Minden, ami Oroszországgal kapcsolatos. Kávéházi stratégiai elemzések, amatőr történelmi tanulmányok, piaci gazdasági elemzések, személyes és személytelen élmények, zapadnyikok és szlavofilek. Posztszovjet térség, közelkülföld, lágy altest, ablak Európára, és a többi. Kivéve ukrán háborús hírek!
Ez a topik kiemelt figyelmet kap a moderatúra részéről.
Az alapelvek egyszerűek:
- Érvelj, vitatkozz, beszélgess. Ne személyeskedj és ne dehumanizálj.
- A politikus is ember. Az olvtársad is. És te is az vagy.
- Ne írj le olyat, amit visítva jelentenél, ha az ellenoldal írná. Negatív véleményt is meg lehet fogalmazni mocskolódás és személyeskedés nélkül.
- Ha csak balhézni, provokálni vagy gyűlölködni tudsz, mehetsz más fórumra.
- Amíg ki vagy tiltva, ne gyere vissza folytatni másik nicken sem. Nem éri meg.
- Olvass törlési értesítőket, és szívleld meg az ott leírtakat.
- A törlést fogadd el, ne jogászkodj és ne próbálgasd a határokat.
A május 8-i és 9-i Győzelem napi megemlékezéseken Berlinben a kulcsfontosságú szovjet emlékműveknél megtiltják az orosz szimbólumok használatát – jelentette a Berliner Morgenpost a hatóságokra hivatkozva.
...
A berlini rendőrség ismét általános rendeletet ad ki, amely megtiltja az orosz zászlók és transzparensek kitűzését a győzelem napján” – áll a médiajelentésben. A Berliner Morgenpost által idézett rendőrségi szóvivő szerint a lépés célja az „erőszak és az ezzel kapcsolatos propaganda” megelőzése.
A rendelet a tavalyi korlátozásokat tükrözi. Berlin 2024-ben betiltotta a Szovjetunió, Belarusz és Oroszország zászlóit, valamint a háborús dalokat. A tiltott tárgyak listája kiterjedt „minden Oroszországhoz köthető zászlóra” és a katonai egyenruhák elemeire, még akkor is, ha azokat megváltoztatták. A Szent György-szalagot, amely Oroszországban és több volt szovjet köztársaságban az emlékezés tisztelt szimbóluma, szintén betiltották.
...
A hét elején a Bild arról számolt be, hogy brandenburgi tisztviselők azt tervezik, hogy kitiltják Szergej Necsajev németországi orosz nagykövetet a náci Németország vereségének emlékére rendezett ünnepségről. A fenyegetések ellenére Necsajev megfogadta, hogy tiszteleg az elesett szovjet katonák előtt. A bulvárlap szerint Annalena Baerbock távozó német külügyminiszter és Dietmar Woidke brandenburgi miniszterelnök meg akarja akadályozni az ilyen megjelenéseket. A szövetségi külügyminisztérium korábban azt tanácsolta a szervezőknek, hogy ne hívjanak orosz és belorusz képviselőket a második világháborús megemlékezésekre.
„A rjazanyi incidens nem robbantási kísérlet volt, így nem is kellett a robbanást megelőzni. Ez csupán gyakorlat volt, robbanószer helyett cukor volt a zsákokban. Hasonló gyakorlatok folynak Rjazanyon kívül máshol is. A helyi szervek és a lakosság becsületére legyen mondva, nagyon határozottan reagáltak. Úgy vélem, a gyakorlatoknak nagyon életszerűeknek kell lenniük, máskülönben soha semmit nem derítünk fel” – mondta Nyikolaj Patrusev, aki szerint erre azért volt szükség, mert készülő terrortámadásokról kapott információkat az FSZB.
Két napig tehát hallgatott az FSZB, aztán lényegében hülyét csinált nemcsak a várost lezáró rjazanyi rendőrségből, a regionális FSZB-ből, a belügyminiszterből – aki dicséreteket osztott ki a támadás megakadályozásáért, alig fél órával Patrusev nyilatkozata előtt –, de a megelőzött terrortámadásról nyilatkozó Putyinból is. Persze kizárt, hogy ő – aki alig másfél hónapja került az FSZB éléről a kormányfői székbe, ne tudott volna az FSZB úgynevezett gyakorlatozásáról. Ha így lett volna, valószínűleg Patrusev nem lenne ma is a Kreml belső körének embere. (Az FSZB élén 2008-ig állt, azóta a nemzetbiztonsági tanács vezetője.)
Patrusevnek jó oka volt a váratlan bejelentésre: a rjazanyi FSZB közölte Moszkvával, hogy egy elfogott telefonhívás nyomán rábukkantak a gyanúsítottakra, és lakásukat a kommandósok hamarosan lerohanják. Patrusev ekkor adta ki az ukázt az elfogás leállításáról és tette meg nyilatkozatát. A rjazanyi FSZB erre rögtön nyilvánosan reagált, közölve, ők semmit nem tudtak az ezek szerint Moszkvából szervezett gyakorlatról. Mellesleg Patrusev tiltása ellenére a gyanúsítottakat elfogták és csak a központból érkező FSZB tisztjeinek adták át, így annyi bizonyos, hogy a két férfi a szolgálatok embere volt. (A nő hamarabb lelépett, ő vitte ki az akcióhoz használt lopott kocsit a városból, amelyet félúton találtak meg üresen.)
Jevgenyij Alekszandrovics Morgunov 1927. április 27. - 1999. június 25.
Moszkvában született. 14 éves korától egy gyárban dolgozott, 16 évesen pedig levelet írt Sztálinnak azzal a kéréssel, hogy írassa be egy színházi iskolába. És be is íratták! Először a Tairov Színház iskolájában tanult, majd átkerült a VGIK-be, Geraszimov stúdiójába.
Még a VGIK hallgatójaként debütált a „Napok és éjszakák” című Alekszandr Sztolpera-filmben, de hivatalos debütálásának a moziban Sztakovics szerepét tekintik tanára, Szergej Geraszimov „Az ifjú gárda” című filmjében, amelyet a színész 1948-ban játszott.
Ez a film szenzációt okozott, a moszkvaiak elzarándokoltak a mozikba, és a rendező azonnal mindenféle díj nyertese lett. A film után Morgunov számára csend és feledés következett. Jelentéktelen múló epizódok voltak a gyakran gyenge filmekben.
Összesen a moziban Evgeny Morgunov több mint 100 szerepet játszott, de dicsőítette szerepét Byvalovként a Leonid Gaidai „Pes Barbos és rendkívüli kereszt” című vígjátékban. Tíz perces rövidfilm új életet adott a színésznek. Népszerűvé vált. Elkezdték felismerni az utcán, az üzletekben, a földalattiban (amelyet gyakran használt).
Gaidai egyenrangúvá tette őt a vígjátéki műfaj vezető színészeivel. Troika Nikulin-Vitsin-Morgunov áttörte a mogorva és szkeptikusok kritikáját, és eljutott az ország és a világ széles képernyőire, és azokban az években ez nem volt könnyű. És a „Y” művelet és Shurik más kalandjai„ és ”A kaukázusi fogoly" filmek megjelenése után a színészek népszerűsége egyszerűen fantasztikus lett.
Voltak utána, és „szóló” szerepek a művész a filmekben „Három kövér ember”, „A Tale of Lost Time”, „Pokrovskie Gates”, „Rode a villamoson Ilf és Petrov”. A legújabb munkák Morgunov - szerepek a filmekben: „Brave Guys”, „Bolotnaya - Street”, „Babnik-2” és még az orosz-amerikai film "Imperial Treasures of my grandfather, ahol ő, valamint a színészek a hollywoodi iskola játszott az elnök a kollektív gazdaság, mint meghódította nemcsak az orosz, hanem az amerikai nézők.
Evgeny Morgunov - négy forgatókönyv szerzője, amelyek közül az egyik a rendezői debütálásának alapját képezte. 1962-ben rendezte a „Amikor a kozákok sírnak” című filmet - Mihail Sholokhov korai történetei alapján.
A figyelemre méltó színész, Jevgenyij Morgunov 1999. június 25-én halt meg Moszkvában, a Központi Klinikai Kórházban agyvérzésben. Translated with DeepL.com (free version)
Vlagyiszlav Dvorzseckij 1939. április 26. - 1978. május 28. Vlagyiszlav 1959-ben végzett az omszki orvosi egyetemen. 1967-ben végzett az Omszki Ifjúsági Színház stúdiójában. 1967-1972 között az Omszki Regionális Drámai Színház színésze volt.
Dvorzhetsky filmes karrierjének kezdete az Alov és Naumov által rendezett „Run” című filmhez kapcsolódik, amelyben ragyogóan játszotta Khludovot.
A következő években Vladislav Dvorzhetsky számos különböző szerepet játszott. A sajtó és a nézők megkülönböztetik munkáját olyan filmekben, mint a „No Return” (1973), „Beyond the Clouds Sky” (1973), „Sannikov Land” (1973), „There, beyond the horizon” (1975), „Captain Nemo” (1976), epizódok játszott »Solaris« (1972) és „The Legend of Til” (1976).
1975-ben Vladislav Dvorzhetsky az Ukrán SZSZK állami díját kapta az „Utolsó percig” című filmben való részvételéért.
1976-ban meghívást kapott a moszkvai Színház-Filmszínészek Stúdiójába, hogy eljátssza Antonius szerepét a „Csoda” című darabban, amelyet S. Kulish rendezett M. Kulish színdarabja alapján. Kulish M. Maeterlinck „Szent Antal csodája” című darabja alapján.
Ekkor Dvorzhetsky súlyos egészségügyi problémákkal kezd küzdeni: egymás után két szívrohamot szenvedett. Egészségével kapcsolatban kénytelen volt visszautasítani számos csábító ajánlatot és számos filmben való forgatását, előnyben részesítve a közönséggel való találkozásokat.
Az utolsó filmek, amelyekben Dvorzhetsky játszott, a „Találkozás egy távoli meridiánon” (1977) és az „Odnokashniki” (1978) című tévéfilmek voltak.
1978. május 28-án a gomeli turnén Vladislav Vatslavovich Dvorzhetsky akut szívelégtelenségben halt meg. Mindössze 39 éves volt. Vlagyiszlav Dvorzhetszkijt Moszkvában temették el a Kuntsevszkoje temetőben. (Deepl fordítás)
Bár a banda tagjai beutazási tilalom alatt állnak Németországban, úgy tűnik, kiskaput találtak: a beszámolók szerint a svájci klubjukat küldhették, ezzel kikerülve a tilalmat.
A megdöbbentő jelenetet egy lóháton érkező férfi vezette, miközben az orosz zászlót tartotta a kezében.
Orosz nácik ezek Lengyelország lerohanásakor, történelmi tény -- ha ismernéd a történelmet.
A képen inkább ukrán nácik vannak, mert Lengyelo. keleti területire történő szovjet katonai bevonulásnál a csapatok jelentős része ukrán nemzetiségű szovjet állampolgárokból állt.
- Ha csak balhézni, provokálni vagy gyűlölködni tudsz, mehetsz más fórumra. - Amíg ki vagy tiltva, ne gyere vissza folytatni másik nicken sem. Nem éri meg.