Keresés

Részletes keresés

petermav Creative Commons License 2007.03.30 0 0 165
A szétosztás az hagyján - az igénylés volt az "igazi". Ugyanis minden adat rendelkezésre áll - elég lett volna egy értesítés, hogy ha megházasodtál, nagykorú gyereked tanul - ill. még néhány eset - akkor add be az igazolást, mert csak akkor kapsz igazolványt/szelvényt - helyette mindenkinek írásban, annyja neve 2 pld-ban...
Előzmény: Tastam (161)
petermav Creative Commons License 2007.03.30 0 0 164

Étkezési utalvány:jövő héten

üdülési csekk: két hét múlva

Előzmény: bsasa (160)
Tastam Creative Commons License 2007.03.30 0 0 163
1. osztályú szelvényt kapott a 2. osztályú igazolványhoz. Lényegtelen, hogy kitöltötte-e. Egyébként nem tudom.
Előzmény: rg7 (162)
rg7 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 162
És vajon 'B' már kitöltötte a hátlapját a szelvénynek?:))
Előzmény: Tastam (161)
Tastam Creative Commons License 2007.03.30 0 0 161

Üdv mindenkinek!

A múlt héten 'A' kollegám véletlenül épp a humán 'szolgáltató' közelében volt, amikor elkezdték osztani az igazolvány-szelvényeket. El is akarta kérni a sajátját, de nem adták oda, mert bár a két gyereké nála volt, a férjéé nem. A héten újra elment, ám akkor kiderült, hogy a saját szelvényét tévedésből odaadták B-nek. Így aztán telefon B-nek, hogy utazzon a 30 km-re lévő ügyfélszolgálati helyre és adja le a szelvényt, illetve vegye föl a sajátját. (Erre azért volt szükség, mert A-nak 1., B-nek 2. osztályra érvényes az arcképese.) Azonban A-nak még nem tudtak adni szelvényt, hanem egy ideiglenes - egy hétig érvényes - igazolványt kapott, aztán a jövő héten újra utazhat a 'szolgáltató' telephelyére.

Ez még idáig csak-csak elmegy. Emberek vagyunk, tévedhetünk, s ilyenkor a humán munkatársai nagy nyomásnak vannak kitéve. Csupán azért érdemes mégis szóvá tenni az esetet, mert a hibát vétő dolgozó szájából nem hangzott el semmiféle bocsánatkérésnek felfogható mondat, vagy szó.

bsasa Creative Commons License 2007.03.27 0 0 160
Nem gondoltam,mert különböző okmányokat nem lehet telefonon leadni (igénybejelentő,szül.akiv.másolat,csal.pótl. igénylő).
Előzmény: petermav (158)
Rokki Creative Commons License 2007.03.26 0 0 159
Nyártól elég rendes létszámámleépítésről hallottam tőlük, na akkor milyen lesz az ügyintézés gyorsasága, színvonala? Hány hét múlva ér majd ki a kereseti igazolás? Hány órás sorbanállás után lehet leadni egy nyomtatványt?

Telefon????? Hát az csak jó idegzetűeknek, valamint sok szabadidővel rendelkezőknek jön be.
Előzmény: bsasa (157)
petermav Creative Commons License 2007.03.26 0 0 158

Igazad van, miért ne lenne...

 

De volt már valaha a jelenleginél részletesebb bérpapírod?

Nem gondoltál arra, hogy előbb telefonálj?

 

 

Előzmény: bsasa (157)
bsasa Creative Commons License 2007.03.26 0 0 157

Valami csak fog már történni!

A Munkaügyi föfelügyelet kötelezte (nem jogerős a határozat) a MÁV-ot olyan bérpapír kézbesítésére amelyen követhetőek a levonások és kifizetések.

 

Vagy mégsem!

 

A legújabb!

Meglátogattam az irodát ahol szerettem volna elintézni néhány dolgot.

Étkezési utalvány:jövő héten

üdülési csekk: két hét múlva

családi pótlék igény:kétoldalas nyomtatvány kitöltése után soron kívül                                   visszamehettem.

családi arcképes igéy leadása:majd április közepén próbálkozzak.

 

Botrányos körülmények,ügyintézés,bánásmód.

Semmi sem változik!Ez így szar ahogy van.

Előzmény: bsasa (156)
bsasa Creative Commons License 2007.01.22 0 0 156

Valami csak fog már történni!

A Munkaügyi föfelügyelet kötelezte (nem jogerős a határozat) a MÁV-ot olyan bérpapír kézbesítésére amelyen követhetőek a levonások és kifizetések.

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 155
Nem,egy példányban kaptam,meg egy tájékoztatót.Most már tudom hogy hol van az "anya ügyfélszolgálat".Erre a "szolgáltatásra csak ez jut az eszembe így hirtelen:Menjenek az any...ba!
Előzmény: cecilke (154)
cecilke Creative Commons License 2006.10.20 0 0 154

És te is két példányban kaptad meg? Én akárhogy forgatom, semmi különbséget nem látok. Egyszerű tévedés lenne?

Előzmény: Törölt nick (153)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 153

Na,ma végre megérkezett Pécsre és környékére a bérpapír,hanyadika van ma?Megjegyzem,volt már olyan is hogy egyáltalán nem kaptam,valszeg az a posta sara,de ezen 18-i pecsét van a borítékon.Hajrá csak így tovább.

:-((

bsasa Creative Commons License 2006.10.09 0 0 152

  tudod hogy több bért kaptál, mint ami járt volna, mégsem szólsz.

 

Akik tudják,azok bérét nem itt számfejtik.

Előzmény: ecomo (151)
ecomo Creative Commons License 2006.09.24 0 0 151

az utazóknál sokszor úgy történik meg a hónap utolsó napjainak számfejtése, hogy a számfejtőnek fogalma sincs a tényadatokról

 

Ez igaz lehet, viszont valószínüleg olyan adatközlést von maga után, amivel a mv nem jár rosszul, egyébként verné az asztalt. Főleg annak tükrében látom ezt nagy bajnak, amit az előtétrendszerről írsz. Nem tudok vele vitatkozni, mert nem értek hozzá, bár kicsit gyanúsnak tűnik a dolog, hiszen így a bértúlfolyósítások sem derülhetnének ki, márpedig vannak. A magam megnyugtatására megpróbálok utánanézni

 

Ilyen nem létezhet, hiszen nem a munkavállaló indítja az átutalást.

 

A "rosszhiszeműség" azt jelenti, hogy tudod hogy több bért kaptál, mint ami járt volna, mégsem szólsz.

Előzmény: rg7 (150)
rg7 Creative Commons License 2006.09.24 0 0 150

Az időadatokban történő bármilyen módosítás után a rendszer automatikusan újraszámfejt

 

Ja. Ha ezt megteszed. De ha az alapot készítő vezénylőprogiba viszed csak fel a módosítást: semmi nem történik, mert a következő hónapban már nem adod le a megelőző havi fájlt. Tehát kézzel kellene ezt "reszelni".

Azt tudni kell, hogy az utazóknál sokszor úgy történik meg a hónap utolsó napjainak számfejtése, hogy a számfejtőnek fogalma sincs a tényadatokról.

 

hogy rosszhiszeműen vetted fel a pénzt

 

Ne poénkodjunk! Ilyen nem létezhet, hiszen nem a munkavállaló indítja az átutalást. Kp-ben meg nincs kifizetés.

 

Persze megint az időügyintézőkön fogják elverni a port, pedig ő csak egy, a főnök által hitelesített adatközlőt rögzít a gépbe.

 

Mv-k esetében nem hiszem. Van ott még egy-két lépcső.

 

Veszélyben a vezetői prémium??

 

Annál súlyosabb a helyzet.

Előzmény: ecomo (149)
ecomo Creative Commons License 2006.09.24 0 0 149

1. Az időadatokban történő bármilyen módosítás után a rendszer automatikusan újraszámfejt, vagyis ezt nem lehet kikerülni. Pozítív különbözet esetén a következő hónapban megkapod, negatívnál pedig egyrészt az aláírásod kell hozzá, másrészt 60 vagy 90 ( ezt most nem tudom pontosan ) napon túl már vissza sem követelhető, csak ha bizonyítani tudják, hogy rosszhiszeműen vetted fel a pénzt. Ez elég macerás lehet egy új rendszer bevezetésekor, amikor amúgy is egy csomó furcsa dolog történt.

2. Persze megint az időügyintézőkön fogják elverni a port, pedig ő csak egy, a főnök által hitelesített adatközlőt rögzít a gépbe.

3. Miután eddig semmi ellenőrzés nem történt, ne csodálkozzanak, ha esetleg

    - az észrevett hibát nem javították ki ( ugyan miért hívná fel bárki magára a

      figyelmet? )

    - csaltak egy kicsit az időadatokkal ( ha már egyszer jutalmazni nem tudnak)

4. Veszélyben a vezetői prémium??

Előzmény: bsasa (148)
bsasa Creative Commons License 2006.09.24 0 0 148

Érdekes és remélhetőleg eredményre vezető megbeszélés zajlott a minap.

 

megállapodás született,hogy 20 dolgozónak teljes egészében átszámolják januártól minden időadatát és annak számfejtését.

 

Az első napon sikerült a januáron túl lenni.Érdekes dolgok derültek ki.

Fegyelmi már most kinéz valakinek.

De van olyan hónap ami látszólag stimmelt.Később kiderült csak az idő adatokról van szó. Amikor az illetékes látta a közelgő vizsgálatot akkor visszamenőleg módosította a bevitt adatokat.De új számfejtés nem készült.

Ez pedig azt eredményezte,hogy megint ugrott a zsebünkből néhány ezres.

bsasa Creative Commons License 2006.08.04 0 0 147
nem is vagy te olyan reménytelen.
Előzmény: remenytelen (146)
remenytelen Creative Commons License 2006.08.02 0 0 146

Nekem lenne egy javaslatom, de még nem érett meg a cég ennek használatára:VISA Volskbank Ételkártya. Ez olyan, mint a bankkártya és senkinek nem kell kiosztani, minden esedékességkor a bankkártyára megérkezik az utalvány összege. Szerintem hosszútávon ez megoldás lenne. Nincs papír, nincs kiosztás.... lehet, hogy olcsobb is...

Előzmény: petermav (145)
petermav Creative Commons License 2006.07.13 0 0 145

vagy ...?)

 

Bevallom, nem tudom. Olyanról még nem hallottam, hogy ennek a megoldásnak valaki is nagyon örült volna - de komolyan "panaszkodni" csak gépészeket :-))

Előzmény: mókuci33 (144)
mókuci33 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 144

A jó megoldás: internetszámla, de hát sajna csak azoknak akiknek internetjük is van, és ez mint tudjuk, hát...?

valaki”be beleértettem a főnököt, a vezénylőt is, hátha ők is valakik valahol J)) - ebben igazad van, ossza a főnök, de szerinted mindenhol osztja vagy ezt üzletága válogatja? (és ahol tényleg osztja a főnök, ott erre felkérték az ő főnökei vagy elrendelték a kisebb főnököknek fentről vagy ...?)

 

Előzmény: petermav (143)
petermav Creative Commons License 2006.07.13 0 0 143
akkor kié is?

 

Tényleg, kié is?

Tudom, nem fog tetszeni. De a „régi szép, békeidőkben” mindenhol volt HR-es, s mivel üzletági, szakigazgatósági emberek voltak ők is, kollégák, nem számított annyira az „alakiság”, a Gizike előbb-utóbb odaadta mindenkinek, de ma Huffentaller Bendegúzné Szolgáltató Gizella csak szigorú számadású bizonylatként adhatja át.

A szerződés: terjedelem s ellenszolgáltatás. S ma nincs benne, hogy mindenkinek, személyesen kell eljuttatni. Gondolj bele: a cég azt sem tudta megoldani, hogy a bérjegyzékeket belső postán jutassa el. S kiderült, hogy ez így olcsóbb is. A Hodexho vagy ki, persze hajlandó ezt is kiküldeni címre – csak éppen felszámolja a postaköltséget. Ha úgy gondolja az üzletág, a HR szolgáltató is elvállalja – persze, jó pénzért. S majd hajtja a fordásokat, stb.

 

(De lehet, hogy félreérthető voltam, mert a „valaki”be beleértettem a főnököt, a vezénylőt is, hátha ők is valakik valahol J))

 

Szerinted mi lenne a jó megoldás? (Van egy durva is, ami megoldja a gondot: kevésbé macerás dolgot választasz a VBKJ-ban. De szerintem ez még kevésbé tetszene.)

Előzmény: mókuci33 (142)
mókuci33 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 142

"Szerintem az lehetne a megoldás, hogy 1 valaki listával felvehesse a többiek jegyét is."

 

és az az 1 valaki ha felvette a többiekét is, mit csinál vele és a listával? pl. 40 ember jegyét veszi át és kb. 1 hét alatt találkozik is velük ha szerencséje van, és addig őrzi és majd alkalomadtán aláiratja az átvételt? Addig magával hordja? Elzárja a táskájába?

Te hogyan oldanád meg a fordulós szolgálatodban?

 

Egyébként ha nem a humánszolgáltató feladata az ENNI-kék jegyek szétosztása, akkor kié is?

Előzmény: petermav (135)
petermav Creative Commons License 2006.07.13 0 0 141

az ügyintéznő nem volt azzal tisztában

 

Igen, valahol itt a lényeg.

Előzmény: rg7 (138)
bsasa Creative Commons License 2006.07.13 0 0 140
Szabadság terén mi is találtunk érdekes eseteket.PL:kiirt de kinem adott szabi,kiadott,de nem elszámolt,kiadott 3 nap elszámolt 32 óra...... 
Előzmény: rg7 (138)
rg7 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 139

"teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalónak mennyi az éves szabadságkerete?"

 

HELYETT

 

"teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalónak mennyi a minimum éves szabadságkerete?"

 

A hitelesség miatt...:)

Előzmény: rg7 (138)
rg7 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 138

Ma rakattam rendbe a szabis napjaim.

Múlt évről volt négy nap maradványom, amit áthoztam s januárban fel is használtam.

Ez a csoda rendszer odáig eljutott, hogy értelmezte az áthozott szabit, de helyből (a 22 helyett) 18-at adott erre az évre.

A pontot az i-re az tette fel, hogy az ügyintéznő nem volt azzal tisztában, hogy alapból hány nap járna. Nagyon leragadt annál a pontnál, hogy "magának 18 nap jár". Visszakérdezésemre, hogy "teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalónak mennyi az éves szabadságkerete?" nem tudott választ adni....

No comment.

petermav Creative Commons License 2006.07.13 0 0 137

Azért sántít a dolog

 

A dologban ott lehet a sántaság, hogy az idős valami belenyúlhatott a munkarendbe. Másik lehetséges, de ismétlem, csak lehetséges, hogy az ellenőrzésnél valami hibát dobott ki a program - pl. egy "ügyes" betegséggel, szabadsággal az is kijöhet, hogy a törvényes és elszámolható munkaidőnél több jön ki.

 

Az étkezési utalványok szétosztása nem feladata a szolgáltatóknak - de hogy az ilyen, s konkrét kérdésekre válaszoljanak, az igen.

Előzmény: bsasa (136)
bsasa Creative Commons License 2006.07.13 0 0 136

Azért sántít a dolog,mert az Ágoston programba bevitték az adatokat és amikor onnan átkonvertálják a SAP-ba akkor már nincs meg az adat.

Ma egyébként kiderült,hogy a 3 esztergomi kolléga nem is kapott fizetést és szinte mindenki másnál is problémák vannak a számfejtéssel.

 

Meddig fog ez még így menni?????

 

Előzmény: petermav (134)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!