Keresés

Részletes keresés

zividivi Creative Commons License 2006.03.10 0 0 26
//"....Jelezni kellene, hogy valaki mást akarunk, nem ezeket. NEM akárki mást, mert az ugyanaz, mintha teljesen érdektelenek lennénk a saját országunk sorsát illetően. .."//

Ebben a jelzésben csupán a választási törvények gátolnak meg bennünket.

1,) Elmégy és érvénytelen szavazatot adsz le, mind az egyéniben, mind a pártlistákon. Akkor mitörténik? Fejéhez kap tán a hatalom? Annyi szavazattal lesz "többségi" a kormány, amennyit szavazatot kap. Már tíz érvényes szavazattal, akár egyetlen emberrel is "többségbe" kerülhet a "kisebbségbe maradt" ellenzékkel szemben.

2,) Elmégy, és szavazol vagy egy tucat kis párt valamelyikére. Akkor szavazatodon megosztoznak azok, akik ellen szavazol.

3,) Nem mégy el szavazni. Mi fog változni akkor? Fejéhez kap tán a hatalom? Cinikusan a fejedhez vágja, hogy nem érdekel saját sorsod, és mivel sok hozzád hasonló ember van, elég választani 5-10 évenként is.

Nem csodálkoznék azon, ha a következő választás nem 2010-ben lenne.

Előzmény: Garp szerint (23)
lolka_bolka Creative Commons License 2006.03.10 0 0 25

Igy van, ez egy folyamat, es mi itt tartunk.

Az altalunk olyan nagyon becsult nagy demokraciakban, ahol tobbe kevesbe (inkabb kevesbe) mukodnek a dolgok, nem 16 eves csitrik.

 

Meg kell tanulnunk, vegig kell jarnunk. Ennek mi vagyunk a vesztesei, remelhetoleg unokaink mar elvezni fogjak.

 

Lolka

Előzmény: Terra Kotta (5)
Mollly Creative Commons License 2006.03.10 0 0 24
Nos, kedves Garp, erről egy film jut eszembe, ha jól emlékszem, a Legényanyában volt, hogy az asszonyok arról beszélgetnek, hogy valahányszor új polgármester kerül a székbe, nem jobb az előzőnél, pedig mindig becsületes és rendes embert választanak, legalábbis olyat, akit annak ismernek. Azzal a székkel lehet a baj..

Tudnék ilyen embert mondani, ha ezt a kitételt nem tetted volna: "és ilyenek is maradnak, még akkor is, ha hatalom kerül a kezeik közé"

De hát így... :(
Előzmény: Garp szerint (23)
Garp szerint Creative Commons License 2006.03.09 0 0 23
Hmm. Nem rossz megközelítés. Valami ilyesmi motivál engem is. Jelezni kellene, hogy valaki mást akarunk, nem ezeket. NEM akárki mást, mert az ugyanaz, mintha teljesen érdektelenek lennénk a saját országunk sorsát illetően. Hanem valaki olyan mást, aki normális, nem önérdekből politizál és nem színek, vallások és hasonló frontok mentén politizál, de kedvezményeket se akar ugyanezen vonalak mentén osztogatni. Tessék ilyen embereket mutatni. Akik hitelesek és ilyenek is maradnak, még akkor is, ha hatalom kerül a kezeik közé.
Előzmény: Mollly (22)
Mollly Creative Commons License 2006.03.09 0 0 22
Hm. Ez érdekes, és idevágó. A napokban kaptam emilen, ti mit gondoltok?:)

"A golyóstollak forradalma
(Egy öreg ?ötvenhatos? vágyálma)

Lehetséges persze, hogy magam állandóan rossz társaságban forgok, de
egyszerűen nem ismerek olyan embert, aki elégedett lenne azzal, ami a
magyarnak nevezett parlamentben az utóbbi 15 év alatt történt, s
ma is
történik. És ez független a ?pártpreferenciáktól?. Minden ismerősöm,
legyen bármely párt híve is, értetlenül és ? vérmérsékletétől
függően ? fejcsóválva vagy dühöngve szemléli a bábszínházzá
alacsonyított Országház előadásait, amelyek nyilvánvalóan agyalágyult
szerzők által nyilvánvalóan még hülyébbnek tartott gyerekek számára
írt színdarabok benyomását keltik. A többség pedig, amely nem híve
semmiféle pártnak, vagy röhög, vagy sír, esetleg csak elhúzza a
száját, s talán köp is, ha politikáról, választásokról, parlamentről
esik szó? És természetesen nem megy el választani.
Pedig hát ? személyes tapasztalataim szerint ? az emberek
80%-ának nem
mindegy, hogy mi történik az országban. Ami azt jelenti, hogy 80%
szavazna, ha látná valami értelmét annak. De hát nem látja, és igaza
van: nincs is addig, amíg a magyar politikai arénában csaknem
kizárólag megélhetési politikusok tülekednek, akik csak abban
különböznek a megélhetési bűnözőktől, hogy mérhetetlenül nagyobb
károkat okoznak, és nem lehet felelősségre vonni őket. No persze: van
az a 20%, melyet semmi nem érdekel, még az is lehet, hogy ők az
okosabbak, ami azonban ugyan mindegy, lényeg az, hogy velük nem
számolhatunk.
Ugyancsak egyéni megfigyelések alapján biztosra veszem, hogy
legfeljebb 20%-ra tehető azoknak a választópolgároknak száma, akik a
megélhetési politikusok kasztjának holdudvarát képezik, s egyéni
érdekek, személyi kapcsolatok alapján, vagy egyszerűen csak
ostobaságból mindenképpen valamely pártra szavaznak. A maradék
60%-nak
(100-20-20 = 60) több mint fele otthon marad, vagy szép idő esetén
elmegy kirándulni a szavazás napján, a maradék pedig csak azért
szavaz, mert szeretné a véleménye szerint aránylag legkisebb rosszat
kormányhatalomhoz segíteni.
És ennek a 60%-nak a kezében lehetne forradalmi fegyver a golyóstoll,
vagy bármely más, megbízható írószerszám. Mert ez a kétségtelen
többség nagyon sok mindenben nem ért egyet, de egyben biztosan, ti.
abban, hogy ez az egész, parlamentáris demokráciának nevezett
bábcirkusz úgy rossz, ahogy van, és semmi köze a demokráciához. Csak
az a baj, hogy nem tudja, hogyan juttathatná kifejezésre e
véleményét.
Pedig milyen egyszerű a dolog! Magam évtizedek óta gyakorlom,
amennyiben minden választásra elmegyek, s a magammal vitt vastag,
fekete filcirónnal összefirkálom, s így tüntetően érvénytelenné
teszem
a szavazólapot, amiből mindenki világosan megértheti, hogy nem az
egyik vagy másik pártot utasítom el, hanem az egész választási
rendszert.
Kérem szépen: a szavazati joggal rendelkező állampolgárok 60%-a
mélységesen elégedetlen mindazzal, ami a politikai arénában
folyik, az
adott rendszerben viszont nem áll módjában hangot adni ennek. Mit
lehet tenni? Szét kell zúzni a rendszert! Ez az, amit forradalomnak
szokás nevezni. S amihez most nem kellene semmiféle gyilkos szerszám,
csak golyóstoll vagy filcirón? Mert tessék elképzelni: ha az
elégedetlen 60% mind urnához járulna, és szavazólapjait tüntetően
érvénytelenítve adná le, 80%-os részvétel mellett a leadott
szavazatok
75%-a lenne érvénytelen! És a maradék 25%-on osztozkodó többi párt
közül egyetlen egy sem érné el az ominózus 5%-os küszöböt. A
FIDESZ és
az MSZP sem! Ami a rendszer teljes összeomlását jelentené, ?"
zividivi Creative Commons License 2006.03.04 0 0 21
És emellett a kezdettől ilyen lejárató kampányt folytattak. Mocsokból nem lehet tartós éítményt alkotni. Amikor az első, még valóban szabad választáson az MDF került kormánra, nem a Fidesz-SZDSZ " liberális" szárny, azonnal beindult a gépezet ellene. És ebben nagyon is egyetértett egymással a két párt.

Persze, az akkori csőcseléket még ajnározták. Menza-tüntetés (ott voltam, tudom!), Chartás tüntetések(Toldi Miklós megverése!), taxis-blokád stb. Egy valóban felhergelt tömeg "ellenforradalma" volt a "békés átmenet" lejáratására. Deviáns "LIBERÁLIS" módra!
Előzmény: Mollly (20)
Mollly Creative Commons License 2006.03.04 0 0 20
Fura demokráciáról beszélni, mikor létezik egy 5%-os parlamenti küszöb..
Előzmény: zividivi (19)
zividivi Creative Commons License 2006.03.04 0 0 19
//"...Szabad választásokat akartunk, azért is csináltuk 90-ben a rendszerváltást..."//

Csakhogy jó politikusaik mára már visszacsinálták az egészet. Választás? Szabad? Ugyan már! Az sem hisz már benne, aki elmegy szavazni. Négyévenként gladiátor-mérközésre jár, s legfeljebb a hüvelykujját mutatja föld felé a vesztesre. Ettől Nérónak képzeli magát és átalszik újabb négy évet. Akkor ismét megszólalnak a harsonák, és kezdődik a következő "maszlagot és cirkuszt" a népnek című össznépi átverés.

A hatalom sem azoké már, akiket beszavazunk a parlamentbe.

Ennyit a "képviseleti" demokráciáról.
Előzmény: Terra Kotta (5)
Mollly Creative Commons License 2006.03.03 0 0 18
VAn abban a két ciklusban valami azért. Talán visszaszorítaná némileg az ún. megélhetési politizálást.
Előzmény: picicici (16)
Mollly Creative Commons License 2006.03.03 0 0 17
Ezt ne. OK? Két nagy párt, egykutya. Elég mocsok gyűlt föl mindkettőről már. Én is elmegyek, mert tudom, hogy a "nem elmenni" nem old meg semmit. De nem mondom meg, hogy kit támogatok, és miért. Itt nem. Semmi kedvem részt venni az "ugorjunk egymás torkának" népi játékban. Már csak azért sem, mert ez csak a cirkusz a "kenyeret és cirkuszt"-ból a számunkra.
Előzmény: picicici (14)
picicici Creative Commons License 2006.03.03 0 0 16

A két cikuls csak szteroid az aktivistáknak meg a klientúrának.

Semmi alapja sincs.

Ha deficiteljárás alá kerülünk akkor baszhatjuk az eu-támogatást.

Ha meg mégis kell, akkor megszorítások lesznek.

Az országépítés meg bár meglódulhat az eu-támogatás miatt, az eu mindig csak utólag utalja át a pénzt, szóval nem lehet az eu-pénzből osztogatni, ez közkeletű tévhit.

Előzmény: Mollly (13)
Mollly Creative Commons License 2006.03.03 0 0 15
Bocs, félreértettem a "két ciklus után jöjjenek mások". Ha arra gondolsz, ami a köztársasági elnöki széknél van, akkor egyetértek.
Előzmény: Mollly (13)
picicici Creative Commons License 2006.03.03 0 0 14

Megértelek.

Azért én mégis elmegyek.

 

Azért mégse a hitvány fidesznyik csürhe miatt kelljen szégyenkeznem 4 évig (max).

Legalább én megteszem ami tőlem tellik...

Mollly Creative Commons License 2006.03.03 0 0 13
Két ciklus? Kétévente ezt az eszement cirkuszt?
Előzmény: fémkor (11)
Mollly Creative Commons License 2006.03.03 0 0 12
Hm. Tulajdonképpen tök igazad van. Azonban megoldás, hogy egyszerűen nem megyünk el szavazni? Mégis, mi történik, például, ha nem megy el szavazni senki? (Azon kívül, hogy mindenki elmondhatja majd: Nyugodt a lelkiismeretem, nem támogattam senkit, akit nem tudok tiszta szívvel)?
Előzmény: Garp szerint (10)
fémkor Creative Commons License 2006.03.03 0 0 11
Szavazni kell! De a hangulatoddal egyetértek, mert politikusaink nagyrésze csak az asztalsarkát fogja, de cefetül. (Lezsákék!!!) A megoldást a választási törvény módosításával lehet elérni. Ne lehessen kapcsolt funkció, képviselő-polgármester. Két ciklus után jöjjenek mások. Kispártokat is a parlamentbe, mert a kétpárti nagyon közel van a diktatúráhozz.
Előzmény: Garp szerint (-)
Garp szerint Creative Commons License 2006.03.03 0 0 10

A törvényességgel mindössze az a bajom (és NEM a törvényekkel), hogy azok alkotóira valahogy sosem akar passzolni egy törvény sem, ha ez őket személy szerint kedvezőtlenül érintené. Van erre jó szó persze, na de mindegy. Szerinted tehát ez törvényes? Egy csomó eset van: gazdasági ügyek, közlekedési ügyek, stb-stb.

 

Ami miatt mégiscsak könnyen lehet a választás kétfordulós, az pont a várhatóan nagyon alacsony részvétel. Nem én vagyok egyedül úgy, hogy aki eddig a hatalomban megfordult, egyiket se szeretném ott megint látni. Persze van azért rangsor, de ez leginkább nemtetszőségi rangsor sajnos. Aki ma itthon egy pártra azt tudja mondani, hogy igen, ez jó lesz, az vagy konkrétan érdekelt a pártban, vagy nem vett részt az itteni közéletben évek óta. Esetleg idealista, de nagyon. Vagy valami ilyesmi. Netán megmondta neki a pap a misén, hogy kire KELL szavazni. Stb.

 

A szegény agyonhajszolt köziggel az a bajom, hogy ha pl. az APEH úgy dönt, hogy holnapután ellenőrizni akar engem, akkor nagyon nem fogadja el, ha azt mondom (mint vállalkozó), hogy most nem érek rá. Persze kórházból-koporsóból nem ugraszt ki, de amúgy nincs pardon. Na hát akkor én is azt gondolom, hogy nem kéne a komplett közignek egyszerre nyaralnia, pláne nem hónapokig. A képviselők meg a nyaraláson kívül is előbb esnek áldozatául valami cikinek, amibe "vétlenül" belekutyulódnak, mint a munka túlzásba vitelének.

 

Egyébként meg az a véleményem, hogy ha kizárólag olyan választható, akit én konkrétan nem akarok választani, akkor nem fogom, akkor se, ha emiatt akárhányszor kell is választást tartani. Ez nem olyan, mint holmi fehérnemű, amit nem annyira szeretek, dehát ez van. Az mégiscsak nonszensz, hogy többpártrendszerben jutunk el oda (és állítólag demokráciában), hogy mind utálatos.

 

Egyformán gyerekesek, egyformán önzők, hazudósok, stb-stb. Miért kellene nekünk bármelyik? Akit ugyanilyen viselkedésért egy kisebb közösség kiutálna, azt miért kell egy nagyobbnak elfogadnia. És a politikus szerintem nem egyenlő a közigazgatással. Legalábbis egy működő demokráciában. A közigazgatás szakemberekből áll(na) (építés, segélyezés, katasztrófa-elhárítás, stb-stb) a politikusok meg elég bátrak ahhoz, hogy a pl. bölcsész, meg jogi meg hasonló diplomáikkal köszönő viszonyban sem álló témákban törvényeket gyártsanak.

Előzmény: Alpári Gnác (9)
Alpári Gnác Creative Commons License 2006.03.03 0 0 9

Szerinted ez igazi (parlamentáris) demokrácia?

 

Szerintem igen. Nyilván lehetne, sőt kellene is változtatni a jelenlegi választási rendszeren. Csakhogy ennek a létrejötte széles társadalmi konszenzuson alapult anno. És az is kétségtelen, hogy a jelen parlamenti pártok tökéletesen elleérdekeltek abban, hogy újabb játékosokat engedjenek a homokozóba.

Csakhogy ettől még ez parlamentáris demokrácia, zárójel nélkül, merthát van Parlament és annak tagjait demokratikusan választjuk meg.

Ez van, régi szlogen, hogy tetszettünk volna forradalmat csinálni...

 

Szerinted ez igazi (parlamentáris) demokrácia?

 

Szerintem ez egy hülye kérdés. Mitől is ne lenne törvényes?

Ha magukkal a törvényekkel van gondod, az egy más kérdés, csak nem azt kérdezted.

 

szívesen kiegészíteném a választási törvényt úgy, hogy ha adott helyen valakire nem szavaznak egy konkrét választási fordulóban, akkor az ennek a választásnak a további fordulóiban NE szerepelhessen.

 

Nagyszerű ötlet. Ha valaki annyira balfék, hogy még magára is elfelejt szavazni, a családtagjai pedig egyemberként utálják, akkor az zárassék ki. Mennyivel sűrűbb lenne ettől a mezőny:)

 

Egyébként pedig a "most majd újra kell választást rendezni" dumád is szögre akaszthatod, hiszen mindenki arra készül már most is, hogy a választás minimum 2 fordulós lesz.

 

Már nem is tudom, komolyan beszélsz-e, vagy csak szórakozol.

Soha nem volt még olyan választás, aminél az elemzők több első fordulós végső eredményt vártak, mint ez a mostani. Ez nyilván azért van, mert lassan csak 2 párt lesz a Parlamentben.

 

Szerinted az ország mindennapos működése a "politikusoktól van"? Amikor pl. nemes politikusaink "nyári szünetet" tartanak (az amúgy is rendkívül "fokozott" érdemi törvényhozási munka közben) szerinted megáll az ország?

 

Az ország nem áll meg, a közigazgatás viszont nagyjából igen.

Ítélkezési szünet van, közalkalmazottak szabadságon, semmit nem lehet elintézni, stb. Az, hogy én, mint vállalkozó soha nem voltam még nyaralni, az én bajom, ezzel szemben viszont akkor eszem rákot, amikor kedvem tartja, és akkor csípek le pár napot egy hétvége elejéből/végéből, amikor kedvem tartja. Ettől persze minden pillanatban elérhető vagyok, és ez nem mindíg jó, dehát ez van.

Azt mindenesetre nem szeretném, ha kizsigerelt, soha szabadságra nem menő képviselők döntenének az ország dolgaiban.

 

Az a baj a koncepcióddal, hogy semmire sem jelent megoldást.

Ha nem megyünk el szavazni, akkor nem lesz győztes? Dehogynem.

A győztes nem úgy fog viselkedni, mintha mindenki egyként szavazott volna rá? Dehogynem.

 

Akkor meg kivel tolsz ki?

 

Kizárólag magaddal, mert a te véleményed nem fog tükröződni az eredményekben.

 

Aztán majd 4 év múlva sírdogálhatsz megint, hogy már megint rosszat választottak a birkák, ne válasszanak senkit, aztán majd nemtudodmilesz, de topikot nyithatsz róla...

Előzmény: Garp szerint (6)
Garp szerint Creative Commons License 2006.03.03 0 0 8
Helyes.
Előzmény: Terra Kotta (7)
Terra Kotta Creative Commons License 2006.03.03 0 0 7

 

"szívesen kiegészíteném a választási törvényt úgy, hogy ha adott helyen valakire nem szavaznak egy konkrét választási fordulóban, akkor az ennek a választásnak a további fordulóiban NE szerepelhessen. Automatikusan!"

 

Megnyugodhatsz: ez most is így van.

 

"Egyébként pedig a "most majd újra kell választást rendezni" dumád is szögre akaszthatod, hiszen mindenki arra készül már most is, hogy a választás minimum 2 fordulós lesz."

Ha a javaslatod a nem-szavazásról széles körben népszerű lenne, akkor viszont már az első fordulót is ismételni kell.

Előzmény: Garp szerint (6)
Garp szerint Creative Commons License 2006.03.03 0 0 6

Szerinted ez igazi (parlamentáris) demokrácia? Szerinted ez törvényes állapot? Szerinted a jelenlegi országgyűlés az ország érdekében szóra érdemes munkát végez és nem csak önmagával foglalkozik és személyeskedik? Milyen gyepről beszélsz Te? Erről a szemétdombról?

 

Egyébként nem mondom, hogy nem kell parlament, nem kell közigazgatás, csak azt mondom, hogy ha ebben az országban pl. kőműves, vagy autószerelő is csak az idevágó mesterlevél birtokában lehet valaki, akkor miniszter, államtitkár, állami cégek vezérigazgatója, stb-stb miért lehet akárki egy politikai alku következményeként anélkül, hogy bármi halvány sejtése is lenne arról, mit kell csinálnia???

 

A pártokról pedig annyit, hogy nem tudom a "párt" fogalmát érdemben értelmezni magyarországon, amikor tömegesen vannak jelen olyan politikusok a választandók között, akik a rendszerváltás óta már helyi szinten legalább 2-3 totálisan más párt logója alatt is megjelentek. Amikor valaki hol ide, hol oda"ül" pusztán a személyes érdekei által vezéreltetve, akkor az ilyenektől kellene a "totál káosz" általad vizionált állapotától különb állapotot remélnem?

 

szívesen kiegészíteném a választási törvényt úgy, hogy ha adott helyen valakire nem szavaznak egy konkrét választási fordulóban, akkor az ennek a választásnak a további fordulóiban NE szerepelhessen. Automatikusan!

 

Egyébként pedig a "most majd újra kell választást rendezni" dumád is szögre akaszthatod, hiszen mindenki arra készül már most is, hogy a választás minimum 2 fordulós lesz. Aztán ha az ELSŐ FORDULÓBAN a nagyképű politikus "URAK" és "HÖLGYEK" azt látják, hogy a választópolgárok tömegesen és orbitális ívben szarnak rájuk, talán másképpen folytatják, mint amilyenek most ezzel a nagyképű "óvodások parlamentet játszanak" viselkedésük.

 

"legitim", "ex-lex", "ország működése" dömdödöm... höhö: csak nem Te is egy vagy a kedves politikusok közül?

 

Szerinted az ország mindennapos működése a "politikusoktól van"? Amikor pl. nemes politikusaink "nyári szünetet" tartanak (az amúgy is rendkívül "fokozott" érdemi törvényhozási munka közben) szerinted megáll az ország? Mert szerintem nagyjából semmi sem történik az országgal. Sőt. Érdekes, hogy rajtuk kívül alig létezik ember az országban, aki megtehetné, hogy a nyarat láblógatással tölti és így tovább.

 

Egyébként ez nem csak országos parlamentáris szinten van így, a helyi önkormányzatok többsége se a helységről, hanem inkább arról a bizonyos gyepről szól. Arról, hogy ki mekkora gyepet tud magának kikanyarítani és az önmérséklete mekkora kaszálást enged meg neki. Kedves hasonlat volt ez a "gyepes", köszi. Én azért inkább nem lennék gyep, ha lehet.

Előzmény: Terra Kotta (5)
Terra Kotta Creative Commons License 2006.03.02 0 0 5

 

Ugyan már. Ki látott már olyan parlamentáris demokráciát, ahol nem választanak, nem szavaznak??? Mégis, hogy képzeled az ország működését április 23 után? Kormány nélkül, vagy maradjon ez a kormány, mert valaminek azért lenni kéne? Belegondoltál, hogy egy ilyen "Ne szavazzunk, emberek"-mozgalomnak siker esetén mi lenne a következménye? Miféle törvénytelen, exlex állapot, legitim hatalom nélkül? Vagy egy ismételten kiírt választáson  már szavazásra buzdítanál? Akkor meg miért is lenne ez olcsó? Két választást végigcsinálni?

Szabad választásokat akartunk, azért is csináltuk 90-ben a rendszerváltást. Ja, hogy most nehéz választani? Hát nem mondom, hogy hemzsegnek a jobbnál jobb pártok, de azért úgy van ez, mint az angol gyep: ha négyszáz évig nyírják, locsolják, akkor szép lesz! Mi meg még csak 16 éve nyírjuk, kéretik egy kicsit több kitartás.

Előzmény: Garp szerint (-)
Garp szerint Creative Commons License 2006.03.02 0 0 4
Köszönöm szépen. Zseniálisan tudsz csuklóból nullázni. Mint a politikusok. Azért remélem ez nálad nem foglalkozás, hanem csak rossz beidegződés.
Előzmény: toloba (0)
toloba Creative Commons License 2006.03.02 0 0 3
Egyikre sem...igazad van...
Kárpitos ezredes Creative Commons License 2006.03.02 0 0 2
ehh...
Előzmény: toloba (0)
Kárpitos ezredes Creative Commons License 2006.03.02 0 0 1
0rbán
Előzmény: Garp szerint (-)
toloba Creative Commons License 2006.03.02 0 0 0
0
Előzmény: Garp szerint (-)
Garp szerint Creative Commons License 2006.03.02 0 0 topiknyitó

Már évek óta ez van. Pártok marakodnak a konc fölött, a konc mi vagyunk. Személyeskednek, hazudoznak mindenkinek, még maguknak is. Mára már mind azt hiszik, hogy az ország róluk szól. Ez az Ő különbejáratú hűbérbirtokuk, 10 millió jobbágy beépítve.

 

Tisztára úgy néz ki, mintha ez az egész élet, ország és minden más pusztán róluk, értük szólna. Mi meg robotolunk értük és hagyjuk, hogy Ők hozzák a döntéseket. Nem értünk, hanem rólunk és felettünk és mögöttünk. A törvények felett, az erkölcs mögött és a szemünk előtt.

 

Kinőtt közülük a 2 legéhesebb az MSZP és a FIDESZ. Mindkettőnek volt alkalma bizonyítani, mindkettő megbukott. Nem kérdés, hogy mennyire, mert nem számít. Amúgy is, az elégtelen osztályzatra nem azt szokták kérdezni, hogy mennyire az, hanem hogy miért. De most nem ez a lényeg. A (most) kisebbek, MDF, KDNP, SZDSZ és a többiek ugyanígy beégtek, együtt firkáltak el a nagyokkal. Beálltak melléjük segédnek egy kis maradékért. Mindezek "óriási" tömegbázisokon. Néhány 100, néhány ezer ember pártonként, egy vidéki város átlagos középvállalkozásában többen dolgoznak.

 

Politikus = ego + zseb - igazmondás - erkölcs - önértékelés - objektivitás. Persze az igazság és az erkölcs mindig relatív. És ne felejtsük: a politika = harc a hatalomért. Minden lehetséges eszközzel.

 

Talán számítana valamit, talán feltűnne valakinek, talán olcsóbb lenne és talán jobb, ha nem szavaznánk.

 

EGYIKRE SEM!!!

 

Én nem fogok. Te se szavazz. Egyikre sem.

 

Félreértések elkerülése végett mondom: ez a topic nem arról szól, hogy melyik a jobb. Aki ezen kezd itt vitatkozni, azt kimoderáltatom! Ez itt arról szól, hogy egytől-egyig mindegyik mai párt és feneketlen zsebű politikus megérdemli hogy legyünk mindegyikre rezisztensek és hagyjuk őket kihalni.

 

Ja, talán lenne még egy érdekes lehetőség: ha siskerülne őket nagykoalícióba kényszeríteni. Lásd Németország. Ez vajon jó lenne?

 

Nos, lássuk: mit gondoltok Ti?!

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!