Keresés

Részletes keresés

kanpanycsend Creative Commons License 2006.03.12 0 0 119

Putyin jogosan követelte vissza az összes pópa jányának az aranygyűrűjét, amit a magyar martalócok elraboltak a nagy-oroszországból!

Mégse járja, hogy csak ők adják vissza 80 millióért a megőrzött könyveket!

Belátom, Gyurcsenkó kompromisszumos puszijának államférfiúi nagyságát, -a helyébe Téged is Putyinnak ajándékoztalak volna!

Előzmény: Újlaki (117)
kanpanycsend Creative Commons License 2006.03.12 0 0 118

Szerintem te hazudsz!

Kommunyista mítoszt szeretnél csiholni a Stalini pópa jányáról meg az újjlevagdosó magyar náci katonákról. Jányi sergében szolgált?


Az ilyen zakkant mese nem idegen a bolsiktól! Büszke lehetsz magadra.





Előzmény: Újlaki (116)
Újlaki Creative Commons License 2006.03.12 0 0 117
Erre szokták mondani, hogy ha a butaság fájna, te most ordítanál.

Putyin négy éves volt 56-ban. Mire kérjen bocsánatot? Hgy meghúzta Mása haját?
Előzmény: Törölt nick (109)
Újlaki Creative Commons License 2006.03.12 0 0 116
A tényeket nem lehet indulatokkal megváltoztatni. Még a legostobább indulatokkal sem.

Szégyellem elmondani, de volt egy idős rokonom, aki a háborúban sebesült meg. Egyszer elmesélte, hogy valahol Ukrajnában el akarta venni a pópa lányától annak aranygyűrűjét. A lány ujjai olyan vastagok voltak, hogy a gyűrű sehogy sem akart lejönni. A derék magyar katona elővette a bicskáját. A szerencsétlen lány erre valahogy mégis letépte az ujjáról a gyűrűt, és odaadta. A bicska visszakerült a zsebbe, a pópa lányának megmaradt mind a tíz ujja.
Előzmény: kanpanycsend (114)
kanpanycsend Creative Commons License 2006.03.12 0 0 115

Aszondod a magyarok kezdték?



Előzmény: kanpanycsend (114)
kanpanycsend Creative Commons License 2006.03.12 0 0 114

Aszodod, hogy a magyarok raboltak Muszkaországban? Te Történelemtanár! Csodálkozol, ha egy buta bolseviknak nevezlek?


"mi is ott, az előtt, hogy ők idejöttek volna"? Akkor ezek a tezsvéreid csak viszonzásul jöttek?

Miután mi magyarok levertük az orosz szabadságharcot 1849-ben?
Miután legyilkoltuk Puskint?
Miután terjeszkedtünk az Urál felé az I. világháborúban?
Miután megszálltuk fél Európát 45-ben, és az oroszok 20-ad részét megöltük vagy magyar málenkij robotra hurcoltuk?
Miután 56-ban ismét levertük az oroszokat, amikor szabadulni akartak a magyar megszállástól?

Miután 150 év alatt négyszer törtünk be a Oroszországba és loptuk el az oroszok összes óráját és könyvtárát, -természetes az oroszok igazságérzete!

Te Történelemtanár!




Előzmény: evangeline (112)
agymosodás Creative Commons License 2006.03.11 0 0 113
Közbe' itt megjegyezném, hogy Putyin mégsem hozta nagyapám óráját. Talán azért egyszer hazakerül mint Toma András bácsi. 
evangeline Creative Commons License 2006.03.11 0 0 112

Bucika, ahogy mi is ott, az előtt, hogy ők idejöttek volna....persze, ez valami hősi tett volt, gondolom.Szerinted.

 

Mindig elcsodálkozom, mennyi ember végezte el úgy az általános iskolát, hogy semmi nem ragadt rá történelemből....:-(

Előzmény: kanpanycsend (97)
fenevad Creative Commons License 2006.03.11 0 0 110
Én nem szídnám Putyint. Pillanatnyilag könnyen lehet, hogy Oroszországban a KGB-s hálózat még mindig a legpozitivabb erő. ezen kívül vannak még a maffióz oligarchák, az etnikai maffiák, meg ennek különböző keverékei.
Előzmény: Törölt nick (109)
messelg Creative Commons License 2006.03.11 0 0 108
GAMMA, MOM....
Előzmény: messelg (107)
messelg Creative Commons License 2006.03.11 0 0 107
Ezért ment tönkre a Ganz-MÁVAG, a hajógyárak, IKARUS, MMG, BHG, BRG, Telefongyár, stb...
Előzmény: fenevad (106)
fenevad Creative Commons License 2006.03.11 0 0 106

Nem lett vége 48-ban, végestelen végig fizettünk, és ma fel sem szám1tható, hogy mennyit. Ha nem undorodsz, ovass bele ebbe:

 

http://www.historia.hu/archivum/2003/0310borhi.htm

 

Egyes gyárak csak a szovjetnek termeltek, ellenérték nélkül. De a szovjet-magyar üzletek árát negyven évig úgy szabták meg, hogy azon garantáltan ráfizettünk. A Mávag pl. minden egyes mozdonyra, amit a szovjeteknek kellett szállítani.

 

Szóval nem illen egyszerű ám ez.

Előzmény: RogerWilco (105)
RogerWilco Creative Commons License 2006.03.08 0 0 105
őcsi, azért már kifizettük a jóvátételt a 40-es 50-es években kamatostul

Egyetlen ország fizette ki a háborús jóvátételt, azt úgy hívják, Finnország. Magyaro-nak elengedték 48 után.
Előzmény: kopasznyakú (60)
Szopránszabó Creative Commons License 2006.03.07 0 0 104

Ulickaját se olvtál, gondolom. Tákává áná szelavi.

Előzmény: Törölt nick (95)
Szopránszabó Creative Commons License 2006.02.25 0 0 103
Noszóval nem tudod, nem is tudad. Asztal körül kergettek, ha nem voltál nagyképű?
Előzmény: Törölt nick (95)
veza Creative Commons License 2006.02.25 0 0 102
Nem biztos! Ő még szólna is a ruszkiknak, hogy még egy századot ide!:)))
Előzmény: Daikini (101)
Daikini Creative Commons License 2006.02.25 0 0 101
Ha no lennel, es teged eroszakoltak volna meg nem rohognel ekkorat ezen a tortenelmi szakaszon...
Előzmény: narancsbukta (99)
veza Creative Commons License 2006.02.25 0 0 100
Apósom ott dolgozott 5 év vendégmunkán éppen.Na, úgy a vége felé egyszer mondja nekik az orosz őr, hogy nézzék csak meg, milyen szép új vonatokat gyárt a szovjet ipar! Tényleg szép volt és nagyon új, csakhogy szegény orosz őr nem tudta elolvasni, amit a magyarok: minden tengelyvégen ott virított az írás-Ganz Mávag...
Előzmény: Szopránszabó (93)
narancsbukta Creative Commons License 2006.02.24 0 0 99
bizony, es noket is eroszakoltak. Azok meg teherbe estek, es gyermekeik, meg azok gyermekei itt osztjak az eszt :))))))))))))))))))))))))
hat nem csodalatos?
:))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: kanpanycsend (97)
narancsbukta Creative Commons License 2006.02.24 0 0 98
Papen, nezd en nem fogom attanulmanyozni a papen osszest, es nem erdekel, hogy a hozzaszolasaidban szerepel-e a libsi, vagy a komcsi szo.
Azokkal fujtad itt ugyanazt a kovet, akikrol meg tudom, hogy igen.
Bizonyara azert te is ismered a korpakoze keveredes, es a jonadisznoeshammhamm kozotti ok es okozati osszefuggest, ugyhogy ne predikalj itt nekem hulyesegeket.

Ami meg azt illeti, lam, te sem olvasod el azt, hogy mit ir neked a masik. Egy szoval sem allitottam, hogy te ellenezted volna a konyvek hazahozatalat.

Elbeszelunk egymas mellett, es ez ilyenkor kampany idejen nem ritka dolog. Mindezek mellett, hidd el, ma ejjel is kivaloan fogok tudni aludni, es nem fog remalmokat okozni nekem, hogy esetleg te megkerdojelezed erveleseim helyenvalosagat.
Tedd ezt :)))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: PAPEN (90)
kanpanycsend Creative Commons License 2006.02.24 0 0 97

A muszkák ellentételezés nélkül loptak, raboltak, gyilkoltak Magyarországon.

Előzmény: Törölt nick (89)
kanpanycsend Creative Commons License 2006.02.24 0 0 96

Kissé elszomorít, hogy az óralopók és a muszkabérencek ilyen magabiztosan hirdethetik, hogy a ruszkik jogosan raboltak Magyarországon.

Szopránszabó Creative Commons License 2006.02.24 0 0 93

Bocs, a 92-ben is kérdeztem valamit.

 

"kárpótlásnak számítanak, ellentételezései azoknak a veszteségeknek, amelyeket a Szovjetunió a háború során elszenvedett."

Ezt azt hiszem értem, és igen érdekesnek tartom. Tudtommal Magyarország megfizette a háborús kárpótlást és ezt a Szovjetúnió hivatalosan is igazolta.

 

Nem tudom emlékszel-e, hogy több mint ezer hajót gyártottak ennek a jóvátételnek a keretében Szovjet megrendelésre. Ez egyébként mindegy, de az tény, hogy a jóvátétel ügye rég lezárult.

 

Az osztrogorszki múzeum ügye azért érdekes, mert tudtommal a városban két német parancsnokság is volt, kiváncsi vagyok mi az, amit a magyar katonák elvihettek.

Szopránszabó Creative Commons License 2006.02.23 0 0 92
Igen, azt kérdeztem, melyik volt az a két múzeum.  Amit bemásoltál ide, aszerint az egyik az osztrogorszki volt. Jól értem? Ha igen, melyik volt a másik? Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszodat.
Előzmény: Törölt nick (88)
mártonka Creative Commons License 2006.02.23 0 0 91
Csak vigyázz, mielőtt elfogadod, a Nagypapád óráját!- előbb jó lesz tisztázni hány-százezer forintot kér a tárolásért és a szállításért?!
Előzmény: agymosodás (-)
PAPEN Creative Commons License 2006.02.23 0 0 90
Én már régen letettem arról, hogy bal oldalról bárkit is a Meában lássak azért, mert olyasmit tulajdonított nekem, amit nem írtam, így csak a történelem kedvéért írom, hogy neked ott lenne a helyed.

Ugyanis én soha nem libsiztem. Ugyanis én soha nem komcsiztam. Ugyanis én soha nem állítottam, hogy ott kellett volna maradniuk a könyveknek. Ugyanis én nem maszatoltam.

Ezzel a vitát részemről lezártnak tekintem, s a jövőben az itt mutatott érvelési súlyodnak megfelelően kezellek.
Előzmény: narancsbukta (86)
veza Creative Commons License 2006.02.23 0 0 87
Minek is fizetünk az őrzésért? Mikor lehetett olyasmit olvasni korábban, hogy az egyik legértékesebb könyvet, vmi lengyel nyelvű ős-Bibliát "megléptették" a nagy őrzők! Pedig olyan még a lengyeleknek sem volt, bár, azóta vmi milliárdosnak lehet, hogy van!:)
Előzmény: PAPEN (83)
narancsbukta Creative Commons License 2006.02.23 0 0 86
kedves maszatolobajnok Papen
nem szukseges velem vitaznod, ez a te dolgod
viszont rettentoen mulattat azon igyekezeted, hogy addig kicsinyicsd a konyvek hazakerulese feletti oromot, hogy elkerulhesd a kormany eziranyban tett intezkedeseinek es a sikerenek elismereset.
Szived joga.
Felemlegethetsz orosz allamadosagot, baloldali erzuletu vallalkozokat, es kezdemenyezhetsz lingvisztikai, szemantikai vitat szavak ertelmerol, a teny, hogy nem az orbankormanynak koszonheto a konyvtar visszaszerzese, hanem a gyurcsanyenak, teny marad, es az a viszonyulas a tortentekhez amit itt eloadtok, meg tukor marad, melyben szepen megmutatkozik a hazai "nemzeti" oldal elvtelensege.
Komcsizzatok, es libsizzetek. Ezek vagytok.
Tenyleg nem erdemeltetek meg, hogy a konyvek hazakeruljenek.

"Akkor kötelekből ostort font, és mindnyájukat kizavarta a templomból a juhokkal és az ökrökkel együtt, a pénzváltók pénzét szétszórta, az asztalaikat fölforgatta..."
Előzmény: PAPEN (83)
Szopránszabó Creative Commons License 2006.02.23 0 0 85
Lehet tudni, pontosan melyik is volt az a kettő és hogyan rabolták ki őket? Engem érdekelne...
Előzmény: Törölt nick (84)
PAPEN Creative Commons License 2006.02.23 0 0 83
Tisztelt Kognitív bajnok narancsbukta!

Be kell, hogy valljam, eddigi itt-tartózkodásom során úgy könyveltem el, hogy ml kartácsnő a legelvakultabb ezen a helyen. Most eme hitem megingott. Szerintem elvakultságban te is ott vagy a topon.

- nem állítottam, hogy nálad van (tényleg: nincs nálad:-)) a be nem fizetett összeg
- nem óhajtottam, hogy maradtak volna ott a könyvek
- a kettő között meg ott van a kapcsolat, hogy mindkettő az orosz állammal kötött szerződés eredménye.

És ezzel be is fejezném veled a vitát, hacsak érveket nem hozol fel.
Előzmény: narancsbukta (78)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!