Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 2010.01.07 0 0 120

A fullfrém gépek mindaddig nem fognak tarolni:

 

1. Ameddig ilyen drága egy FX DSLR váz

2. Amíg meg nem oldják a nagylátószögű objektívek számos képszéli-sarki leképezési problémáját a nagy digi szenzoron. Ez nemcsak optikai tuninggal érhető el, hanem merőben új szenzor-technológiával is. Vagy mindkettővel együtt.

 

A legegyszerűbb megoldást választották: cropos érzékelő. Ezek a vázak adják a kereskedelmi forgalom döntő többségét. Miért szállnának ki belőle??

 

Előzmény: képfaragó (116)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 119
,,Szerinted akkor a 4/3 rendszer méginkább hanyagolandó és halálra itélt ?"

Ezt nem mondanám, mert a kisméretű gépekre mindig is lesz igény.

Az igényesebb fotográfiához viszont nagyobb szenzor méret kell, és a gyártók már igazán összeszedhetnék magukat, hogy egy Olympus OM-2, vagy egy Pentax ME super méretű gépmérethez 24X36 szenzorral 30 év ,,fáradságos" fejlesztés után ismét eljussanak. Az is mutatja, hogy a gyártók (önös érdekből a könnyen szerelhetőség miatt) mennyire hanyagolták a méretcsökkentést, hogy a dupla full méretű (36x48mm) Leica S2 mérete kb. azonos a Nikon D3-al, vagy egy portrémarkolatos APS D300-al.

Előzmény: -FRIPP- (114)
fejes.i Creative Commons License 2010.01.07 0 0 118
Minden attól függ, hol húzzuk meg az igény- és minőség szintjét.
Az én full amatőr szintemen - és még pár tíz millió amatőr felhasználó szintjén - az APS (v. akár a 4:3) teljesen kielégítő minőséget ad.
Természetesen tény, hogy az "igényes" felhasználási területek korlátlanul "nyelnek el" bármilyen mértékű minőségi javulást - mármint úgy értem, hogy bármilyen jó is, mindig lehet még jobb.
Előzmény: képfaragó (116)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 117
Természetesen ez igaz, csak ekkor nem az APS méret előnyeiről kell beszélni, hanem arról, hogy a elfogadod a kisebb felbontású képet, és az ezzel járó alacsonyabb minőséget, cserébe a 180-as telédet 300-as ként használhatod. Kétségtelen hogy a nagy telék világában ez a természetfotósoknak némi előnyt jelent. Szerencsére a fotótémák többsége normálisan megközelíthető és ekkor a full méret alkalmazása nem okoz gondot.
Hasonló ez ahhoz amikor a minőségből engedve először a fix helyett elfogadjuk a profi zoomot, azután elfogadjuk a nem profi zoomot, később örülünk az idegen gyártók hatalmas átfogású zoomjának, ha pedig még ez is ,,elfogadható" akkor vehetünk egy tükörobjektívet, vagy fotózhatunk egy ,,12Mpixeles" telefonnal is.

Előzmény: -FRIPP- (115)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 116
Nem biztos, de a jelek erre utalnak. Nincsenek meg a nagy fényerejű fixek, mert azok már olyan drágák lennének, hogy az ügyfelek rájönnének hogy jobb ugyanennyi pénzért a full méret. Nincsenek 4-5szörös átfogású 2.8-as fényerejű profi zoomok sem, pedig ezt az APS technológia lehetővé tenne. Szóval látszik hogy a gyártók ezt a méretet bedobták, de maximális technológiai tudást ide nem dobnak be. Objektívbajonettet, tükörházat gépméretet nem fejlesztettek, inkább élvezik, hogy valamelyest csökkenthetik a gyártási költségeiket, és ezen gépek tulajdonosai szintén megveszik a vakukat, a nem APS objektíveket (amelyet persze így nem használnak ki kellően). És visszatérve a nagylátószögű objektívekhez: A nagylátószögű objektíveknél nagyon fontos a finom részletek visszaadása. A nagylátószögű felvételeknél egy-egy adott tárgy apró részletei még kisebb méretűek az érzékelőn. A sok apró részlet visszaadásához a papírképen az APS méret alkalmazása nem előnyös.
Előzmény: seeman (113)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.01.07 0 0 115
Pontatlanul fogalmaztam :
Nem a nagyfényerejű telék előállítása olcsóbb , hanem az APS-C használatával ugyanazon fókusztávnak megfelelő képkivágás(perspektíva ?)elérése olcsóbb mint nagyobb lapkával.
Értitek , minek magyarázzam , csak belekeveredek.
Előzmény: -FRIPP- (114)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.01.07 0 0 114
Nagylátószögnél az esetek túlnyomó részében a megörökítendő téma jellegénél fogva inkább a nagyobb mélységélesség a kívánatos , amelyhez szükségtelen nagy fényerő.
Ezzel jelentősen csökkenthető az előállítási költség.
A keresőkép nagysága , minősége , fényereje ugyancsak kisebb jelentőségű ebben a tartományban.
Ami pedig az APS-C szabványt illeti , az előnyei pontosan ott vannak ahol olcsóbban előállítható nagy fényerejű teleobjektívek kapnak szerepet.
Szerinted akkor a 4/3 rendszer méginkább hanyagolandó és halálra itélt ?
Előzmény: képfaragó (112)
seeman Creative Commons License 2010.01.07 0 0 113

" a DX-t a két nagy gyártó sohasem vette komolyan, és én azt gondolom nem is fogja. "

 

 Ez biztos? :-)

Előzmény: képfaragó (112)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 112
Nem akarok senkit sem megbántani, de a DX-t a két nagy gyártó sohasem vette komolyan, és én azt gondolom nem is fogja. A DX lehetőségei korlátozottak, bizonyos problémák mint például a keresőkép minőségének azonos szintre hozása a nagyobb méretű gépek keresőjével elméletileg sem megoldható. A gyártók tudják, hogy nem ez lesz a csúcs kategória, és ide nagyon drága objektíveket nem fejlesztenek. Csak hogy egy példát említsek, a kisfilmes méretnél vagy négy évtizede általános az 1.4/50mm -es alapobjektív. Az ennek megfelelő APS 1.0/35 objektív még csak álomként sem fogalmazódik meg. Márpedig az azonos mélységélességi és kereső minőségű (kereső képvilágosság és kereső nagyítás) feltételekhez ez tartozna. Az 1.4/35-t is csak a Sigma dobta be, amely azért nem a fotográfia csúcs beszállítója.
Előzmény: -FRIPP- (109)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.01.07 0 0 111
A 10-24 egy otromba vicc az áráért , kíváncsi lennék mennyit adtak el belőle .(világszerte)
Harmadáron egy fix lényegében bármilyen gyenge fényerővel okosabb húzás lenne minden szempontból.
Előzmény: airdei (110)
airdei Creative Commons License 2010.01.07 0 0 110
A 14/4 ha elérhetetlen is, de mondjuk egy 16/3.5 vagy egy 16/4 már reális lenne.
Szerintem nem érdekük nekik, mert akkor ki, kik vennék a 10-24, 12-24-es obikat!!!

Szerintem ez csupán üzletpolitika. Nem a felhasználók igényeit nézik, hanem a sajátjukat...
Előzmény: -FRIPP- (109)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.01.07 0 0 109
Én is teljesen komolyan írtam , amit írtam és nem látom az okát hogy miért ne valósulhatna meg egy ilyen DX-re megalkotott nagylátószögű fix elfogadható áron.
Ha ár/érték viszonylatában közelítene bármelyik például a 35/1.8 AF-s-hez(melyet van szerencsém birtokolni) biztosan nem én lennék egyedül vevő rá.
Előzmény: airdei (107)
seeman Creative Commons License 2010.01.06 0 0 108
Azt sokan várják.
Előzmény: kocsi (103)
airdei Creative Commons License 2010.01.06 0 0 107
Én értékelnék egy 24-120 f/2.8 AF-IF-ED-t is... :-)
De komolyan!

Előzmény: -FRIPP- (106)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.01.06 0 0 106
Mondjuk 14/4 DX AF-S nekem pontosan megfelelne.
Vagy a 16-85-ból levágni a 16/3,5 véget.
Miért nincs ilyen szerintetek ?
Előzmény: kocsi (103)
OPi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 105
24-85-ről Ken Rockwell ódákat zeng :-)
Előzmény: kocsi (100)
kocsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 104
Én még vacilálok, hogy melyik maradjon meg. (16-85 vagy 24-85)
Előzmény: airdei (101)
kocsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 103
Én annyival is beérném, ha lenne végre valami rendes nagylátó fix. Az se baj, ha kicsi és olcsó :-)
Előzmény: seeman (102)
seeman Creative Commons License 2010.01.06 0 0 102
Szó mi szó, megépíthetnék fele (de fix) fényerővel és fele áron, mint 24-70-est. FX szenzorhoz hangolva, szépen korrigálva. Nagy durranás lenne.
Előzmény: kocsi (100)
airdei Creative Commons License 2010.01.06 0 0 101
Én is DX-re gondoltam magamnak, mivel nincs semmi zoom obi a készletemben és néha jól jönne.

'6-85-öm volt, de nem voltam tőle elájulva...
Előzmény: kocsi (100)
kocsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 100
DX-en az a baj a 24-85-tel, hogy hiányzik a nagy látószög, FX-meg a vinyettálás, de más komolyabb bajom nincs vele, főleg az árához viszonyítva. (Persze azért se nagyon zavar, mert inkább a fixeket használom)


Az 16-85VR DX-n kb hasonló, mint a 24-85 AF-S FX-en. A torzítás nem nagyon lep meg, mind ilyen, a vinyettálás jobban zavar.

Ha nem hiányozna a nagylátószög szívesebben tenném fel D300-ra mint a 16-85-öt.


Előzmény: seeman (97)
kocsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 99
Próbáltam mindkettőt és az AF-S-t választottam.

Mindkettőt rekeszelni kell így a 2.8-as fényerő olyan mintha nem is lenne, ráadásul kicsit kisebb fényerő ellenére is biztosabban és gyorsabban fókuszál az AF-S.
Előzmény: airdei (98)
airdei Creative Commons License 2010.01.06 0 0 98
az a 3.5-4.5?

Miért nem a fényerősebbet ajánlod???

Vagy azt még nem próbáltad??
Előzmény: kocsi (96)
seeman Creative Commons License 2010.01.06 0 0 97

A 3,5-4,5G IF-ED-t. Nem felbontási és élességi problémák voltak vele. Nyitva nagyon nagyot vinyettált 24mm-en, ami kb. f8-nál tűnt el. Sajnos a 24mm-es torzítása is tekintélyes FX-en.

Előzmény: kocsi (94)
kocsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 96
Nem, az AF-S változatra.
Előzmény: airdei (95)
airdei Creative Commons License 2010.01.06 0 0 95
a 24-85 2.8-4-re gondoltál???
Előzmény: kocsi (92)
kocsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 94
Melyiket próbáltad?
Előzmény: seeman (93)
seeman Creative Commons License 2010.01.06 0 0 93
Cropos vázon. FX-en az se valami jó.
Előzmény: kocsi (92)
kocsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 92
negatív

Inkább a 24-85. Rövidebb, de jobb.
Előzmény: airdei (91)
airdei Creative Commons License 2010.01.06 0 0 91
24-120 3.5-5.6 VR-ről kinek van tapasztalata???

Akár pozitív, akár negatív.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!