Keresés

Részletes keresés

Bimbum Creative Commons License 2006.03.09 0 0 274
Ilyenek a fideszes politikusok.
Előzmény: A forrás (272)
messelg Creative Commons License 2006.03.09 0 0 273

Szívemből beszélsz! Helyettem írtad!

Egyébként az zsiráf volt, -szerintem?!

Előzmény: Újlaki (267)
A forrás Creative Commons License 2006.03.09 0 0 272
Nem vagyok jogász, úgyhogy nem értek hozzá, de laikusként nem látom miért is baj egyébként, ha külföldiek gyűjtenek. Itt meg ugye ezek az emberek állampolgárnak jók lettek volna a fityesz szerint, bezzeg kopogtatót gyűjteni nem. Ez is érdekes logika.
Előzmény: toloba (271)
toloba Creative Commons License 2006.03.09 0 0 271
Amúgy érdekes a bíróság eljárása, mert azt mondja, hogy külföldiek nem gyüjthetnek kopogtatót a pártoknak, mert befolyásolja a választást. De külföldi kampánytanácsadók lehetnek, az nem probléma. Pedig, ha valami, akkor azok jó vagy rossz szereplése alapvetően döntő lehet a kimenetelre...
Előzmény: A forrás (269)
toloba Creative Commons License 2006.03.09 0 0 270
Kupper András, a Fidesz képviselő-jelöltje szerint ugyanakkor Bőhm András nem mond igazat. Hozzátette, felszólítja a liberális politikust arra, hogy tárja bizonyítékait a helyi választási bizottság elé. Mint mondta, a bíróságon élni fog jogorvoslati lehetőségével.

Népszava Online

http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=784779

Előzmény: A forrás (269)
A forrás Creative Commons License 2006.03.09 0 0 269
Hát ha rajtam múlna...
Előzmény: toloba (268)
toloba Creative Commons License 2006.03.09 0 0 268
Ugye akkor most a fidesz börtönbe kerül?
Előzmény: A forrás (266)
Újlaki Creative Commons License 2006.03.09 0 0 267
- Ilyen állat pedig nincs! - állapította meg a falusi bácsi, miután háromnegyed órán át bámulta az elefántot az állatkertben.

Nagyjából ehhez fogható a kedves "nemzeti érzelmű" honfitársaink reakciója, amikor szembesülnek azzal a ténnyel, hogy a világ nem egészen olyan, mint ahogy azt ők elképzelték.

Székelyföldön ugynúgy sokféle ember él, mint idehaza, és ők sem egyformán gondolkodnak. Az értelmesebbje például pontosan tudja, hogy az, hogy az, hogy ő most már magyarként élheti az életét a szülőföldjén, azt nem az anyagországbeli kardcsörtető szélsőségeseknek köszönheti, hanem ellenkezőleg, a józanul politizáló kormányoknak, szervezeteknek, embereknek a határ mindkét oldalán. Azt is tudják, hogy például a népszavazás nem róluk szólt, és főleg nem arról, hogy kellenek-e ők az anyaországnak vagy nem.

Azok a székelyek, akik odahaza vagy az anyaországban a saját véleményüknek és meggyőződéüknek megfelelően politizálnak, egyszerűen élnek a lelkiismereti szabadság egyetemes emberi jogával. Ők sem akarják, hogy valamilyen szarházi megélhetési politikus írja elő számukra, hogy ők mitől magyarok és székelyek, hogy hgyan legyenek magyarok és székelyek.

A határ innenső oldalán nyolcmillió magyar ember véleményét képviselték kétmillió ellenében, akik úgy döntöttek, hogy ne mások írják elő számukra, hogy hogyan kell dönteni, ennyien jelezték, hogy egy ilyen fontos és bonyolult kérdésről nem lehet népszavazással dönteni. A tények azt mutatják, hogy a határ túlsó oldalán is vannak értelmes, felelősen gondolkodó emberek. Akkor is, ha nehéz ezt egyeseknek elfogadni.

Kedves nemzeti érzelmű honfitársaim, én megértem az aggódást és a jobbító szándékot, de ha a tények sorozatosan és makacsul ellentmondanak a saját magatok számára felépített téves, hamis elképzelésnek, akkor ne a tényekre haragudjatok. És főleg ne ti próbáljátok megint előírni, megmondani, hogy ki az igazi magyar, ki az igazi székely idehaza vagy pláne Székelyföldön.
A forrás Creative Commons License 2006.03.09 0 0 266
Előzmény: messelg (265)
messelg Creative Commons License 2006.03.09 0 0 265

Székelyek gyűjtöttek a fityisznek és Kuppernek, aki feljelentette Böhmöt.

Polgári-keresztény viselkedés!

Pinarius Mamertinus Rufus Creative Commons License 2006.03.07 0 0 263
Havas: Böhm Andrásnak székelyek gyűjtik a cédulát: mai hír!
Henrikem: le vagy maradva egy-két brosúrával.
geszthi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 262
Hala a MNemzetnek ezt is elertek.

Egyebkent szep tarsasag lehetnek a felhaborodok, hogy sporttarsaikat politikai okok miatt tamadjak (mint itthon az igaz polgari Korok egyik tagja aki sajat keresztmamámtól és unokatestvéreimt tagadta meg , mert az MSZP-re mert szavazni). Ezek se fognak fair play dijat szerezni a versenyeiken ilyen mentalitassal.
Előzmény: Patriarsije Prudi (255)
geszthi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 261
Remek, akkor mar hataron kivul is verni fogjak egymast a Fideszesek (mert ugye magyar ember csak az lehet kinn hisz se komcsi, se szdsz-s nem lehet) ?
Előzmény: Patriarsije Prudi (255)
Patriarsije Prudi Creative Commons License 2006.02.24 0 0 260
Majd most megint divatba jön.
Előzmény: Filburt (258)
Filburt Creative Commons License 2006.02.24 0 0 258
Ilyen stílusú híradást a Filmmúzeum '60-as évekbeli híradóiban lehet látni, amikor korholó hangon beszámolnak valami ejnyedecsúnya imperialista huncutságról (legutóbb ami ilyet láttam: a mostani üdítő automaták elődje Londonban), majd a végét megpróbálják feldobni egy atyáskodó viccel.
Előzmény: Patriarsije Prudi (255)
kerekesbagoly Creative Commons License 2006.02.24 0 0 257
"2005 nyarán Marosváráshelyen voltam a Magyar Sziget rendezvényen (amúgy bpi vagyok). Vagy már nem is tudom, mi volt a neve,"

Amire te gondolsz, az valószínüleg a FélSziget lesz, a mindenre rátenyerelő Sziget-business külföldi hajtása. A Magyar Szigetet itt rendezték meg kis hazánkban, a csaúnya vérjobbosok, csak közben a Sziget szervezői is rájöttek, hogy lehet ezt külföldre is importálni.
Előzmény: mikroszan (216)
Fine Tune Creative Commons License 2006.02.24 0 0 256

Szadeszos próbálta eladni, hogy egy hétre szívjóságból gyüjtötték a kopogtatókat olyanoknak is, akiket nem is ismertek.

 

Kurvára látszott rajta, hogy hazudik:)))

 

Patriarsije Prudi Creative Commons License 2006.02.24 0 0 255
Felháborodott székelyek Udvarhelyen
2006. február 24. 09:31
Balázs Árpád, Székelyföld - HunHír.Hu

A HunHír.Hu értesülései szerint felháborodást váltott ki a székelyudvarhelyi sportolók körében, hogy a helyi Karate Klub néhány tagja kopogtatócédulát gyűjtött Budapesten a magyar szélsőliberális pártnak. A XI. kerületben udvarhelyi és marosfői sportolók egy hétig gyűjtötték az ajánlószelvényeket az SZDSZ számára. Udvarhelyen már vicc is született az esettel kapcsolatban.

A Magyar Nemzetben megjelent tényfeltáró írást követően elmarasztaló levelek és telefonhívások érkeznek az itthon maradt sportolók címére, akik csak most értesültek a történtekről. A lap szerint feketemunkásokként dolgoztatták a székelyföldi aktivistákat. Emlékezetes, hogy az SZDSZ a nemre buzdított, amikor a kettős állampolgárságról tartottak népszavazást.

Székelyudvarhelyen immár vicc is megörökíti az esetet:

- Miért kopogtat az udvarhelyi karatés a kerekeskútnál?
- Hogy jöjjön fel az SZDSZ.

Patriarsije Prudi Creative Commons License 2006.02.24 0 0 254
Biztos, hogy nem a Grand Hotel Mediterranée (előtti pad)?
Előzmény: messelg (253)
messelg Creative Commons License 2006.02.24 0 0 253

Hotel Menthol!

 

Előzmény: kábelbúvár (252)
kábelbúvár Creative Commons License 2006.02.24 0 0 252
Hotel Hilton ?
Előzmény: geszthi (210)
samiel Creative Commons License 2006.02.24 0 0 251
1.Én sem találtam.

2. Pedig így van. Nem kell sokat idejárni, hogy rájöjjön az ember, védhetetlen és nemzetidegen álláspontot vagy pénzért vagy a teljes félrevezetettség állapotában követ el egy magyar. Mármost a hazai tudattorzító eszközök hatása a a magyarokra magyar határtól való távolsággal fordítottan arányos.
Székelyföld színmagyar területeire 2004.december 5.-e óta nem merészkednek a posztkommunistáink. Szili is, mint házelnök látogatott oda a hervadt szegfűiért, Eörsi pedig megkapta a magáét.

Szégyen. Ilyen még Kádár alatt sem történhetett meg.
Előzmény: zeno62 (246)
figyelő Creative Commons License 2006.02.24 0 0 250
Rosszul érted - nyilvánvalóan átvitt értelmű a szöveg.
Előzmény: Pécsi Hungár Naptár Kp (249)
Pécsi Hungár Naptár Kp Creative Commons License 2006.02.24 0 0 249

"Milyen lázongóak ezek a vérMagyarok! :-DDDD"

Ez a kijelentés számomra feltételezi.

Előzmény: figyelő (248)
figyelő Creative Commons License 2006.02.24 0 0 248
Ha nem tudod, hogy az milyen, honnan tudod bárkiről is, hogy nem olyan..?
Előzmény: Pécsi Hungár Naptár Kp (247)
Pécsi Hungár Naptár Kp Creative Commons License 2006.02.24 0 0 247
Nem tudom. Csak az derült ki hogy ő nem az.
Előzmény: figyelő (245)
zeno62 Creative Commons License 2006.02.24 0 0 246
Csak egyetlen,csak egyetlen egy nyavalyás góbét láttam ,hallottam volna ,aki nyiltan elöáll:igen,szadesz szimpatizáns vagyok és elvi alapon ellenzem a kettös á.p.-t.
Csak azért szeretném ezt,hogy ne legyen kizárólagos alapom egyes nickeket ordénáré hazudozóknak gondolni.
DE nincs ilyen siculus.
Előzmény: samiel (231)
figyelő Creative Commons License 2006.02.24 0 0 245

Gondolom nem a vér...

 

Az milyen?

Előzmény: Pécsi Hungár Naptár Kp (241)
Patriarsije Prudi Creative Commons License 2006.02.24 0 0 244
magyar nemzetiségű magyar állampolgár; a nagyszülők nagyszüleiig bezárólag tiszta keresztény származású.
Előzmény: Pécsi Hungár Naptár Kp (243)
Pécsi Hungár Naptár Kp Creative Commons License 2006.02.24 0 0 243

Tehát simán: magyar nemzetiségű.

(vér és nagy M nélkül)

Előzmény: Patriarsije Prudi (242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!