Keresés

Részletes keresés

Westgate Creative Commons License 2010.04.12 0 0 125
Szerintem 2/3 a megoldás!
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.25 0 0 124

"Hogy lehetne kiemelkedni a szarból?"

 

kérdezz valami putri lakót!

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.24 0 0 121
Amikor a nyakig sz@ros Dadan elkap egy élő libát és azzal törölgeti magáról a sz@rt... :- D

kb. 5:00 tól van a lényeg

http://www.youtube.com/watch?v=xN1m5pHgA7g
Előzmény: horex (114)
Réz Gál Ica Creative Commons License 2009.05.24 0 0 120

Hát nem mondanám, hogy Assisi szent Ferenc hülye volt.

Meg a Teréz anya. Meg Páli szent Vince. Meg árpádházi szent Erzsébet.

 

Ameddig voltak ilyen emberek, addíg volt Európa élhető hely.:-)

Előzmény: horex (119)
horex Creative Commons License 2009.05.24 0 0 119

"Valahogy mindíg lesz"

Na, ez a kilátástalan emberek vélekedése, beleértve magamat is.

 

"Add meg a mindennapi kenyerünket"

Ez meg a hulyités, már bocsánat, még ha a Miatyánk ezt mondja is.

Fogadd el,  neked elég ha vegetálsz, elég ha nem halsz éhen.

Lehet persze élni mint csöveseink az utcán, de azért a mai elviselhető  élethez több kell.

És a "legjobb" intelem, majd elnyered a jutalmat ezért, ne irigyeld a gazdagok dőzsöléseit, nagyon szar azoknak.

 

Ugy gondolom, sok a hulyités a vallásokban éppen a gazdagok védelmében.

 

A szeretet persze elengedhetetlen az élet tuléléséhez.

Ma már szlogenné silányult, de sok dij átvételénél mondják el "köszönöm a családomnak"-"köszönöm feleségemnek"

 

by horex

 

Előzmény: Réz Gál Ica (117)
meret99 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 118
úgy, hogy az igazi szart most kezdjük betaposni a földbe! Jó trágya lesz:D
Előzmény: USAbarát (-)
Réz Gál Ica Creative Commons License 2009.05.24 0 0 117

Nem lehetne, hogy nem törődünk a szarral?

 

Valahogy mindíg volt. Valahogy mindíg lesz.

 

A legszükségesebb legyen elég. A léyeges dolgok megvehetetlenek.

 

Add meg a mindennapi kenyerünket.

Legyen akit szerethetek, legyen aki szeret.

lerr Creative Commons License 2009.05.24 0 0 116
Nos, a történelem folyamán még akkor is most élsz a legjobban...

Néhány száz évvel ezelőtt az ilyenek egy aszályos évben éhen haltak....

(Nem mondom, hogy az jó volt, csak nehogy azt gondoljuk, hogy mindenki kurva jól fog élni...)
Előzmény: horex (113)
horex Creative Commons License 2009.05.23 0 0 114

Láttam, de nem emlékszem a reszletekre

by horex

Előzmény: Törölt nick (112)
horex Creative Commons License 2009.05.23 0 0 113

Én szar alatt azt értem, hogy az ember egész nap dolgozik, ezért épp csak annyi pénzt kap hogy nem dobják ki az albérletből tudja fizetni a törlesztőt, a rezsit etc"

 

Amikor elkeseredek sokszor eszembe jut. Azért dolgozok, hogy eltartsam az államot

Ami bevétel, az megy az élelmiszerre,rezsire. A következő hónapban kezdődik előlröl. Félretett pénz 10ezres nagyságrend. /nem havonta/

Azért nehogy elsirjam magam és kukagyujtogatásba kezdenék, az állam engedélyez az élelmiszerek közt egy pálinkát/sört/kannásbort, a rezsiben meg TV előfizetést hogy legyen só is, ha kinyitok egy sört.

Pofám befogva.

 

by horex

Előzmény: padisah (104)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.23 0 0 112
A Macskajaj záró jelenetsora alapján azt tudom jó szívvel javasolni, hogy mindenekelőtt végy egy libát... :- D
Előzmény: horex (111)
horex Creative Commons License 2009.05.23 0 0 111

Nézek tulélő fickot a Discoveryn

Aszongya, ha betemet a lavina és van lehetőséged, köpj egyet és megtudod merre van a fennt.

Na arra áss!

 

Tehát elöször köpni kéne. /le valakiket/

:)

by horex

Előzmény: bubus (103)
bubus Creative Commons License 2009.05.23 0 0 110

 

 A Youtube-on van egy trailer a sorozat azon epizódjáról ahol Flash Gordon eljut a

 

szarbolygóra, de ott új űrhajót épitve mégis felemelkedik.

 

http://www.youtube.com/watch?v=psoCuK2kgiA

 

A fő sztori egyébkét az, hogy egy gonosz lény impotencia sugárzást bocsájt a földre, igy akarja meggátolni az emberiség szaporodását.

 

üdv PinaBubus

 

 

 

 

 

 

Előzmény: bubus (106)
nopoliticians Creative Commons License 2009.05.23 0 0 109
Egyszerű a válasz:
MUNKÁVAL.
Én kvalikfikált munkanélküli vagyok adjatok munkát pénzért. Ott a mail címem.
ENNYI.
padisah Creative Commons License 2009.05.23 0 0 108
ez a topik erendően az érvényesülés egyéni útjairól szól, tehát kevésbbé közélet, nem az egész ország felemelésére vontakozó ötletekről van szó, hanem egy-egy emberé (amiből persze lehet következtetni közéleti szintű problémákra is)
Előzmény: Törölt nick (107)
bubus Creative Commons License 2009.05.23 0 0 106

Egy másik sikersztori az amerikai Flash Gordon filmsorozatból ismert.

 

A filmsorozat egyik epizódjában a főhős Flash Gordon űrhajója balasetet szenved és le kell szállnia egy olyan bolygón ahol az egész bolygó szarból van.

 

Ám Flash Gordon sikeresen megoldotta a nehéz helyzetet, szarból épitett magának új őrhajót amivel a végén legyőzte a gonoszt.

 

üdv PinaBubus

 

 

 

 

padisah Creative Commons License 2009.05.23 0 0 105

ami sikersztori ismeretes az a következőkön alapult:

 - az átlagnál sokkal tehetségesebb, és szorgalmasabb ember (legfelső 5%), aki képes napi 12-14 órában dolgozni, magánéletet nem él, hobbija a munkája, és persze a kezdőtőkét feketén, vagy alacsony adókulccsal szedi össze, mert különben a szorgalom sem számít, csak arra jó hogy sok adót fizessen

 

- nem kellett neki soha kezdőtőke megszerzésével bíbelődnie, mert azt megörökölte készen, esetleg kapcsolatrendszerrel együtt. Tehát az illető beleszületett a gazdasági elitbe, vagy a felső középosztályba. Egyúttal már a rokoni-baráti kapcsolatai, amelyek szintén ehez a társadalmi csoportból származnak, megteremtik a sikeres vállalkozás kapcsolatrendszer rovatát. És otthonról ellesheti azt is hogy kell vállalkozást vinni.

 

- az illető lehúzott x évet külföldön, olyan országban ahol alacsony az újraelosztás, vagy legalábbis ezt kompenzálják a magasabb bérek, és így nincs meg az erdeti csapdahelyzet a nulla megtakarítási képességgel, meg tudta szerezni alkalmazottként a kezdőtőkét, és a szakmai tudást is. Kapcsolatrendszer ebből nem következik, tehát ebben lesz hátrányban, amit jobb minőséggel és olcsóbb árral tud kompenzálni.

 

- a pályáját bűnözőként kezdte, kurvákat futtatott, drogot árult/csempészett, vagy szinesfém kereskedése volt, esetleg uzsoráztat, így át tudja ugorni a kzdőtőke jelentette korlátot, viszont a kapcsolatrendszere később esetleg kifejezetten hátrányos lesz a számára, szakmai tapasztalatot sem abban szerez, amit később már legálisan akar csinálni

Előzmény: padisah (104)
padisah Creative Commons License 2009.05.23 0 0 104

lehet hogy a szarkádon a dugó közelebb van, nem ? ;)

 

viccen kívül, milyen vállalkozási forma/stratégia vezet ki a szarból?

Én szar alatt azt értem, hogy az ember egész nap dolgozik, ezért épp csak annyi pénzt kap hogy nem dobják ki az albérletből tudja fizetni a törlesztőt, a rezsit etc

 

viszont megtakarítani, előrelépni egyről a kettőre eljutni nem lehet

beleütközik a dolog a munkabért terhelő határ adókulcsba, önálló vállalkozásként a piacralépés alsó összeghatárába, meg abba hogy az adott piac már eleve telített

 

én a legnagyobb korlátnak azt látom, hogy a piacra lépés alsó határát,  ami áll:

 - kezdőtőke

 - kapcsolati tőke -> főleg piac, ügyfélkör szempontjából

 - szakmai hozzáértés + nem szakmai menedzsment

 

ezekből a beugrót összegyűjteni csaknem lehetetlen, mert

 - a kezdőtőke összegyűjtését a magyar adórendszerbe épített többszörös progresszív, és eleve nagyon magas adókulcsok akadályozzák

 - a kapcsolati tőke megszerzéséhez vagy pénz kell, vagy politikai kapcsolatok, elkötelezettség, származás etc (pl próbáljon meg egy cigány származású vállalkozó betörni a könyvelési piacra)

 

- a szakmai hozzértést meg a korábban oktatás minősége  determinálja - ez ugye elég szar, ezen kívül az hogy alkalmazottként milyen feladatokat bíznak rá a főnökei, amihez meg jó kapcsolatban kell lenni azzal a főnökkel, akire folyton kulimunkát bíznak, az szakmailag sem meg anyagilag sem tud eljutni kitörési pontig

 

ráadásul ez fokozottan köszön vissza a menedzsment oldaláról + jogi / pénzügyi ismeretek, amit nem fognak egy szakinak megtanítani

bubus Creative Commons License 2009.05.23 0 0 103

 

  A szarból való kiemelkedéshez mindenképpen felfelé kellene elindulni.

 

  üdv PinaBubus

 

 

lujo2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 102
minek? ismert a közmondás, ahol büdös van, ott meleg is :D
Előzmény: USAbarát (-)
reggelsanyi Creative Commons License 2009.05.17 0 0 101

annál NAGYOBB szarban vagyunk...

:P

Előzmény: Törölt nick (100)
padisah Creative Commons License 2009.05.17 0 0 99

Ez a nap kérdése.

 

Topik!

Emelkedj!

 

vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2006.03.07 0 0 98
Dettó.

Ebőváry
Előzmény: reallib (96)
BoRó Creative Commons License 2006.03.07 0 0 97
Kedves ZOH!

"Igazad van, erre nem gondoltam, marmint hogy "Magyarorszag vs. mas orszagok" szemszogbol nezni a temat!"

Az a nagyobb gond, hogy erre a magyar politikusok sem gondolnak, holott a magyar EU-tagsággal és a globalizáció térnyerésével már Magyarországon is megérett a helyzet arra, hogy a magyar állam versenybe szálljon a saját vállalkozóiért. A szoclib politikusok például még mindig ott tartanak, hogy a zöldmezős beruházásokat megvalósító multiktól várják a megoldást, holott ez az út még csak megközelítőleg sem kecsegtet olyan esélyekkel (akár a gazdaság állapotát, akár az aktivitási ráta javulását nézve), mint a magyar KKV-szektor fellendülése. Jónéhány hozzám hasonló középvállalkozót ismerek odahaza, egyre többük költözteti a cégét, vagy annak profitcentrumát barátságosabb, alacsonyabb sarccal járó környezetbe. Nem tudom, hogy a magyar politikai elit ennyire vak, hogy ezt nem látja, vagy egyszerűbb nem tudomást venni erről az egyre inkább felerősödő folyamatról?

A pályafutásom kezdetéről írtakat köszönöm.

Kedves reallib!

"először is válasszuk szét a kkv-t a kicsikre, és a közepesekre"

Csakugyan célszerű volna, én meg is tettem, amikor a kisvállalkozói problémákról külön tettem említést.

" Sok minden igaz a kisvállalkozásokra abból amit írsz, teszem hozzá, hogy ez a nagy USA-ban is részben jellemző."

A fekete alkalmazás egyes szektorokban igen (főleg latinok esetében), viszont - a korábban említettek miatt - tőkéhez sokkal-sokkal könnyebben és kedvezőbb feltételek mellett juthatsz.

"A középvállalatoknál viszont nem gondolom, hogy nagyon másképp működnek a dolgok."

Persze, ott már sokkal jobb a helyzet, de nagyon kevés azon magyar középvállalatok száma, amelyek olyan területen dolgoznak, ahol jelentősebb ugrásra van esély. Mert egy építőipari vállalatnál gondolom senki nem számít olyan innovációs képességre, amely máról holnapra leigázza a nemzetközi piacot. Ami meg felmerült ezen a téren (üvegbeton), azt is Nyugaton váltják pénzre.

"Van az OTP-nek masszív konkurrenciája"

Nem igazán ez a lényeg (SZVSZ nincs), hanem az, van-e lehetősége az OTP-nek arra, hogy a nyugati átlagot jóval meghaladó marge-ot realizáljon? Van.

"Akik meg a nemzetközi piacon játszanak, végképp nem látom az esetleges monopóliumból származó előnyt. A MOLnál esetleg felmerülhetne, de hát szabad a pálya, itt is az OMV ami nem is Százhalombattáról vásárol."

Tudtommal az OMV egyetlen cég, amely nem a MOL-tól veszi a naftát. Mi ez, ha nem egy rendkívül kényelmes helyzet? Gondolj csak bele, hány kisvállalkozó versenyez úgy a kisker piacon, hogy gyakorlatilag az összes konkurense az ő nagykerjében veszi meg az árut?

"Tehát egyenlőségjelet tenni valóban túlzás lenne (nem is azt mondtam), de a különbségek nem akkorák, mint Te láttatni szeretnéd"

Én dolgoztam már vállalatigazgatóként is és voltam aktatáskás kezdő vállalkozó is. Pontosan látom, hogy milyen eszközei vannak a nagynak és a kicsinek. No de hogy konkrét példát is láss: az én szektoromban (gyógyszerkutatás) elméletileg jó eséllyel pályázhatnék az Advent International kockázati tőketársaság pénzére (Romániában 40+ millió dolláros ügyletet is bonyolított egy gererikus gyógyszergyártó megvételével). Csakhogy az én projectem lazán kijött 2 millió dollárból (a legtöbb kisvállalkozó tizedennyiben gondolkodik!), ők meg jellemzően 10 és 25 millió közti ügyleteket bonyolítanak, éppen az általam említett költségek miatt. A hasonló cégeknél eleve annyira fent van meghúzva a határ, hogy a kicsik szóba sem jöhetnek partnerként. Olyan ez, mint a cégek 5 éves társasági adókedvezménye: a feltételek mindenkire egyformán vonatkoztak, az adómentesség járt, de be kellett érte fektetni 1 milliárd forintot. Ettől fogva az azonos feltételek mellett folyó verseny a multik házibulijává vált.

"és ezek a különbségek túlnyomórészt nyugaton is jelen vannak, nem specifikusak a magyar gazdaságban"

Nem jelentkeznek ilyen élesen ezek a különbségek, erre bizonyíték az a sok-sok magyar innováció, ami Nyugaton kommercializálódik, mert Magyarországon nem tud. A tények magukért beszélnek...

"És itt is igaz, hogy a kisvállalkozásoknak egyébként van előnyük is a nagyokkal szemben, a rugalmasság, stb. révén"

Persze, de minél jobban fejlődik a mikroökönómia és a nagyvállalatok technológiája, annál kevésbé lesz ez jellemző. Nézd csak meg, milyen rugalmatlan szervezet volt egy multié 20 évvel ezelőtt, ehhez képest hol tart ma. Az idő nekik dolgozik.

"Na itt a lényegi különbség kettőnk álláspontja között. Szerintem az állam ezt a büdös életben nem tudja pótolni, a megmozgatható tőke mérete miatt."

Teljesen nem is fogja pótolni, részben viszont muszáj lesz a nagyobb bajok elkerülése végett. Ez egyébként megint csak egy hitvita, elmúlt a rendszerváltás óta 15 év, a modelled szemlátomást nem működik a gyakorlatban. Kérdés, érdemes-e a kis cégeket ostorozva újabb 15 évig várni, vagy le kell térni erről az útról, mert ez szemlátomást nem vezet sehova.

Boró
reallib Creative Commons License 2006.03.07 0 0 96

 

 Na, a Gripen pénzre mi is rárepültünk, egy Amerikában sikeres termékkel, ami kéne Svédországban is... A vicc, hogy Amerikából lehet, hogy el is fogjuk adni oda, innen meg a hegyekben álló elkölthetetlen Gripen ellentételezésből meg nem megy. Ennyit a nem piaci alapon működő tőkéről...

 

 Viszont mászik a bogár bele a fülembe. Ha valahol valami nincs, akkor nem siránkozni kell, hanem megtalálni a business opportunityt...  Szóval érdemes ezt elemezgetni, hogy miért nem talál egymásra a tőke és a kkv, mert ha igény van, akkor lehetőség is...

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (84)
Big-B Creative Commons License 2006.03.07 0 0 95
Nem. Egyáltalán nem úgy, mint Gyurcsány. Neked egy politikus pályája az etalon?!
Előzmény: lanigiroisz (94)
lanigiroisz Creative Commons License 2006.03.07 0 0 94
Pl. ahogyan Gyurcsány tette! Keményen megdolgozott a milliárdokért! Az én kis forintjaim is benne vannak!
Előzmény: Big-B (93)
Big-B Creative Commons License 2006.03.07 0 0 93
A politikai kapcsolatok általi meggazdagodás elsődleges feltétele a gerinctelenség.
Akinek van büszkesége, az soha nem fog politikai pályára lépni és onnan gazdagságot remélni.
Dolgozni kell, és azáltal gazdagodni.
Előzmény: lanigiroisz (92)
lanigiroisz Creative Commons License 2006.03.07 0 0 92
Ki lehet emelkedni csak be kéne fejezni a lopást! Ezt határozták el Orbánék és ezért tiltakozik annyira a korrupciós ügyekkel teli szdsz és csatlósa, az mszp!
USAbarát Creative Commons License 2006.03.07 0 0 91

Hozon létre egyesülést a mezitlábasok között. Együtt jobb árakat tudnak elérni.

 

Saját franchise...

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (85)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!