Keresés

Részletes keresés

-FRIPP- Creative Commons License 2010.01.07 0 0 109
Én is teljesen komolyan írtam , amit írtam és nem látom az okát hogy miért ne valósulhatna meg egy ilyen DX-re megalkotott nagylátószögű fix elfogadható áron.
Ha ár/érték viszonylatában közelítene bármelyik például a 35/1.8 AF-s-hez(melyet van szerencsém birtokolni) biztosan nem én lennék egyedül vevő rá.
Előzmény: airdei (107)
seeman Creative Commons License 2010.01.06 0 0 108
Azt sokan várják.
Előzmény: kocsi (103)
airdei Creative Commons License 2010.01.06 0 0 107
Én értékelnék egy 24-120 f/2.8 AF-IF-ED-t is... :-)
De komolyan!

Előzmény: -FRIPP- (106)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.01.06 0 0 106
Mondjuk 14/4 DX AF-S nekem pontosan megfelelne.
Vagy a 16-85-ból levágni a 16/3,5 véget.
Miért nincs ilyen szerintetek ?
Előzmény: kocsi (103)
OPi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 105
24-85-ről Ken Rockwell ódákat zeng :-)
Előzmény: kocsi (100)
kocsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 104
Én még vacilálok, hogy melyik maradjon meg. (16-85 vagy 24-85)
Előzmény: airdei (101)
kocsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 103
Én annyival is beérném, ha lenne végre valami rendes nagylátó fix. Az se baj, ha kicsi és olcsó :-)
Előzmény: seeman (102)
seeman Creative Commons License 2010.01.06 0 0 102
Szó mi szó, megépíthetnék fele (de fix) fényerővel és fele áron, mint 24-70-est. FX szenzorhoz hangolva, szépen korrigálva. Nagy durranás lenne.
Előzmény: kocsi (100)
airdei Creative Commons License 2010.01.06 0 0 101
Én is DX-re gondoltam magamnak, mivel nincs semmi zoom obi a készletemben és néha jól jönne.

'6-85-öm volt, de nem voltam tőle elájulva...
Előzmény: kocsi (100)
kocsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 100
DX-en az a baj a 24-85-tel, hogy hiányzik a nagy látószög, FX-meg a vinyettálás, de más komolyabb bajom nincs vele, főleg az árához viszonyítva. (Persze azért se nagyon zavar, mert inkább a fixeket használom)


Az 16-85VR DX-n kb hasonló, mint a 24-85 AF-S FX-en. A torzítás nem nagyon lep meg, mind ilyen, a vinyettálás jobban zavar.

Ha nem hiányozna a nagylátószög szívesebben tenném fel D300-ra mint a 16-85-öt.


Előzmény: seeman (97)
kocsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 99
Próbáltam mindkettőt és az AF-S-t választottam.

Mindkettőt rekeszelni kell így a 2.8-as fényerő olyan mintha nem is lenne, ráadásul kicsit kisebb fényerő ellenére is biztosabban és gyorsabban fókuszál az AF-S.
Előzmény: airdei (98)
airdei Creative Commons License 2010.01.06 0 0 98
az a 3.5-4.5?

Miért nem a fényerősebbet ajánlod???

Vagy azt még nem próbáltad??
Előzmény: kocsi (96)
seeman Creative Commons License 2010.01.06 0 0 97

A 3,5-4,5G IF-ED-t. Nem felbontási és élességi problémák voltak vele. Nyitva nagyon nagyot vinyettált 24mm-en, ami kb. f8-nál tűnt el. Sajnos a 24mm-es torzítása is tekintélyes FX-en.

Előzmény: kocsi (94)
kocsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 96
Nem, az AF-S változatra.
Előzmény: airdei (95)
airdei Creative Commons License 2010.01.06 0 0 95
a 24-85 2.8-4-re gondoltál???
Előzmény: kocsi (92)
kocsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 94
Melyiket próbáltad?
Előzmény: seeman (93)
seeman Creative Commons License 2010.01.06 0 0 93
Cropos vázon. FX-en az se valami jó.
Előzmény: kocsi (92)
kocsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 92
negatív

Inkább a 24-85. Rövidebb, de jobb.
Előzmény: airdei (91)
airdei Creative Commons License 2010.01.06 0 0 91
24-120 3.5-5.6 VR-ről kinek van tapasztalata???

Akár pozitív, akár negatív.
molnarjani44 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 90
Ideírom. Nyitnék majd új topikot az ultravékony fényképezőgépekről. Jártam a Média markt-ban és tetszett a Nikon coolpix s210-es emellett még a casio csinált ultravékony gépeket 8a Sonyt és a Samsungot rühellem).
Szóval tetszik a gép viszont az aksija kib..ott gyengének tűnik-220 kép.
A mostani Canonmmal-jó ott 16 órát töltöm az aksikat-5-6 napot kibírok intenzív használattal normál(nem hideg) hőmérsékleten.

Valaki találkozot hasonlóval?

Érdemes venni így ultravékony fényképezőgépet (amatőr használatra kellene persze...)
Talas73 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 89
Sigma 70-200/2,8 HSM II-s verziót ajánlom a gyors fókusz miatt, repcsihez nem árt. És végre elég jónak tűnik a képminőség is a korábbiakhoz képest.

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-70-200mm-f-2.8-DG-HSM-II-Macro-Lens-Review.aspx
Előzmény: Törölt nick (86)
Moviesound Creative Commons License 2008.09.07 0 0 88
Kedves Mindannyian!

Keresek ármegjelöléssel, vagy üzletcímmel, filmes Nikon F55-ös gépemhez Zoom-optikát 70(80)-300(400) átfogással 3,5-5,6 fényerőset, lehetőleg "G", vagy "D" jelűt.
Ajánlatot ide, vagy az E-mail címemre kérek.

Üdv! Moviesound
Champace Creative Commons License 2008.09.06 0 0 87
Hát olcsóbban 2.8-asat nem kapsz. Ha a repülőhöz kell a nagy fényerő, akkor talán az a legjobb választás. Ha nem kell nagy fényerő, a 70-300 VR még jó lehet.
Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.06 0 0 86

Üdv!

 

Most váltok SLR rendszerre a gépem Nikon d300 az már biztos.Milyen optikát javasolnátok főleg repülőgépet szeretnék fényképezni + táj fotozás.Nagyon tetszik a

NIKON 80-200mm F/2.8ED-IF bár az ára kicsit húzos. Valami alternatívát tudnátok javasolni?

nasika Creative Commons License 2008.09.01 0 0 85

Bocsánat nem próbáltam, azóta társa egy 24mm/2.8 -asNikkor is, azon van végtelen.

Előzmény: vplaca (84)
vplaca Creative Commons License 2008.08.29 0 0 84
Van végtelen... ha a canonra raksz nikon obit akkor van végtelen.
Előzmény: nasika (83)
nasika Creative Commons License 2008.08.29 0 0 83

Nem adhatom el ajándék, boldogan használom . Borzasztó ,hogy nincs AF , nincs végtelen. ;) A canon 50 /1.8 II

 lehet ,hogy jobb  lehet hogy nem, nem vagyok szakértő.

Előzmény: vplaca (80)
nord Creative Commons License 2008.08.29 0 0 82
Az igaz, hogy a mechanikai kivitele hagy kívánni valót maga után
Diplomata vér, tisztán látszik. :)
Ha őszinte szeretnék lenni, azt mondanám, hogy az építési minősége botrányos...
Előzmény: vplaca (80)
vplaca Creative Commons License 2008.08.29 0 0 81
Bocs 50 1.8 mk2-t akartam írni...
Előzmény: vplaca (80)
vplaca Creative Commons License 2008.08.29 0 0 80
Add el és vegyél egy canon 50 1.8 mk1 et, képminőségre simán hozza azt amit a nikon 1.4, sőt lehet még jobb is. Az igaz, hogy a mechanikai kivitele hagy kívánni valót maga után, de gondolom nem jégkorongozni akarsz vele... :) Újonnan 20ezerér, használtan 17 körül hozzá lehet jutni. És akkor lesz autófókuszod is, +még a blende is beugrik...
Előzmény: nasika (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!