Keresés

Részletes keresés

szerintem ez érthető Creative Commons License 5 órája -3 1 178594

az ISIS terroristai es a Daunbaszi es Lugandoni Nepkoztarsasag terroristai egy es ugyanazon bolban szoktak bevasarolni.
ajaj, nagyon kilóg a gyesznó lólàb xDD

szaruespata Creative Commons License 5 órája -1 3 178593

Senki nem várta el tőled, hogy szerény szellemi kiépességeiddel bármit is megérts abból, amit olvasol.

Előzmény: szerintem ez érthető (178590)
Kód 001 Creative Commons License 5 órája 0 4 178592

Azt nem írta ide a tisztelt olvtárs, hiszen rögtön futnál a modikhoz.

De szerintem  érthető.

Előzmény: szerintem ez érthető (178590)
Kód 001 Creative Commons License 5 órája 0 4 178591

"„Nagyon keményen dolgoztunk, hogy legyen egy nyilatkozat, amely felszólít az ellenségeskedés beszüntetésére,"

Most, hogy az oroszok az atlantisták által kiképzett és felfegyverzett terroristákat mindenütt kisöprik, hirtelen elkezdtek keményen dolgozni az atlantisták, hogy megmentsék a patronáltjaikat.

Nézegetem a régebbi híreket - a régi szép időkben, amikor az Al KAida, meg IS az atlantisták támogatásával tombolhatott Szíriában, egy jelenetben az egyik "felkelő" felhasítva egy halott kormánykatona mellkasát megette a katona szívét, egy másikban egy rettenthetetlen harcos lefejez egy 10 éves gyereket: 

akkor épp nem dolgoztak ilyen "nagyon keményen":

Akkoriban bizonyára megpihentek ezek a derék atlantisták.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (178562)
szerintem ez érthető Creative Commons License 5 órája -4 1 178590

"Az egyetemeken a világon sehol nem gyerekeket tanítanak, bla bla bla"

látom mint mindig, megint lejött a lényeg xD

szaruespata Creative Commons License 6 órája -1 3 178589

mindeközben a darabolós tanár visszatérhet gyerekeket tanítani.

ez is csak a putyini illiberális bojarisnyiksztánban történhet meg

Az egyetemeken a világon sehol nem gyerekeket tanítanak, az az általános és középiskola (kivételt ez alól csak a zeneakadémiák képeznek, bár többségükben ott sem gyermekeket tanítanak, csak különösen tehetséges és megfelelő előképzettségű  fiatalkorú személyek esetében tesznek kivételt), a hír megértéséhez egyrészt oroszul kellett volna megtanulni, másrészt tisztában kellett volna lenni az egyetem fogalmával. Ami a hírben érdekes , az az, hogy a darabolós gyilkos (aki  világhíres történész és mellesleg a francia Becsületrend lovagja is) esetében még nem született ítélet, a védelem a vádlottnak a tett elkövetése során zavart állapotára hivatkozott. Ezt a bíróság által felkért szakértői intézet cáfolta, de a bíróság még nem hozta meg az elsőfokú ítéletet sem, ez majd májusra várható. Minthogy pedig a vádlott végig együttműködött a nyomozószervekkel és a bírósággal, nem élt azzal a jogával, hogy önmagára senki nem köteles vallomást tenni, sőt, részletes beismerő vallomást tett, a bíróság az ítélethozatalig engeélyzte, hogy - a vádlott alkalmazója, az a bizonyos leningrádi egyetem - kérésére, a vádlott őrizet alatt tarthasson előadásokat és vizsgáztathasson, azaz a megfelelő jogi korlátokkal és személyes szabadságában korlátozva, de folytathassa szakmai tevékenységét.

Mindezt annál is inkább nehéz lenne az orosz állam vagy a putyini rendszer jogállamiságának kritikája melletti érvnek tekinteni, mert a szóban forgó bírósági eljárás tökéletesen cáfolja az ilyen jellegű kritikákat - a vádlott még nem bűnös jogilag (1), a beismerő vallomást a bíróság nem tekintette döntő érvnek a bűnösségét illetően (2), a védelem valamennyi indítványát megtárgyalta és szakértői úton véleményezteti a bíróság (3), és a vádlottnak-- személyiségi jogainak korlátozása mellett - lehetővé tette, hogy a társadalom és a maga érdekében az ítélet meghozataláig folytathassa társadalmilag hasznos munkásságát (4), mindezt pedig azért, mert nem zárja ki a védelem azon indtíványait, amelyek arra vonatkoznak, hogy a vádlott a cselekmény elkövetésekor nem volt jogilag büntethető állapotban. 

Természetesen egyszerűbb lett volna a közvélemény nyomásának engedelmeskedni és életfogytiglannal rögtön börtönbe küldeni ezt a darabolós gyilkost - csakhogy világhíres és nemzetközileg elismert tudósok általában nem szokták a barátnőiket meggyilkolni és feldarabolni. A nyomozás dolga volt feltárni, hogy ki tette és hogyan, a bíróságé - a szakértők bevonásával - az, hogy miért tette és hogy ezért jogilag részben vagy egészen felelősségre vonható-e. Ha bármelyik fázist kihagyják - ahogy a közvélemény őrjöngve követeli - akkor sérülne a jogállamiság. Az ugyanis nem attól függ, hogy a bulvársajtó mit üvölt és hogyan hecceli a népnek annak a részét, amely erre vevő, hanem hogy a hatályos jogszabályok alapján döntenek-e a jogvitákban. 

Ami pedig a (4) pontot illeti, számtalan példa van rá a történelemben, a legjobb rá Boethius, ha valakinek őrjöngeni van kedve, előtte olvassa el A filozófia vígasztalását. Ne a címlapot, a könyvet, nem olyan hosszú és nagyon jó szer bulvár- és wikimérgezés kezelésére.

Előzmény: szerintem ez érthető (178588)
szerintem ez érthető Creative Commons License 7 órája -5 0 178588

mindeközben a darabolós tanár visszatérhet gyerekeket tanítani.

ez is csak a putyini illiberális bojarisnyiksztánban történhet meg :-(((

https://panorama.pub/32060-dotsent-sokolov-vernulsya.html?fbclid=IwAR31XIP1etY8w3sc1l5bNxepyXfuMFV3gmA0ZR1jBQBdbxa7m-EJXZNTq3s#.Xk5RMaeXOm0.facebook

szerintem ez érthető Creative Commons License 7 órája -6 0 178587

ezt a videot egy végtelenségig lehet nézni:

https://youtu.be/KU7i669_E-U

paderborrn Creative Commons License 8 órája -2 3 178586

A szíriai tavasz nem úgy sikerült, ahogyan tervezték. Dehát ők sohasem adják fel.

A kurdok, már tudják, hogy átverték (akik időnként más farkával verik a csalánt) őket.

Mások még nem tudják.

Előzmény: Kód 001 (178560)
szerintem ez érthető Creative Commons License 8 órája -6 0 178585

moszkva, napjaink.

a taxis csak azért lett leszidva, mert más nemzetíségű, nem orosz:

https://youtu.be/6_M-P-YDOBc

m54-b Creative Commons License 8 órája 0 4 178584

Mostanában az USA-kok is legfeljebb így:

Előzmény: Tóni a platón (178582)
m54-b Creative Commons License 9 órája -1 5 178583

:-)))

Találtam egy érdekes képet, sokak kedvence ukránok által feldolgozva (biztosan emlékszik mindenki, vagy 10 alkalommal volt a topikban az a változat).

Ez az eredeti kép, amit szerencsétlen ukrán propaganda megdolgozott:

Érdemes kinagyítani és összehasonlítani az eredeti és a hamis változatot:

Az eredetin meg van az arc, érintkezik a képpel, ott van az árnyék is. A hamisításon elvesztek ezek az apró részletek.

Tóni a platón Creative Commons License 11 órája -6 1 178582

Oroszok mikor jutnak el a holdra?

Előzmény: m54-b (178581)
m54-b Creative Commons License 11 órája -1 4 178581

Könnyű neki! Van járműve, oda - vissza.

Míg mások...

Előzmény: Tóni a platón (178580)
Tóni a platón Creative Commons License 12 órája -7 2 178580

Putler a holdon. orosz álom. sisak sem kell mert a földön vett egy mély lélegzetet.

Dendrocnide Moroides Creative Commons License 12 órája -7 0 178579

Olvasom, hogy a Baromnesz von Hangyáshy ki lesz állítva a Vörös Téren.

Viaszból.

Bromhold Creative Commons License 15 órája -3 6 178578

Baszod, Neked valami nagy haverod az a Modi, aki most ügyeletben van, mert ellenere hogy megis irtad amit Te latagadtal, ez a mocsok szemelyeskedesed, sertegetesed velem szemben meg mindig itt bennt van a takaritas ellenere.

Előzmény: berkut14 (178458)
Bromhold Creative Commons License 15 órája -1 5 178577

a kommersant szerint , Putyin 2019 december 31-vel , új HIV stratégiát hirdetett meg. egyelőre ez nem publikus.

https://www.kommersant.ru/doc/4266936?from=main_6

ВИЧ-инициированные “Ъ” публикует перечень поручений президента РФ по борьбе с инфекцией

Peszkov , szóvivő ezt tagadja, de ismerjük a muszka szavahihetőségét.

..................................................................................................................................

Na, ide kapcsolodok be az OF-HIV-AIDS temaval, ahogy mar egy ket napja jeleztem.

Tehat nem a szamhaboru a celom, mint ezt Glavinak is irtam, de azzal kezdem most hogy remelem amire kertelek azt megtetted, espedig mara mar tudod hogy mi a HIV es az AIDS közötti különbseg, es nem irsz a jövöben hasonlokat mint eddig, van meg par ilyen- baromsag Töled mint a 2 millio AIDs-es 2017-ben az OF-ban szerinted.

Tehat a Te tovabbi baromsagaid a temaban, es ezutan reszemröl lezartam a szamhaborut, Te persze folytathatod, de a tema sokkal komolyabb, ugyhogy ezutan arrol fogok irni hogy a SU-ban es az OF- hogyan alakult es miert az HIV-AIDS  ki, milyen tenyezök voltak stb.

A következö meg  hogy milyen körülmenyek tenyezök jatszanak itt közre, es az orosz allam mit tett a HIV-AIDS temaban.)

Tehat akkor a  tovabbi baromsagaidbol csak par: >

>    berkut14 2018.11.30

-12 1 136800
"Sura !

mível olyan ruszofil , írjon mán pár szót az orosz AIDS helyzetről.

mint sikertörténet ?????

mível december 1 az AIDS világnapja.

p.s. 1,5 millió AIDS fertözött oroszhonban . a népesség egy 1%-a."

Eszrevetel: miutan 2017-re Te ugye 2 millio AIDS-est irtal, gondolom akkor 1 ev alatt ^ 500 000 AIDS meghalt. (De igy van-e ez?)

> Aztan tavaly nyaron meg Misinek azt allitottad hogy >

berkut14 2019.07.06

-11 0 157483

"barátom ! ...ellentétben a ruszkikkal. ahol a 2 millió HÍV-s , AIDS-es nem kapja meg a szükséges és megfelelő kezelést.

...nézz utána, barátom !"

Előzmény: A ló túloldala (157461)

berkut14 1 napja

-11 1 178371

"de majd jő szofisztikus SZP és megmagyarázza , hogy másfél millió HIV fertözött nem járvány."

Eszrevetel a):   akkor tavaly nyartol kb 8 honap alatt maig van kb 1,5 millio AIDS-es es van szerinted 1,5 millio HIV-es, az nekem 3 millio. (Tovabb nem szeretnem a süketelesedet bontogatni, hogy ha ez 3 millio, akkor...)

Eszrevetel b) ^ehhez: ha 2019-ben megint csak a 2 millio szammal dobalodzol, de itt mar mint HIV-es AIDS együttes szam föben, azt most nem bontogatom, de az egy süketeles Töled hogy pl aki AIDS-es az nem kapja meg a megfelelö kezelest (a HIV-re kesöbb konkretan raterek majd), mert ha valaki AIDS-es az egy legyenhült immunrendszerrel rendelkezik, es mas betegsegeket megkap, ami a halalahoz vezethet, es akkor Te azt allitod, hogy pl egy kronikus  verszegenyseget, egy tüdögyulladast, egy ... nem kezelnek megfelelöen? Vagyis egyaltalan nem kezelnek az OF-ban, nem kezeltek tüdögyulladast akkor ha valaki AIDS-es volt?

Mert Te ugye azt allitod, hogy nem kapja meg. Ez meg azt jelenti hogy egy tüdögyulladast ha AIDS-es az illetö, akkor azt nem kezelik az OF-ban, legalabb is 2019-ben nem kezeltek. No ilyent allitani nem egy baromsag? Dehogynem, bizony az.

Meg ugye ebben a kontextusban itt van ez is amit Te nekem valaszoltal  >

berkut14 2019.07.17

-12 1 158580

off

""PS.: es ha mar izlestelenül Te a halalesetek statisztika javito hatasarol hablatyolsz, akkor irj arrol is hogy a legujjabb gyogyszerekre sem reagalnak  a betegek esetekben, meg a  ..hm... fejlett Nyugaton sem >"

"nem hablatyolok és nem izléstelenül.. t. topictárs ...

nagyon sok AIDS meghal , és a fene tudja , hogy mit írnak be oroszhonban a halál okának. lehet ,hogy nem TBC-t.""

(Hat azt irjak be amiben meghalt. Ha TBC-ben akkor TBC-t.)

Hogy hany AIDS-es hal meg arra van az OF is adat, es minden sumakolas nelkül, mert ha egy AIDS-es meghal, mindegy milyen betegsegben, de akkor abban a nyilvantartasban ahol mint AIDS-es is ! nyilvan volt tartva, fel van jegyezve hogy a meghalt paciens AIDS-es volt. Tehat igy van adat erre, függerlenül attol hogy milyen betegsegben halt meg az AIDS-ben szenvedö paciens. Pl tüdögyulladasban. (HIV-es nem hal meg, az AIDS- okozta mas betegsegben lehet meghalni, amit az AIDS miatt kapott a beteg. Ha most meg Te azt allitod hogy fel evvel ezelött az OF-ban nem volt nyilvantartas az AIDS-ben szenvedökröl, no akkor az döreseg lenne az ilyen allitas Töled.)

Előzmény: berkut14 (178471)
berkut14 Creative Commons License 17 órája -9 1 178572

https://en.wikipedia.org/wiki/Casualties_of_the_Ukrainian_crisis

Total deaths Breakdown Fatalities Time period Source TOTAL 12,800–13,000 killed 6 April 2014 – 31 December 2018 United Nations[19]

Civilians 3,344 killed (312 foreign) 6 April 2014 – 15 November 2019 United Nations[20]

UAF, NGU and volunteer forces 4,384 killed[note 1] 6 April 2014 – 22 January 2020 Museum of Military History[11][21][22]

DPR and LPR forces 5,664 killed 6 April 2014 – 13 February 2020 United Nations & DPR[19][23]

Russian Armed Forces 400–500 killed[note 2] 6 April 2014 – 10 March 2015 U.S. State Department[24]

Előzmény: gitana19 (178532)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 18 órája -8 1 178570

hogy Te lusta vagy  linkeket valojaban megnyitni amiket betetem, az nem az en gondom, ugyhogy papappa, tschüß, szia.

Tehát akkor erre gondolsz?...

For further information, please contact:  
Markus Werne, Head of Office, UNOCHA Turkey, werne@un.org, Tel: (+90) 342 211 8601, Cell +90 535 413 8159  
Annette Hearns, Deputy Head of Office, UNOCHA Turkey, hearns@un.org, Tel: (+90) 342 211 8604, Cell +90 535 021 9574
For media inquiries, please contact:
David Swanson, Public Information Officer, Regional Office for the Syria Crisis, Tel: (+90) 539 471 2903, swanson@un.org

Amikor ezt írod:

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=153924460&t=9136261

Öreg vadaszkutya legyek ha értem, hogy mikor mit és miből derivalsz.-;)

Te azért remélem saját magadat érted.

papappa, tschüß, szia.

...

Előzmény: Bromhold (178568)
kinetikus Creative Commons License 18 órája -3 2 178569

Ne csodálkozz, aki az űrgödrös árnyékszékből indult ennyi telik tőle

Ugrándozik, mert mindig beszorul, mint a Ságvári a cukrázdába

Előzmény: Bromhold (178565)
Bromhold Creative Commons License 19 órája -3 4 178568

Egyik linken sincs a lap alján kisbetű.

PS.: Persze ha hazudsz

Te, en nem vagyok Berkut, vagyis nem irok Berkut14 nikkel.

PPS.: hogy Te lusta vagy  linkeket valojaban megnyitni amiket betetem, az nem az en gondom, ugyhogy papappa, tschüß, szia.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (178557)
Bromhold Creative Commons License 19 órája -1 3 178567

Ezért mindent bevetnek, amit csak tudnak.

Pl ezt sem ertem, ez egy par napos hir, 19-i, egy UN-föfejes a török-szir hataron, de ez a sziriai hataratkelöhely Bab al Gawa a  fejlevagosok kezeben van, es a törökök ellenörzik ezt a területet is most Siryaban, tehat ezeket a fejlevagosokat akik a hataratkelöhelyet evek ota mar kezben tartjak (van vagy jo 20 000 legjobban kikepzett nemzetközi fegyveres fejlevagos itt) tamogatjak, a törökök vedelmet elvezik, aztan ez a fejlevagos tarsulat egy csomo allamnak a terrorszervezeteket nyilvantarto listajan van, a szervezet miatt ment dugaba egy megallapodas is, mert a szervezet nem volt hajlando az Al_Kaida tamogatasarol lemondani. (Nem az Al-Kaida tamogatja ezeket, hanem ezek az Al-Kaidat, tehat sajat döntes az Al-Kaidanak a tamogatasa, azzal vannak szövetsegben.)

Es akkor azt sem ertem hogy miert akar Assadtol itt barmire is barmit kerni ez az ingujban levö fö UN-fejes, amikor a hataratkelöhely amiröl itt szo van (az kb a tengerszinttöl szamitva 390 meter magasan van), ha a terület ahol ez a hideg meg sok menekült a szabadban van, az a fejlevagosok ellenörzese alatt es török tamogatas mellett van.

In this file photo, UN Humanitarian Coordinator, Mark Lowcock (r) meets with a group of Syrian drivers on the Turkish side of the two countries' common border.

“We are considering all options to increase support into the north-west. We are working with the Government of Turkey to expand the opening of the Bab al-Hawa border crossing to seven days a week, in order to increase the number of aid trucks coming in.  We are asking the Government of Syria for permission for a mission from Damascus to areas they have recently taken control of in order to see who is there and assess their needs”  >

wiki:

Der Grenzübergang Bab al-Hawa (arabisch ) an der Grenze zwischen Syrien und der Türkei liegt an der Hauptverbindungsstraße (M45 auf syrischer und D827 auf türkischer Seite) von Aleppo nach Antakya. Er gilt als wichtiger Handelsübergang.[1] Die türkische Gegenseite heißt Cilvegözü Sınır Kapısı. ...
Der Grenzübergang liegt wenige Kilometer nördlich des gleichnamigen Dorfes Bab al-Hawa und etwa drei Kilometer nordwestlich von der syrischen Ortschaft Dana entfernt. … (Kieg.: Dana liegt auf 390 Meter Höhe)
Im Zuge des Bürgerkriegs in Syrien war der Grenzübergang ab dem 10. Juli 2012 Schauplatz von Kämpfen.[1] Die Agence France-Presse (AFP) berichtete von einer Einnahme durch etwa 150 Kämpfer am 20. Juli 2012 nach heftigen Kämpfen.[2][1] Darunter waren auch Ausländer, die von sich behaupteten, zur al-Qaida im Maghreb (AQMI) zu gehören. Diese seien mit Sturmgewehren, Raketenwerfern und Minen bewaffnet und kämen aus Algerien, Frankreich, Ägypten, Saudi-Arabien, Tunesien, den Vereinigten Arabischen Emiraten und Tschetschenien.[3] Al-Arabija zeigte Bilder von bewaffneten Regierungsgegnern am Übergang.
Der türkische Provinzgouverneur Celalettin Lekesiz beklagte die Zerstörung von neun türkischen Lastwagen in Kämpfen zwischen „unabhängigen Gruppen“ am 20. Juli 2012 und ließ den Grenzübergang von türkischer Seite aus sperren. ...
Seit dem Juli 2014 wird der Grenzübergang Bab al-Hawa von der Rebellenorganisation Ahrar al-Scham kontrolliert und verwaltet.[7] ..(Kieg: Der Generalbundesanwalt stuft die Gruppe als ausländische terroristische Vereinigung ein.[11][12][13] Das Verteidigungsministerium der Russischen Föderation stuft hingegen die Gruppierung seit dem 30. Dezember 2016 als „moderate Opposition“ ein.[14] Auch dass Außenministerium der Vereinigten Staaten und Großbritannien stufen sie nicht als terroristisch ein. Nach einer von reuters im September 2016 veröffentlichten Sammlung stufen Ägypten, der Irak, Libanon und die Vereinigten Arabischen Emirate sie als terroristisch ein.[15]Bei den Verhandlungen in Riad versuchten die Türkei und Katar Anerkennung und Unterstützung für die Ahrar al-Sham zu organisieren, doch waren die Anführer der Gruppe nicht bereit, dafür die Allianz mit der Al-Qaida aufzugeben.[10])

Előzmény: Dr.Ugol (178551)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 20 órája -7 1 178564
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 20 órája -8 1 178563
Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (178562)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 20 órája -8 1 178562

„Nagyon keményen dolgoztunk, hogy legyen egy nyilatkozat, amely felszólít az ellenségeskedés beszüntetésére, és humanitárius folyosók létrehozására a konfliktuszónában. Oroszország azt mondta: NEM. Ez nagyon fájó. Az Asztanai folyamat nem működik. Ez tény”– szögezte le Nicolas De Riviere francia ENSZ-nagykövet

https://hu.euronews.com/2020/02/19/megint-orosz-veto-sziriara-az-ensz-biztonsagi-tanacsaban

Előzmény: Kód 001 (178560)
Kód 001 Creative Commons License 21 órája -2 5 178561

Érdekes a palesztin kiskölykökért nem hullatok könnyeket

Ki ért ezt? 

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (178529)
Kód 001 Creative Commons License 21 órája -2 6 178560

'Az oroszok évek óta támogatják a tömeggyilkos Asszadot.'

Aki mellesleg Szíria legitim elnő, s az oroszok mindezt ENSZ jóváhagyással teszik. 

Ellenben:

Az Usa és az atlantisták évek óta támogatják a tömeggyilkos terroristákat, dzsihadistákkal, Al Kaidát

Ugye, hogy Putyinmonnyonle! 

Előzmény: The Incredible Hulk (178537)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 21 órája -7 2 178559

A NATO és az USA egyértelműen akkora vereséget szenvedett, hogy semmilyen eszköztől nem fognak vinnyogni. Nem lepődök meg egy "félmilliós vegyi támadáson" se.

A NATO és az USA nem vett részt a szárazföldi harcokban csak a levegőben.

Szerintem konkrét elképzelésuk sem volt, hogy hogyan kell ezt rendezni. Az elején még el akarták távolítani asszadot, de később már mindenki volt mindenki ellen és szerintem ez teljesen elbizonytalanitotta őket, mint mindenkit.

Nem érthető tehát, hogy miért szenvedtek vereséget.

Az újjáépítés lesz majd kérdés mert erre a ruszkiknak nincs pénze, más még nem szívesen ad bele pénzt.

Nem látszik, hogy hogyan lesz.

Előzmény: Dr.Ugol (178551)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 21 órája -8 1 178558

Nem forgattam én ki semmit a mondandodban viszont nem értettem, hogy miért fölösleges a gyermekeket idehozni meg akkor is ha a mondandod többi része sajnos szerintem is igaz.

Ha a szülők használják a gyerekeiket is, megjegyzem biztos vagyok benne, hogy nem lehet általánositajk akkor már nem is kell foglalkozni a gyermekek szenvedéseinek?

Akkor ezzel amúgy putler mintára már igazoltuk is, hogy mehetnek a bombák a kórházakra és a gyermekekre, mint anno csecsenfoldon?

Így gondolod?

Előzmény: Bromhold (178550)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!