Keresés

Részletes keresés

elgidd Creative Commons License 2018.12.16 0 0 340

Eladó Nikon1 J5 MILC fényképezőgépem megkímélt, jó állapotban. Objektívekkel (Nikkor1 18,5mm 1:1.8, Nikkor1 10mm 1:2.8, kiválló állapotban. Nikkor1 30-110mm 1:3,8-5,6. Minimális por, melyek az elkészült képeken nem láthatóak. Illetve egy Nikkor1 10-30mm dp zoom objektív.) Közgyűrűkkel (Viltrox DG-1N 16mm, 10mm), Kenko UV szűrőkkel. Akkumulátora kifogástalan állapotban van. Szerettem, vigyáztam rá.

Szerintem tökéletes hobbi fotózásra. Használtam túrázás közben természetfotók készítésére.Illetve a 10mm-es obival velence szűk utcáin.

Szeretném egyben eladni új tulajdonosának. Ár nem alkuképes.Csere sem érdekel.

Megbeszélés szerint Budapesten megtekinthető.

Ára 150 ezer forint

Érdeklődni:

ponorbi@live.com

CHAKITO Creative Commons License 2013.05.15 0 0 339

Szia! Láttad, hogy ez a fórum majdnem 7 éve halott?

Előzmény: Sajt86 (338)
Sajt86 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 338

Sziasztok!

Vettem nemrégiben egy kezdő gépet de sajnos nincs hozzá magyar használati utasítás . Segítséget szeretnék kérni kinek van NIKON F55-hőz magyar használati utasítása .
Neten sokat kerestem de sajna nem találtam sehol. Légyszives segítsetek , aki tud . Előre is köszönöm.

eke Creative Commons License 2006.08.30 0 0 337
más meg kegyetlenül lelkes miatta...
Előzmény: candida (336)
candida Creative Commons License 2006.08.30 0 0 336
Kár, hogy meghalt ez a topik. :-(
Előzmény: n.hu (335)
n.hu Creative Commons License 2006.07.14 0 0 335
de azóta megint semmi...
Előzmény: candida (334)
candida Creative Commons License 2006.06.30 0 0 334
Látom lasan csak viszatér ide az élet. Már hárman is idemerészkedtek azóta. :-))))
Előzmény: n.hu (330)
zorko Creative Commons License 2006.06.22 0 0 333

láttam a a term fotózás topicban a javaslatot egy term.fotózás 2. topicra.

lehet, hogy érdemesebb lenne ezt folytatni, tudjátok miért... :-))

ma már kishijján nekiálltam látcsövezni, hátha felfedezek egy kakukkot a hangja alapján.....

mullerp Creative Commons License 2006.06.19 0 0 332
Ez nem olyan NIKON-os topik! :-)
Előzmény: nono70 (331)
nono70 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 331

sziasztok

elado NIKON F80 VÁZ DÁTUMOZÓS HÁTFALLAL hibátlan gyönyörü állapotban (kb 5-10 tekercs lett vele fotozva.

eladó METZ 40 MZ-3i vaku, szintén hibátlan állapotban.

mindkettőhőz az összes tartozék és a doboz is megvan, esetleg nikon D70 hez való kitobi vagy más objektiv vagy vaku cseréje érdekele..

partner@tonline.hu

n.hu Creative Commons License 2006.06.05 0 0 330
Lehet, hogy tényleg épületesen nagy marhaságot írtál, mert azóta senki nem jelentkezik itt :-)
Előzmény: candida (329)
candida Creative Commons License 2006.03.27 0 0 329

Lehet, hogy valami épületesen nagy marhaságot írok le, de a bagolyal kapcsolatosan jutott eszembe egy nagyon régen valahol felszedett információ ami kb. imigyen szólott:

A bagoly arcán, a szeme körül a tollak azért állnak olyan tányérszerűen, mintha lokátorok volnának, hogy az ilyen formán rendeződött tollak a hangot felfogják, és tereljék a fül felé.

Hogy aztán eben menyi a fantázia szülte hülyeség, vagy tényleg van valami gyakorlati haszna is nem tudom megitélni.

Minden esetre tényleg úgy néz ki, mintha két parabola antenna lenne az arcán.

Khop Creative Commons License 2006.03.26 0 0 328
Viszont lehet, hogy vissza kene terni az igazi termeszetfotozasos forumba, kenyelmetlen erzes ebben a rosszemleku topikban ertelmes dolgokrol beszelgetni :)
Khop Creative Commons License 2006.03.26 0 0 327
A hallas alapjan torteno tajekozodas alapjan termeszetesen NEM az ekholokaciot ertem, ilyenre tudomasom szerint egyetlen europai madarfaj sem kepes (a fecskefeszek-leveses barlanglako fecskeknel van ilyen ha jol emlekszem). Egyszeruen arrol van szo, hogy a baglyok hihetetlen pontosan kepesek beloni egy hangforras helyet azzal, hogy a fejuk mozgatasaval es az aszimmetrikusan elhelyezkedo fulnyilasaik segitsegevel "kiharomszogelik" a hangforras helyet.
Előzmény: Mizger (325)
eke Creative Commons License 2006.03.26 0 0 326
lehet ám hogy csak a számunkra láthatatlan tartományban is látnak. nem tudom. De AZ biztos hogy a hallásuk olyna hihetetlen hogy térdfelett érő fűben viharos szélbe 100m-ról meghallják a rágcsálóok neszezését...
Előzmény: Khop (324)
Mizger Creative Commons License 2006.03.26 0 0 325
Korábban volt egy vita róla, hogy a bagoly képes-e kizárólag a hallásával tájékozódni (tehát észlelni a hangtalan tereptárgyakat, akár a denevérek). Valaki itt amellett érvelt, hogy ha szembevakuzzák, akkor is képes gond nélkül repülni. És ezt alátámasztandó hivatkozott erre a filmre és kísérletre, ami emlékei szerint azt bizonyította, hogy a madár a fülei segítségével találja meg az utat a gerendák között a sötét szobában.
A filmben alkalmazott ún. "teljesen sötét" szoba nyilván nem fotonmentesen lezárt szobát jelent, hiszen a madár látását vizsgálták. (Ez valószínűleg ki is derülhetett a film elejéből.) Ami viszont biztos, hogy a kísérlet nem foglalkozott a hallással, így nem keresett és nem is talált bizonyítékot arra, hogy a bagoly képes denevérszerűen a hallásával tájékozódni. Igaz, nem is cáfolja ezt, de a bagoly ilyen képességeire továbbra sincs semmilyen tudományos/féltudományos/gyakorlati bizonyíték, vagy tapasztalat, amire hivatkozni lehetne.
Előzmény: Khop (324)
Khop Creative Commons License 2006.03.25 0 0 324

Bocs, ha felreertheto voltam, sose lattam ezt a bizonyos filmet, csak mas helyeken olvastam a baglyok 'latas-szeru' hallasarol. Engem is nagyon erdekelne ez a vaksotetes dolog, mert ahogy eke is tobbszor leirta mar, foton nelkul nincs latas - es ugyan a szemeik hihetetlen erzekenyek, de azert valami, akar az emberi szem szamara mar erzekelhetetelenul gyenge fenyforras nekik is kell ahhoz, hogy lassanak. Persze az is elegge kozismert, hogy a baglyok milyen jol elvannak csak a fuleikkel is.

Előzmény: Mizger (323)
Mizger Creative Commons License 2006.03.25 0 0 323
Akkor te láttad a film elejét is? Hogyan volt lezárva az a konténer(?), amiben a baglyot röptették?
Előzmény: Khop (321)
Mizger Creative Commons License 2006.03.25 0 0 322

Bizonyára így volt, de az elejéről lemaradtam.

Előzmény: eke (320)
Khop Creative Commons License 2006.03.25 0 0 321

Meg aztan volt egy csomo olyan kiserlet/megfigyeles, ahol egyertelmuen a hallasaval "latott" a bagoly (ho alol kikapott pocok, meg ehhez hasonlo, toksotet szobaban vegzett kiserletek). Es hat persze nem veletlenul aszimmetrikus a baglyok fulenek elhelyezkedese a mar amnugy is eleg furcsa fejukon.

/megmielott: tudom, hogy nem mondtam ujat :) /

Előzmény: eke (320)
eke Creative Commons License 2006.03.25 0 0 320
oké, akkor viszont mégis csak kellett, hogy legyen a bagoly számára látható fény, mert ugye foton nélkül nincs látás....
Előzmény: Mizger (319)
Mizger Creative Commons License 2006.03.25 0 0 319
Látással, természetesen. (Bár ez így ebben a formában nem is volt kérdés a filmben, hiszen maga a vizsgálat eleve a bagoly látását hivatott bemutatni. A helyszínt nem ismerhette a madár és az akadályokat átrendezve meg is ismételték a röptetést.)
Előzmény: eke (317)
eke Creative Commons License 2006.03.25 0 0 318
ne célozgass, mert ugrásra kész!
Előzmény: Százbolha (315)
eke Creative Commons License 2006.03.25 0 0 317
konklúzió? Látással vagy echolokációval tájékozódott-e?
Illetve emlékezetből?
Előzmény: Mizger (314)
candida Creative Commons License 2006.03.25 0 0 316
Elment fotózni.
Előzmény: Százbolha (315)
Százbolha Creative Commons License 2006.03.24 0 0 315
nem. Eltünt a bajok forrása.
Előzmény: Törölt nick (312)
Mizger Creative Commons License 2006.03.24 0 0 314
Nem teljesen az elejétől kapcsolódtam bele, így nem derült ki számomra, hogy hogyan fénymentesítették a helyiséget. Csak általánosan jellemzik, mint "szurokfekete sötét", "teljesen sötét" ill. "semmit sem lehet látni". De az egész kísérlet lényege az volt, hogy a bagoly "szeme elég érzékeny ahhoz, hogy az egész útvonalat áttekintse" és a hallásról szó sem volt.
Egyébként infravörös fényt használtak a felvételekhez, amit - a film szerint - nem képes érzékelni a bagoly szeme sem.
Előzmény: eke (313)
eke Creative Commons License 2006.03.24 0 0 313
na és teljesen "fénymentes" volt-e a körülmény? ha meg igen akkor milyen módon képezte le a film a "látványt"?
Előzmény: Mizger (311)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.24 0 0 312
Mi történt elszívtátok a békepipát vagy jól elvertétek egymást,hogy normális a hangnem???:)
Mizger Creative Commons License 2006.03.24 0 0 311
Ma ment a NG csatornán az a bizonyos film, amiben egy baglyot röptettek egy sötét szobában. A vonatkozó részt éppen sikerült felvennem. Ha valakinek kétségei lettek volna, el tudom küldeni emailben (2-3 MB). De természetesen szó sincs benne a bagoly füléről, annál több a szeméről.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!