elég hosszú az exponáláshoz, csak a blendét szűkiti össze, az exponáláshoz még vagy 1 miliméter kéne.
A benne lévő állítócsavar már a maximumra van kitekerve.
Szerinted van tisztességes megoldás, vagy barkácsoljak valami távtartófélét a pöcök meghosszabítására?
Szerinted mennyiért lehet egy szép Exaktát venni manapság. monjuk Varex IIa vagy b verziót? Erősen csábulok :-) Az EXA 1/150 ideje néha nem elégséges :-))
A Trioplán 50/2.9 és 100/2.8 meg 35/4.5 Meyer Primagon mennyire használható? Ezek jöttek anno az EXA-val, de élek a gyanuperrel, hogy ezek nem a "nagy" lencsék közé sorolandóak... Van esetleg valamilyen tapasztalatod.

Üdv,
Péter

P. S. Inkább itt írok, mert a lista gyakorlatilag halott, a Képtár is csak vergődik...
Előzmény: ihagee (527)
ihagee Creative Commons License 2008.04.21 0 0 527
Köszönöm szépen, amíg a 4/200-as Meyer volt rajta, jól mért . Aztán a 2/50-es Pancolarral mást mutatott a kelleténél. A linkelt pdf-ből jöttem rá, hogy hogyan közöljem vele az obi fényerejét. Még egy érdekesség: elég érzékeny a hátulról jövő fényre! 27 DIN-es film van a gépben, és a mutató igen mozgott, amikor a nézőkénél több/kevesebb fény jutott be a szemem mellett! Elő kell vennem a szemkagylót...  Jó éjt, Ihagee
Előzmény: bmwr12 (524)
dacia-2 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 526
elkelt.
Előzmény: dacia-2 (525)
dacia-2 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 525
Exakta fordítógyűrű eladó, 3000 Ft. Mail publikus.
bmwr12 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 524

HELYESBÍTÉS:   

ITT TALÁLHATÓ 

mindkettőt érdemes lementeni, az egyikben eléggé részletes az útmutató a prizma használatához.

Előzmény: ihagee (522)
bmwr12 Creative Commons License 2008.04.17 0 0 523

A kúpos csavarból két hosszban lehet szerezni.

Kőrbenézek.

Addig Neked ajánlom figyelmedbe a prizmához:

 

Der Belichtungsmesser-Einsatz zur Exakta Varex
Előzmény: ihagee (522)
ihagee Creative Commons License 2008.04.17 0 0 522

 Sziasztok!

 Megjött az RTL 1000-hez a fénymérős prizma. Sajnos 5400 pénzbe fájt, és még mattüveg sincs benne :-(( Így az eddigi prizma mikroraszteres műanyagját tettem bele, ami sokkal rosszabb mint a Zenit 12 XP-é. 5 perc alatt jöttem rá hogy mi micsoda, legutoljára a szememet majd' kiverő bekapcsoló gombot találtam meg. Egy 2,8/29-es Orestegonom van hozzá, ez erre a gépre készült mert automata beugrórekeszes, amit a váz ugraszt be, de olyan lassú, hogy manuálra kell állítanom... Úgy tűnik jól mér, 3 helyre mértem vele, meg a szuper Leningrad-6-tal, és az értékek egyeznek!! Már csak egy csavar kellene a gépvázba, aminek segítségével a Varex obijaival is tudnék exponálni. BMWR12 olvtárs ! Nem tudnál ilyet eszkábálni rossz exponálózsinór végéből? Azt hiszem kúpos a menet, olyat meg nem lenne könnyű vágni.  Ihagee

bmwr12 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 521

Nos akkor egyetértünk !

Ezek szerint a Te adaptered jó !

 

>>>lehetséges, hogy nem tud fókuszálni adott pontra esetleg nem pontos, de többnyire jó.<<<

Ebben is egyetértünk !

Előzmény: Bucynus (520)
Bucynus Creative Commons License 2008.04.16 0 0 520
A végtelen, lepróbálva végtelen.
Természetesen így van, de ha 2 objektívvel jó, akkor a többivel sem lehet nagy gond szvsz.
Ezt a digitális oda érzékel ahova tud azért túlzás, oda mér ahova én akarom, persze lehetséges, hogy nem tud fókuszálni adott pontra esetleg nem pontos, de többnyire jó.
Előzmény: bmwr12 (517)
bmwr12 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 519

Részemről a tapasztalatokat írtam le.

Canon/M 42-esnél ("gyári" made in csajna) szerencsém volt, pár század m/m-rel magasabb volt, 0,07m/m-t esztergáltam le a pontosabb végtelenhez.

Ezt is csak azért vettem mert fenekelt, azaz benyomja az obik rekeszműködtető pöckét.

Nem akartam bajlódni az M 42-es zsákmenettel ezért az összegért.

A Psix/M42-es adaptert magam készítettem, másodszorra sikerűlt is (az első darabnál egy fogást elbandzsítottam az esztergán).

A ráugrós pöcköt (Exakta-nál) igencsak nehéz lenne helyileg elhelyezni az adapteren.

Ez van, de legalább használhatod a kedvenc obijaidat !

Jó fényeket hozzá, várom a beszámolót.

Előzmény: szanszan (518)
szanszan Creative Commons License 2008.04.16 0 0 518
Köszönöm a válaszotokat, sokat segít! Az Ebayon licitáltam egyre remélem 10 nap múlva itt lesz. Engem is ez zavart, hogy nem láttam a pöcköt ami ráugrik. Sajnálom, hogy ez nincs, mert néhány utángyártott adapternél már láttam ilyet. Exanál nem sajnos. Beszámolok majd az eredményről. Sajnos nem olcsó egy ilyen cucc! Üdv: A.
Előzmény: bmwr12 (517)
bmwr12 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 517

A végtelen, lepróbálva végtelen.

Valamennyi eltérés mindíg előfordúl, de igaz hogy legtöbb esetben elenyésző, és nem zavaró.

Ha csak az nem (pl. egy 2,8/180-as Sonnar-nál):

- hogy ráfókuszálsz (elválóékessel) egy 60 méterre lévő témára, és 30-at mutat az obiskála. Ez még a jobbik eset.

 

- hogy a szomszédban lévő kertitőrpe képe 30 méteren összáll a keresőben az elválóékkel (az obi skálája majd végtelent jelez), és ami mögötte lesz a képen az olyan mintha Jupiter 9-essel f/2-nél portréznál.

 

Persze más a helyzet ha nem elválóékessel fotózól, a digitális oda érzékeli a fókuszt ahova tudja, és a minitor előtt ér a meglepi (+/-)

Előzmény: Bucynus (516)
Bucynus Creative Commons License 2008.04.15 0 0 516
Ha a megbízható alatt azt érted, hogy kieshet-e akkor megbízható. A rögzítést 2 csavar végzi, az egyik fix, beleteszed az obit, ütközésig elfordítod, majd a hernyócsavart betekered a pöcök mögé, így tudod a vázba ezután betenni és kivenni.
Írtam milyen obikkal próbáltam, sajnos még nincs 1.5/75-öm se 2/58-am, bár folyamatosan vadászok 1 kedvezőre.
A végtelen meglétében szinte biztos vagyok, de nem próbáltam.
Előzmény: szanszan (514)
bmwr12 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 515

A végtelen nem mindíg garantált, adapterrel.

Azonban a Biotar 1,5/75-öst (ha erről van szó) szinte soha nem használtam végtelenre.

A Canon/Exakta adapter nem tartja fixen, esetleg csak szorosan az Exakta obit. Nem rögzíti a pöcökkel, mert a beépítését a kallantyúnak nem teszi lehetővé a helyhiány.

Sajnos majd minden adapter kompromisszumokkal használható !

Azért vannak kivételek !

Előzmény: szanszan (514)
szanszan Creative Commons License 2008.04.15 0 0 514
hello, köszönöm,
ezek az átalakítók megbízhatóan tartják benn az optikát az adapterben, nyugodt lehetek, ha beteszek egy biotar 75öt? ezzel is próbáltad, éles a kép minden tartományban? főleg a végtelen a kérdéses.
válaszát várva, remélve előre is nagyon köszönöm!!!
Előzmény: Bucynus (496)
Bucynus Creative Commons License 2008.04.14 0 0 513
Remélem össze tudjuk hozni valamikor, az a baj évent egyszer ha megyek felétek, de ha te jössz felénk bármikor beugorhatsz egy tesztre. A legjobb lenne, ha sikerülne szerezned egy Canon digi gépet, én eljuttatnám az adaptert és nyugodtan tesztelgethetnél.
Előzmény: ihagee (512)
ihagee Creative Commons License 2008.04.13 0 0 512
 A postát én is kihagyom mindenből, ha lehet. A sulinak van filmes eos-3000 váza, de filmen én is ki tudom őket próbálni a Varexekkel. A környezetemben meg csak Nikon digi váz van. Húú de rég volt az a közgyűrűs dolog, már nincs is meg a címed. Jó autófényképezést! Ihagee
Előzmény: Bucynus (511)
Bucynus Creative Commons License 2008.04.13 0 0 511
A címem az, ahova a közgyűrűt küldted. ;)
Ritkán járok Pesten, de ha össze tudunk hozni egy időpontot és hozzáférsz digi géphez szívesen kölcsön adom. Postán is elküldhetem esetleg, de nem örülnék, ha elkallódna. Ma megyek Pestre az oldtimer expóra. :)
Előzmény: ihagee (510)
ihagee Creative Commons License 2008.04.13 0 0 510

Sziasztok!

 Egy kicsit visszaolvastam, megnéztem az ebayes hivatkozást is. Ezek szerint digin használtok/használsz  Exaktára készült obikat? Hihetetlen  miket kitalálnak :-))

Kíváncsi lennék, a '30-as évekbeli réz+króm (vagy nikkel) teléim milyen minőséget produlálnának. Van egy 12cm-es Trioplanom  meg egy 15 cm-es Tele Megorom. Bevonat semmi. Szóval volna még vagy 15-féle obi, amit ki lehetne próbálni. Ha fővárosi vagy, és egyszer feljutok, tudnánk talizni? Vinnék néhány kipróbálandó holmit. Ihagee

Előzmény: Bucynus (509)
Bucynus Creative Commons License 2008.04.12 0 0 509
Ha elfogadod a 350D AF-jét mérvadónak, akkor gyakorlatilag fokonként végigtekertem és minden állásban éles mind2 obival, végtelenben is. Ami nekem igazán öröm, közgyűrűvel makrónál is. Ha érdekel csinálhatok tesztképet, amiről kérsz.
Előzmény: szanszan (502)
bmwr12 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 508

Hoppá !

400-ast akartam írni. Nekem 240-esem van.

Néha látni az ebajon Sockel illesztőt M42-re, nem is drága.

Előzmény: SZEGECS (507)
SZEGECS Creative Commons License 2008.04.11 0 0 507
28, 50, 135 van, de csak az Exa illesztő van meg hozzá.
Előzmény: bmwr12 (506)
bmwr12 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 506

Vannak Enna obijaid ?

300-as ?

Előzmény: SZEGECS (505)
SZEGECS Creative Commons License 2008.04.11 0 0 505
Ha valaki megvenné, és nem kell neki az M42-es illesztő, akkor arra vevő lennék :D
Előzmény: bmwr12 (504)
bmwr12 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 504

Nagyon szép darabok !

Az Enna garnitúra szuper !!!

Előzmény: j.t.maston (503)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!