Egyébként milyen ez a 18-200 VR-es obi ? Télleg olyan " rossz ", mint ahogy sokan fikázzák ???
Köszi!!!
Ui: egyébként folyamatosan olvasom a külföldi fórumokat és ég és föld a különbség....mármint mindig mindenkinek higgadtan válaszolnak és kimerítően, még a leggyökerebb kérdésre is!!! OTT NINCS FIKÁZÁS!!! A fasorba se vagyunk...ez most csak úgy eszembe jutott... :o(
egy érdekes tényt közölnék, szilveszter napján vettem egy nikon af-s dx vr 18-200 obit, aminek a belsejében elég szép és nagyméretű porszemcséket véltem felfedezni, valamint olyan foltokat, amit valamilyen csppfolyós anyag hagy maga után egy üvegfelületen. a szervizben természetesen azzal fogadtak, hogy az a felhasználás során mehetett bele, ha a port még rám is fogják, azért azt a cseppszerű dolgot nem. 1 órás vita után azt bevállalták, hogy azt a cseppet letakaritják az obiról, amihez ugye szét kell szedni, de ettől független a tisztitás mint olyan nem tartozik a garanciába. én ugy vélem, hogy egy olyan teméket vettem meg ami ilyen állapotában nem kerűlhetett volna ki a piacra - azt mondta a szervizes kaszás gergő nevű úriember, hogy szigorú minőségellenőrzési feltételek mellett kerűlnek piacra - illetve ha ilyen problééma merűl fel akkor annyi gerincesség kellne hogy legyen egy ekkora cégnél, hogy elismerik hogy a szerelés következtében kerülhetett oda az a szennyeződés. természetesen vannak olyan lencsetagok, amelyek közé betud menni a por az objektiv zoom mivoltából, devannak olyan lencsetagok, amelyek közé nem. azért azt meg engedje meg a világ, hogy oda ahova csak a gyártás során kerűlhet be a szennyeződés, azt ne akarják már a felhasználóra kenni. úgyérzem a fogyasztóvédelemhez is kell tennem egy kört, mert ilyen állapotban ez az objektiv nem kerűlhetett volna a polcokra - a nikon szigorú minőségvizsgálata mellett???!!! röhej - és aezáltal a vevőt mind anyagiakban és erkölcsiekben megkárositja a cég. vettem egy új valamit, ami tele volt kosszal, rámfogják, és még én fizessek ha kiakarom tisztittatni. na ehhez szóljatok hozzá....
* 35 mm f/1.4 Nikkor * 28 mm f/2 Nikkor * 28 mm f/2.8 Nikkor (AIS, close focus to 0.2 m)
Normál fix lencsék
* 50 mm f/2 Nikkor-H (AI) * 50 mm f/1.8 Nikkor * 58 mm f/1.2 Noct-Nikkor * 50 mm f/1.4 Nikkor (latest versions, including AF D)
Közép-rövid ( portré ) lencsék
* AF 85 mm f/1.4 Nikkor * AF 105 mm f/2 DC Nikkor * 105 mm f/2.5 Nikkor (Gauss design) * 85 mm f/1.4 Nikkor (MF, AIS)
Rövid teleobjektívek, fixek
* AFS 200 mm f/2 ED IF VR G * AF 180 mm f/2.8 ED-IF Nikkor * 200 mm f/2 ED-IF Nikkor (AIS) * 180 mm f/2.8 ED Nikkor (AIS)
Hosszú teleobjektívek, fixek
* AFS 300 mm f/2.8 ED-IF Nikkor (Mk. I only) * 300 mm f/2.8 ED-IF Nikkor (AIS) * AFS 500 mm f/4 ED-IF Nikkor
Makró objektívek
* 55 mm f/3.5 Micro-Nikkor (non-AI, old, compensating type, mid-to-late 1960's) * AF 200 mm f/4 ED-IF Micro-Nikkor * 85 mm f/2.8 PC-Micro-Nikkor
Zoom objektívek
* AFS 200-400 mm f/4 ED-IF VR G Nikkor * AFS 28-70 mm f/2.8 ED-IF Nikkor * AFS 70-200 mm f/2.8 G VR ED-IF Nikkor (a long march but leading to revolution) * AFS 17-35 mm f/2.8 ED-IF Nikkor
Speciális alkalmazások
* 105 mm f/4.5 UV-Nikkor [discontinued] * 55 mm f/1.2 Oscilloscope-Nikkor [discontinued] * Any of the many Ultra-Micro-Nikkors or Macro-Nikkors [discontinued]
Lehet hogy már ismeritek....a prémium kategóriájú Nikon optikák, hátha valakinek hasznos lesz !!! :o)))