Keresés

Részletes keresés

Kód 001 Creative Commons License 1 órája 0 1 153154

outyinmonnyonle!

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (153153)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 1 órája 0 0 153153
Kód 001 Creative Commons License 1,5 órája -1 1 153152

Azok is fenyegették az oroszokat. Sőt! Kezdetben úgy állították be, mintha agresszív megnyilvánulásaik mellett ők csupán áldozatok lennének.

Aztán a   gleiwitzi rádióállomásnál egyszercsak elkezdték "viszonozni a tüzet."

Nos, a történelemben érdekes analógiák ezek.

Ugye?

Előzmény: The Incredible Hulk (153148)
BvonSuttner Creative Commons License 2 órája 0 1 153151

Hm, a Nahles délután már követelödzve utasította a Kurz-ot, hogy rúgja ki a Kickl-t. A Nahles-nek teljewsen elment az a cseppnyi tyúkesze is ami még volt, s beállt Adolfot alakítani. Úgy tünik, hogy Maaßen-nek tök igaza Volt, amikor az SPD-n belüli dszélsöbalos tendenciára figyelmeztetett. Ha ez így megy tovább, az SPD kivezetésre kerül a Bundestag-ból. Az meg még hab a tortán, hogy Strache-t meg az FPÖ-t "muszkabérenc"-nek nevezik, miközben a volt SPÖ fönök és osztrák kancellár, a Kern van a ruszkik fizetési listáján, s nem Strache.

Ne rugaszkodjal mar el itt annyire, hagyd Hitlert a fiokban, ne legyel mar Te is itt populista egy populista part  politikai botranyaban.

Maaßent is hagyd beken, föleg mert mashol mar az allitolagos Maaßen szerinti SPD-töl kiindulo szelsöbalos veszelyre figyelmeztetett irtad, vagyis almodtad be, de ilyent hogy az SPD-töl  szelsöbalos veszely lenne, ilyent Maaßen sosem mondott.

Nincs kedvem Teged minden helyen javitgatni, ugyhogy inkabb  -akarmennyire is Neked Nahles nem tetszik (nekem se nagyon egyebkent)- maradj a tenyeknel, azok alapjan is szidhatod Nahlest :-)

PS.: es  ne kavarj egy valasztasi szöveggel arra  -ami most Nahlestöl valojaban jön- massal, es Nahles nem utasitott senkit, hogy Nahles szövege mas lenne mint  csupan csak egy valsztasi szöveg.

Előzmény: rocky reloaded (153145)
The Incredible Hulk Creative Commons License 2 órája -3 0 153150

Amennyi marhaságot összehord ide ez a szaruspata nick. 🙄

Előzmény: Legelész (153149)
Legelész Creative Commons License 2 órája -2 0 153149

"a trzysta helyes kiejtése [ˈtʂɨsta]."

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9e/Pl-trzysta.ogg

A linken tökéletesen kivehető a t-s kiejtés. Mint ahogy ezen is:

https://pl.wiktionary.org/wiki/trzy

A süketek és a magukat a nyelvtudósok királyának tartó tudálékos majmok kedvéért kedvéért le is írják fonetikusan: 

trzy

wymowa IPA: [ṭʃɨ]

Ha valaki k. nagy nyelvtudornak hiszi magát, de fingja sincs a fonetikáról, az a megfejtésért rákereshet az IPA-ra.

Előzmény: Furnicator_2 (153131)
The Incredible Hulk Creative Commons License 3 órája -3 0 153148

Azok is csodafegyverekkel fenyegették a világ rendjét ahogyan az oroszok teszik?

Előzmény: Kód 001 (153147)
Kód 001 Creative Commons License 3 órája -1 5 153147

Hööö, ez a szöveg a nácik szájából is elhangzott már, igaz, más népcsoportra....

- tsunya vége lett-

Előzmény: The Incredible Hulk (153146)
The Incredible Hulk Creative Commons License 3 órája -5 0 153146

Kártékony befurakodók ezek az oroszok,  csak Európa országainak megrágcsálása van állandóan a fejükben.

Előzmény: rocky reloaded (153145)
rocky reloaded Creative Commons License 4 órája -2 3 153145

Hm, a Nahles délután már követelödzve utasította a Kurz-ot, hogy rúgja ki a Kickl-t. A Nahles-nek teljewsen elment az a cseppnyi tyúkesze is ami még volt, s beállt Adolfot alakítani. Úgy tünik, hogy Maaßen-nek tök igaza Volt, amikor az SPD-n belüli dszélsöbalos tendenciára figyelmeztetett. Ha ez így megy tovább, az SPD kivezetésre kerül a Bundestag-ból. Az meg még hab a tortán, hogy Strache-t meg az FPÖ-t "muszkabérenc"-nek nevezik, miközben a volt SPÖ fönök és osztrák kancellár, a Kern van a ruszkik fizetési listáján, s nem Strache.

Előzmény: gitana19 (153110)
BvonSuttner Creative Commons License 4 órája -1 1 153144

A Strache komplett hülye volt, es meg valodi orosz vonalat is talaltak.

Emliti a Krone megvasarlasanal hogy olyan media Landschaftot akar amit Orban csinalt Magyarorszagon, es akkor meg mondja ehhez annak a nevet, aki a Nepszabadsagot is becsukta, es ettöl allitolag egyenes szal vezet az oroszokhoz, valami kemiai gyar vagy min keresztül, amit az oroszok vettek aztan meg.

En valoban nezek mar csak ki a fejemböl, hogy ez a Strache hogy lehetett ilyen hülye.

Es az is van, hogy valoban volt egy egyesület, es egy ismert osztrak ceg mar jelentkezett is, hogy valamikor 2017. tavaszan Strache -ugy hogy a belügyes Klinkl (?) is jelen volt!-  mondta hogy ugy adjon az FPÖ-nek parttamogatast, hogy valami egyesületen keresztül, aztan meg valami ügyved jelentkezett is  a ceg vezetöjenel, adott egy szamlaszamot az egyesülethez, stb, allitolag erröl a ZIB2 22:00 kor fog reszletesen beszamolni.

Nagyon-nagyon hülye volt Strache.

Na itt van erröl  a ferfiröl az info, akinek a nevet Strche szinten mondta  az Orban fele media minta vonatkozasaban >

https://www.spiegel.de/fotostrecke/strache-video-welche-rolle-spielen-oesterreichs-milliardaere-fotostrecke-168736-7.html

Előzmény: gitana19 (153140)
kinetikus Creative Commons License 4 órája 0 3 153143

Van ízlésed!!

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (153142)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 4 órája -2 0 153142

Egyem meg.

Előzmény: kinetikus (153134)
kinetikus Creative Commons License 4 órája 0 3 153141

Hol van az már és ti még mindig ezen szerencsétlenkedtek

Előzmény: martinaxe7 (153135)
gitana19 Creative Commons License 4 órája -1 5 153140

Érdekes.

Előzmény: BvonSuttner (153137)
szaruespata Creative Commons License 4 órája -1 4 153139

én nem vagyok kecskepásztor, csupán annyit jegyzek meg, hogy a háromszáz lengyel megfelelőjét bezony tzsisztának ejtik a lengyelek, oszt' nagy ívben szarok rá, hogy fotelhuszárok mit ókumulálnak ki a wikiből akár erről, akár másról. Márcsak azért sem ejthetik tsisztának, mert azt csisztának ejtenék a hasonulás miatt, az meg egy másik szó: a czysta kiejtése (= tiszta nőnemben, ez a szavunk is szláv eredetű).

Egyébként egyszerűen imádom, amikor a vizesnyolcasok ilyen dolgokról magyaráznak másoknak, ebből ugyanis csak annyi derül ki, hogy életükben nem foglalkoztak a dologgal valójában, jelen esetben például Pepík még nem beszélt lengyelekkel. Én meg akár akarok, akár nem, minden nap hallok lengyel beszédet, lengyel anyanyelvűektől, mindenekelőtt b. nejemtől és a két miniboszimtól, tulajdonképpen ők csak akkor hallgatnak, ha alszanak vagy lélegzetet vesznek :-). Persze ha a pártitkár elvtársaknak ettől jobb a kedvük, tegyék, kopejkaharctól a dízelmotorok hatásfokán át a lengyel nyelvig meg a kőlajfinomítóban épített gázvezetékig, én már csak végső esetben szólok, amikor valaki nem tudja, milyen útlevéllel lépett határt vagy Radnótit drogosnak hiszi, esetleg meggyőződése, hogy a hátizsák a homoszexualitás ismérve.

Előzmény: kinetikus (153132)
BvonSuttner Creative Commons License 5 órája -1 1 153138

Ja?

:-)

Böhmermann igert szerdara egy nagy durranast egy extra adasban, mar aprilisban is ugye peldalodzott hogy Ibizzan van es kokszol egy orosz oligarcha üzletpartner akarmi ...

Előzmény: BvonSuttner (153137)
BvonSuttner Creative Commons License 5 órája -1 3 153137

Ha van idöd olvasd el, es erdekelne a velemenyed a tartalomrol (nem szeretem a ..hm... szagertest, de talan van abban valami igazsag amit ir. Erdekes az is hogy milyen regen indult a baratsag S. es G. között.)

https://www.arminwolf.at/2019/05/19/prahlerisch-wie-ein-teenager-jetzt-erst-recht/

Előzmény: gitana19 (153133)
martinaxe7 Creative Commons License 6 órája -6 0 153136

martinaxe7 Creative Commons License 6 órája -6 0 153135

Rájár a rúd Kemerovóra...

:((

Előzmény: berkut14 (153130)
kinetikus Creative Commons License 6 órája -1 3 153134

Ilyen kakas volt a bográcsban garantáltan orosz a képen

Előzmény: kinetikus (153122)
gitana19 Creative Commons License 6 órája -1 4 153133

Na, fokozódik a helyzet, Kurz kirúgta a belügyért, erre a többi FPÖs miniszter is felállt. Szakértői kormány jön.

kinetikus Creative Commons License 6 órája -1 2 153132

A csöngetett MYLORDBAN VOLT EGY ILYEN BESZÓLÁS, HOGY "NEM KELL AHHOZ ÉRTENI VALAMIT, HOGY IRÁNYÍTSUK".

Lányunk hazajött Hanburgból, mi néztük a vundebár nevezetű majmot amint szakácskodik. Csal a sok fasza konyhai felszerelés miatt.

Lányunk elkezdett röhögni, hogy a vundebár olyan pösze mint az állat, mert tud németül.

Úgyhogy élből hülye vagy ehhez is és ráadásnak a kiejtést magyarázod .

Emlékszel, hányszor fogtál mellé a magyar kiejtéssel helyi szólásokkal???

Előzmény: Furnicator_2 (153131)
Furnicator_2 Creative Commons License 6 órája -6 0 153131

Ahhoz nem kell nyelvésznek lenni, hogy valaki el tudjon olvasni egy lengyel szót.

Viszont a lengyelben tényleg van egy olyan szabály, hogy a zöngétlen mássalhangzó után álló rz-t nem zs-nek, hanem s-nek kell ejteni. Például a trzysta helyes kiejtése [ˈtʂɨsta].

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9e/Pl-trzysta.ogg

Előzmény: kinetikus (153054)
berkut14 Creative Commons License 6 órája -5 0 153130

https://govoritmoskva.ru/news/198541/

Крупный пожар произошёл в Кемерове

berkut14 Creative Commons License 6 órája -5 0 153129

off

"Egy kőolajipari egyetemen például a matekosok is tanulnak gazdasági földrajzot, csak kegyed erről nem tud. 

kegyed ezt a marhaságot honnét vette ?

Előzmény: szaruespata (153126)
gitana19 Creative Commons License 8 órája -3 3 153128

Merkel megmondta, h a populistákkal a néppárt nem dolgozhat együtt. Az ÖVP meg a példa, h lám, együtt dolgoznak, és nem dőlt össze a világ. És hirtelen mégis összedőlt. :)

Weber színtelen, szagtalan. Egy valódi bajor nem ilyen. :P

Előzmény: BvonSuttner (153127)
BvonSuttner Creative Commons License 8 órája -2 1 153127

Hm ...

Nem merem azt irni hogy ertem, de talan akkor ez a kiserlet hogy allitolag Strachen keresztül akartak Kurzot megbuktatni, es mivel Weber elegge gyenguska- talan akkor ez arra volt jo, hogy az EP- valasztasok miatt ott a jobb oldali konzervativokat erösitsek, dehat Kurz is ide tartozik, nem?

Most akkor spekulalok egy kicsit:

Az EU-ban erösödtek az un  populistak, es akkor hogy egy populista partot Strachen keresztül a pellengerre allitottak, akkor ennek ket hatasat vartak: a kissebbik az hogy uj valastasok lesznek, es Austriaban is az FPÖ valasztoi csökkennek a Strache botrany miatt, es az ÖVP talan koalicio nelkül kormanyozhat majd-, de a nagobbik/masodik hatasnal abban remenykednek (akarkik ...), hogy EU-szerte most hogy meg lett mutatva hogy egy kormanyzo-kormanyzasban benne levö populista part ...hümhümhüm... milyen is valojaban, vagyis a demokracia a .... semmit sem erdekli (ugy media megvetel es az alltal valasztas megnyerese, meg allami megbizasokkal ennek a honoralasa, stb, illegalis partfinanszirozasok egyesületeken keresztül, stb,)-  es ezzel most az EP- valasztasnal abban remenykednek, hogy a populistak nem kapnak eleg szavazatot EU-szerte, hanem akik onnan elmennek azok majd a konzervativokra szavaznak.

Hm. Nekem ez egy kicsit ..hm... tul krimisnek hallatszik, marcsak azert is mert magaban Austriaban nem fog az FPÖ tamogatottsaga csökkeni, legalabb is nem nagyon, es akko csak a 2.  hatasert mehetett, vagyis hogy Europa szinten az EP-ben semmi keppen ne jöjjenek fel a populista partok (de Weber az egy nagon rossz lo konzervativ jelöltnek. nekem egyebkent a volt görög penzügyminiszter tetszik a legjovvab, V.  :-)) Okos ertelmes intelligens meg a közepsö ujjaval is, különösen azzal :-))).

A Spiegel berlini irodavezetöje, aki ezt a dolgot bonyolitotta, azt mondta hogy nem adjak ki a forrasukat, semmikeppen, de -ha jol ertettem azt amit  tegnap az Anne Willben mondott!- akkor tudjak hogy ki adta a felvetelt oda, hogy a motivaciora a felvetel keszitesre a keszitökröl mondott-e valamit, arra mar nem emlekszem, mert majd leestem a földre amikor hallgattam amit mondott, es egyfolytaban mondtam a papanak hogy na ezt mondta meg azt, a papa meg a masik szobaban olvasott, amikor hangosan mondtam hogy mit mondott kineztt udvariasan a szemüvege fölött ram, aztan ahogy tovabb neztem a müsort, tovabb olvasott a következö ..hm... közvetitesemig, ugyhogy lehet hogy elpasszoltam 1-2 mondatot ...

(A linkedet meg nem olvastam el, most dolgom van, de majd elolvasom.)

Kurz a kormányfő. Ő a felelős az egész kormányért. Megbukott,

Hat meg. Valoban megbukott.

Előzmény: gitana19 (153110)
szaruespata Creative Commons License 8 órája -2 4 153126

Gyermekem, ha olvasnád mások hozzászólásait, nem tennél fel hülye kérdéseket. A Gubkin mellett meg felejtsd mán el az alkalmazott matekszakot is, a móduszról meg mediánról fogalmad sem volt, amikor napokon keresztül görcsöltél az orosz középosztállyal, amiben az a végtelenül szomorú, hogy ez a két gyanús fogalom nem egyetemi, nem középiskolai, hanem általános iskolai tananyag volt, legalábbis az átkosban. Keverednek az idősíkok, babám és ha még csak azok keverednének, hajaj...

Ami meg a helyesírást illeti: noná, mindenki úgy ír, ahogy akar. De ha valakinek halvány fogalma sincs róla, hogyan írják Novocserkasszk nevét, az sem az orosz és szovjet történelemről, sem a földrajzról sokat nem tud, ezzel ugye egyetértesz? Arról nem is beszélve, hogy attól, hogy valaki egy egyetemen egy részterületen tanul, nem a fő képzési területen, attól még tanul szaktárgyakat, csak nem olyan mélységben. Egy kőolajipari egyetemen például a matekosok is tanulnak gazdasági földrajzot, csak kegyed erről nem tud. Hogy miért nem, azzal már ne is foglalkozzunk.

Előzmény: berkut14 (153121)
berkut14 Creative Commons License 9 órája -4 2 153125

off

maestro !

cuppanjon rá erre a linkre

és akkor megérti , miért írtam úgy...))))

https://ru.forvo.com/word/новочеркасск/

"произнёс пользователь la_musa (женщина, Россия)

Előzmény: szaruespata (153108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!