Keresés

Részletes keresés

[Goon] Creative Commons License 2011.04.07 0 0 148

Nézd meg az Sigma 70-300 alternatívák tesztjeit és magadtól is rájössz. Ha ingyen van fogadd el végülis képeket ezzel is lehet készíteni, de ha fizetni kell érte akkor sokat nem szabad adni ért.

Előzmény: hekitomi. (146)
kocsi Creative Commons License 2011.04.07 0 0 147

sigma = tanulópénz

Előzmény: hekitomi. (146)
hekitomi. Creative Commons License 2011.04.07 0 0 146

Hanem mi?

Előzmény: [Goon] (145)
[Goon] Creative Commons License 2011.04.07 0 0 145

nem a VR hiánya lesz a gyenge pont!

Előzmény: hekitomi. (144)
hekitomi. Creative Commons License 2011.04.07 0 0 144

Sziasztok.Tanácsot szeretnék kérni.Képminőség tekintetében sokat vesztek ha VR obi

helyett olyannal fotózok amiben nincs kép stabilizátor?Kapnék egy Sigma 70-300 mm es

obit ami jóval olcsóbb mintegy hasonló Nikon VR.Érdemes belevágni?Vagy még gyüjtsek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

nord Creative Commons License 2011.03.22 0 0 143
Jó.
Előzmény: NatalieVanilla (142)
NatalieVanilla Creative Commons License 2011.03.22 0 0 142

Mi a vélemény a Nikon AF 35mm f/2 D-ről?

y3k Creative Commons License 2011.03.19 0 0 141

Igy 5 ev utan, szerintem egesz occson:)

Előzmény: mpaczy (140)
mpaczy Creative Commons License 2011.03.19 0 0 140

Mennyiért adja ezeket?

Előzmény: rátót (-)
atone71 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 139
Bocs az off miatt. Eladó egy Nikkor 24mm f2.8 AIS manual focus optika. Szép, karcmentes, megkímélt állapotban van. Ára 55 ezer forint. Alku van. Érdeklődni a 70 540 3697 telefonszámon lehet.
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.01.07 0 0 138
Na oké, de hol tart a projektorok felbontása?

1024x768 az, ami általánosan elterjedt. Ez a D3x felbontásának 1/30-ad része.

Mostanában kezdtek elterjedni a FullHD-s projektorok, olyan 300 körül már lehet kapni. Ez ma a csúcs, és ez is 1/12-ed része a D3x-nek, de még egy D300-nak is 1/6-od része.

Egyszerűen itt még nincs miről beszélni.

Ha a film vs. digit úgy nézed, hogy a kivetítés lehetőségével együtt, mint módszert, mint megoldást, akkor igen, a filmnek előnye van.

Ha azonban kizárólag elektronikus megjelenés vagy nyomdai szempontból, akkor a digi elhúzott.
Előzmény: képfaragó (137)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 137
Az elérhető részletgazdagság tekintetében én is a D3x - kisfilm párosításra gondoltam. Ez dia esetében hasonló lehet. A filmmel sokkal nehezebb dolgozni. Aggódni kell a fotólabor miatt is. Időrabló a szkennelés. Ha viszont diavetítőbe teszed a diát, annak a projektor a közelébe sem jöhet.
Filmet ma már inkább csak akkor használok, ha magamnak fényképezek. Ha pedig filmet használok, akkor inkább rollfilmet.
600-as tele? Ahhoz már kell egy kis tapasztalat. Az erdőben sétálva pedig nekem a 6000 is kevés lenne.
Előzmény: DIE_ROBOTER (136)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.01.07 0 0 136
Én kifejezetten a kisfilmes nega vs. D3x-re gondoltam. Ott szerintem már nincs miről beszélni.

Nagyobb méretek az más tészta. De arra meg nincs 600-as (eq.) tele. :D
Előzmény: képfaragó (135)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 135
A 120-as roll is, vagy még inkább a 220-as. Fantasztikus látni amikor a 20 kockás (6x7), másfél méteres dia kijön a laborból. És nem kell aggódni, hogy egyszer, de előbb utóbb összedől a winchester. Az viszont tény, hogy nem sokat szabad tévedni az expóval, mondhatnám hogy 1/3 fényértéket sem. A fekete fehér is szép tud lenni, és jól kezelhető. Csak azok a fránya porszemek ne lennének. A szines nega valóban problémás. Elveszett mögüle a nagyítógépes fotólabor. Szkennelve meg nekem már nem lett az igazi. Hát ez egy kicsit off lett már, de talán érdekes.
Előzmény: DIE_ROBOTER (134)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.01.07 0 0 134
120-as roll?
Előzmény: képfaragó (132)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 133
De hiányzik, csak nem tudok rá megoldást.
Előzmény: -FRIPP- (130)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 132
Szia, üdvözöllek.
Már engem is magával rántott a digi kényelme. Egy-két titkos rollfilmes gépem azért ha nem is munka céljából de még használatban maradt.
Előzmény: DIE_ROBOTER (127)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.01.07 0 0 130
A mai napon ez igaz , de holnap a kisebb méretű pixel minősége / részletgazdagsága biztosan eléri a mostani akármilyen méretűét.
Nincs fizikai/fejlesztéstechnológiai és semmilyen korlát.Az a kérdés hol nyerünk kielégülést a képeinket szemlélve , én itt , Te ott , pbuzerátor sehol.
Persze , a méret számít de mindig lesz nagyobb :).
Feltételezem , fotóztál közép vagy nagy formátumú filmes géppel(én nem ).
Az a minőség nem hiányzik digiten ?
Előzmény: képfaragó (123)
madgie Creative Commons License 2010.01.07 0 0 129
Écsük így is, ha már a tényfékezőgyártók is helytelenül használják :)
Előzmény: DIE_ROBOTER (128)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.01.07 0 0 128
ISO az anyám kínja. ASA
Előzmény: DIE_ROBOTER (127)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.01.07 0 0 127
A filmes méretet és a nagy érzékenységet is definiálni kellene.

Mert egy 50-es profi dia lehet még mindig tartja a helyét a D3x-szel szemben felbontásilag. Ennek használhatósága azonban igen korlátozott.

De az ISO200 nem nagy érzékenység. És egy ISO200-as profi színes negatív nem versenyképes a D3x-szel, gyakorlatilag semmilyen szempontból.
Előzmény: képfaragó (125)
madgie Creative Commons License 2010.01.07 0 0 126
De a technológia adott, szép lassan lecsorog majd a kisebb vázakba is.
Előzmény: képfaragó (125)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 125
Igen, a D3x már kisfilmes méretű, és megfelelő szemcsézetű. Nagy érzékenységen valóban jobb mint a film. Kis érzékenységnél csak más. Már csak a mérete van elb@szva, de ez már más kérdés.
Előzmény: madgie (124)
madgie Creative Commons License 2010.01.07 0 0 124
Nem is tudom, Nikonnál maradva a D3x szájbatekert gyönyörű, részletes képet ad alacsonyabb érzékenységen, magas érzékenységnél meg a D3s konkrétan a filmes fotográfia szájába adja a cumit.
Előzmény: képfaragó (123)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 123
Attól függ, mi a felbontás definíciója. A pixelszám nem egyenesen arányos a képen elérhető részletgazdagsággal. Minél inkább kisebbek a pixelek, annál rosszabb a pixelminőség. Ez így persze ne elég pontos meghatározás, de azért lehet érezni. hogy a 12 Mpixeles telefon, bridge, APS, és a D3 nem egy kategória.
Más az optikai felbontásnak is van egy határa, az pedig a fényelhajlásból következik.
A lényeg az hogy a méret igenis számít. Nincs gond ezzel, mindenki olyan kompromisszumot köt magával meg a pénztárcájával, amilyet akar. Én csak reménykedem abban, hogy mintegy húszéves vergődés után a fotográfia a részletgazdagságot tekintve ismét eljut a kisfilmes színvonalra, ehhez pedig a DX szenzor szükséges.
Előzmény: -FRIPP- (121)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.01.07 0 0 122
Azért még bízom egy olyan gépben mint a Nikon F3 vagy az Fm-2 volt , méretre tökéletes lenne , nem kell többet "tudnia " de a szöget be lehessen verni vele a falba !
Akár aps érzékelővel is jöhetne.
Előzmény: képfaragó (119)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.01.07 0 0 121
Magam részéről elfogadom a kisebb felbontást (10-12 mpixel) , de nem kell feltétlenűl elfogadni ha valaki nagyobbra vágyik. A felbontás növelésének nincs fizikai korlátja bármelyik formátumot vesszük is alapul. A minőségi fejlesztés pedig idővel követi a felbontásnövekedést , amire akár a kompaktoknál is találunk példát.Sőt ezt tendenciaként is kijelenthetjük.
Ha aps-c-vel akarnék példálozni : tessék megtekinteni a nagyon off C 7D-t.
Nem kell feltétlenűl minőségromlással számolni , nem ezen múlik.
Előzmény: képfaragó (117)
seeman Creative Commons License 2010.01.07 0 0 120

A fullfrém gépek mindaddig nem fognak tarolni:

 

1. Ameddig ilyen drága egy FX DSLR váz

2. Amíg meg nem oldják a nagylátószögű objektívek számos képszéli-sarki leképezési problémáját a nagy digi szenzoron. Ez nemcsak optikai tuninggal érhető el, hanem merőben új szenzor-technológiával is. Vagy mindkettővel együtt.

 

A legegyszerűbb megoldást választották: cropos érzékelő. Ezek a vázak adják a kereskedelmi forgalom döntő többségét. Miért szállnának ki belőle??

 

Előzmény: képfaragó (116)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 119
,,Szerinted akkor a 4/3 rendszer méginkább hanyagolandó és halálra itélt ?"

Ezt nem mondanám, mert a kisméretű gépekre mindig is lesz igény.

Az igényesebb fotográfiához viszont nagyobb szenzor méret kell, és a gyártók már igazán összeszedhetnék magukat, hogy egy Olympus OM-2, vagy egy Pentax ME super méretű gépmérethez 24X36 szenzorral 30 év ,,fáradságos" fejlesztés után ismét eljussanak. Az is mutatja, hogy a gyártók (önös érdekből a könnyen szerelhetőség miatt) mennyire hanyagolták a méretcsökkentést, hogy a dupla full méretű (36x48mm) Leica S2 mérete kb. azonos a Nikon D3-al, vagy egy portrémarkolatos APS D300-al.

Előzmény: -FRIPP- (114)
fejes.i Creative Commons License 2010.01.07 0 0 118
Minden attól függ, hol húzzuk meg az igény- és minőség szintjét.
Az én full amatőr szintemen - és még pár tíz millió amatőr felhasználó szintjén - az APS (v. akár a 4:3) teljesen kielégítő minőséget ad.
Természetesen tény, hogy az "igényes" felhasználási területek korlátlanul "nyelnek el" bármilyen mértékű minőségi javulást - mármint úgy értem, hogy bármilyen jó is, mindig lehet még jobb.
Előzmény: képfaragó (116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!