Keresés

Részletes keresés

max_headroom Creative Commons License 2007.01.10 0 0 52
OK, így már világos. Most szépen megdőltem, hogy sosem nézegetek menetrendeket. :-)
Előzmény: Törölt nick (46)
aas Creative Commons License 2007.01.08 0 0 51

A Roboform annyira kiváló program a saját kategóriájában, hogy ennél jobbat még nem láttam

 

Én is elégedetten használom már vagy 2-3 éve. Az sem okoz gondot, hogy csak 10 login ingyenes, nekem ebbe belefér a leggyakrabban használt oldal/fórum...

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.06 0 0 50

Az automatikus kiegészítések, jelszavak a registryben vannak tárolva, titkosított formában. Megnézni esetleg még lehetne például a Cain programmal, de módosítani nem (sőt a reg. kulcs sem vihető át másik oprendszerbe, mert a titkosítás miatt ott nem működne).


A Roboform annyira kiváló program a saját kategóriájában, hogy ennél jobbat még nem láttam (legalábbis saját szempontjaimnak megfelelően). Léteznek még nyílt forrású, teljesen ingyenes programok is, jóval szerényebb képességgel. 10 db passcard tárolása egyébként a Roboformnál is ingyenes.

 

Minden passcard egy titkosítható fájl, így ha el is lopnák a gépről, mesterjelszó nélkül nem nyitható meg. Egy passcard egy weblap (egy URL) mezőihez tartozó kitöltési adatokat tartalmazza. A mezők tartalma offline is módosítható.

 

A Roboform egy kattintásra kitölt komplett űrlapokat, bankoláshoz is használható, bizonyos szempontból még biztonságosabb is vele, mint nélküle. Kiküszöböli a keylogger és adathalász trükköket például. 

 

USB hordozható változata is van. Egy webes emailfiókba belépni csak egy kattintás, nem csak a jelszót írja be, az esetleges választómenüket is átállítja, beléptet automatikusan.

 

A programot világszerte rengetegen használják, legfeljebb nálunk kevéssé ismert.

Előzmény: Vacy (49)
Vacy Creative Commons License 2007.01.06 0 0 49

Kösz, de ez túl sokat tud és eléggé paranoiás vagyok.

Még hogy én adjam meg a jelszavaimat egy proginak, még ha hírdeti is magáról, hogy nem kémkedik.

Van még javaslat?

Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.06 0 0 48
Mindig elfelejtem, hogy egy http:// már be van írva, grrr...

RoboForm
Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.06 0 0 47
Előzmény: Vacy (45)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.06 0 0 46
Ha egy fórumon a választ új fülön akarom bepötyögtetni, hát nyomok egy jobbklikk / "megnyitás új fülön"-t a válasz linkjére, és kész.

Középső gomb klikk... :)

Nem mindegyik fórum egyforma, van amelyiknél nincs "válasz" link, csak egy gomb (vagy egy kitöltendő lyuk - form) a(z) alján/tetején - "új hozzászólás" néven. Amit ha megnyomod, nem biztos, hogy utána látod a hozzászolásokat, és nem nyilik másik ablakban. Ilyenkor jobb duplikálni az adott oldalt, és utána válaszólgatni.

Menetrendnél ugyanígy tetszés szerint nyitogatom ugyanannak az oldalnak a további linkjeit új böngészőfüleken.

Nem mindegyik menetrend ám engedi (gondolom ezzel szeretnének elkerülni, hogy qrva gyorsan ingyen összeállithass magadnak egy személyre szabott naprakész menetrendet.), főleg amennyiben keresővel szűkíted le a járatok számát.

A kérdésem az, hogy mi értelme van ugyanazt a már megnyitott oldalt egy másik fülön is megnyitni (azaz duplán megnyitni)?

Ahogyan már egyszer leírtam vannak olyan oldalak, amiknek olyan a felépitésük, hogy érdemes ezt megtenni.

Pl. némelyik menetrendes oldal.
1. Ki kel tölteni egy formot nap(szaka), honnan, hova min keresztül, értékekkel,
2. akkor kapsz egy listát, hogy indulás, érkezés időpontja, de csak a végpontokra vonatkozóan.
3. Ezért ha kíváncsi vagy egy közbülső állomásra, akkor klikkelned a lista valamelyik elemére, ilyenkor a lista helyett jelenik meg az infó, természetesen csak egy elemet tudsz megnyitni egy listáról.
Amennyiben a busz érkezési/indulási ideje megfelel, akkor nincs gond. Viszont ha nem tetszik, akkor nem tudsz visszamenni a listához, 2-es ponthoz, kénytelen vagy visszatérni 1-es. ponthoz, újra kitölteni a formot.

Viszont ha duplikálva van a kettes pont, akkor csak klikkelgetned kell.
Előzmény: max_headroom (41)
Vacy Creative Commons License 2007.01.05 0 0 45
Van olyan segédprogram amivel az űrlapok (form) kitöltését segítő adatokat lehet manipulálni, esetleg az adatokat tároló fájlt meg tudjátok mondani?
max_headroom Creative Commons License 2006.11.13 0 0 44
Azt nem állítottam, hogy tökéletes, csak azt, hogy végleges verzió. :-)
Az IE 6-hoz képest mindenesetre óriási előrelépést jelent.
Előzmény: aas (43)
aas Creative Commons License 2006.11.13 0 0 43

Az angol nyelvű verzió már végleges.

 

Ahhoz képest ugyanúgy néha elszállogat, jellemzően akkor, ha több tab ablakot nyitok egymás után gyorsan. (Más program nem szokott elszállni a gépen)

Vista alatt nem csinálja, ott rendesen megy...

Előzmény: max_headroom (42)
max_headroom Creative Commons License 2006.11.13 0 0 42
"Az IE 7 még mindig beta, vagy már több és végleges?"

Az angol nyelvű verzió már végleges.
Előzmény: Törölt nick (39)
max_headroom Creative Commons License 2006.11.13 0 0 41
"Pl. fórumon (akár ezen is) válaszolsz több témájukban összefüggő hozzászólásra, akkor kényelmesebb, amennyiben nem több tab érintett hozzászólással van nyítva."

(Ezt lehet, hogy félreértem most, úgyhogy a válaszomat kéretik ennek a fényében olvasni.) Amit írsz, az a több tab használatának nyilvánvaló előnye. Ezzel semmi gond nincs, nyilván mindenki ugyanígy használja a több fül megnyitására képes böngészőjét. Ha egy fórumon a választ új fülön akarom bepötyögtetni, hát nyomok egy jobbklikk / "megnyitás új fülön"-t a válasz linkjére, és kész. Menetrendnél ugyanígy tetszés szerint nyitogatom ugyanannak az oldalnak a további linkjeit új böngészőfüleken.
A kérdésem az, hogy mi értelme van ugyanazt a már megnyitott oldalt egy másik fülön is megnyitni (azaz duplán megnyitni)?
Előzmény: Törölt nick (38)
Vacy Creative Commons License 2006.11.10 0 0 40

Köszi a példát.

 

Én főleg online játékra használom ezt, négy-öt karakterrel + fórummal egyidejűleg.

Most a több kezdőlap funkciót használom, így IE indításakor egyből nyit 5 ablakot a játék kezdőlapjával.

De jó ha keresek és a letöltés idjéig úgyan azt a találat listát nyitom meg 2x-3x.

Úgye mennyi felhasználási lehetőség!

 

 

Úgy tudom már nem béta, súgoban sem jelzi

Verziószám 7.0.5730.11
Build 75730

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.09 0 0 38
> Gyakorlatilag mire jó ugyanazt az oldalt egy másik fülön is megnyitni?

Pl. fórumon (akár ezen is) válaszolsz több témájukban összefüggő hozzászólásra, akkor kényelmesebb, amennyiben nem több tab érintett hozzászólással van nyítva.

Nagyon hasznos az "idióta" szerkezetű menetrend oldalakon is, mert így több járatot kuksolhatsz egyszerre. Stb..
Előzmény: max_headroom (37)
max_headroom Creative Commons License 2006.11.09 0 0 37
Blankot, persze. Gyakorlatilag mire jó ugyanazt az oldalt egy másik fülön is megnyitni?
Előzmény: Vacy (34)
Vacy Creative Commons License 2006.11.02 0 0 36
Sajnos én is erre jutottam, remélem fejlesztéskor ezt is megoldják!
Előzmény: aas (35)
aas Creative Commons License 2006.11.02 0 0 35
Feltúrtam a schortcut leírásokat, de ilyen funkciót sajnos sehol sem említenek.
Előzmény: Vacy (32)
Vacy Creative Commons License 2006.11.01 0 0 34
Ez Blankot nyít, ilyet tudok még több féleképpen is! :)
Előzmény: max_headroom (33)
max_headroom Creative Commons License 2006.11.01 0 0 33
Ctrl+T az új fül.
Előzmény: Vacy (32)
Vacy Creative Commons License 2006.11.01 0 0 32

Megoldható, hogy a az aktuális oldal tartalmával nyissak új fület?

Ha a CTRL+N-t nyomom, akkor új IE indul. Ezt a lehetőséget szeretném az új fülre használni, ha lehet.

max_headroom Creative Commons License 2006.10.27 0 0 31
"El kellene távolítani a régi 6-os explorert??"

Nem kell.
Előzmény: tomshowyer (28)
tomshowyer Creative Commons License 2006.10.25 0 0 30
taskmanager:
Előzmény: tomshowyer (29)
tomshowyer Creative Commons License 2006.10.25 0 0 29
taskmanager
Előzmény: tomshowyer (28)
tomshowyer Creative Commons License 2006.10.25 0 0 28
letöltöttem a 7es angol végleges változatát (szoftverbázis)
(kb. 15mega és a netes telepítés mellé engedélyeztem a frissítéseket is amit jónak talál)

és bekapcsolás után 2-3 perc és lelassul a rendszer

az 5db svchost.exe fájl közül leállítom ami proci és memóriazabáló és szépen működik tovább a gép és a net is..

Mire szolgál ez?
El kellene távolítani a régi 6-os explorert??



Előzmény: max_headroom (27)
max_headroom Creative Commons License 2006.08.25 0 0 27
max_headroom Creative Commons License 2006.07.02 0 0 26
tomshowyer Creative Commons License 2006.06.06 0 0 25
Na igen Samsung Syncmaster 763MB CRT-s moncsim van (síkcsöves) és ennél ha bekapcsolt állapotban van a Cleartype akkor olyan érzés mintha a mégrégebbi konstrukción a "domborúcsöves" mocsin néznénk a nagyvilágot.
Előzmény: max_headroom (24)
max_headroom Creative Commons License 2006.06.06 0 0 24
Ach so, márminthogy nem a betűvel, hanem a betűk megjelenítésével volt probléma... így más. :-)

A CearType erősen ízlés- és hardverfüggő. A CRT monitorok technológiájából következően eleve van egy minimális remegés a képben, ami jótékonyan elkeni a pixelek (sz)élét. A CearType az alacsonyabb felbontású LCD monitorokon jön jól, ahol egy subpixel rendering-gel tulajdonképpen ugyanazt a hatást érik el. A subpixel rendering azon alapszik, hogy egy adott pixel színe három szubpixelből áll össze, és ha ezt a hármat külön kezelik, azzal gyakorlatilag megháromszorozzák a képernyőfelbontást.

Van, akinek ez áldás, mert kevésbé recés betűket olvashat a monitorán, másnak átok ugyanaz, mert homályosnak érzékeli a hatást. A kedves felhasználó dönt, hogy az ő szemének melyik kényelmesebb. ;-)

Subpixel renderingről részletes információ itt.
Előzmény: tomshowyer (23)
tomshowyer Creative Commons License 2006.06.05 0 0 23

Na így már zsír....mármint hogy kivettem a pipát a use clear type-ból

 (bár azt meg nem néztem hogy volt e ilyen az IE6-ban is...)

 

 

Előzmény: mousemate23 (22)
mousemate23 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 22
Mielőtt leszedted a beállításoknál érdemes lett volna egy kicsit körülnézni.:) Tools - Internet Options - Advanced - Multimedia - Use ClearType
Előzmény: tomshowyer (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!