Túllépte az értelmi szinted, hogy valaki alátámasztja az érveivel azt, amit mond?
Úgy gondoltam ez a fórum erre van, meg a beszélgetések is általában, nem csak behányunk egy véleményt, hanem alátámasztjuk, főleg ha szeretnénk vele átadni valamit.
Mondjam a Te szinteden?: "hö de az esel man sokkaaa jóbb."
Ebbe így nem kötsz bele? :)
Féltenem meg nincs mit, semmi közöm a volánhoz. Ha ilyesmire gondoltál. Bár nem értem mire céloztál ezzel, mert ez megint csak a saját szinteden való odaköpök valamit lett, háttér nélkül.
Mert valószínű (bár csak nagyon ritkán fedezhető a logikusság a volánnál) abból indulnak ki, hogy szolnokon a műszak ezeket a fajta buszokat újkoruk óta javítja, így elég jól ismerik.
Kevésbé lenne logikus full ismeretlen műszak és buszvezetők keze alá adni őket, amikor már koruk és elhanyagoltságuk miatt értelemszerűen jobb és odafigyelőbb sofőröket és szerelőket kívánnak.
Leállított példány is van belőle szolnokon több darab is, így sokszor ha kell hozzá valami, ingyen megvan a leállított buszokból.
Másrészt unfair a setrákkal hasonlítani őket, mert az SL és SG széria helyi jellgeű, így értelemszerűen fapadosabb busz, mint az általad említett setrák.
Van ebből a típusból is a SÜ verzió, ami viszont szerény véleményem szerint sokkal jobb az említett setráknál. Hatékonyabb mind a klímája, mind a fűtése, erősebb motorjuk van, a vezetőtere modernebb a setráénál, és (bár ez megint ízlésfüggő,de) szerintem egy pl. KAH-145 ha beérkezik a megállóba, modernebb busz hatását kelti, mint a setra. (szigorúan nézve egyébként újabb is, de mivel maga a formaterv korábbi,ezért inkább mindanám időtállóbbnak.)
Tehát pl. a helyi SG buszok kiváltása nyilván nem lehetséges, és nem is lenne értelmes azokkal a setrákkal.
A maradék pár meg túlnyomórészt tartalék, és egyébként egész jó rendelkezésre állásúak.
Zárójelben jegyzem meg, hogy a gyárilag műanyag üléssel szereltek közül (a csuklós helyieket levéve, amit ugye szerintem értünk, miért jó úgy) nincs egy SL sem, ami olyan ülésekkel dolgozna mai napig.
És vegyük példának a JSG-155-öt, kijelzős, klímás, ami ráadásul egész jól működik is benne. Ettől függetlenül ez a busz is már csak tartalék.
Mindent összevetve szerintem a 8db nem egy nagy darabszám, így lebontva meg végképp nem.
Propagandának lenne maximum jó a beszéded róluk, mert meglovagolod a nagy semmit.
Ha jól értem, elsősorban az SL MAN-ekkel van gondod. Hogy a Setra nagyobb komfortot ad, az szerintem vitatkozós. A sofőrök jobban szeretik szerintem, mint az utasok. A MAN-ek alacsonyabb fellépésűek, könnyebb a fel-leszállás az idősebbeknek, nehezen mozgóknak. A lábterük is nagyobb, mint a Setrában (én úgy tapasztaltam). Üléseik (a műanyag merevszékes nem) sem kényelmetlenebbek. Ugyanúgy E3-as a motorjuk, tehát nem szennyeznek jobban sem. Ha a klíma működik, akkor esetleg jobb egy Setra. Némelyik MAN fiatalabb pár évvel náluk. Persze más dolog az állapot. Ettől eltekintve, kategóriájukban általánosságban szerintem kb. egykutya a kettő.
Szolnoknak 8 szögletes MAN-ja is van. Egernek 1 db. Salgótarjánnak szintén 1 db. (igaz Egernek 2 Classicja, Tarjánnak 1 Classicja még van). A Setra meg még így is nagyobb komfortot ad, mint a fent említettek.
Attól függ, mit értünk "őskövület" alatt. Hevesben pl. van még egy csomó 315-ös Setra, mindegyik a 23. évét tapossa. Borsodból csak a napokban ment nyugdíjba az ország utolsó, 1997-es évjáratú (29 éves!) 256.42-ese. Vannak még az általad említett Classicok (igaz már nem sok) mind jócskán túl a húszon. Nógrádban még xarabb a helyzet, ahogy a topicot olvasgatom, főleg a salgótarjáni helyiben, ott is van még C80 is forgalomban.
Pl. Jászberény legidősebb kocsijai alighanem a 9700 Volvok, mind a kettő 2004-es, bár szerintem klasszi sokkal kényelmesebbek mint mondjuk a 8900-asok. Az állapot már más kérdés, sokszorosan túlfutották, amire tervezték őket, tény. Rajtuk kívül 2007 - 2010 közötti Kretyók, 4 - 9 éves Econellek, 8-14 éves Volvok, 4 éves MAN-ek. Szóval nem olyan rossz a helyet. Hatvan pl. szerintem sokkal gázabb jelenleg. Főleg rendelkezésre állás terén...
Szerintem kb. úgy mint néha LPV-362 a Hatvan-Csány járatra, vagy FLR-391 a Hatvan-Apc járatra. Pedig berényi gépek. Össze-vissza mindenki mindenhová beugrik, ha szükséges.
Gondolom, a Gödöllőre érkező Nextek miatt felszabaduló kocsik közül kerültek át. Kíváncsi lennék, Szolnok megyében milyen elsz az elosztás, vagy érkeznek-e majd egyáltalán új kocsik, vagy ehhez hasonlóan, máshonnan kerülnek majd át használt, fiatalabbak.
Évek óta ez megy. Volt már párszor téma is. Senki sem érti a logikát. Berényben van néhány Credo (FLR-392, vagy LLL-883) amivel helyet cserélhetne, hogy legalább ha be kell ugrania valamelyik Inovell helyére, távolságibb kivitelű legyen.
Sziasztok! Szeretett vármegyénk tényleg annyira kifogyott távolsági kocsikból, hogy hetek óta az LSU285 gép forog be a hosszú járatokra? Szeged Eger Pest