Keresés

Részletes keresés

Talas73 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 89
Sigma 70-200/2,8 HSM II-s verziót ajánlom a gyors fókusz miatt, repcsihez nem árt. És végre elég jónak tűnik a képminőség is a korábbiakhoz képest.

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-70-200mm-f-2.8-DG-HSM-II-Macro-Lens-Review.aspx
Előzmény: Törölt nick (86)
Moviesound Creative Commons License 2008.09.07 0 0 88
Kedves Mindannyian!

Keresek ármegjelöléssel, vagy üzletcímmel, filmes Nikon F55-ös gépemhez Zoom-optikát 70(80)-300(400) átfogással 3,5-5,6 fényerőset, lehetőleg "G", vagy "D" jelűt.
Ajánlatot ide, vagy az E-mail címemre kérek.

Üdv! Moviesound
Champace Creative Commons License 2008.09.06 0 0 87
Hát olcsóbban 2.8-asat nem kapsz. Ha a repülőhöz kell a nagy fényerő, akkor talán az a legjobb választás. Ha nem kell nagy fényerő, a 70-300 VR még jó lehet.
Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.06 0 0 86

Üdv!

 

Most váltok SLR rendszerre a gépem Nikon d300 az már biztos.Milyen optikát javasolnátok főleg repülőgépet szeretnék fényképezni + táj fotozás.Nagyon tetszik a

NIKON 80-200mm F/2.8ED-IF bár az ára kicsit húzos. Valami alternatívát tudnátok javasolni?

nasika Creative Commons License 2008.09.01 0 0 85

Bocsánat nem próbáltam, azóta társa egy 24mm/2.8 -asNikkor is, azon van végtelen.

Előzmény: vplaca (84)
vplaca Creative Commons License 2008.08.29 0 0 84
Van végtelen... ha a canonra raksz nikon obit akkor van végtelen.
Előzmény: nasika (83)
nasika Creative Commons License 2008.08.29 0 0 83

Nem adhatom el ajándék, boldogan használom . Borzasztó ,hogy nincs AF , nincs végtelen. ;) A canon 50 /1.8 II

 lehet ,hogy jobb  lehet hogy nem, nem vagyok szakértő.

Előzmény: vplaca (80)
nord Creative Commons License 2008.08.29 0 0 82
Az igaz, hogy a mechanikai kivitele hagy kívánni valót maga után
Diplomata vér, tisztán látszik. :)
Ha őszinte szeretnék lenni, azt mondanám, hogy az építési minősége botrányos...
Előzmény: vplaca (80)
vplaca Creative Commons License 2008.08.29 0 0 81
Bocs 50 1.8 mk2-t akartam írni...
Előzmény: vplaca (80)
vplaca Creative Commons License 2008.08.29 0 0 80
Add el és vegyél egy canon 50 1.8 mk1 et, képminőségre simán hozza azt amit a nikon 1.4, sőt lehet még jobb is. Az igaz, hogy a mechanikai kivitele hagy kívánni valót maga után, de gondolom nem jégkorongozni akarsz vele... :) Újonnan 20ezerér, használtan 17 körül hozzá lehet jutni. És akkor lesz autófókuszod is, +még a blende is beugrik...
Előzmény: nasika (55)
vplaca Creative Commons License 2008.08.29 0 0 79
Miért van "EOS gyűrű"? Ezt csodálkozva hallom mert a nikon bajonett kisebb átmérőjű mint a canon. Canonra átalakító gyűrűvel felmegy a nikon obi, (bár sok értelmét nem látom) de fordítva nem hallottam még. Továbbá a nikon bajonett a filmsíktól mérve kijjebb van mint a canoné, így az obit nem lehet végtelenre álítani. Ha jól tudom a nikonon az m42es obik sem jók végtelenre álítva...
Előzmény: gyárimikulás (58)
nord Creative Commons License 2008.08.06 0 0 78
Nagyjábóli irányár?
Előzmény: atone71 (77)
atone71 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 77
Bocsánat az off miatt, tisztelt Nikon optikusok, hátha érdekli Önöket... sürgősen, áron alul eladnám a használt Nikon FM2 kamerámat, kiválló állapotban. Továbbá egy Nikkor 50mm 1:1,2 és egy Nikkor-h 28mm 1:3,5 optika. Ár megeggyezés szerint. Telefonon bármikor hívható vagyok. Mégegyszer BOCS és üdv Atone
Budapest
0670 540 3697
zorko Creative Commons License 2008.07.02 0 0 76
nophene...! :)
Előzmény: VANDOR (75)
VANDOR Creative Commons License 2008.07.02 0 0 75
Mert!

Total csod az elem helyzet, uj is, regi is ... de csutortoktol mas tipusu elemek erdekelnek ...
Előzmény: zorko (74)
zorko Creative Commons License 2008.07.02 0 0 74

oszt mér pont ide...?  :-))

 

Más: akku témában mi a helyzet? Meggyógyultak az újak, amiket kinyírt a refresh?

(Nekem a régiek végleg meghaltak, néznem kell valamit a meglevő egy db mellé...)

Előzmény: VANDOR (72)
zorko Creative Commons License 2008.07.02 0 0 73

24-85/2.8-4

aszongyák a sigmának az 50-150/2,8-a is használható...

Előzmény: zorko (71)
VANDOR Creative Commons License 2008.07.01 0 0 72
Vááááááá ...

D700 !!!!
zorko Creative Commons License 2008.07.01 0 0 71

Ha penge cuccot akarsz, akkor Nikkkor 35-70/2.8.

De jó lehet a 24-84/2.8-4 is.

Előzmény: bumpkin (68)
nord Creative Commons License 2008.07.01 0 0 70

Te fogsz fényképezni a felszereléseddel vagy az ismerős? ;)

Előzmény: bumpkin (68)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.01 0 0 69
bumpkin Creative Commons License 2008.07.01 0 0 68
Tamront neis emlegesd, láttam videot a youtube -on róla letyeg a frontlencséje.Éles a képe dicsérik is mindenhol csak a konstruciónál megbukik a minőség :(
Ismerős azt mondta ha 70 alá akarok valami obit gondolkodjak úgy hogy ne 70 legyen pont a vége mert ha hirtelen kéne egy kicsit nagyobb ráközelités akkor máris cserélni kell.18-50 esen meg 24-120 ason gondolkodok mert valaki mondta hogy 24 alá menni megint nem érdemes mert onnantól már torzitás van. :( igazából ember fényképezésre kéne valami jó átfogás amit kilehet használni s nem kell senkinek azarcába mászni vele.
Előzmény: zorko (67)
zorko Creative Commons License 2008.06.30 0 0 67

Lehet, hogy beszerzett valami fix 2.8-as obit (Pl. 17-50-es Tamront).

Könnyen "rászokik" az ember, hogy az ilyesmi maradjon fönt aztán már "kirándulásra" is, nem csak akkor teszi fel, amikor kevés a fény...

Az átfogása nem rossz egyébként.

Előzmény: bumpkin (65)
zorko Creative Commons License 2008.06.30 0 0 66

ha a nagyobb látószög fontosabb, akkor Sigma 10-20, ha a kicsivel jobb fényerő, akkor Tokina 12-24.

(Én egyébként ez utóbbit venném, a (fix) fényerő miatt. Használtan 80-90e körül kapható, és újonnan sincs sokkal 100 fölött.)

Előzmény: Socom (64)
bumpkin Creative Commons License 2008.06.30 0 0 65
Helo ! Éppen egy ilyen optikán gondolkodok a 70-300 alá.De miért van az hogy kihasználtság miatt? pont ezt az átfogást nem használja az ember?Vagy miért? Milyenre váltottál róla? Melyik a leginkább hasznlát átfogás?
Előzmény: csabak (51)
Socom Creative Commons License 2008.06.25 0 0 64
Sziasztok!

Itt is felteszem a kérdést:)

Ti milyen obit csavarnátok egy D300-ra, ha csak 1et vennétek, azt is max 150-ig. Lehet ebből a pénzből használt,külföldi mind1, de ebből a lehető legjobb. Nagylátóra gondolok.

Köszi
nasika Creative Commons License 2008.04.19 0 0 63
EOS -ból a 17-55 van , m42 135f3.5 Sonnar, 50f1.8 Pancolár társaságába kerül.;-)
Előzmény: gyárimikulás (62)
gyárimikulás Creative Commons License 2008.04.19 0 0 62
persze, hogy értjük ... de olyan jó nassolni :-))))

amúgy szvsz ez egy jó optika, habár nekem inkább az 1,8-as jön be, hacsak nem azért kell mert az az egy-két fé is hiányzik - monnyuk bányalovakat kell fotózni természetes szaporodási helyükön :-))))
Előzmény: nasika (59)
nasika Creative Commons License 2008.04.19 0 0 61
Az objektív érdekelt, kár a topikra más van írva. ;-)
Előzmény: VANDOR (60)
VANDOR Creative Commons License 2008.04.19 0 0 60
Segiteni sajnos nem tudok, mivel kanon ismereteim nincsenek. Kotozkodni viszont oan jolesik :-))

De az emlitett Nikkor jo darab, tehat ha vegul valahogy felrakod, biztos jo hasznat veszed.
Előzmény: nasika (57)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!