Ne mondjál ilyeneket légy szíves. Rendkívül megalázó. Ha az szdsz képtelen biztosítani, hogy saját jogon jusson be az országgyűlésbe (értsd saját szimpatizánsai által) akkor nincs helye a parlamentben. Vannak esetek amikor nincs semmi megalázó az átszavazásban (Reagen demokraták, Demszky szocialisták), de azért arra ácsingózni, hogy egy mszp-s listán a sajátja helyett az szdsz-t szavazza meg, azért ez gáz...
Magam részéről adok egy szavazatot a szadinak a szükséges 250-270 ezerhez.
Ez volt a jellemző. Ezért is büszkélkedik azzal Mandur Laci, hogy az SZDSZ-t már legutóbb is csak a magunkfajta tudatos átszavazók juttatták be -- nos, ezt nem az egykulcsos SZJ-ért, az alapkutatások elsorvasztásáért, a minisztériumok "szellemi műhelyeiként" működő "háttérintézményeiért" (v.ö.: melegház) és Sólyom L. köztársasági elnökért tettük.
"Olyan rokonszenves ember, csak ne abban a hülye pártban lenne - gondolja a szavazó, és bár listán az MSZP-re szavaz XXV. senkire fogja vesztegetni az egyénire leadott szavazatát... Nyilvánvaló."
Pedig volt ilyen,csak at kell bongeszgetni az adatokat
Naja! Az SZDSZ megint szeretné eljátszani a mérleg nyelve szerepét. Még jó, hogy hiteltelenné vált a korábbi szavazói előtt is. Programja nincs, marad a jól bevált cinikus jópofizás.
Kiderült, hogy hazudsz, hiszen ha az első fordulóban a Fideszre vagy az MSZP-re szavazol, akkor nagy eséllyel Orbán fog kormányozni. Az SZDSZ-re leadott szavazatok döntenek.
"Ettol meg a szadi egyeni jelolt kaphat tobbet egy korzetben,mint a partlista." Olyan rokonszenves ember, csak ne abban a hülye pártban lenne - gondolja a szavazó, és bár listán az MSZP-re szavaz XXV. senkire fogja vesztegetni az egyénire leadott szavazatát... Nyilvánvaló.
Az SZDSZ nem volt elég bátor - sem ahhoz, hogy nyíltan megmondja, Szili Katalinra nem fognak szavazni, sem ahhoz, hogy Sólyomra szavazzanak (nem akartak udvariatlanok sem lenni meg a nagyobbik koalás párt ellen sem akartak szavazni).
Az eredmény? Ha csak azt nézzük, minden rendben van: a tökéletesen alkalmatlan bukott, a jó jelölt nyert.
"Mert ugyan 2 több 1-nél, azért én mégsem nevezném többpártinak a kétpártrendszert."
Félretéve a nyilvánvaló - nem éppen egypártrendszeri - ellenpéldákat, inkább aszondom, hogy legyen inkább kettő úgy, hogy tudjuk, hogy melyik melyik, mint hogy legyen 3, amelyek közül az egyik olykor elfelejti, hogy éppen kormányoznia kéne a btárcái birtokában, nem ártatlan orcával a kormányt szidni kinn is vagyok benn is vagyok alapon.
Jól érzékelhetően minden párt teljes mellbedobással kampányol, nehogy kormányra kerüljön, és neki kelljen eltakarítania a szocik és libsik által örökül hagyott trágyát. Legalábbis máshogy alig magyarázható a rengeteg PR-baklövés. Az SZDSZ számára ezen túlmenően az a lényeg, hogy a további médiajelenlét miatt be kell kerülniük a Parlamentbe. A maszopósok hülyítése tehát simán belefér a szent cél érdekében, utána meg cserben hagyják őket, mint eddig is.
Tehát: Az SZDSZ bejutása egyáltalán nem jelent garanciát a kormány hatalmon maradására!
Egyetértek, de azSZDSZ kimaradása szinte biztosa FIDESZ győzelmet jelent.
Tehát van benne valami, hogy az MSZP érdeke, hogy szavzóinak egyrésze szükség esetén átszavazzon.
Bár én a most következő választások legfőbb tétjének nem azt tartom, hogy a bal vagy a jobb oldal győz-e, hanem azt, hogy sikerül-e megmenteni a többpárti demokráciát. Mert ugyan 2 több 1-nél, azért én mégsem nevezném többpártinak a kétpártrendszert. Arról nem beszélve, hogy én sem a FIDESZT sem az MSZP-t nem tartom elég érettnek arra, hogy kellő kontrol nélkül, egyedül kormányozzon. (A többi pártot se, de ez most mellékes)
Ezért javaslom az értelmesebb ballib. szavazóknak, hogy listán szavazzanak az SZDSZ-re, s az értelmesebb jobboldali szavazóknak, hogy listán szavazzanak az MDF-re. Az el nem kötelezettek meg e kettő párt közül válasszanak párt(ot) maguknak.
Természetesen lehet zsarolónak nevezni a kis pártokat, de szerintem éppen ez a demokrácia lényege: a koaliciós pártok határt szabnak a nagy pártok egyeduralmi törekvéseinek. S erre egy fejlett demokráciában nem feltétlen van szükség, de mi ettől még messze vagyunk.
Tévedés. 2002-ben a koalíció értelmét az Orbánnal szembenállás adta a koalíció tagjai számára. Ma Orbán a koalícióval szembenállás értelmét adja a koalíció tagjai (na jó, csak az egyik tagja) számára. :)
"Ha a szadi azt mondta volna, hogy Szili nem kell"
Dehat iszen azt mondta,vagy nem? A tobbi meg mar elnezest okorseg. Amugy a Zengo ellen barkinek joga van tiltakozni, akkor is ha nem ertesz vele egyet,a koztarsasagi elnoknek is,ha nem tetszik neki. En mondjuk nem ertettem egyet az egesz cirkusszal ,de ettol meg joguk volt hozza.
Érdekes a demokráciafelfogásod. Ha egy pártra a kutya sem akkar szavazni, akkor annak biztos van oka. De te más párt befolyásolható (ostoba) szavazóival bejuttatnád őket, hogy azután folytathassák ámokfutásukat. MIért nem indul az mszpvel válsztási szövetségben, mint anno a fidesz-mdf. Akkor legalább egyértelmű lenne a helyzet.
Szili annyiban jobb választás lett volna, hogy Sólyommal ellentétben Szilinek elévülhetetlen érdemei vannak a magyar bálnavadászatot tiltó egyezmény létrehozásában, cserében Új-Zéland támogatta az EU csatlakozásunkat.
"Mikor a szadi elore megmondta nem fogja tamogatni."
Mivel az szdsz minden mszp kezdeményezésre azt mondja, hogy nem fogja támogatni, azután valamiért cserében mégis támogatja, a szocik nem tudhatták, hogy ezúttal tényleg nem támogatják.
Félreértesz: semmi sértett hiúság. Ha a szadi azt mondta volna, hogy Szili nem kell, és képviselői Sólyomra szavaznak, kalaplevéve tisztelegtem volna a döntés előtt. De az a párt, amelyik úgy dönt, hogy azt nem meri vállalni, az a döntéshozó, aki úgy dönt, hogy nem vesz részt a döntésben -- nos, az a párt nem párt, az a döntéshozó nem döntéshozó. Az ilyen ne üljön a pénzemből a parlament büféjében, hanem dolgozzon meg valahol a pénzéért.
Ha elolvasod a cikkemet, és még mindig úgy gondolod, hogy jó ötletnek tartottam Szili K. jelölését, akkor nem voltam elég érthető.
Jelzem, a nagyságrendi különbséggel maximálisan egyetértek: Szili K. nem vonult ki tiltakozni a Zengőre, és így nagyságrendekkel kevesebb kárt okozott az országnak, mint Sólyom L. (sajna, kis hazánkban egy-egy választás tétje nem az, hogy melyik jelölt a jobb, hanem az, hogy melyik a kevésbé ártalmas).