Keresés

Részletes keresés

toldigabor Creative Commons License 2008.12.27 0 0 73

Jó hálát adni az olyanokért, akik nekünk keresztbe tesznek, mert ezt Isten kedveli és emiatt öröm tölti el a szívünket. :)

És hogy miért kell hogy őszinte legyen ez a hála: mert ezek az emberek csiszolják a jellemünket és gyakorolhatjuk rajtuk az önzetlen szeretetet. :)

CSerfa Creative Commons License 2008.02.01 0 0 72

Ez nem áldás, hanem bújtatott manipulálás, képmutató vélemányformálás, kb. a következő képlet szerint

XY, nem tetszik a pofád, de nem merem kimondani, hát amit akarok, becsomagolom jó kis áldásba. Hát XY, áldjon meg téged az Úr, hogy alázd meg magad az Úr előtt, meg előttem, meg haverjaim előtt te szemét disznó, mert így, meg úgy, és szóval légy képes megalázni magad, na. Aztán még ez, meg az is legyen veled, ha már áldalak.  Persze csak az, amit én faszának vélek, és nekem fontos, de az aztán akkor is, ha te nem akarod. Na és persze változz meg előnyödre, természetesen úgy, ahogy én akarom és nekem jó. Mert most nagyon hülye vagy, és szemét, nagyon nem tetszik a pofád.

 

Undorító, sosem bírtam. Egyszerű mágia ez, afféle igézéssel, meg ráolvasással fűszerezve olykor megy a mantraszerű fordulatoktól hemzsegő próbálkozás, hogy természetfeletti módszerekkel is próbáljuk rávenni a másik embert erre, meg arra, mellette kiosztjuk, cikizzük, minősítjük-ledegradáljuk és megkritizáljuk.

 

Mennyivel jobb egy becsületes ellenfél, mint egy hamis, képmutató testvér! Nem csodálom, hogy Jézus úgy kiosztotta a képmutatókat.

 

Mennyivel jobb egy egyszerű kis jótett, vagy akár csak egy kis őszinte jószándék, ahol nem a másikon akarunk műveletet végezni, hanem feltétel nélkül, saját érdekünktől mentesen neki akarunk jót, mint az ilyen megvallásokba bújtatott ...izé...!

 

 

CSerfa

Előzmény: fish12 (26)
godyaver Creative Commons License 2008.02.01 0 0 71

Nem mondasz igazat. Nekem rengetegszer rosszat akartál, rosszat tettél, ártásomra voltál, és közben olykor azt hazudtad, szeretsz. Stb.

Amilyen hamis a szereteted, olyan hamis a vallásod és az "áldás"-od is. Méreg, rosszakarat, csúfolódás. És ze a szeretet, ez az áldás. Hmmm.

Előzmény: fish12 (70)
fish12 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 70

Ha már nekem szegezted a kérdést, akkor válaszolok:

 

Nem. Egyszer sem. Amikor áldottam, akkor azt mindig ôszinte szívvel tettem és ugyanazt is gondoltam, amit mondok. (átkozni meg nem szoktam)

Előzmény: godyaver (68)
godyaver Creative Commons License 2007.05.31 0 0 68

(Lehetetlen igazi áldást mondani képmutató módon gyűlölködve...)

 

Te nem egyszer megtetted, nem?

Előzmény: fish12 (65)
fish12 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 67
Az Úr Jézus Krisztus nevében legyen áldott T. G.! Isten vígasztalása, szeretete és irgalma vegye őt körül. ...hogy tudjon megbocsátani és fölülemelkedni minden őt ért fájdalmon, igazságtalanságon, megaláztatáson!
fish12 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 66

Boldog, Áldott Újévet Kívánok!

 

 

 

Bölcsességet, erőt, jó egésszéget, védelmet és...minden jót kívánok mindazoknak, akik szeretik az Ábrahám, Izsák és Jákób Istenét!

 

..a többieknek pedig tisztán-látást, bűnfelismerést, bűnbánatot és kegyelmet.

 

fish12 Creative Commons License 2006.11.16 0 0 65

(Lehetetlen igazi áldást mondani képmutató módon gyűlölködve...)

 

A közelgő THANKSGIVING alkalmából (ami jövő héten csütörtökön nov. 23-án lesz) szeretnék hálás szívvel  megemlékezni ...és áldást mondani a barátaimra és az  ellenségeimre is. Kezdem az utóbbiakkal:)) 

 

Szívből hálát adok az ellenségeimért.., mert részben ők tartanak éberen:)), és részben ők segítenek alázatban maradni is :)

De mind ettől függetlenül azt kívánom, hogy Isten áldja+ az ellenségeimet, hogy +világosodhassanak, kijózanodhassanak..s a hazug és csaló erők alól teljesen meg- és fölszabadulhassanak..kegyelmet nyerhessenek az IGAZSÁG megismerése által! Ámen.

 

*

 

Most pedig hálát adok a barátaimért, (akiknek némelyike ugyan  más ..--"gyengébb",  lazább-- definíció szerint értelmezi a barátságot, ..ami persze engem nem kötelez arra, hogy én is az ő értelmezésük szerint  értsek és ítéljek:)) ..szóval azt  kívánom, hogy minden fele- és igaz:)) barátom legyen áldott, józan, erős és egészséges az Úr visszajöveteléig! 

Adjon az Úr kegyelmet ...világosságot, kijelentést, bölcsességet, értelmet, józanságot --mindannyiunknak, akik hiszünk ŐBenne.

 

A barátaim tudjanak naponta jól dönteni, szabadok lenni a HAZUGSÁG és megtévesztés erőitől és erősségeitől , hogy igaz ítélettel ítélhessenek, és az utolsó idők hitető szellemei alól teljesen mentesek lehessenek! (ezt kívánom  saját magamnak is:)

 

 

MINDIG ALÁZATBAN ÉS SZERETETBEN ÉLJENEK..AZ IRGALMASSÁG ÉS IGAZSÁG SOHA NE HAGYJA EL ŐKET!...nem  büszkélkedve a saját okosságukkal,  értékeikkel..pláne nem az ajándékaikkal--másokat lenyomva ..kisebbnek tartva--,  hanem mások számára mindig az áldás és öröm forrásai  lehessenek..AZT

KÍVÁNOM, HOGY "100 ANNYI" GYÜMÖLCSÖT TEREMHESSENEK AZ ÚR DICSŐSÉGÉRE!  --velem együtt:)

 

Valamint KÉSZENLÉTBEN, ÉBERSÉGBEN,  BESZÉDBEN, MAGAVISELETBEN, SZERETETBEN, "LÉLEKBEN" , HITBEN, TISZTASÁGBAN mindig példamutatók legyenek..semmiben sem szűkölködve..Teljesedjen rajtu(n)k az Úr ígérete mind, amik többek között az 5. Mózes 28: 1-14-ben is megtalálhatók.

 

ámen és ámen:))

ti_me Creative Commons License 2006.06.14 0 0 64
 vagy még inkább igazság és irgalom :)
Előzmény: ti_me (63)
ti_me Creative Commons License 2006.06.14 0 0 63

:)

 

Szálljon  áldás az országra.

a magyar földrere, a hazára!

Kegyelem hulljon a népre,

legyen Isten szemefénye!

 

Alázat kéne oda is nagyon,

ugye? ...megértés és irgalom..

esőként permetezne, mint a pára,

szívből, fejből csak hála szállna.

 

Senkinek sem lenne se baja, se kára.

olyan mesének tűnik ez, mint egy árva álma,

--hogy csupa áldást mondjon a nép szája?

--és szeretet szele zúgjon már ma?

 

*

Pedig ha Imára hajtana térdet minden lélek

akkor a jövőbe is vígan nézhetnének.

És a  barátság* kötele ionként kötne le

millió szívet a gyilkos gyülölet helyett.

 

*

 

 ..tudom, hogy ez a szó: "barátság" nagyon elcsépelt

a negyven éves .."tezsvéri barát-viszony" miatt is. :(

 

 

 

ti_me Creative Commons License 2006.06.14 0 0 62
Hát miről szól? :D
Előzmény: Törölt nick (58)
ti_me Creative Commons License 2006.06.14 0 0 61

..fátylat rá! :))

Előzmény: Titanilla_ (57)
chlodvig Creative Commons License 2006.06.13 0 0 60

 Most olvastam csak el a tema bevezetöjet: "Aldasmondas arulokra, ellensegekre.."

 

Ajjaj...hat a lelki beke, viszalymentesseg...:) Ki arul el kit, es ki kinek az ellensege?:)

 Aki harcolni akar, az harcolni is fog! Aki viszalyt keres, az azert keresi, mert

az valamiert jo neki, kell neki.  Miert nem inkabb erröl a "harcrol", viszalyrol

mondunk le!  A lelek csendje, a belsö beke csak egy szlogen lenne?

  Hogy beszelhetnek "Isten bekejeröl", amikor magam semmi jelet nem mutatom a bekenek: nemhogy "isteninek", de meg közönseges földi viszalymentessegnek sem!

 Az harcol, aki harcolni AKAR! Azzal lehet perlekedni, aki perlekedesre hajlamos!Biztos, hogy tenyleg "üldöznek minket", vagy csak mi hisszük azt, es ezert

allunk allandoan "csöre töltött fegyverrel"?

 

 De mivel ez messzire vezetne, es meddö beszed lenne, had emllitsek mas segitsegeket is örök, igazi lenyünk, es mulando, evilagi megjelenesünkröl:

 a viszalymentessegröl a keleten es nyugaton is ALAPVETÖ lelki viszonyulasrol

itt a forumon jokat irnak a "Ki van itt buddhista" topikban, vagy a "Tao es zen"-ben, stb.   Hasznos mas kulturak szellemi tarhazat is megismerni, legalabb csak belekostolni, mert kiderül am, hogy nemcsak itt, vagy ott "fedeztek fel a spanyol viaszt"!  Az allando emberi, istenk- es igazsagkeresö ertekek, tanacsok mindig is

leteztek, s nagyon hasonlatosak egymashoz! Ebben all idötlen, felbecsülhetetlen  ertekük. ----------------------  Sziasztok!

Előzmény: chlodvig (59)
chlodvig Creative Commons License 2006.06.13 0 0 59

 Dehogynem!:)  Megkapjuk amit akarunk, attol, amihez imadkozunk!

 

Ha pl. "aldaskent"  kapok egy autot az jo dolog.

"ALDAS" - csak nem ANNAK az aldasa, "AKIT" soha nem is erdekeltek az evilagi eredmenyek, javak, stb.! 

Önaltatas helyett alapos önismeret: sajna azok vagyunk, amikre vagyunk, amikre iranyulunk!  Beszeljünk akarmit is!  Ha nekem "aldas" az auto, ha anyagilag gyarapodom (pesze, mert az OSZ-ben is milyen dicseretes, ha tizzel több birkam van, mint a masiknak...), tehat ha nekem az anyagi gyarapodas "aldas", akkor kar ebbe Istent belekeverni. Mennyivel tisztabb, becsületesebb azt mondani: "EN örülök az anyagi, szellemi (!), gyarapodasomnak, EN vagyok az, akinek ez jo!"

  :) Pont az az EN, akiböl egy szemernyi sem fog megmaradni, üdvözülni!

Mert ugye nem az a test, tudat üdvözül, amelyiket ruhazom, etetem, s amelyikek

"aldas" az auto...! :)

 

 A Mindenhatot, a Vilagmindenseg Urat komolyan "erdekelne" ki miket szerez meg

e bolygon?!  A Teremtöt, akinek hatalmaban allt ezt a csodas Mindenseget megalkotni, benne a SAJAT kepere megalkotott emberrel nem az "erdekli", hogy

evilagon miket gyüjtögetünk!    Hanem hogy abban gyarapodjunk, ami Egy akar

lenni vele, ami szinte belöle szarmazik! Ehhez pedig edes mindegy itt milyen "ertekeket" halmozok fel. 

  (Erdekes, hasznos meglatasokat olvashatunk mulando, es örök "reszünkröl"

a "Belatas felszabadit" topikban, tisztelettel ajanlom mindenkinek!)--------Hello!

Előzmény: Törölt nick (58)
Titanilla_ Creative Commons License 2006.06.12 0 0 57
Mi történt?
Előzmény: ti_me (56)
ti_me Creative Commons License 2006.06.12 0 0 56

Jézus nevében megáldom az "űzőket"és a "nevetőket"...a gúnyt-űzőket, a kinevetőket, a lekezelőket, a lekicsinylőket, az átkozókat, a csúfolókat  és gúnyolókat és ócsárlókat!  ..s az ellenem hazudókat is...mind. (Egyáltalán nem kell védekeznem a hazugságuk ellen, mert az IGAZSÁG maga tesz és tett szabaddá:)

 

*

23. Zsoltár


 5. Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim elôtt; elárasztod fejem 
    olajjal; csordultig van a poharam.
   

 6. Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s
    az Úr házában lakozom hosszú ideig.

 

_______><>_____________________________________:)))

fish12 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 55

Foliónak :))

 

Megismétlem az áldást és meg is toldom még egy  kicsit..

 

Úgy hulljon rád az áldás, mint a harmat..:).. és nyissa meg neked az ÚR az ég csatornáit, hogy mindenben  mindenkor teljes elégséged legyen minden jótéteményre!!, hogy maximálisan élvezd az Úr  közelségét, védelmét  , szeretetét és vígasztalását. Az Úr  adjon meg neked mindent, amire csak  szükséged van . Mindezt a Jézus Krisztus Nevében kérem neked! És adja meg  neked az  Úr, hogy  teljesen  jó egészségben  élhess és az idődet, munkádat is mindig áldás kísérje, hogy  még több időt tudj az odafelvalókra  fordítani. Segítsen meg az Úr mindenben,  teljesítse minden kérésedet, használjon téged az "ültetésben" (plántálásban),  öntözésben, vetésben és Aratásban  :)) Légy  áldott a Jézus Nevében és  teremj százannyi gyümölcsöt az Ő dicsőségére! :)

 

1. Mózes 26:


 12. És vete Izsák azon a földön, és lett néki abban az esztendôben  száz
     annyia, mert megáldá ôt az Úr.

 

 Ámen.

fish12 Creative Commons License 2006.02.22 0 0 54

 Izrael :)

 

Mennyei Atyám, Áldd meg Izraelt, akit annyira szeretsz és kiválasztottál..Adj  friss, új felismerést az elhívásáról és segíts aszerint  élnie.

Uram, áldd meg Izraelt, hogy  egyedül Benned bízzon, Benned leljen védelemet és békét.

 

 

Zsoltárok33:12-


 12. Boldog nép az, a melynek Istene az Úr, az a nép, a melyet örökségül
     választott magának.

 13. Az égbôl letekint az Úr, látja az emberek minden fiát.

 

 14. Székhelyérôl lenéz a föld minden lakosára.

 

 15. Ő alkotta mindnyájok szivét, és jól tudja minden tettöket.

 

 16. Nem szabadul meg a király nagy sereggel; a hôs sem menekül meg nagy
     erejével;

 17. Megcsal a ló a szabadításban, nagy erejével sem ment meg.

 

 18. Åmde az Úr szemmel tartja az ôt félôket, az ô kegyelmében bízókat,

 

 19. Hogy kimentse lelköket a halálból, és az éhségben is eltartsa ôket.


  20. Lelkünk az Urat várja, segítségünk és paizsunk Ő.

  21. Csak Ő benne vigad a mi szívünk, csak az Ő szent nevében bízunk!

 

  22. Legyen, Uram, a te kegyelmed rajtunk, a miképen bíztunk te benned.

 

Ésaiás44:


 1. És most hallgass Jákób, én szolgám, és Izráel, a kit én
    elválasztottam.

 2. ìgy szól az Úr, teremtôd és alkotód anyád méhétôl fogva, a ki
    megsegít: Ne félj, én szolgám Jákób, és te igaz nép, a kit
    elválasztottam!
 

 3. Mert vizet öntök  a szomjúhozóra, és folyóvizeket a szárazra;
    kiöntöm lelkemet a te magodra, és áldásomat a te csemetéidre.
   

 4. És nevekednek mint fû között, és mint a fûzfák vizek folyásinál.

 

 5. Ez azt mondja: én az Úré vagyok, amaz Jákób nevét emlegeti, és a
    másik önkezével írja: az Úré vagyok, és hízelkedve Izráel nevét 
    említi.

 

 6. ìgy szól az Úr, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én
    vagyok  az elsô, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten.

 7. És ki hirdetett hozzám hasonlóan? jelentse meg és hozza azt elém,
    mióta e világ népét teremtém; és jelentsék meg a közeli és távoli
    jövôt.

 

 8. Ne féljetek és ne rettegjetek! Hát nem mondtam-é meg és nem jelentém
    elôre? Ti vagytok tanuim!  Hát van-é rajtam kivül Isten? Nincs
    kôszál, nem tudok!

 9. A bálványok csinálói mind hiábavalók, és kedvenczeik mit sem
    használnak, és tanuik nem  látnak és nem tudnak, hogy
    megszégyenüljenek.


 21. Oh emlékezzél meg Jákób ezekrôl és Izráel, mert az én szolgám vagy
     te, én alkottalak téged, én szolgám vagy, Izráel! nem feledlek el.

 

 22. Eltöröltem álnokságaidat, mint felleget, és mint felhôt bûneidet;
     térj én hozzám, mert megváltottalak.

 23. Örüljetek egek, mert az ùr végbe vitte, kiáltsatok földnek mélységei,
     ujjongva énekeljetek hegyek, erdô és benne minden fa; mert megváltá
     az Úr Jákóbot, és Izráelben megdicsôíti magát.

 

 24. ìgy szól az Úr, megváltód és alkotód anyád méhétôl fogva: Én vagyok
     az Úr, a ki mindent cselekszem, a ki az egeket egyedül kifeszítem, *
     és kiszélesítem a földet magamtól;

 25. Ki a hazugok jeleit megrontja, és a varázslókat megbolondítja, a
     bölcseket megszégyeníti, és tudományukat bolondsággá teszi.

 

 26. A ki szolgája beszédét beteljesíti, és véghez viszi követei tanácsát,
     a ki így szól Jeruzsálemnek: Lakjanak benne! és Júda városainak:
     Megépíttessenek! és romjait felállatom!

 

 27. Ki ezt mondja a mélységnek. Száradj ki! és kiapasztom folyóvizeidet!

 

 28. Ki Czírusnak ezt mondja: Pásztorom! ki véghez viszi minden
     akaratomat, és ezt mondja Jeruzsálemnek: Megépíttessék! és a
     templomnak: Alapja vettessék!

 

 

fish12 Creative Commons License 2006.02.21 0 0 53

Mt.5: 44.

 

Szeressétek  ellenségeiteket,

áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak,

jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyûlölnek, 

és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.

 

Ezért most a Jézus nevében megáldom Ballai Attilát, hogy  ép és egészséges  lehessen..(+ megszólalhasson az alvó lelkiismerete, ha még van olyan neki.)...Legyen épkézláb, egészséges  pillanata is,  sőt,  a Jézus nevében meggyógyuljon egészen ... s átokból  áldássá lehessen. Ámen.

fish12 Creative Commons License 2006.02.21 0 0 52

  Jézus Krisztus  ezt imádkozta:

 

Jn 17:
 20. De nemcsak ô érettök könyörgök, hanem azokért is, a kik az ô
     beszédökre hisznek majd én bennem;

 

 21. Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és * én
     te benned, hogy ôk is egyek legyenek mi + bennünk: hogy elhigyje a
     világ, hogy te küldtél engem.
 

 22. És én azt a dicsôséget, a melyet nékem adtál, ô nékik adtam, hogy
     egyek legyenek, a miképen mi egy vagyunk:

 

 23. Én ô bennök, és te én bennem: hogy tökéletesen egygyé legyenek, és
     hogy megismerje a világ, hogy te küldtél engem, és szeretted ôket, a
     miként engem szerettél.

 

 

Előzmény: fish12 (51)
fish12 Creative Commons License 2006.02.21 0 0 51

Említettem , hogy  lesznek olyanok, akiket  gyakrabban áldok majd. Így ma is  áldást nyer  név szerint Németh Sándor, P.Levente , P.Laci és az  egész Hgy vezetősége a Jézus Krisztus nevében  legyenek  áldottak, hogy a falak leomolhassanak és  kapuemelések helyett felébredjen a szíveikben a testvéri szeretet..a hűség, igazság..és barátság, s akkor lesz majd  igazán a vasárnap is öröm és  vidámság...  A testvérek  között, gyülekezet  és gyülekezet között leomoljanak a nagy falak s  szeretetben , EGYSÉGBEN , békességben  "együtt lakni", ~élni , együtt imádkozni  és  egymás  lényét  megbecsülni, értékelni  olyan  gyülekezetbeliek is tudjanak, akikkel  eddig elképzelhetetlennek tartották  az együtt evést,  együtt levést..együttélést.

Jézus Krisztus nevében legyen a szakadás, széthúzás és  elszigeteltség, elszigetelés szellemiségének vége végre, hogy helyette a krisztusi egység uralkodjon egész országszerte!

A magam részéről  Jézus nevében én minden  falat  lerombolok, ami közém és bármelyik  keresztény testvérem közé ékelődött..részemről semmisnek tekintem és nyilvánítom ezeket ..s mégegyszer megáldom  azokat, akiket fentebb említek. Morvai P. is külön áldást  kap ma: legyen  áldott mindene, munkája, birtoka, rokona, apraja és nagyja! Ámen.

fish12 Creative Commons License 2006.02.17 0 0 50

Napok óta  arra gondolok, hogy érted imádkozzam. :-) / magamban soxor (nemcsak 1x) szoktam az itteniekért  is  imádkozni... de most úgy  érzem, hogy  érted nyilvánosan is mondjak áldást/

 

*

 

Titanilla,  légy áldott! Az Úr Jézus Krisztus nevében kérem, hogy hallgasson meg téged az Úr a szükség idején! (20. Zs.) Erősítsen  meg az Úr  és adjon világos vezetést neked! Igazgassa a lépteidet --a gondolataidat-- a keskeny ösvényen szüntelen. Segítsen neked helyes döntéseket  hozni az életed minden területén! Áldjon meg téged az  Úr a gyereknevelésben is, a  hétköznapi dolgaid  intézésében, hogy mindenre  jusson elég időd. Adjon az Úr  bölcsességet  neked  a fontossági sorrendjeid  helyes felállításában, és az Úrnak  való engedelmesség  legyen a legelső helyen az életedben. Segítsen meg téged az Úr, hogy tudj rá figyelni  és a Bibliát legelső helyre rakni az életedben. Adjon neked  vezetést (friss "üzeneteket") az Úr mindenkor , mindenben  és mindenhol! Áldjon meg téged az Úr  anyagiakban is bőven, hogy  minden szükségletetek  fedezve  legyen. Áldjon meg az Úr  jó barátokkal és tudj  különbséget tenni jó és rossz társaság között. Tudj  különbséget tenni  jó és rossz elfoglaltságok között,. Őrízzen meg téged az Úr a hiábavalóságoktól, fölösleges időpocsékló tevékenységektől,  fölösleges kapcsolatoktól (1.Kor.15: 33,34).  Áldjon meg az Úr, hogy  méltóvá lehess arra, hogy elkerülhesd mindazokat, amik e világra következnek és megállhass az "embernek fia"  előtt! (Lk. 21:36) Egy erős vágy legyen benned az Úr iránti első szeretet tüzére! Ne vessz el az utolsó idők szétszórtságában,  fejetlenségében,  a megtévesztések rengetegjében, hanem  tudj az Úrra koncentrálni és vigyázni! Tudj  mértékletes lenni, hogy  imádkozhass. Az imát (az Úrral való beszélgetést) tudd és akard a legelső helyre tenni az életedben ("Keressétel ELŐSZÖR az Isten országát és az Ő igazságát, s ezek MIND ( a társ is) megadatnak nektek" Mt 6:33.)

 


Prov 12:26
 The righteous should choose his friends carefully, for the way of the wicked leads them astray.(NKJ)

 

Ámen.

 

 

Előzmény: Titanilla_ (42)
fish12 Creative Commons License 2006.02.15 0 0 49

(meg kell indokolni, miért ez a nagy nyilvánosság.)

 

Jó a "kérdés". :)

 

Jelen esetben azért van ez a nagy  nyilvánosság, mert  köztudott, hogy a múltban  (és  elképzelhető, hogy a jelenben is) egyes gyülekezetekben sportszerűen  űzik az átok-mondást. De vannak, akik mást "űznek". :) Áldás-mondást:)) Ez a topik arra ad lehetőséget, hogy egyrészt értésükre adja azoknak (az átok-szóróknak), hogy nem  mindenki ugyanúgy éli meg a kereszténységét, mint ők. :)))

 

A Biblia ui. azt tanácsolja, hogy

 

Lk.6: 


 27.  Szeressétek ellenségeiteket, jól tegyetek azokkal, a kik titeket gyûlölnek,

 28.  Åldjátok azokat, a kik titeket átkoznak,  és imádkozzatok  azokért,
        a kik titeket háborgatnak.

 

Másrészt sokan személyesen nem tudunk találkozni a fő átokszórókkal (pl én sem), de egy  ilyen "nyílt-levélben"  kinyilváníthatjuk az áldásunkat  feléjük..Ez volt az eredeti cél.

 

A harmadik ok pedig az, hogy noha az imádság titokban,  zárt-ajtók mögött kell hogy történjen,  az áldás-mondás egy  kicsit határ-eset.. Azt lehet  mindenki előtt is declarálni. (ünnepélyesen  kinyilvánítani) ui ez olyasmi, mint egy megtisztelő szép ajándék..nem szégyen..és nem rövidül meg  általa az illető.(egyik sem..sem, aki mondja, sem , aki kapja)..Csak nyerhet  belőle mindenki..feltéve  persze, hogy  valóban  nem  pózolásból, nem a látszat kedvéértl teszi ezt valaki, hanem  teljesen  őszintén, tiszta szívből...

 

Előzmény: elterito (46)
fish12 Creative Commons License 2006.02.15 0 0 48
Azért  jó ismerni, hogy  mit  mond a Biblia (mit mond az ÚR), mert akkor tudhatjuk, hogy a megfélemlítés nincs Isten akaratában. (A megfélemlítés az manipuláció,  egyfajta "varázslás".)
Előzmény: Titanilla_ (42)
elterito Creative Commons License 2006.02.15 0 0 46
Nem kell azt gyakran. Alapban leíratta a Bibliába, és abból ki lehet érezni, mi a különbség a hittel való imádság és a csúf babonaság között. Néha külsőleg nem lehet látni, bele kéne látni a szívbe, az meg Istennek megy. Munkahipotézisként meg lehet fogalmazni, hogy aki látványosan, nyilvánosan imádkozik, és direkt szinészkedési, mutatványos célból, az nem ima. Ez nem zárja ki azt, hogy lehet TV-ben, és neten is imádkozni, de akkor meg kell indokolni, miért ez a nagy nyilvánosság.
Előzmény: Törölt nick (44)
elterito Creative Commons License 2006.02.15 0 0 45

A Jézus nevében való ima sem  valami  mágikus formula.

 

Sajnos igen sokaknál igen. Ez nem Jézust minősíti, hanem a babonás fazonokat (vagy csajokat) :-)

Előzmény: fish12 (40)
elterito Creative Commons License 2006.02.15 0 0 43

Ezt már keleten kitalálták és imamalomnak nevezik.

 

Nincs új a nap alatt. Személyesen mindenben lehet hinni, mindenben lehet lelkesedni, kérdés mi Isten véleménye. Bizonyára néha a bálványimádó is jó szívvel bálványimád, mégse dícséri a dolgot az Úr. Ez nem célzás volt az elektronikus áldásmondó szakmájára.

Előzmény: Törölt nick (34)
Titanilla_ Creative Commons License 2006.02.15 0 0 42
És mi van, ha az Úr azt akarja, hogy Zsoltee29 egyszer meg legyen félemlítve?
Előzmény: fish12 (41)
fish12 Creative Commons License 2006.02.15 0 0 41

Téged is áldjon meg az Úr bölcsességgel, előrelátással, óvatosággal, alázattal és bátorsággal is, hogyha ki kell állni az igazságért, akkor okos,  erős és  határozott tudj  lenni..hogy  ne  légy  megalkuvó...és ne tudjanak megfélemlíteni téged soha.., hogy mindig az Úr  legjobb akaratában  járj és csak az Ő kedvét és tetszését  keresd. Légy áldott az Úr jézus Krisztus nevében! Ámen.

Előzmény: Zsoltee29 (35)
fish12 Creative Commons License 2006.02.14 0 0 40
Az áldás az nem  ráolvasás.  A Jézus nevében való ima sem  valami  mágikus formula. Ha valami olyasmit kérünk vagy kívánunk  imában, ami nem  Isten akaratával megegyező (pl atombombát a szomszédomra) akkor  hiába tesszük az imánk  elejére vagy végére azt, hogy "A Jézus Nevében"..semmi jelentősége nem lesz. Ellenben  az olyan estekben, amikor szeretettel jót  kívánunk  egy  másik embernek, azt igenis  imádkozhatjuk a Jézus nevében...mert maga az Úr  bíztat arra, hogy  imádkozzunk az Ő nevében. (János 16-ban) Áldást  is  mondhatunk,  mert "arra hivattatok el, hogy áldást örököljetek" (1.Pt.3:9.) Hogy miért imádkozunk Jézus nevében? mERT  ARRA BÍZTAT AZ ÚR. Nem  elég a saját nevünkben imádkozni? Soxor elég. MERT egy sima egyszerű "mezei" imát is meghallgat az Úr, a Jézus nevében  való ima mégis  különlegesen figyelmet érdemlő... A név  ..mindig reprezentálja a hordozóját.

Isten  egyik neve: pl az, hogy MINDENHATÓ....ha a mindenható Isten Nevében van  megáldva valaki, akkor Isten erre megmozdul:)

mert Ő maga  bátorít minket arra, hogy ezt  így  tegyük Pl

 

Az Ószövetségben azt mondta Isten:

 "ìgy áldjátok meg Izráel fiait, mondván nékik:

  Åldjon meg tégedet az ùr, és ôrizzen meg tégedet.

 Világosítsa meg az ùr az ô orczáját te rajtad, és könyörüljön te
     rajtad.

Fordítsa az ùr az ô orczáját te reád, és adjon békességet néked.

 ìgy tegyék az én nevemet Izráel fiaira, hogy én megáldjam ôket."

 

Az Újszövetségben pedig Jézus azt  mondta, hogy

 
 23. Bizony, bizony
     mondom néktek, hogy a mit csak kérni fogtok  az Atyától az én
     nevemben, megadja néktek
.


 16. .. akármit kértek az Atyától + az
     én nevemben, megadja néktek.


  Jn16:24. .. az én nevemben: kérjetek és
      megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen.

 

És arra is jó emlékezni, hogy Istennek  gondja van arra, hogy  az Ő saját szavát  beteljesítse. (Jeremiás 1:12)

 

Előzmény: Törölt nick (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!