Minden, ami Oroszországgal kapcsolatos. Kávéházi stratégiai elemzések, amatőr történelmi tanulmányok, piaci gazdasági elemzések, személyes és személytelen élmények, zapadnyikok és szlavofilek. Posztszovjet térség, közelkülföld, lágy altest, ablak Európára, és a többi.
Ez véletlenül nem az az Oszét származású világhírű zenész, karmester, akit a civilizált nyugat most mindenhonnan igyekszik elkergetni, mivel volt mersze kimondani az igazságot a Dél-Oszétia Grúz agresszióval kapcsolatban?
Legyen legalább valami örömük, egy ócska fabrikált hírrel :)). Amcsisztán azt akarja elhitetni, hogy a dróntémában is vezető hatalom a világon, nevet a papucsom.
Jens Stoltenberg leköszönő NATO-főtitkár szerint ha Ukrajna megkapná az engedélyt arra, hogy az orosz területeket támadja nagy hatótávolságú rakétákkal, az nem feltétlen vezetne eszkalációhoz.
A norvég politikus elutasította Vlagyimir Putyin figyelmeztetését, tekintve, hogy az orosz elnök már húzott „vörös vonalakat”, amelyek átlépése nem vezetett a háború kiterjesztéséhez a NATO-tagokra.
Emellett Stoltenberg támogatja az olyan országokat, mint Nagy-Britannia és Franciaország, amelyek megadnák az engedélyt Kijevnek – írja a Strana.
Valerij Gergijev fedezte fel és népszerűsítette , pályafutását a Mariinsky Színházban kezdte , a karmesterrel együttműködve a színházban és máshol is fellépett. Világszerte felfigyeltek rá, miután a 2002-es Salzburgi Fesztiválon Donna Annát játszotta Mozart Don Giovannijában . A lírai és koloratúrszoprán szerepek átadásáról volt ismert, de később komolyabb, 19. századi romantikus szerepekbe is belépett, mint például Leonora az Il trovatore -ban és Lady Macbeth szerepe a Macbethben . 2016 óta a verismo repertoárra helyezi a hangsúlyt.
Az amerikai hatóságok letartóztattak egy orosz üzletembert Floridában, akit azzal gyanúsítanak, hogy drónokhoz használt mikroelektronikai eszközöket próbált Oroszországba csempészni.
Denisz Posztovoj a szükséges engedélyek nélkül próbálta meg kivinni az Egyesült Államokból az alkatrészeket, annak ellenére, hogy Oroszország Ukrajna elleni inváziója után a nyugati nagyhatalom szankcionálta a kereskedelmet Vlagyimir Putyin országával.
Posztovoj többször próbálta rejtegetni, valamint hamis információt adott arról, hogy kinek és hova küldi az alkatrészeket
– olvasható az Igazságügyi Minisztérium közleményében. Az üzletember köztes állomásokat is használt, először többek között Hong Kongba és Svájcba küldte az eszközöket, amiért cserébe külföldi számlákról dollárban fizettek neki. Hétrendbeli csempészet, pénzmosás és csalás miatt indult ellene eljárás – írja a The Moscow Times.
A washingtoni orosz nagykövetség tud Posztovoj letartóztatásáról, azonban arról nem a helyi hatóságok tájékoztatták őket – emellett konzuli és jogi támogatást ígértek a férfinak.
A putlerführernek köszönhetően egyre kevesebb az orosz kultúra iránti igény. Ki érti ezt?
Én például.
Igény az van.. de a nagyondemokrata, civilizált haladók éppen BETILTJÁK az orosz kultúrát, ők a liberális könyvégetők. Az USA/EU a hitleri nácizmus és a sztálini bolsevizmus méltó utódai.
Ukrajnában folyik az orosztalanítás minden téren. Könyvtárakból leselejtezik, bezúzzák (esetenként elégetik!) az orosz szerzők műveit, utcákat, tereket neveznek át, ledöntik az orosz kötődésű szobrokat. Ezekről volt szó már itt a topikban, utána lehet olvasni.
Mi marad, ami egy egész estés baletthoz elegendő zenei anyaghoz elég lenne? Milyen ukrán eredetű zenék vannak?
Valljuk be, soványnak tűnik egy egész estés baletthoz. Bár... Ha lenne egy ukrán Ravel, aki a Boleróhoz hasonlót alkotna belőle, egy ukrán Maja Pliszeckaja, aki eltáncolná. De egyik sincs.
Több esélye lenne Liszenkónak (nem azonos a "nagy" nemesítővel) pl. Микола Лисенко, увертюра до опери "Тарас Бульба", "INSO-Львів", диригує Раймонд Янссен https://www.youtube.com/watch?v=bv7gm3cf8Bw
Szűk a választék. Ráadásul ezeket még színpadra is kellene vinni. Egy kevésbé ismert mű, kevésbé ismert zeneszerző. Nehéz. Maradnak a jól ismert Csajkovszkij művek, amelyeket nélkülöznek a haladár országok az orosz művek, művészek bojkottjával. Ellenben az ukrán művészeket támogatni kell.
A Diótörő jól ismert, egy kevésbé jól sikerült rendezés is megáll.
A brit birodalmi háborús múzeum időben legutóbbi layer-ében egész más hangon beszél a szovjet "Bagration" hadműveletről, a tónus, hangvétel megközelíti a 45 előtti tény-fordulatokat amikor még szövetségesek voltak az oroszokkal. Megemlít eddig olyan nyugatiak által kínosan elhallgatott tényt pl, hogy a német hadsereg 75%-a a keleti fronton harcolt, sikerült nem beleszőni Tuhacsevszkijt, meghogy "Sztálin korábban lefejete a hadvezetést" amit korábban visszatérően kántáltak, sőt horrible dictu még a Varsói felkelés leverését sem dramatizálta véres rongyként rázogatva, hanem diszkréten odabiggyesztve utána (nem direkt logikai láncba téve) megemlíti, hogy a szovjeteket nem a németek állították meg hanem a 700 km nyúlt logisztikai vonalaik. Egyenlőre tehát tartózkodtak a direkt következtetés levonásától, de már odarakták ezt a korábban rendszeresen elsunyított tényt. Úgy látszik a britek ezúttal elhagyták a jenkiszar narratívát.