Keresés

Részletes keresés

TEE Creative Commons License 2007.05.07 0 0 285

Persze kérdés, hogy van-e az adott termék raktáron.

Ami még szóba jöhet, az a lokshop.de.

Előzmény: godly (283)
TEE Creative Commons License 2007.05.07 0 0 284
Óh, az semmi! Én már két éve(!) várok az egyenes sínjeimre... Komolyan mondom, egyszerűbb és gyorsabb kimenni Bécsbe ha több minden kell! :-(
Előzmény: godly (283)
godly Creative Commons License 2007.05.07 0 0 283
Sziasztok,

Tudjátok, hogy lehet rendelni a Märklin online webshopjában.
Magyarországra a tarifa 20 Euro, és 1-2 (!) munkanapot írnak (én február óta várok...)...
http://www.maerklinshop.de

Üdv:
Zoltán
Briko Creative Commons License 2007.04.07 0 0 282

Köszönjük szépen, Matiz nevében is ígérem: lesz folytatás.

 

Közben kicsit bővült a honlapom tartalma is, az lgb "média" szekcióba kerültek bele a támfalépítés buktatói (leírás és fényképek).

 

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok!

 

Brikó

Előzmény: godly (281)
godly Creative Commons License 2007.04.07 0 0 281

Sziasztok !

 

Tetszett a cikk a V&Mben!

Hajrá !

 

Zoltán

u.i. "marad a hosszú várakozás..."

godly Creative Commons License 2007.03.27 0 0 280

Reménykedtem, hogy a jövő heti tavaszi szünetben lesz már vonatom, de mégse... :-(

Pedig kezd szép idő lenni... :-)

 

Üdv, jó vonatozást !

 

Zoltán

RhB Creative Commons License 2007.03.19 0 0 279

De nem, azok az átkozott sziklák sajnos nem kocka alakúak, folyton lecsúsztak egymásról, nem voltak hajlandóak egymás tetején maradni, grrrrr!!!

 

Erre felraktuk estig leomlott reggelig problémára már régen kitalálták a megoldást, lásd Kőműves Kelemen munkássága... :-)))

Előzmény: Briko (278)
Briko Creative Commons License 2007.03.18 0 0 278

No, itt a tavasz itt van, itt...

 

Ma délután végre volt időm kicsit körbenézni a kerti vágányzat körül és egész belelkesedve elhatároztam, hogy nekilátok a tavasz nagy project-ének: a sziklatámfalnak...

Kisebb díszköveket és két zsák szárazbetont már beszereztem, úgy gondoltam, hogy egy próbafalazásra még van időm napnyugta előtt. Gyorsan beástam két "ágyáselválasztót" (nem biztos, hogy ez a neve), itt lesz a támfal eleje. Ennek hátuljában kezdtem el az építkezést. Gyorsan bekevertem némi betont és hajrá... Az biztos, hogy nem ez a legtutibb módja annak, hogy szeressünk bele egy hobbyba:-))) Földre vékony csík beton, arra egy sor szikla, majd megint egy sor beton - és így tovább - gondoltam én... De nem, azok az átkozott sziklák sajnos nem kocka alakúak, folyton lecsúsztak egymásról, nem voltak hajlandóak egymás tetején maradni, grrrrr!!! Lehet, hogy túl híg lett a beton - nem tudom, sajnos a kőműves szakma eléggé távol áll tőlem. Mindenesetre egy órányi vacakolás árán sikerült egy kis részt felépítenem, sajnos előről csak akkor tudom megnézni, ha kész az egész, és lebontom előle a támfalvédő támfalat... Készítettem egy-két szemléltető fotót is, gyerekfürdetés után felteszem őket.

Ha esetleg a kollágák közül követett már el ilyen merényletet valaki a kertje ellen, akkor kérem ossza meg velem szakirányú tapasztalatait, mert ez így igen nagy szivola...

Briko Creative Commons License 2007.03.01 0 0 277

Persze, nyomhatod az ilyen tárgyú leveleket, a múltkoriban is volt azt hiszem valami, ami nagyon jó áron lett volna - csak éppen a kasszám volt üres...

Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.01 0 0 276
Nna ebben nem vagyok tájékozoTT, mint tudod az én igazi méretem iTT OFF topic!:-))) Csak gondoltam egy kis infó jól jön, hátha...
Előzmény: Briko (275)
Briko Creative Commons License 2007.03.01 0 0 275
Meg is kaptam köszönettel, kis szépséghibája a dolognak, hogy máshol ezek a tételek sokkal olcsóbban is kaphatóak... Mekkora lehet akkor ott a listaár???
Előzmény: Törölt nick (274)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.01 0 0 274
Briko kollégának már elküldtem, LGB akció van a TT-sek fellegvárában:

www.modelltrain.com

csíkos
godly Creative Commons License 2007.02.27 0 0 273
no és akkor helyesen a cím
"Märklin Vezérképviselet Magyarország"

Bocs:
Zoltán
Előzmény: godly (272)
godly Creative Commons License 2007.02.27 0 0 272
Hello,

én éppen tegnap rendeltem :-(
"Märklin Vezérképviselet Magyarország"

Üdv:
Zoltán
Előzmény: kando (271)
kando Creative Commons License 2007.02.25 0 0 271
Üdvözlök mindenkit!
Egy rövid kérdésem lenne.Hol tudok vásárolni,1-es méretű egyenes sint?
Úgy 1m kellene.Ha esetleg van valakinek fölös vagy eladó megvenném.
balogh69@freemail.hu
RhB Creative Commons License 2007.02.20 0 0 270
Van tízen-egynéhány kép, sajnos némelyik életlen lett, mert elég gyenge volt a világítás. hamarosan küldöm őket. Ja, és természetesen digit hangos volt...
Előzmény: Briko (269)
Briko Creative Commons License 2007.02.19 0 0 269

Basszus, nekem is ilyenkor kell végigdolgoznom a hétvégét...

 

Ha van több, akkor szeretettel várom e-mailban...

 

Üdv

Brikó

Előzmény: RhB (268)
RhB Creative Commons License 2007.02.19 0 0 268

Két kép a most hétvégi pécsi kiállításról...

 

 

C50 4509 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 267

Jaj' dehogyis nincs Andriska!

www.pecsigyors.ini.hu

Előzmény: aszigeti (249)
TEE Creative Commons License 2007.02.09 0 0 266

Szia!

 

A Viessmann megoldás is érdekesnek tűnik, de próbálok a Märklinnél maradni.
Én náluk továbbra sem találtam a megoldást...

 

Bennem is felmerült, hogy ha az MS és a 60830 k 83 Decoder címeit össze lehetne hangolni, akkor mért ne lehetne vezérelni...
Elvileg igen. A kódot ugyan be tudod állítani, de vezérelni szerintem már nem. Ha működne vele, biztosan írták volna a leírásban.

 

Azóta találtam infót, hogy a 6040 Keyboard-al lehet a 60830 k 83 Decoder-eket vezéreli,...

Pontosan.

 

...de azt csak sejtem, hogy a 60125 Terminal-al lehet a keyboardot és a MS-t összekötni, majd az egészet a vágányra...
Ez passz... A Keyboard alapvetően a Control Unitra csatlakozik, a tápot is onnan kapja egy spéci csatlakozón keresztül.

 

6051 Interface-el találkozott már valaki?

Én igen.

 

használta?

Sajnos nem...

Előzmény: godly (265)
godly Creative Commons License 2007.02.08 0 0 265
Sziasztok, szia TEE !

Köszönöm a válaszokat.
Mopi honlapját megnéztem, nem sok új volt rajta...
MS működését a leírások alapján kb. értem (azt hiszem)...
A Viessmann megoldás is érdekesnek tűnik, de próbálok a Märklinnél maradni.
Bennem is felmerült, hogy ha az MS és a 60830 k 83 Decoder címeit össze lehetne hangolni, akkor mért ne lehetne vezérelni...
Azóta találtam infót, hogy a 6040 Keyboard-al lehet a 60830 k 83 Decoder-eket vezéreli, de azt csak sejtem, hogy a 60125 Terminal-al lehet a keyboardot és a MS-t összekötni, majd az egészet a vágányra...

6051 Interface-el találkozott már valaki? használta? MS-el?

Üdv:
Zoltán
Előzmény: TEE (264)
TEE Creative Commons License 2007.02.08 0 0 264

A Märklin honlapján sem sikerült a kérdésekre választ adó infót találnom. A MS leírásában sincs megoldás az állítóművek vezérlésére. Jut eszembe, annó csináltam az MS-ről magyar nyelvű leírást, ha megtalálom a gépemen és érdekel téged, akkor átküldhetem.

 

No, most találtam egy megoldást, bár ez nem Märklin, hanem Viessmann. Ez egy olyan dekóder, amit úgy címzel meg, akárcsak egy mozdonyt, és az MS F1-4 funkciógombjaival tudsz két kitérőt vezérelni. Talán a Marklin-nek is van ilyenje, de még nem akadtam rá.

Előzmény: TEE (262)
RhB Creative Commons License 2007.02.08 0 0 263

Amikor 1992-ben Davosban jártam, a szálloda tulajdonosának (RhB-b***zi volt az illető) volt egy kis LGB pályája a hotel előtt. Természetesen RhB... (Bent pedig egy épülő H0m asztal, a vitrinben a Bemo-k mellett némi Fulgurex és hasonlók.)

 

Sajnos több fotó nincs, annyira nem volt olcsó a film... :-)))

TEE Creative Commons License 2007.02.08 0 0 262

Sok időm sajna nem volt este a "második műszak" miatt, így sokkal én sem lettem okosabb.

Hirtelenjében Mopi honlapját tudom ajánlani, ott megvan egy alapszintű ismertető fordítása. Sok újat nem tudunk meg belőle.

Majd a hétvégén beletúrok a katalógusaim közé. A Marklin-es korszakomban igyekeztem mindenből egy példányt begyűjteni. Bár akkor kellett legnagyobb sajnálatomra abbahagynom, amikor a CS megjelent...

Előzmény: godly (261)
godly Creative Commons License 2007.02.07 0 0 261

Köszönöm !

 

Hol lehet ilyen infóknak utána nézni?

 

Én csak pár nagyon vázlatos ábrát láttam... (ahol pld, a "system bus"-ra a "digital" eszközök "terminal" dobozzal csatlakoztak..."

Persze ha a "kezemben" lenne, akkor gondolom "látszana"...

 

Üdv:

Zoltán

Előzmény: TEE (260)
TEE Creative Commons License 2007.02.07 0 0 260

Szia!

 

A MS-nel valóban nem lehet kitérőket állítani. :-(

Ha nem kaptál még választ mástól a kérdéseidre, akkor majd este megpróbálok segíteni.

Előzmény: godly (259)
godly Creative Commons License 2007.02.06 0 0 259

Hello,

 

No, még egy kérdés (mára):

hogyan is lehet elektromosan állítgatni a váltókat?

Az addig ok, hogy a váltón van egy 5625  Turnout Mechanism.

amit pld. 60830 k 83 Decoder-el lehet állítgatni.

De mivel vezérlem a 60830-at ?

A 60212 Central Station-ön van váltó állítási lehetőség, de a kistestvérén,

a 60652 Mobile Station-ön nem láttam ilyet.

A 6040 Keyboard meg mintha a "régi" rendszer lenne...

 

Tud valaki segíteni, vagy kérdezzem máshol? (pld. Digitális vasűtmodellezés fórumon)

 

Üdv:

Zoltán

godly Creative Commons License 2007.02.06 0 0 258
Hello

Te, Ti, már rendeltetek tőlük?
Tényleg elég jók az áraik (ha jól értem). Áfa, vám, egyéb "váratlan" dolgok nincsenek?
(Feltűntetett "EU"-s ár + postaköltség)

Üdv:
Zoltán
Előzmény: Briko (255)
godly Creative Commons License 2007.02.06 0 0 257
Sziasztok !

Nem tudom kit mennyire érdekel :-) , de megrendeltem egy Märklin 55036-os kezdőkészletet.

Üdv:
Zoltán
u.i. plusz vágányokat, meg még egy mozdonyt is szeretnék...
Előzmény: godly (239)
aszigeti Creative Commons License 2007.02.04 0 0 256

Hát érdekes, főleg a Desiro.

Úgy látszik, a G az új I-es lesz.

A PIKO is új Taurus színeket hozz ki, és BR218-ast. Egyébként a PIKO nagyon olcsó, a mozdonyok a honlap szerint 230 EUR-ba kerülnek, de én már többször láttam őket 199 EUR-ért.

Lehet, hogy a TAURUS lesz az első magyar kertivasúti modell, vagy a Desiro?

Előzmény: Briko (255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!