Keresés

Részletes keresés

Iszka Creative Commons License 2021.12.01 0 0 19

Sziasztok!

Az eukaliptuszok iszonyat vízigényes növények, több is alkalmas mocsarak szárítására. Szóval hatalmas a párologtató képességük, ezáltal iszonyat sok vizet fogyasztanak, de nem nagyon tárolják. Télen is, hidegben is! Sajnos sokat kinyírtam mire erre rájöttem.

Gunnii, coala valami változataim és egy fejből nem megy a neve növényeim vannak. Jelenleg a 10 cm-es magoncok is kint vannak, edényben, de lassan költöznek a fűtetlen műhelybe. jelenleg éjjelente -2 -4 fok van, nappal +3-5.

Gazer Creative Commons License 2020.01.29 0 0 18

Sziasztok!

Régebben elültettem jó pár (többféle) magot amikből mint nem rég kiderült 2 eukaliptusz fa kelt ki.  Szépen nőnek azonban valamiért rendszeresen száradnak el levelei szépen lassan.

Ez mitől lehet? Mit kéne tennem velük?
 

esbjoern Creative Commons License 2019.01.29 0 0 17

Sziasztok! Január elején vettem egy nagyobb havasi eukaliptuszt az egyik kertészetben, és hazahozva egy 20 fokos szobába tettem. Próbálom ésszerűen gondozni (heti 1-2 locsolás, 1 táprudat is kapott már), de kókadnak az ágai és több levele meg van száradva. Mit tehetnék érte? Hogyan érdemes teleltetni egyáltalán egy eu. gunnit? Gyanítom, hogy a 20 fok sok neki, ennél hűvösebb helyiség viszont nem áll rendelkezésünkre. Tegyem ki a hidegbe jól bebugyolálva a cserepét és a tövét? Van tapasztalatotok a téli cserepes tartással kapcsolatban? Köszi előre is! :)

Bandhi Creative Commons License 2016.08.14 0 0 16

Köszönöm.

 

Mikor kiültettem, 80-100 centisek lehettek, rendkívül gyorsan nőttek, most már ez annyira nem látványos. Angliából hoztam őket egy isten háta mögötti kertészetből. A nitens most 6 méter magas, a pauciflora törzsét 1 méter magasra vissza kellett vágnom mert annyira elhajlott a törzse, de szépen bokrosodik a koronája. Nincs különösebben jó mikroklíma nálam, eddig az elmúlt teleken -12C-t kaptak csak, ezért félek kicsit, ha -15-16C lesz, amire már volt példa, nem fogják bírni. Szerencsére viszont nem kapnak túl sok téli napot, ami az örökzöldek talán legnagyobb ellensége a fagy mellett. Szerintem a tieidet próbáld meg árnyékolni valahogy.

Előzmény: csabaje (15)
csabaje Creative Commons License 2016.06.17 0 0 15
Gratula hozzájuk! Mekkorák voltak, amikor kiültetted őket? Kb. milyen a mikroklíma felétek? Hol sikerült E. nitenst szerezni? Én most próbálkozom újra, de most a szőlőhegyen, nyugati lejtőn, gunnival, dalrympleanaval és pauciflorával. Lenn a városban a gunni mindig kifagyott, pedig az örökzöld magnoliák, sárga leanderek, gránátalma jól elvannak.
Előzmény: Bandhi (14)
Bandhi Creative Commons License 2016.02.16 0 0 14

Üdv!

 

Négy éve ültettem 3 fajta eukaliptuszt kísérleti célból, azt sem tudtam, milyen fajták, ezekből kettő megmaradt. Idén várom, hogyan teljesítenek.

 

Eucalyptus nitens:

 

 

E. dalrympleana (ez nem maradt meg):

 

 

Számomra ismeretlen fajta, valószínűleg E. pauciflora, ez kevésbé kényes:

 

 

 

silverlight Creative Commons License 2013.04.03 0 0 13

Senkinek sincs már eukaliptusza?

Csababá81 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12
Köszönöm. Remélem, egyszer lesz hozzá szerencsém!
Ales. Creative Commons License 2010.10.27 0 0 11
"Az egyik leghidegtűrőbb faja az eukaliptusz nemzetségnek.
A -14 ºC-ot hosszabb ideig, míg a -18 ºC-ot rövidebb ideig elviseli. Idős korára elérheti a 30 m-t, de hazáján kívül ritkán haladja meg a 15 m-t. Az ország enyhébb telű részein is csak téli takarással próbálható meg a szabadföldi kiültetése."
Előzmény: Csababá81 (10)
Csababá81 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 10
A több éves példányok is elfagyhatnak?
trachycarpus Creative Commons License 2006.04.11 0 0 9
Kár! Még gyökérrôl kihajthat! Én most ültettem ki védett helyre. Remélem megmarad... Az az Eucalyptus, amit említettem, Nemesvitán van, és perriniana.
Előzmény: csabaje (8)
csabaje Creative Commons License 2006.04.07 0 0 8
Nem maradt meg sajnos az Eucalyptusom.
Előzmény: trachycarpus (7)
trachycarpus Creative Commons License 2006.02.28 0 0 7
Nem akarok hülyeséget írni, de valamelyik új arborétum szeruségben ültettek Eucalyptust, de nem gunnii-t! És túlélte a telet. Talán valahol Balaton környékén...? Évi5(?) linkelte be valahová... Majd rákeresek!
Előzmény: csabaje (5)
Keszthely1 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 6

Igaz  tartós hideg Skociában  nincs sajna ,nálunk meg hetekre befészkelli magát a hideg.

 

Előzmény: csabaje (5)
csabaje Creative Commons License 2006.02.28 0 0 5
Ezt elvileg havasi eucalyptusnak (is) hívják, a leg hidegtűrőbbek egyike. Én már Londonban is láttam ilyet, állítólag Skóciában is megél, bár ez még Magyarországra nem garancia. Nemsokára mindenesetre kiderül, mi lesz. Elég kemény fagyok voltak idén, de ezt nem is bánom, mert ha idén nem fagyott el, akkor később sem fog (-16 foknál hidegebb nálunk nem szokott lenni). Én is félek attól, hogy a bíztató kinézete csak látszat, és ha majd melegszik az idő akkor szép lassan megszáradnak a levelei, és vége... Aggasztó, hogy még egyik arborétumban vagy botanikus kertben sem láttam szabadföldben.
Előzmény: Keszthely1 (3)
csabaje Creative Commons License 2006.02.28 0 0 4
Remekül nőtt nyáron, mint a gomba...
Előzmény: trachycarpus (2)
Keszthely1 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 3

HI!

Hát nekem nem jött be szépen elfagyott   kb 4 éve .Nem is kisérletezek vele,  oliva fával is igy jártam

Vannak hegyi eucalyptus-ok tán azzal kéne probálkozni .

Rómában láttam sok eucat ,északibb klimán  szerintem nem marad meg.

trachycarpus Creative Commons License 2006.02.28 0 0 2
Hm, eddig nem vettem észre a topicot. :-) Nekem nincs sok tapasztalatom. Cserépben kint hagytam egyet (persze jól betakarva a tövét), de megadta magát. Nem tunt halottnak, de ha törik a levele, akkor szevasz. Jól nôtt nyáron szabadföldben?
Előzmény: csabaje (1)
csabaje Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1
hát az nem sok :)
Előzmény: bindera (0)
bindera Creative Commons License 2006.02.24 0 0 0
egyenlőre 0
csabaje Creative Commons License 2006.02.24 0 0 topiknyitó
Ld. leírás. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!