Keresés

Részletes keresés

benediktusz Creative Commons License 2016.12.19 0 0 214

Sziasztok.

Szimpatikus ez a Tamron 70-300. Tudom, kicsit más árkategória, de milyen a Nikon 70-300-zal összehasonlítva? Miben gyengébb annál, (ha egyáltalán gyengébb)? Mennyire jellemzőek a fókusz problémák a Tamronokra?

Drian9206 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 213

Köszönöm szépen a segitséget ! 

Előzmény: imarko (212)
imarko Creative Commons License 2016.05.24 0 1 212

A tesztek szerint egy hajszállal jobb a Tami, de árban is veri a Nikont (60% /100%).

Egy jó link a problémádra:

https://pixinfo.com/cikkek/nikkor_70-300mm_VR_vs_tamron_70-300mm_VC.1

Előzmény: Drian9206 (211)
Drian9206 Creative Commons License 2016.05.24 0 0 211

Sziasztok! 
A véleményetekre lenne szükség objektiv vásárlás előtt állok és nem tudok dönteni .
Olvasgattam sokat az 55-300 Nikkor Vr obiról nikkor 70-300-ról .. a 70-300-at mondják jobbnak .
A következő dolog az hogy van a Tamrom 70-300 Nikon 70-300/F4-5.6 SP Di VC USD erről mi a véleményetek ? :)
Van tamron obim egy 18-200 amit nagyon szeretek ,és ha azt mondjátok jó vétel lenne a tamron 70-300 miértne ? 
Köszi előre is :)

SzekelyG Creative Commons License 2016.05.13 0 0 210

Szia! Nekem van már felesleges Nikon AF-S 40/2.8G Micro és Sigma AF 105/2.8 DG objektívem is.

Budapesten kipróbálhatod, email címem publikus, nevemre kattintva elérhető. Karcmentes és nagyon szép állapotú mindkettő.

Előzmény: Craetive (209)
Craetive Creative Commons License 2016.05.13 -1 0 209

Sziasztok!

 

Szeretnék D7000-hez egy elfogadható minőségű makro objektívet.

A feleségem gyógynövényeket szeretne fényképezni vele ehhez kéne.

Mit ajánlanátok? Használtban gondolkodnék.

 

Köszi

képfaragó Creative Commons License 2016.04.17 0 0 208

Nem tudsz. A pentax váz egy milliméterrel vékonyabb, mint a nikon. (45.5mm és 46.5mm)

Szóval a Pentax optikából le kellene szedni 1mm-t. plusz még annyit amennyi az adapterhez kell. Ezt általában nem lehet és nem célszerű megcsinálni. Add el az optikát, és vegyél egy nikon végűt.

Előzmény: BKBLZS (207)
BKBLZS Creative Commons License 2016.04.17 0 0 207

Üdvözlet!

Senki sem tudott választ adni, így fel teszem itt; 

Pentax K bajonettes objektívre tudok barkácsolni Nikon bajonettet? / Tamron 70-300 mm Di LD

képfaragó Creative Commons License 2016.04.14 0 1 206

Látom arra készülsz, hogy cseberből vederbe kerüljél.

Ha picit akarsz lépni, vegyél egy TAMRON 70-300 VC-t. Ha többet akarsz akkor vegyél egy 4/300 AF-S nikkort nikon x1.4   x1.7 konverterekkel. Ha inkább zoomolnál, akkor ötszázig jó a tamron 150-600 vagy az új nikon 200-500.

A lehetőséged kb ennyi. A Sigmákat nem említtettem, mert én nem csípem a sigmákat de attól állítólag még jók (csak a legújabbak!). Semmi olcsó régi kacat optikára ne gondolj. A 300 feletti tartományban nincs olcsó ebéd. Még a legújabb tamron és  nikon nagytelezoomok elmennek oszt annyi.

Előzmény: Nomád70 (205)
Nomád70 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 205

Sziasztok!

Ismeri valaki ezt az obit? http://www.jofogas.hu/budapest/Sigma_AF_135_400_APO_objektiv__Nikon____6_ho_garancia_47436280.htm?first=1

Szerintetek kezdő vadfotósnak érdemes ilyenbe gondolkozni? Jelenleg egy nikon 70-300-as van, de nem vagyok vele elégedett, 220-250mm felett már annyira lágy, életlen, részlettelen képet ad, hogy az nem igazán tetszik. Viszont 200mm-ig meg egész jó..... Köszönöm a véleményeket! 

 

oszosz Creative Commons License 2016.02.03 0 0 204

Acca81 köszönöm,hogy megosztottad velem a tapasztalatodat!

Előzmény: Acca81 (203)
Acca81 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 203

Szia! Látom a szakik nem válaszolnak, akkor elmondom az én tapasztalatomat. Nekem 55-300 as van D5200 on. Nem rossz üveg, ha nem túl távoli témát fotózol. Úgy értem portréra jo (300 mm még sok is), de vadakhoz már nem. Közeli tárgyfotóra is használtam a munkám során, ebben a tartományban vágni lehetett vele olyan éles volt, DE: 200 mm felett nekem nagyon lágy volt a kép. Cserkelésre nagyon kevés! Éppen eladó félben van, helyette pedig Tamron 70-300 VC -t veszek. Ez végig nagyon éles. A Tamiról idáig csak jót hallottam mindenkitől, rengeteg tesztet olvastam és videó elemzést néztem. Ez sem egy drága obi, de az árához képest nagyon profi a tudása. Biztos lesznek akik azt mondják hogy Nikon 70-200/f4, meg Tamron 70-200/f2,8 és nekik is igazuk van de kérdés ki mennyit tud rá áldozni és mire van igénye. Szóval ha a kettő között vacilálsz, akkor Tami!!! Remélem tudtam még időben segíteni... És talán elindítok egy vélemény folyamot segítségedre! :) Peace! :)

Előzmény: oszosz (202)
oszosz Creative Commons License 2016.02.02 0 0 202

Sziasztok!

Véleményetekre lenék kíváncsi. Madár,állat fotózáshoz mit válasszak? Nikon 5200 vázhoz.

Nikon AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR
Tamron SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD (Nikon)

pandur64 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 201

A Tamron 70-300 VC-t ajánlom, használtan 70e-ért kapni, és jobb, mint a Nikon 70-300 VR, 300 mm-en nyitva is jó képet ad.

Előzmény: RGa80 (199)
Craetive Creative Commons License 2014.05.07 0 0 200

Szerintem egy 70-300-as nikonnal vr vagy tamron usd-vel jobban jársz.

Ha meg sokáig gyűjtögetsz, akkor 70-200 (2,8-as) Nikon...vagy Tamron, és jobbat nem nagyon akarsz majd...

Előzmény: RGa80 (199)
RGa80 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 199

Mire gyüjtsek,mit ajánlsz?

Előzmény: pandur64 (198)
pandur64 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 198

A 18-105-öst ne áldozd fel, az 55-200 nem helyettesíti, állatokhoz az is túl rövid. Inkább gyűjtögessél, vagy vegyél részletre akcióban, mindig lehet olyanokat találni. 

Előzmény: RGa80 (195)
RGa80 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 197

Nyilvánossá tettem és köszönöm a segítséget.

 

Előzmény: syssy48 (196)
syssy48 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 196

Tedd nyilvánossá az elérhetőségedet, mert ide nem tehetek fel ötletet. De a 18-105-től ne válj meg.

Előzmény: RGa80 (195)
RGa80 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 195

Ezeket nézegettem. 

Azon is gondolkodok ,hogy a 18-105ös obimat feláldozom egy 55-200 as ért mert árban kb egy kategória.

Előzmény: pandur64 (194)
pandur64 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 194

Talán a Tamron 70-300-as makrója lehet a jelölt (esetleg a Sigma hasonlója), ennek van motoros változata is. Nekem volt ilyen, használtan 30e körül kapni, és a korlátai között egészen jó. Mondjuk állatokat úgyis csak lesből lehet igazán eredményesen fotózni, de ez már más kérdés. Sajnos a fókuszmotor hiánya behatárolja a választékot, de láttam már díjnyertes képeket is ilyen objektívekkel.

Előzmény: RGa80 (193)
RGa80 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 193

Madarakat,állatokat szeretnék fotózni.

A legolcsobb használható megoldás érdekelne.

 

Előzmény: pandur64 (192)
pandur64 Creative Commons License 2014.05.02 0 0 192

Milyen árfekvésben? 

Mi a tárgy? Madarak vagy a Himalája?

Előzmény: RGa80 (191)
RGa80 Creative Commons License 2014.05.02 0 0 191

Olcsó teleobit keresek fokuszmotoros vázhoz.

Mi ár érték arányban a legjobb vétel, a képminőség és használhatóság szempontjából?

Hobbi célra kéne természetfotózás céljából.

 

Szisz7 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 190

Eladnám a Nikon AF-S 18-55mm f/3.5-5.6 G DX VR objektívemet. 

Alig használt. Valakit érdekel jelentkezzen itt. az ár megbeszélés alapján.

syssy48 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 189

köszi, léptem:)

Előzmény: seeman (188)
seeman Creative Commons License 2014.02.03 0 0 188
Előzmény: syssy48 (186)
seeman Creative Commons License 2014.02.03 0 0 187
Előzmény: syssy48 (186)
syssy48 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 186

Úgy látszik, ez a topic meghalt!

Én viszont véleményt kérnék szépen a Nikon vr, egy Tamron Vc és egy Sigma szintén stabis 70-300 obikról.

raliroli Creative Commons License 2012.04.23 0 0 184

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

A napokban a Nikon d50 vázamon Sigma 70-200 2.8 objektivvel egy sikeresen készített kép után, ugyanarra a tárgyra exponálva enyhén elsötétül az "élőkép", és ezáltal a fokuszálás is meghiusul. Készülék kikapcsolása után, vagy más tárgyra többszöri próba expo után mintha misem történt volna...

Remélem nem írtam le túl bonyolultan és valaki tud segíteni mi lehet a hiba!

Üdvözlettel: Roland

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!