:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

:)))))))

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.18 0 0 16

Gyors visszajutást kívánok a szegedieknek! :)

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.18 0 0 15

9-7 nyert végül a Fradi a Szeged ellen. De nem volt könnyű meccs a számukra. A Ferencváros jelenleg erősebb vízilabda klub, de a Szeged is feljöhet majd idővel a nagyok közé. De bravúrra bármikor képesek!

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.18 0 0 14

6-6-ig egész jól állt a Szeged a Fradi ellen! De remekül küzdenek a szegediek, azt elismerem!Az FTC már csak elronthatja, ha nem győznek, de a semleges nézőknek igen szórakoztató a meccs!

Mindenesetre remélem felépül az uszoda Szegeden és méltó helyre kerülhet a vízilabda klub is!

szarmata Creative Commons License 2006.02.13 0 0 13
szarmata Creative Commons License 2006.02.10 0 0 12

A tabella negyedik helyén álló Szeged Beton VE jól jött ki a legutóbbi fővárosi két rangadóból: Nenad Vukanicsék a Fradit 7–5-re legyőzték, az Újpest otthonában pedig 11–11-es döntetlent értek el. Az újszegedi sportuszodában szombaton 17 órakor!! kezdődő összecsapáson lényegesen könnyebb dolguk lehet Varga Péteréknek, hiszen a tabellán 11. helyen álló OSC-Kaposvárt fogadják.

– Nem lebecsülve vetélytársunkat, meg az azt követő ellenfelünket, a sereghajtó Neptunt, de számunkra kötelező velük szemben megszerezni mind a négy pontot, hogy aztán kellő önbizalommal fogadhassuk az Eger együttesét – magyarázta Gyöngyösi András, a Szeged mestere. – Az OSC-Kaposvár ellen végig koncentrált játékot várok a fiúktól, elsődleges feladat, hogy minél kevesebb gólt kapjunk. A keretünk létszáma kissé megcsappant, Tóth Lacira sérülés miatt nem számíthatok, de az ifjúsági gárdával az Egyesült Államokba utazott Vincze Zsombor és Szabó Zoltán is kihagyja az összecsapást.

szarmata Creative Commons License 2006.02.05 0 0 8

A tavaszi idény nyitó fordulójában döntetlent játszott az Újpesttel, a Szeged Beton VE.

UTE- Szeged Beton VE 11-11 (2-3; 1-2; 4-4; 4-2)

A Szeged góllövői: Vukanics 4, Lehmann és Hosnyánszky 2-2, Éles, Komlósi és Mészáros 1-1.

Bár végig nyerési esélye volt a Szeged Betonnak, végül pontosztozkodással zárult a rangadó. A végjátékra Kádár és Hosnyánszky is kipontozódott, s az utolsó emberelőnyt, sajnos, elhibázták a fiúk. Ennek ellenére nem lehet csalódott a szurkoló tábor, hisz a két fontos meccsből (Fradi, UTE) három ponttal jöttünk ki, s valószínűsíthető a négy közé jutás. Igaz, ehhez az itthoni rangadókat hozni kell az Eger és a Fradi ellen.
Az Újpest ellen így 3 ponttal lettünk gazdagabbak a két mérkőzésen.
A mérkőzés - és a két fővárosi összecsapás - egyik kellemes meglepetése Nenad Vukanics játéka, kinek döntő érdemei voltak a sikeres szereplésben.

szarmata Creative Commons License 2006.02.04 0 0 5
FTC–Szeged Beton VE 5–7 (1–1, 1–2, 2–3, 1–1)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, népligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Juhász Gy., Fekete.
FTC: SZÉCSI – Katonás, Süveges, WESZELOVSZKY 3, Nitsovits 1, Monostori, Ferkó. Csere: Bánhidi, Takács, Binder, Létay 1, Gulyás, Moniudisz. Edző: Bíró Attila.
Szeged: BARÁT – Mészáros, KÁDÁR 1, Komlósi, VUKANICS 1, Hosnyánszky 1, LEHMANN 3. Csere: Varga P., Molnár P., Éles 1. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 8/3. Ötméteresből: 2/1, ill –.

Szoros emberfogással kezdett a Szeged, méghozzá hatékonyan, ugyanis a Fradi nem jutott lövéshez. Egészen a 3. percig, amikor Weszelovszky három méterről megszerezte a vezetést. Támadásban egyik csapat sem nyújtott kiemelkedőt – a Szeged egymás után három előnyt is elpuskázott –, viszont a védekezésben nagyot produkált. Nem vonultak hátránnyal az első pihenőre a vendégek, erről Vukanics gondoskodott a negyed végén. A 10. percben Hosnyánszkynak sült a keze, de ezt leírhattuk a Szegeddel anno gólkirályi címet nyerő Weszelovszkyról is, 2–2. Türelmes játék folyt, nem volt nagy az iram, taktikai csata zajlott a vízben.

A negyed közepén aztán Éles beleállt a lövésbe, márpedig ez nem szokott jót jelenteni a kapusoknak – ezt Szécsi is tudja most már, 2–3. A felek a biztonságra helyezték a hangsúlyt, a halogató játékból fordulásig a Beton jött ki jobban.

Weszelovszky a nagyszünet után már háromnál tartott. Viszont Lehmann az ötödik szegedi fórból végre betalált; ez annyira megtetszett neki, hogy a hatodikat is értékesítette, 3–5. A sok jó után jött a rossz is, Komlósi begyűjtötte harmadik hibáját, Létay pedig közelebb hozta a Fradit. Csakhogy a Beton belelendült a fórok értékesítésébe, csodás koreográfia végén Kádár húzta a hálóba a labdát. Eldőlhetett volna a meccs, de Hosnyánszky ziccerben Szécsibe bombázott. Már csak 8 percet kellett kibírniuk a vendégeknek, abból kettő úgy telt el, hogy Barát előbb kivédte Katonás löketét, majd Weszelovszky ejtése a kapufára hullott. Négy perccel a vége előtt bekövetkezett minden szegedi óhaja: Lehmann góljával elhúzott hárommal a Beton, 4–7! Lélekben összeomlott az FTC, többek között ezt mutatta Weszelovszky kihagyott büntetője is. Nitsovits ugyan csökkentette a vereség nagyságát, de ez már nem osztott, nem szorzott. Továbbra is megmaradt a Szeged a Ferencváros mumusának.

Gyöngyösi András: – Itt szeretek nyerni, amióta eljöttem a Fradiból, a népligeti uszodában már harmadszor sikerült győzni a Betonnal.