Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Riff-Raff Creative Commons License 2006.05.02 0 0 16

Most, hogy újra egy kis élet költözött a No Speed Limitbe, én e helyütt követelem az egymást vontató kocsik 40-es sebességkorlátozásának eltörlését! Tegnap Bajáról húztam haza Szegedre egyik barátom kocsiját, és olyan unalmas volt ez a 40 körüli tempó, meg egyébként is, így nem lehet haladni!!!

:-DDD

Riff-Raff Creative Commons License 2006.03.10 0 0 15

Nincs, legalábbis a klasszikus modellekben. Az újabbakban már biztos van.

Az enyémben még a motorháztetőtől se kell tartani, mert az a két első ülés között van. :-D

Előzmény: Bandipilot (12)
bmw740d Creative Commons License 2006.03.09 0 0 14
bmw740d Creative Commons License 2006.03.09 0 0 13

http://www.ebaumsworld.com/videos/runoveraccident.html

 

Na ennyit azokról, akik nem tartják fontosnak az övet.

Bandipilot Creative Commons License 2006.03.09 0 0 12

Nincs ov az UAZ-ban? Mi ez, termeszetes nepesseg-szabalyozas orosz modra?

Szerintem a Tavria-ban nem kell becsatolni az ovet, mert akkor nem tudsz elmenekulni egy frontalis utkozes eseten az utasterbe - termeszetesen nyakmagassagban - becsuszo motorhazteto elol.

Előzmény: Riff-Raff (11)
Riff-Raff Creative Commons License 2006.03.07 0 0 11

Ááá, az nem! Csak az UAZ, abban nincs öv! :-D

Előzmény: Janibacsi (7)
katonadolog Creative Commons License 2006.03.07 0 0 10

Szerintem kell az öv.

 

Én egyszer csattantam egy 4ütemű Trabival enyhe átfedéses frontális ütközésben (nem adták meg nekem az elsőbbséget) kb. 50-60-al, ha nem lettem volna bekötve biztos, hogy szétverem magam a kormányon.

 

Az a pillanat elég meggyőző volt.

 

Legyen elég annyi, hogy a bal kezemről ahogy kitámasztottam magam a kormánnyal simán leszakadt az óra...

 

50 km/h nem nagy sebesség, de ha 2m-en belül állsz meg, azért épp elég. 

Bandipilot Creative Commons License 2006.03.07 0 0 9

 Minel kisebb es konnyebb autot vezet az ember, annal veszelyesebb bekapcsoni a biztonsagi ovet.

 

 A multkor amikor egy kispolskit vezettem, megallitottak a rendorok. Nem volt bekapcsolva az ovem. Megkerdeztek, hogy miert nem viselem az ovet. Azt valaszoltam, hogy azert mert a multkor is elfelejtettem kikapcsolni mikor a benzinkutnal hirtelen kiugrottam a kocsibol, es magamra boritottam az autot :)))

KIZSBusz Creative Commons License 2006.03.07 0 0 8
Egyszer hasaltam egy hatalmasat biciklivel, mikor menet közben hip-hop kiesett az első kerék.
Ha rá lettem volna kötve a bringára, akkor sokkal nagyobbat zakóztam volna.

:)
Janibacsi Creative Commons License 2006.03.07 0 0 7

Hmm. Azt hittem, te az ovet is "uri hulyeseg"-nek tartod, mint a teligumit peldaul, meg a legzsakot, hogy az ABS-rol man ne is beszeljek. Hiszen a jo oreg Varnyu megved tegedet ov nelkul is, nem?? :)

 

Jano

Előzmény: Riff-Raff (3)
Bandipilot Creative Commons License 2006.03.07 0 0 6

Megmondom oszinten, en egyszer azert nem haltam meg mert az MO-ason nem voltam bekotve es a szembejovo oldalon halado nem adta meg nekem a jobbkezet miutan egy kaukazusi juhasszal torteno utkozes miatt atvagodtam a szembejovo oldalra (akkor meg nem volt elvalaszto fal). A szembejovovel tortent utkozes utan arra eszmeltem fel hogy a vezetooldali ajtom eltolta a kormanyoszlopot egeszen a kocsi kozepenek vonalaig en pedig athuppantam a jobboldali ulesbe. Mindez valoszinuleg nehezebben ment volna ha be vagyok kotve.

 Viszont a masik resztvevo a biztonsagi ov miatt kulccsont-es szegycsonttorest szenvedett, el tudom kepzelni mi maradt volna a fejebol ha nincs bekotve.

 

Egyszoval lehetnek olyan esetek mikor a szerencse folytan valaki megmenekul ugy, hogy nincs bekotve de megis azert mindenkeppen az alegjobb ha bekapcsoljuk az ovet. Kiveve persze ha tudjuk kezelni a forgalmi helyzeteket es a szaguldast nem koveti baleset, amennyiben rutinosan vezetunk es tudjuk hogy nem tortenik velunk semmi, ebben az esetben nem kell biztonsagi ov (HATHA VALAKI BEKAPJA A CSALIT ES AKKOR NEM FOGUNK UNATKOZNI :)))

 

Hajra Rumcice!!!

Gaben. Creative Commons License 2006.03.03 0 0 5

Nem vitázom én sem. Kell az öv :o)))

 

G

Előzmény: szirt (4)
szirt Creative Commons License 2006.03.03 0 0 4
Pedig nekem sok érvem van raktáron, hogy miért nem lehet öv nélkül...
Most a polcon porosodnak majd. :)
Előzmény: Riff-Raff (3)
Riff-Raff Creative Commons License 2006.03.03 0 0 3

Szerintem kell az öv.

 

Akkor veled se lehet vitatkozni.

Talán több lábon kellene állni, elindítani egyúttal például a NO BRAKE egyesületet is, meg hasonlókat, mert ha több téma is van, hátha hamarabb akad valamelyikre egy támogató. :-D

Előzmény: szirt (2)
szirt Creative Commons License 2006.03.03 0 0 2
Mióta írtam egy-két hozzászólást az NSL-re azóta tényleg elferdült az eredeti irány. :)
Jöttem ide is hogy már idejében elkezdhessem az aknamunkát... :)

Talén utolsó on hozzászolásom :)
Szerintem kell az öv.
Előzmény: Riff-Raff (1)
Riff-Raff Creative Commons License 2006.03.03 0 0 1

Igen, újra jöhetne már egy jó kis vita, mert amott már teljesen másfelé terelődött a diskurzus, meg már egyébként is kiveséztük, amit ki lehetett, már csak ismételtük önmagunkat.

Már csak az a kérdés, találunk-e valakit, akivel vitázni lehet. :-D

kivi Creative Commons License 2006.03.03 0 0 0
Na, akkor ezt újra...
Előzmény: Bandipilot (-)
Bandipilot Creative Commons License 2006.03.03 0 0 topiknyitó
http://us.f328.mail.yahoo.com/ym/ShowLetter/?box=Inbox&MsgId=301_6768489_1304635_1721_2147911_0_10713_2791966_780249029&bodyPart=2&filename=&tnef=&download=1&YY=1842&order=down&sort=date&pos=0&Idx=10

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!