Keresés

Részletes keresés

Elektronikus Creative Commons License 2020.11.30 0 0 943

Hogy érthetőbb legyen, a kikapcsolást az akkuba integrált biztonsági védelem intézi ilyenkor, ami 2,5 V alatt megszakít, akármit is csinál éppen a telefon, nem foglalkozik vele. Csak ledobja és kész.

 

A feszültség pedig a rossz akku miatt hirtelen törik le egy ponton, a terhelés hatására.

Előzmény: Elektronikus (942)
Elektronikus Creative Commons License 2020.11.30 0 0 942

Látom, hogy régi kérdés, csak a tanulság kedvéért tenném hozzá, hogy bár előzményt szokás szerint nem írsz (hirtelen lett ilyen, lassan rohadt le, vagy eleve rácsesztél, mert kellett neked megvenni a Jófogáson, ezt mind nem tudhatjuk, mert nem tartottad fontosnak megemlíteni), jellemzően az akku belső ellenállásának megnövekedése okoz ilyen jelenségeket, öregedés miatt.

 

Szoftveres (így írjuk magyarosan: szoftveres) jellegű problémánál a kijelzés lehet csak téves inkább, de attól még nem kapcsol ki és azt általában jól újra lehet kalibrálni egy teljes feltöltés-kisütési ciklussal, amitől a kijelzés helyes értéket vesz fel.

Előzmény: Korózs István (938)
NeomatiK Creative Commons License 2020.04.06 0 0 941

Szerintem a fórumán érdemesebb lenne mobiltelefonügyileg informálódni.

https://prohardver.hu/forum/index.html

Előzmény: Korózs István (940)
Korózs István Creative Commons License 2020.04.06 0 0 940

Köszönöm. Telefonos Topik. Telefon akkumulátor t írtam a keresőbe. Ezt adta ki. Akkor lépek. Sziasztok.

Előzmény: NeomatiK (939)
NeomatiK Creative Commons License 2020.04.06 0 0 939

Szia!

 

Ez a topik jellemzően nem telefonok akkumulátoráról szól.

Problémádra egy mobiltelefonos topikban hamarabb kapsz megfelelő választ.

 

Amúgy szerintem szoftveres baj is lehet, ha új korában is mutatott hasonló aránytalanságot. De könnyen lehet, hogy az akkumulátor megérett a cserére.

Előzmény: Korózs István (938)
Korózs István Creative Commons License 2020.04.06 0 0 938

Sziasztok. VkWorld MixPlus telefonomról lenne szó. Szerintem Software-es baja van az Akksinak. Leveszem töltőről és pár perc múlva kikapcsol kb 85% töltöttségi szinten. Mikor visszakapcsolom a telót már csak 3%- ot ír. Ha visszarakom töltőre,megy föl a %,de 85% tól szinte másodpercenként megy föl 100%-ra. Van valakinek ötlete mit kezdjek ezzel? Vagy létezik valami Gyógyító Program?

Sándor42 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 937

Atis57, löszömön a fel világosítást.

Szia.

Atis57 Creative Commons License 2020.03.23 -1 0 936

Szia!

 

 A cellákban lévő anyagok elektrokémiai feszültség sora  .....

 

pl ;  http://www.vilaglex.hu/Lexikon/Html/EleFeSor_.htm

 

 

 

tehát a C-Zn  elem -lehetne akku is?    1,5V-s 

De a C-Al elem (ez nem lehet akku )    2.1V-s 

 

Igy az Pb  akku  2,0V -s

 

 

Előzmény: Sándor42 (935)
Sándor42 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 935

Szia, Atis 57: elnézésed én is feszültségre gondoltam,továbbra is érdekel 

hogy mi a meghatározója a cellánkénti V-mennyiség befogadásának. 

Atis57 Creative Commons License 2020.03.22 -1 0 934

Szia!

 

 A kérdésed igy nem értelmezhető ! !

 

Egy dolog a feszültség

 

egy teljesen más az áramerősség.

 

A cellák fizikai-kémia felépitése is más -és más .

 

 

S ráadásul  a Li xx cella max 4,2 V ig tölthető,

A savas meg   2,5--2,7V ig 

 

Ha ezt túlléped ?  forrás. tűz, esetleg némi  pukkanás! (bár a robbanás szó is megállná a helyét )

Előzmény: Sándor42 (933)
Sándor42 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 933

Üdv. Atis57.

Akkumulátortól független,arra lenék kíváncsi hogy cellánként az akkut 

miért nem lehet akár 6-12 vagy 20 V áramerősére feltölteni.

Várom válaszod Szia.

Atis57 Creative Commons License 2020.03.11 -1 0 932

Szia!

 

 Kérdés ; milyen akku?     Pb, NiCd,  LiXxx   ?:

Előzmény: Sándor42 (931)
Sándor42 Creative Commons License 2020.03.11 0 0 931

Sziasztok.

Azután érdeklődők, hogy mi a meghatározója, hogy az akkumulátor

cellánkén csak 1,5 V feszültséget képes tárolni,(miért nem lehet 

magasabb V. feltölteni.)

 Üdv Sándor.

Atis57 Creative Commons License 2019.11.18 -1 0 930

Sziasztok!

 

 Nézzétek meg ezt a "professzort" igy kell az akkut javitani!

https://www.youtube.com/watch?v=afwO_MZjRjA

 

 

A környezet , meg a munkavédelem még kicsit odébb van.........?Bár az a faszenes tűzhely ,kicsit problémás lenne?  De a teás kancsó ----tőkéletes.!

naox Creative Commons License 2019.07.12 0 0 929

A munkaakksi folyamatos terhelésre van optimálva, az indító pedig szajaszos, de extrém áramfelvételre. Az árkülönbséget elsősorban az eladott mennyiség indokolja.

Előzmény: ívfény (928)
ívfény Creative Commons License 2019.07.12 0 0 928

köszönöm a véleményeket, ajánlásokat! megfontolandóak.viszont! nem nagyon értem, ha sem a munka akksi, sem az indító, nem szereti a 10,5 volt alatti kisütést, akkor miben van köztük a különbség? az árukon kívűl?

naox Creative Commons License 2019.07.11 0 0 927

Ha csak az anyagiakat nézzük, akkor egy nem legolcsóbb, de nem extra sima savassal jársz a legjobban. Csakhogy azt évente (de lehet, hogy hamarabb) cserélni kell. A munkaakksi se fog annyiszor tovább tartani, amennyivel drágább. Ha a savasnál, ahogy látszik a hatótáv-csökkenés egyből cseréled, akkor nem lesz szívás, nem egy őrült összeg, kábé annyit fizetsz, amennyibe a benzin került volna.

Előzmény: ívfény (925)
Atis57 Creative Commons License 2019.07.11 -1 0 926

Szia!

 

A lehető legjobb ; nem veszel akkut.

a második  munkaaksi 

A 3ik      NiCD

és máris a LI ilyen -olyan  jön.......

Előzmény: ívfény (925)
ívfény Creative Commons License 2019.07.10 0 0 925

akkor talán a munkaakkukkal járok a legjobban?

Előzmény: Atis57 (924)
Atis57 Creative Commons License 2019.07.10 -1 0 924

Szia!

 

Ez azért pénz kérdés --mert a munkakku(ciklikus)ára  legalább 3X -a

Persze minden elektromos autóban ilyen van gyárilag. Még a gyerek játékokban is.

 

Az inditó akku esetén jő ha 2x  Ah  számolsz és nem  sütöd ki 65-75% alá (élettartam) 

 

Harmadik eset a NiCd  akku ,persze ez se szereti a mélykisütést...............

Előzmény: ívfény (923)
ívfény Creative Commons License 2019.07.09 0 0 923

köszi az infot! akkor a munka akku is kb úgy viselkedik, mint a savas, mélykisütésre. akarok egy elekteromos mopedautót venni aminek gatya az aksipakja és, ha már veszek, új aksikat, akkor munkát, vagy savast vegyek, nem tudom eldönteni. a savas ócsóbb, de mindenki azt mondja, munkát vegyek, mert abból jobban kijön a szufla és tovább megy vele a kocsi is talán?

Előzmény: Atis57 (922)
Atis57 Creative Commons License 2019.07.09 -1 0 922

Szia!

 A munka akku is a 10,5v  "minimumot szereti"

Persze irják , hogy mi mindent elbir --de itt egy  mérési táblázat,látható az élettartam  esése.

Előzmény: ívfény (921)
ívfény Creative Commons License 2019.07.05 0 0 921

sziasztok! azt nem tudjátok véletlen, hogy munka akksikat miylen feszre lehet kisütni károsodás nélkűl? a savas indító aksikat aszem 10,5 volt a minimum.

Atis57 Creative Commons License 2018.07.31 -1 0 920

Sziasztok!

 

 NiMh akku 9V  azaz 6F22 méretben ---miután 5 év alatt megadta magát.

Ylla Creative Commons License 2018.06.29 0 0 919

Szia!

 

Szerintem használd nyugodtan. Nálam bevált, 3 autónkon ezt használjuk. Én úgy gondolom, hogy a legjobb hatást úgy lehet elérni vele, ha rögtön a kezdetektől, az akkumulátor cserekor az új akkun már rögtön azonnal rajta van.

Családban a 3 autóból az egyik autót használtan vettük, Ford Fiesta 1,4 TDCi és abban egy Ford Silver Calcium  akku volt és ha igaz akkor már 4 éves volt amikor az akkut vettük. 60 Ah kapacitású és 590 A indítóárammal. Ez van a címkén az akkun. Akkor azon melegében autóvillamosságis műhelyben  rámértünk műszerrel, és már csak 470 A-t mért. Ez visszaszámolva kábé 80 %os akkut jelent. Utána vettünk ott egy ilyen kütyüt és rá is lett téve azonnal. Most ennek majdnem egy éve már és éppen a napokban mérettem meg a 3 autónkon az akkukat. Nos ezen, amin előtte 470 A-t mértünk, most 509 A-t mértünk. Tehát van valamennyi javulás az biztos. A műszer nem hinném hogy hazudna, hitelesített műszer. A másik két autónkon már sok éve ezek vannak és azt veszem észre, hogy hidegen könnyebben indulnak az autók, alig kell megforgatni a motort az indításkor, szinte azonnal indulnak,  mintha nem erőlködnének annyira az akkuk indításoknál. Ford C-Maxban már 8 éves az akkuja, szintén ilyen Ford Silver Calcium és még mindig 84 %-os indítóáram leadásra képes.

Nem tudom tudtam-e segíteni, ezek az én tapasztalataim.

Előzmény: Klaus-max (917)
Atis57 Creative Commons License 2018.06.26 -1 0 918

Szia!

 

 Igen , nálam 5-6db akku is működik 1X re. 3db ilyen van bekötve .

 Állitólag megakadályozza a szulfátosodást. Mivel nem szedem szét a rossz akkukat igy nem tudok mit mondani.

 

 Akku élettartam hosszabbodással  viszont nem találkoztam.

 Ettől függetlenül sokan dicsérik , milyen jó...............! Bár nem tudom mit,s hogyan  mérnek......

Előzmény: Klaus-max (917)
Klaus-max Creative Commons License 2018.06.26 0 0 917

Sziasztok!

 

Használ valaki közületek Akku Activatort? Erre gondolok: http://panelectron-shop.hu/Akku-aktivator-12V

Érdemes ezt használni, vagy egyáltalán van hatása?

Azért kérdezem, mert kaptam egy használtat, és próba képpen  feltettem az autóm akkujára. Utóbbi időben bő egy hónapot állt az autó, május 12.-én volt utoljára használtban.

Amikor rátettem ezt a kütyüt, akkor (digitális voltmérővel mérve) 12,39 V üresjárati feszültséget mért a műszer. Kábé egy óra múlva amikor ránéztem, már 12,50 V-ot mutatott. Motor nem volt beindítva sem előtte, sem amíg a kütyü fent volt az akkura kötve.

naox Creative Commons License 2018.06.20 0 0 916

ólomakksi, ha egyszer lemerül, az annyi. Tiszta ólom-szulfát az egész...

Előzmény: moonshadow (915)
moonshadow Creative Commons License 2018.06.20 0 0 915

Találtam a cuccaim között pár tíz éves sose használt zselés ups akksit, 4,5 ah 12v. Le van esve bennük a feszültség 6 v-ra. Mivel még nem voltak használva, fel lehet őket valahogy tölteni? Mi történhetett velük, gondozásmentesek, zártak, elvileg nem száradhattak ki. 

Atis57 Creative Commons License 2018.04.02 -1 0 914

Szia!

 Mezőkövesd? ---MÁV ?---Miskolc ?

Előzmény: blaskojanos (913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!