Keresés

Részletes keresés

Jani-wan. Creative Commons License 2022.10.27 0 0 8062

Miután 1 szezon után kaszáltam ezt az új doktort és a szánalmasan gagyi kísérőit, most megnéztem az évadzárót, hogy vajon milyen most.
Jó hírek. Igen jó eséllyel jobb lesz a sorozat.

***SPOILER***

Na ennyi volt a gagyi doktorból. Remélhetőleg ezzel vége a sorozat mélyrepülésének is. Mert az új doktor erre szerintem biztosíték. :)
Aki nem is annyira új. ;)

Hercule100 Creative Commons License 2021.09.28 0 0 8061

Sziasztok! Eladó egy Dr. Who Funko Pop figura, 12. Doktor (Peter Capaldi). A doboz bal felső sarkán apró szakadás, egyébként hibátlan. 5.000 Ft, bp-i személyes átvétellel vagy Foxpost a vevő terhére előre utalással. Érdeklődni, képet küldeni tudok a termékről: bertram1@citromail.hu

suavissime amice Creative Commons License 2017.11.12 0 1 8059

Remélem, jó forgatókönyveket kap. Twelve-ért kár, Capaldi részei mind zseniálisak lehettek volna, ha olyan a forgatókönyv... (Hát ebben Eight-tel osztozik, elpazarolt lehetőség volt ő is, szegény.)

Előzmény: .Logan. (8058)
.Logan. Creative Commons License 2017.11.12 0 0 8058

Lesz miről beszélgetni, feléleszteni ezt a fórumot, úgy hiszem :)

Az első női Doktor..... érdekes lesz.

Férfi létemre nem zárkozom el egyáltalán az ötlettől, sőt kifejezetten várom a hölgy alakítását a "BROADCHURCH" után (aki nem látta, annak csak ajánlani tudom)!

Köztudott volt már évek óta, hogy a nem váltása a Doktor világában nem egy hűdehajde fogalom, és a mai 21. századi "hipster" világ ezt akarva-akaratlanul is ráerőszakolta a sorozatra..... ami nem baj!

Ez a jelen, ebben élünk, mindennek adni kell egy esélyt és a sorozat most éppen ezt teszi.

Kezeket fel, ha továbbra is nézni fogjátok a mi egyetlen és leutánozhatatlan Doktorunkat!

Sok sikert a hölgynek! :)

Előzmény: suavissime amice (8057)
suavissime amice Creative Commons License 2017.11.11 0 0 8057

suavissime amice Creative Commons License 2017.07.16 0 0 8056

Hát Chris Chibnall nem ment messze a tizenharmadik Doktor(nő)ért: a gyászoló anyuka a Broadchurchből.

suavissime amice Creative Commons License 2017.04.16 0 0 8055

s10e01 (The Pilot)

 

A szokásos Moffat-forgatókönyv (párkapcsolati téma + híres horrorfilmekből lopkodás), de most valahogy volt benne kraft. Az új companion kábé egy színesbőrű Rose, de jó a kémia közte és Capaldi közt.

Külön köszi a Joy Divisionért (LWTUA). Szegény lány.

suavissime amice Creative Commons License 2017.04.06 0 0 8054
suavissime amice Creative Commons License 2017.02.04 0 0 8053
Katrin33 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 8052

Volna egy kérdésem. A 9.évad 1.részében hogyan szabadultak ki az agyszippantok hatása alol? Egy ideig nem lesz lehetoségem ujra nézni, hogy rájojjek, viszont nagyon piszkál. Koszi.

Hamster Creative Commons License 2015.12.21 0 1 8051

Eddig nem írtam, mert nem akartam nagyon negatív lenni, de rettentő nagy csalódás volt ez az évad számomra. Új címet kellett volna neki adni: "Clara Oswald és az ő gitározó majma, Doctor Disco"... elpazarolják Capaldi tehetségét és lelkesedését ilyen unalmas sztorikra, az ún. jellemfejlődésnek meg semmi értelme. Legyél veszélyes másokra (Arya Stark) vagy magadra (Doctor Clara), és a végén jutalmul lesz egy saját TARDIS-od, amivel örökké utazhatsz térben és időben. Anno Kilenc azt kérte, hogy "just this one, nobody dies"... de hogy soha senki, az elveszi a dráma értékét. Rory-nál ez csak vicces elem volt, de ebben az évadban tök komoly, hogy Clara sokadszorra meghalt, de mégse, Arya meghalt, de mégse, a Doktor meghalt tizencsilliómilliómilliárdszor, de persze mégse. Körülöttük ugyan meghalt egy rakás ember, de az nem probléma, mind pirosinges volt :-/ Az ember persze sose izgul igazán, hisz tudja, hogy a főhős nem halhat meg, de azért ez így túlzás.

 

Azért volt fejlődés a végére: a Doktor kapott egy új gitárt, gondolom jutalmul, hogy tök feleslegesen lelőtt egy Time Lordot, aki fél órával korábban kiállt mellette Rassilonnal szemben. Tökre beleillik a Doktor egyéniségébe, nem ám azért írták bele, hogy az agyhalottak is értsék, hogy hú de ki van akadva a Doktor, hú de mindent megtenne Claráért. De az se semmi, hogy minden részben nagyon keményen  monologizál, aztán a végén ott áll bután, mert a megoldást mindig valaki más hozza. Körülbelül mindenki okosabb volt nála ebben az évadban (még a vikingek is), ő meg pózolt a hülye napszemüben. Az utolsó előtti részben is (a nevét se vagyok hajlandó megjegyezni) megérkezik, nagyon keményen odaszól valakinek, aztán egy perccel később már rettegve rohan egy fehér lepdőbe öltözött valaki elől, és jajj, mégse akar meghalni. De a Davrosos részben is jajj, elhiszem, hogy Davros jó lett, jajj, meg vagyok döbbenve, hogy Davros mégse lett jó, háhá, mindig is tudtam, hogy Davros mégse lett jó, csak átvertelek... Semmi értelme dramaturgiailag ennek a viselkedésnek, egy bábelőadásban konzisztensebbek a szereplők jellemei.

 

Egyszerűen nem érdekel perpillanat, hogy mi lesz a Doktorral, és ilyen még sose volt, amióta rákattantam a sorozatra, még az RTD korszak rosszabb időszakaiban se. Csak valami nagy fordulat fordíthatná ezt meg, mittudomén, kiderül, hogy az elmúlt két évadot csak álmodták :-/

Előzmény: -g101- (8050)
-g101- Creative Commons License 2015.12.06 0 0 8050

Ez az évad is véget ért. Voltak benne uncsi részek. Nem értem miért nem veszik észre, hogy azok az epizódok, melyekben a doktor megérkezik egy sötét elzárt helyre ahol egy csapat az életéért küzd és fokozatosan fogyatkozik az éppen aktuális szörny által, már egyáltalán nem hatásosak. Sötétek, unalmasak, a karakterek kidolgozottak akarnak lenni, hogy lássuk van előéletük, de igazából senkit nem hat meg a sorsuk. Sajnos minden Moffat évadban van pár ilyen rész és én már csak ásítozok rajtuk.
Na de ami nem ilyen rész volt, az általában tetszett. Capaldi doki stílusa kialakult és egyre jobb. Maisie Williams remekül játszott, Riverhez hasonlóan egy újabb erős visszatérő karakter született. Clara halála és annak kijátszása sem volt rossz, de ha belegondolunk, hogy előtte már kétszer láttuk meghalni, akkor elgondolkozhatunk, hogy ez a Clara miért volt sokkal fontosabb mint a másik kettő. És még hány lehet aki kárpótolta volna az aktuálist. Összességében elvoltam az évaddal, de nem kedvelem annyira Moffat stílusát, nagyon ki akarja sajátítani magának a DW univerzumot. Nemváltás? Uhh...

Hamster Creative Commons License 2015.11.24 0 0 8049

Hát én sajnos még mindig várom, hogy visszakapjam a kedvenc sorozatomat :(

Előzmény: Hamster (8041)
EnkaraRPG Creative Commons License 2015.11.20 0 0 8048

Sziasztok!

 

[Aki nem egyből megjelenés után nézi az angol verziót, az most ne figyeljen, szpojlerveszély]

 

 

Most olvasom, hogy Clarának a mostani lesz az utolsó epizódja. http://www.walesonline.co.uk/whats-on/film-news/peter-capaldi-confirms-jenna-coleman-10468437#ICID=sharebar_facebook

 

Mit szóltok? :)

 

Egyre kíváncsibb vagyok, ki lesz az új companion... Clarát először nagyon szerettem, aztán egy hisztis p*csa lett belőle, csúnyán beszólt a doktornak és a Tardisznak is, akkor nagyon megutáltam, és ezt nem bírta kijavítani nálam. 

 

És természetesen tűkön ülve várom a karácsonyi részt Riverrel... ^^

valaki-123 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 8047

Sziasztok!

 

A Hungarocon-on (november 7) többek között kint lesz Hungarian Doctor Who Cosplay Group. Aki szeretne velük egy fotót, vagy érdekli más Sci-Fi program is, akkor itt az címük:

https://www.facebook.com/events/1644095832528261/

 

Kif.

HSÁA Creative Commons License 2015.10.26 0 0 8046
Láttátok? Új DW könyv fog megjelenni! MAGYARUL!
http://gabosff.blog.hu/2015/09/28/ezekkel_a_konyvekkel_keszulunk_a_telre#comments
😊😊
Blankino Creative Commons License 2015.10.19 0 0 8045

engem érdekelne :) mennyibe kerül?

Előzmény: Yellow73 (8044)
Yellow73 Creative Commons License 2015.10.16 0 0 8044

Van egy eladó angol nyelvű Doctor Who Character Encyclopedia c. 2014-es kiadású 216 oldalas DK könyvem,

ez:

 

Érdekel valakit?

HSÁA Creative Commons License 2015.09.17 0 0 8043

Én is, én is nagyon várom!! Sajna csak magyarul tudok, úgyhogy remélem, egyből nekiesik valaki a feliratozásnak, hogy mi, egyszerű DW fanok is élvezhessük!! Úgy hogy 2 nap, meg /remélem/ még egy pici...

.Logan. Creative Commons License 2015.09.17 0 0 8042

Még 2 nap és remélhetőleg újra megtelik a fórum! :)

Életemben először fogok DW- t nézni élő, egyenes adásban a BBC- n, Skóciából.....már alig várom :)))))

Ti hogy bírjátok a várakozást? :)

Hamster Creative Commons License 2015.09.06 0 0 8041

Valakií rta, hogy nekem minden tetszik, ami Moffat, és semmi se, ami nem. Szeretném ezt így visszamenőleg kicsit árnyalni :)

 

A kilencedik, ami igazából a harmincnegyedik

Nakéremszépen, annyira nincs semmi reakció mostanában a bejegyzésekre, hogy akár olyasmiről is írhatok, amiről tudom, hogy nem szokott túl sok visszhangot kelteni (lepjetek meg;): a Doctor Who-ról . Jó rég nem volt ez téma itt, egyszerűen azért, mert az utóbbi másfél évad[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

.Logan. Creative Commons License 2015.02.05 0 0 8040

Ez nagyon jó XD Kíváncsi vagyok ezt náluk hányan vették észre :D

Előzmény: Hamster (8039)
Hamster Creative Commons License 2015.02.05 0 1 8039

Nincs itt élet, úgyhogy jöjjön egy jó kis német lajstromjelzés (=registration) az egyik repülős topicból:

Wisp12 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 8038

Én meg pont most fejeztem be a nézését :) Tetszett, hozta a szokásos DW-minőséget, a poénok is ütöttek ("Van egy horrorfilm idegenekről? Ez nagyon sértő, már értem, miért akarja mindenki megszállni magukat."), csak nem értem, hogy Moffat minek írja ki a karaktereit, ha a következő karácsonyi részben visszahozza őket, Amyékkel is ugyan ezt játszotta a hatodik szezon végén. A Mikulás kicsit fajsúlyosabban is jelen lehetett volna, én igazából arra számítottam, hogy lesz majd valami sötét, közös múltja a Doktorral (az MF-részekben többször poénkodnak vele, hogy a Doktor ismeri, vagy hogy ő maga a Télapó), de összességében jó volt ez így. :D

Hamster Creative Commons License 2014.12.26 0 0 8037

Nekem nagyin beött, de érdekes módon pont Capaldi lógott ki belőle. Azt nem tudom, a szülők mit szóltak, mert elég kemény rész volt karácsonyhoz képest, Philip Hinchcliffe büszke lehet a sorozatra :) Eközben nem vették komolyan, és némi édesbús melankólia is belefért. A végén pedig nem maradt semmi szomorúság, az "ijesztősség" is eltűnt, és a télapót se gyalázták meg :)

Előzmény: .Logan. (8035)
wizardry8 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 8036

Én még nem nézhetem meg, még mindig csak 1974-ben tartok a sorozattal.

Előzmény: .Logan. (8035)
.Logan. Creative Commons License 2014.12.26 0 0 8035

Na, kinek hogy tetszett a karácsonyi rész?

Előzmény: Wisp12 (8034)
Wisp12 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 8034

Na most összezavarodtam, Jenna azt nyilatkoztam, nem tudja, marad-e a köv. évadra.Én eddig azt hittem, biztos, hogy megy?! O.O 

Wisp12 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 8033

Én most csak arra leszek kíváncsi, hogy még a karácsonyi rész is Claraval fog-e foglalkozni, vagy a "tudod, hogy nem lehet így vége" szöveg csak arra vonatkozott, hogy kell egy vidám jelenet az epizód végére? Csak mert Clara kiírása tényleg elég hülyén sikerült így, hogy voltaképpen egy félreértés miatt szakadtak el, és mindketten azt hiszik, hogy a másikat segítették boldogsághoz. Bár azt is jól modellezi, hogy mik a hátulütői annak, ha valaki Doktorként gondolkodik (ami gondolkodást végül Clara is átvett) és jótétemény címén manipulál másokat és dönt a sorsukról.

Hamster Creative Commons License 2014.11.10 0 0 8032

Addig izélgették Moffatot azzal, hogy túl timey-wimey-sak az évadzárói, hogy írt egy RTD stílusút. Wow. A jennás főcímmel pedig kimaxolták a trollkodást... a végén pedig a Télapóval überolták, ilyen évadzáró már több mint fél évszázada nem volt, az tuti :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!