Keresés

Részletes keresés

bumpkin Creative Commons License 2008.07.01 0 0 68
Tamront neis emlegesd, láttam videot a youtube -on róla letyeg a frontlencséje.Éles a képe dicsérik is mindenhol csak a konstruciónál megbukik a minőség :(
Ismerős azt mondta ha 70 alá akarok valami obit gondolkodjak úgy hogy ne 70 legyen pont a vége mert ha hirtelen kéne egy kicsit nagyobb ráközelités akkor máris cserélni kell.18-50 esen meg 24-120 ason gondolkodok mert valaki mondta hogy 24 alá menni megint nem érdemes mert onnantól már torzitás van. :( igazából ember fényképezésre kéne valami jó átfogás amit kilehet használni s nem kell senkinek azarcába mászni vele.
Előzmény: zorko (67)
zorko Creative Commons License 2008.06.30 0 0 67

Lehet, hogy beszerzett valami fix 2.8-as obit (Pl. 17-50-es Tamront).

Könnyen "rászokik" az ember, hogy az ilyesmi maradjon fönt aztán már "kirándulásra" is, nem csak akkor teszi fel, amikor kevés a fény...

Az átfogása nem rossz egyébként.

Előzmény: bumpkin (65)
zorko Creative Commons License 2008.06.30 0 0 66

ha a nagyobb látószög fontosabb, akkor Sigma 10-20, ha a kicsivel jobb fényerő, akkor Tokina 12-24.

(Én egyébként ez utóbbit venném, a (fix) fényerő miatt. Használtan 80-90e körül kapható, és újonnan sincs sokkal 100 fölött.)

Előzmény: Socom (64)
bumpkin Creative Commons License 2008.06.30 0 0 65
Helo ! Éppen egy ilyen optikán gondolkodok a 70-300 alá.De miért van az hogy kihasználtság miatt? pont ezt az átfogást nem használja az ember?Vagy miért? Milyenre váltottál róla? Melyik a leginkább hasznlát átfogás?
Előzmény: csabak (51)
Socom Creative Commons License 2008.06.25 0 0 64
Sziasztok!

Itt is felteszem a kérdést:)

Ti milyen obit csavarnátok egy D300-ra, ha csak 1et vennétek, azt is max 150-ig. Lehet ebből a pénzből használt,külföldi mind1, de ebből a lehető legjobb. Nagylátóra gondolok.

Köszi
nasika Creative Commons License 2008.04.19 0 0 63
EOS -ból a 17-55 van , m42 135f3.5 Sonnar, 50f1.8 Pancolár társaságába kerül.;-)
Előzmény: gyárimikulás (62)
gyárimikulás Creative Commons License 2008.04.19 0 0 62
persze, hogy értjük ... de olyan jó nassolni :-))))

amúgy szvsz ez egy jó optika, habár nekem inkább az 1,8-as jön be, hacsak nem azért kell mert az az egy-két fé is hiányzik - monnyuk bányalovakat kell fotózni természetes szaporodási helyükön :-))))
Előzmény: nasika (59)
nasika Creative Commons License 2008.04.19 0 0 61
Az objektív érdekelt, kár a topikra más van írva. ;-)
Előzmény: VANDOR (60)
VANDOR Creative Commons License 2008.04.19 0 0 60
Segiteni sajnos nem tudok, mivel kanon ismereteim nincsenek. Kotozkodni viszont oan jolesik :-))

De az emlitett Nikkor jo darab, tehat ha vegul valahogy felrakod, biztos jo hasznat veszed.
Előzmény: nasika (57)
nasika Creative Commons License 2008.04.19 0 0 59
A segítő szándék, naszóval, 52-es a vége 42EOS átalakító. Megfordítva .
Előzmény: gyárimikulás (58)
gyárimikulás Creative Commons License 2008.04.19 0 0 58
Ez azt jelenti, hogy egy Nikon D300-ra már sikerült felcsavarnod egy Canon 50 1.4 optikát EOS gyürű nélkül is ?????
Előzmény: nasika (57)
nasika Creative Commons License 2008.04.19 0 0 57
fordítva sikerült ;-) már, a segítő tapasztalat cserének nagyon tudok örvendeni.
Előzmény: VANDOR (56)
VANDOR Creative Commons License 2008.04.19 0 0 56
Anelkul nehez lesz ...
Előzmény: nasika (55)
nasika Creative Commons License 2008.04.19 0 0 55
Sziasztok kaptam ajándékba egy NIKORR 50 f1.4 manuális objektívet . CANON 300D -re szeretném felrakni, érdemes e EOS adaptert venni hozzá?
Szilibácsi Creative Commons License 2007.04.01 0 0 54

Sziasztok

A kéthetes Nikon CLPX L3 optika el kezdett zörögni, kerregni. eddig csak az elektromotor zümmögését lehetett hallani. Ha rákeresek egy tárgyra az utolsó 5mp- ben a finom beállításnál hallani ezt a hangot. Mi lehet az oka porszem?

 

Kezsu Creative Commons License 2007.02.27 0 0 53
Igazabol csak erdeklodtem a technikai adatok utan. Nem palyazom az obira.
Canonra rendezkedtem be.

Feltunt, hogy neha a 2,8-as 300mm-es nikon optikak joval olcsobbak mint a canon hasonlo fenyereju objektivei. Ezert erdeklodtem, hogy mi a kulonbseg..

De most mar osszeallt a kep.=)



Előzmény: -Minarik- (52)
-Minarik- Creative Commons License 2007.02.27 0 0 52
Van egy irigyed maris, ha megvan a led ra! :) A sebesseg miatt ne aggodj. Egyszer volt a gepemen. A minosegrol nem nyilatkozom. Annyira nem volt rajta, hogy alkothassak.
Előzmény: Kezsu (37)
csabak Creative Commons License 2007.02.22 0 0 51
Szia!

 

Kihasználatlanság miatt eladó a használt NIKON AF-S DX 18-70 F/3.5-4.5 IF ED objektívem. Magyarországon vásárolt, kifogástalan állapotú. http://www.nikon.com.au/productitem.php?pid=95-c26da0b380

60 e Ft livjak kukac freemail pont hu

Előzmény: alexclassic (50)
alexclassic Creative Commons License 2007.01.12 0 0 50
bocsi 06703300972
alexclassic Creative Commons License 2007.01.11 0 0 49

Sziasztok!

 

Keresnék 18-xx obit D70-hez.

 

Alex

hsoma Creative Commons License 2007.01.08 0 0 48
Köszi :)

egyébként mittomén. elvileg kánonon mennie kőne a fénymérésnek.

soma
Előzmény: Kezsu (47)
Kezsu Creative Commons License 2007.01.08 0 0 47
Kár.

Bár igazábol semmi bajom a manuallal. Gyakran hasznalom a canon obit is manualba.
Megszokas a Pentacon obi utan..=)

De egy nikkon optikahoz mar teljes tipus valtas kene.

Azert koszonom az infokat.
Mondogatom az ismeroseimnek a 400-ast..
Regebben lattam hirdetve, ha ez volt.
Probald ujra.
Előzmény: hsoma (46)
hsoma Creative Commons License 2007.01.08 0 0 46
da
Előzmény: Kezsu (45)
Kezsu Creative Commons License 2007.01.08 0 0 45
De az a 400-as amit árulsz manuális?
Előzmény: hsoma (44)
hsoma Creative Commons License 2007.01.07 0 0 44
a reklámot nagyon köszönöm, de ha megszabadítanál a 400 -astól, még hálásabb lennék ;-))

tapasztalatilag nem tudom, milyen a különbség a canon -nikon között, csak azt tudom (hallom mindenfelől), hogy a sima AF a nikon leggyengébb eresztése a 300 -as szériákból.

(ellentétben a 400 -assal ;-)))

hsoma
Előzmény: Kezsu (43)
Kezsu Creative Commons License 2007.01.07 0 0 43

Köszönöm. Igzából nem keres most objektívet. Elégedett vagyok a 400/5.6 L -el. :)
Csak neha latok hirdetve 2.8/300-as nikkor obikat es olyan jonak tuno aron. Ennyivel gyengebb lenne mint egy canon 2.8/300L?
Innen indult az okfejtesem.
De hogy utanna neztem lattam, hogy a nikkonnal sokka tobb "fajta" obi letezik.
Es ezert szerettem volna tudni, hogy melyik milyen minosegu..

Mégegyszer kösz.

A taxon topik nagyon hálás. Rengetegszer segitett(él) növényhatározásban. =)

Ajánlom mindenkinek :=)


Előzmény: hsoma (41)
hsoma Creative Commons License 2007.01.07 0 0 42
ja: az enyém: D80, D200 -al van fénymérés, és A mód
Előzmény: hsoma (41)
hsoma Creative Commons License 2007.01.07 0 0 41
tudtommal Daróczi Csaba használja itthon (daroczicsaba.hu)
minőségre nem egy nagyon nagy durranás, f/4 -re kell rekeszelni, hogy hozza az igazi minőségét, kétszerezőt, 1.4*ezőt sokak szerint nem nagyon szereti
AF sebessége se valami világelső, a géped motorján múlik minden. pl. az F4esben levő bikamotorral elfogadható, de egy D70/50 -essel kínszenvedés lehet.
minden digyi megy vele.
http://www.bigglass.net/opinion_page.htm
http://www.naturfotograf.com/lens_tele.html

(most jön az önreklám: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=62902761&t=9034190 )

hsoma
Előzmény: Kezsu (37)
ik Creative Commons License 2007.01.07 0 0 40
Kösz! Megnézem...
Előzmény: nord (39)
nord Creative Commons License 2007.01.06 0 0 39
http://old.photodo.com/nav/prodindex.html

Itt nem D-s van, de képközépen tökugyanazt produkálják, képszélen a D-s jobb.
Előzmény: ik (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!