Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szimizso1 Creative Commons License 2023.06.16 0 0 1456

Uraim! Tisztelettel érdeklődnék, hogy a 2007 1.9Pdtdi Roomsteremben hol lelhető fel a klíma kondenzvíz kivezetése, és hogy szokták tisztítani? Köszönöm előre is! Esetleg, ha lenne róla link azt is köszönöm!

holip Creative Commons License 2022.03.21 0 0 1455

Az alapjárati rángatás nálam is előjött, ugyan az az évjárat, ugyan az a motor, még nem találtam rá megoldást

Előzmény: csoki022 (1438)
holip Creative Commons License 2022.03.21 0 0 1454

Üdv!

nekem mikor ilyen hibái voltak akkor, el volt szakadva az egyik kábel az első ajtó átvezetésnél.

 

Előzmény: szimizso1 (1432)
holip Creative Commons License 2022.03.21 0 0 1453

Üdv!

Ha volt már ilyen kérdés bocsi!
Roomster 1.4 benzin, alapjáraton rángat, nem folyamatosan csak random, mi baja lehet.
Vettem 1 új trafót azt megpróbáltam minden hengerben nem javult meg.

Segítséget előre is köszi!

szimizso1 Creative Commons License 2021.03.22 0 0 1452

Egy kis segítséget szeretnék kérni! 

2007-es 1.9PDTD Roomsterem van. A jobb hátsó ajtózár megadta magát. Először volt, hogy nem záródott be, majd utána nem nyílott. Mi lehet a baja? Van egy kis mikro kapcsoló az aljában, ami a zárnyelv pozícióját érzékeli, egy fém lemez alatt. Én arra tippelek. Volt már valakinek ilyen gondja? Előre is köszönöm!

Rigotech Chiptuning (X) 2021.02.20 -1 0 1451

Sziasztok!

 

A Roomster 1.2, 1.4, 1.6, 1.9 TDI motorjait is hasonló gondossággak és kiváló eredménnyel hangoljuk.

 

Új cikkünk: Skoda Octavia 2.0 TDI chiptuning – mitől jó, és hogyan lehet elszúrni?

 

 

Nagyon kevés tuningcég veszi a fáradságot, hogy szakcikkekkel , esettanulmányokkal, mérésekkel, technikai infókkal segítsen, stabil adatokat adjon. Mi a Rigotech chiptuningnál írásainkkal, videóinkkal, teljesítményméréseinkkel segítünk tisztán látni ebben a marketing zajban! 

 


Ha az autód 'felhúzásán' gondolkozol, 2021-ben több mint 200 helyről kapsz itthon tuning ajánlatot. Ahhoz nem kell diploma, hogy valaki tudja, hogy a 70 ezer kevesebb mint a 90. 
Az, hogy az adott ár milyen technológiát, minőséget tartalmaz, többnyire csak utólag derül ki, ha esetleg valami probléma lesz az autóval, vagy jobb esetben realizálódik, hogy bizony a tuningnak nincs semmi eredménye, kidobott pénz volt. 

 


Részlet az új Rigotech cikkből:

"A Skoda Octavia 2.0 TDI chiptuning gyakori feladat nálunk a nagyon régi 1.9 TDI adagolós, majd 1.9 – 2.0 PD TDI, és napjainkban ezzel a 2.0 CR TDI 140LE 103kW -os motorral is. Sok Skodás szereti kicsit felextrázni az autóját, átülni egy erősebb, rugalmasabb gépbe. Mint bármely márka chiptuningjánál itt is fontos, hogy jó szakember, jó eszközökkel nyúljon az autóhoz, és az autó állapotát, a tulaj kérését figyelembe véve készítse az egyedi motoroptimalizálást. 

Sokat kibír ez a gyárilag szoftveresen fojtott 2.0 CR TDI motor, de avatatlan kézben gyorsan időzített bombává válik, jelentős szervizköltségeket okozva. – a cikk végén elmondom miért

Ez a sárga Skoda taxi 580 ezer kilométert futott, – igaz átesett pár javításon, alkatrészcserén a motor – de érkező teljesítménymérésnél láttuk, hogy még így is túlteljesíti ... " FOLYTATÁS ITT. 

 

Szívesen válaszolok kérdéseidre. Legjobb, ha ajánlatot kérsz az autódra, így látom a rendszerben és telefonon is tudunk egyeztetni. Kérdezhetsz a rigotech.hu oldalunkon a cikkeink alatt a 'Hozzászólások' részben is, gyorsan fogok válaszolni. Itt a fórumon is igyekszem, de nem garantálom, mert itt ritkán nézem. 

 

 

 

 

 

AJÁNLATOT A SAJÁTODRA, IDE KATTINTVA tudsz kérni, chiptuningra, motoroptimalizálásra, teljesítménymérésre, hibás tuning javítására, bevizsgálására, gyári visszaállításra. Nézd meg korábbi motoroptimalizálással kapcsolatos írásainkat is.

 

Előre is köszönöm, ha hozzáadsz a Facebookon, ott napi szinten mennek az új mérések, tesztek, érdekességek. 

 

 

   Üdvözlettel: 

 

 

   Tóth Richárd
   
Rigotech Chiptuning

   tulajdonos ügyvezető

 

 

  ÁRAJÁNLAT és INFÓCSOMAG az autódra ITT! 
  Csatlakozz! - mérések, sztorik, akciók: Facebook
  Iratkozz fel! 600+ chiptuning videó: YouTube

  Teljesítménymérés

  Rigotech Chiptuning szakcikkek

  Chiptuning árak

  Tuningbox árak

 

 

#ppro #rigotech #chiptuning #motoroptimalizálás #teljesítménymérés #dyno #autochip #tuning #performance #tuningcars #premiumcartuning #performancechip #engineperformance #remap #eco #power #cartuning #powertuning #chip #ecuremap #optimalizalas #budapest #dynoproject #fékpad #crtdi #dsg #tdci #tdi #rigotech-chip

nagycet Creative Commons License 2021.02.15 0 0 1450

Sziasztok! Új vagyok még a fórumon és elnézést ha már esetleg volt ez a kérdés de keresésem ellenére nem találtam meg a választ rá. Szóval adott egy 2007-es 1.4 BXW Roomster. Hidegek beköszöntével egyik bevásárlás során az áruház parkolóba nem akart elindulni az autó mert az akkumulátor lemerült. Már ekkor bedta a kanyarvilágítás ikont sárgán a műszerfal. Be lett bikázva az autó, majd másnap kapott egy új akkumulátort. Sajnos azóta is minden indításnál csipog és egy percig sárgán villog a kanyarvilágítás piktogramja. Néztem a biztosíték táblát és ahol lenne ennek a funkciónak a biztosítéka, ott nincsen bizti, azaz üres az a foglalat. A fényszoró magasságállító motorok működnek, rendellenességet nem tapasztaltam az autóval. Mi lehet a gond, hogy lehet megszűntetni ezt a jelzést?

Köszönettel Gábor

szimizso1 Creative Commons License 2021.01.28 0 0 1449

Az nem rossz márka!

Előzmény: z0ty8522 (1448)
z0ty8522 Creative Commons License 2021.01.28 0 0 1448

Contitech, de a napokban megnézetem milyen állapotban van.

Előzmény: szimizso1 (1447)
szimizso1 Creative Commons License 2021.01.26 0 0 1447

Hát attól függ, hogy milyenre cserélték a szíjat. Az mindig nagy lutri. Időszakosan érdemes megnézni a szíjat a helyén.

Előzmény: z0ty8522 (1446)
z0ty8522 Creative Commons License 2021.01.25 0 0 1446

Köszönöm a választ! 

 

Továbbá még lenne kérdésem vezérléssel kapcsolatba.

 

2016.árprilisban lett cserélve a vezérlés+vízpumpa, hosszbordás szíj+feszítő 174600 km-nél. Most 224600km van a kocsiba. Mikor érdemes cserélni?

Előzmény: szimizso1 (1445)
szimizso1 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 1445

Akkor szivattyúzza fel a gázolajat a tankból. :-) Teljesen normális a jelenség.

Előzmény: z0ty8522 (1444)
z0ty8522 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 1444

Üdv mindenkinek! 

 

2007-es 1.4 pdtdi roomsteremnek, amikor ráadom a gyújtást egy szürcsögő, búgó hangot hallok hátulról a kocsi alól. Valakinek van ötlete mi lehet?

 

Köszi! 

Bali102 Creative Commons License 2021.01.15 0 0 1443

Sziasztok!

 

Ha valaki tudna, eladó a képen látható kerékpár szállítóról, kérem írjon rám.. (email-em publikus)

 

 

 

Köszönöm!

Antal Sándor Csenger Creative Commons License 2020.11.30 0 0 1442

Nem az ok. Az utasüles alatt van a legzsak erzekelöje . Van harom lehetöseg a megszakitasra. Melyik lehet amit ha szethuzom akkor megszünik a jel a müszerfalon

Előzmény: Airbag. (1441)
Airbag. Creative Commons License 2020.11.24 0 0 1441

Üdv.

Nincs kikapcsolva az utasoldalon, a műszarfal végén a kulcsos légzsák kapcsoló?

Előzmény: Antal Sándor Csenger (1440)
Antal Sándor Csenger Creative Commons License 2020.11.24 0 0 1440

sziasztok! 1.4 roomster airbag kontrollampa kiolvasast követöen ujbol vilagit. Hol lehet kikapcsolni mig levizsgaztatom.Nemetoban dolgozom. Elöre is köszi a megoldast!!!

SzaSa0403 Creative Commons License 2020.09.25 0 0 1439

Sziasztok! Új vagyok a csoportban, nemrég kaptam kölcsön egy 1.4 tdi roomster praktikot. A gondom az lenne, hogy ma egyszercsak nem akart indulni. Előtte semmi gond nem volt vele, most viszont csak teker az önindító. Ha nagynehezen sikerül is el indítani, lehet vele menni egy ideig, aztán mikor visszaesne alapjáratra, lefullad. Bocsánat, ha már volt ez a kérdés, de telefonról vagyok, és így elég nehézkes visszakeresni. 

csoki022 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 1438

Sziasztok,

 

Van egy 2008 as 1.4 16v BXW motorkódos Roomsterem és az utóbbi időben furcsa dolgokat produkál azért írok ide hátha valaki már találkozott a problémával.

Na szóval a gondom az hogy nem olyan régóta áll fent a jelenség, megváltozott a motor hangja sokkal érdesebb ,mélyebb lett mint eddig és főleg alapjáraton hallok egy furcsa kattogó hangot de nem igazán tudom behatárolni honnan jön de mintha a szívósor felöl jönne a hang illetve néha be dadog alapjáraton mintha az egyik henger kihagyna egy ütemet,de a teljesítményben nem érzek különbséget. Hibakódot nem dob és ki olvasva nem is tárol.
Másik kérdés hogy normális hogy mikor jár a motor az autó mellet állva tisztán lehet hallani az AC pumpa hangját?

Előre is köszönöm a választ :)

Bickebocka Creative Commons License 2020.03.02 0 0 1437

Köszönöm! Kipakoltam a csomagtartót(mélyláda, pótakksi, szerszámosládák) és a pótkerék mögött az alvázon megtaláltam.

Még egyszer köszi!

Előzmény: Airbag. (1436)
Airbag. Creative Commons License 2020.03.02 0 1 1436

csomagtartó alatt a pótkerék tálcában/talán a hátfalon..

Előzmény: Bickebocka (1435)
Bickebocka Creative Commons License 2020.03.02 0 0 1435

Sziasztok!

Váltókódot szeretném megtudni. Az alany egy 2007-es 1.4Tdi. Kerestem a kocsin valami cimkét, de nem találtam.

Esetleg valaki tudna segíteni, hogy a váltón hol keressem vagy valami listát, hogy milyen motorhoz milyen váltókód tartozik?

Köszönöm!

haromka Creative Commons License 2020.02.02 0 0 1434

Üdvözlök mindenkit!

Talán tud segíteni valaki itt a fórumon.
Adott egy 2008-as benzines 1.4 Roomster
Pár napja világit a műszerfalon a menetstabilizáló (ESP) ikon. Ahogy felvillant után pár perc múlva már világított az (EPC) és a (MIL vagyis a Check Engine lámpa) ikon is.
Az autó menet tulajdonsága is megváltozott
kanyarokban normál tempóban is sodródik, kipörögnek a kerekek és második fokozatban is amire eddig nem volt péld nagyobb gázadásnál elforognak a kerekek.
A fékhatás is megváltozott fékezéseknél, olyan mintha nem is téli gumi lenne rajta az ABS folyamatosan dolgozik vagyis hallom a kerregő hangot hogy próbálná stabilizálni a kerekeket, de nem olyan mint a hibajelenség előtt.
Ami még érdekesség lehet, bár nem biztos, hogy ehhez a hibához köthető, de egyszerre égtek ki a jobb-bal oldali féklámpa izzók valamint a középső led-es pótféklámpa gyújtásnál és menet közben is folyamatosan, de halványan világít.
OBD-ll. Hibakód olvasó a P0606 kódot hozta fel.
próbáltam törölni a hibát ami azt eredményezte, hogy kialudt az EPC és a Check Engine lámpa, de az ESP folyamatosan világít.
Beindítás után próba kör és pár fékezés után visszajöttek az előző hibajelzések 😕
Cseréltem fékpedál kapcsolót hátha azzal lenne gond, de az sem oldotta meg a problémát.
Arra lennék kivancsi, hogy szerintetek mi okozhatja ez és, hogy valakinek volt-e már hasonló.
Válaszokat előre is köszönöm!

skodaroomster Creative Commons License 2019.10.07 0 0 1433

 

Kedves Urak!

 

Szeretném lefejteni a benzin szivattyúról a két benzincsövet szerintetek ez házilag lehetséges?

szimizso1 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 1432

Uraim!

Jobb hátsó ajtózáramat nem nyitja a központi zár. Eleinte az volt a hiba, hogy nem zárta le, most meg nem nyitja. Néha működik, de most már egy ideje nem nyílik. :-( Van valakinek ötlete mi lehet a baj?

Köszönöm előre is!

skodaroomster Creative Commons License 2019.09.29 0 0 1431

Köszönöm a segítséget Probléma megtalálva 

A buszos csatlakozó negyedik lábán lévő + vezeték 0 ohmmal letestel.

skodaroomster Creative Commons License 2019.09.29 0 0 1430

Sajna a test kábel csere nem segített

skodaroomster Creative Commons License 2019.09.28 0 0 1429

Köszi nem tudom az előző válasz el ment -e 

előfordulhat ,hogy a test kábel hiba más jelenséget nem okoz?

Előzmény: Airbag. (1428)
Airbag. Creative Commons License 2019.09.28 0 1 1428

az aksi negativ oldala és a doblemez közti kb 20 centis vastag kábel,ami a doblemezre van csavarozva..

Előzmény: skodaroomster (1427)
skodaroomster Creative Commons License 2019.09.28 0 0 1427

Hát nem tudom. Konkrétan melyik test kábel és melyik műanyag alatt.

 

Köszi

Előzmény: Airbag. (1425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!