Keresés

Részletes keresés

raliroli Creative Commons License 2012.04.23 0 0 184

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

A napokban a Nikon d50 vázamon Sigma 70-200 2.8 objektivvel egy sikeresen készített kép után, ugyanarra a tárgyra exponálva enyhén elsötétül az "élőkép", és ezáltal a fokuszálás is meghiusul. Készülék kikapcsolása után, vagy más tárgyra többszöri próba expo után mintha misem történt volna...

Remélem nem írtam le túl bonyolultan és valaki tud segíteni mi lehet a hiba!

Üdvözlettel: Roland

Ormió Creative Commons License 2012.04.19 0 0 183

Köszönöm. Meglehet, nem ez az, amit keresgélek. Van időm nézelődni, most kiköltekeztem :-)

Előzmény: seeman (182)
seeman Creative Commons License 2012.04.19 0 0 182

Jól dolgozgat D7000-esen, de a konvertereket nem csípi.

Előzmény: Ormió (181)
Ormió Creative Commons License 2012.04.18 0 0 181

Köszönöm, szuper oldalt küldtél!

Előzmény: -FRIPP- (180)
-FRIPP- Creative Commons License 2012.04.18 0 0 180

Önmagában kiváló objektív , konverterezni nem szokták , itt láthatod miért.

Gyanítom , nem csak a vinnyetta miatt:

 

http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/accessory.html

Előzmény: Ormió (179)
Ormió Creative Commons License 2012.04.17 0 0 179

Sziasztok,

Nikon 180mm f/2.8D AF

Szerintem ez valami régebbi darab lehet, de én Nikonban (is) láma vagyok.  Mit szóltok erről az obiról? Vajon TC-vel használható képet ad?

D7000-hez lenne, vagy valami hasonló, elérhető árú darabban gondolkozom, főleg természetfotózás céljára.

Előre is köszönöm.

anaximenész Creative Commons License 2012.04.15 0 0 178
anaximenész Creative Commons License 2012.04.13 0 0 177

Üdv !

 

 

Mi éri meg jobban két használt, jó állapotú, kb. egy árban lévő obi közül ( ha a vázban van fókuszmotor ) :

 

- 55-200 AF- S VR ( műanyag ház ),  vagy régi

 

- 70-210 AF-D ( fém tubus ) ?

 

 

(Elsősorban felbontás, rajz, élesség szempontjából )

 

 

-FRIPP- Creative Commons License 2012.04.10 0 0 176

1.

    Nein ! Nein! Nein !

 

Ez az :

 

http://www.tamron.com/en/photolens/di_telephoto/a005.html

 

Nagyjából 100-115 eFt között kapható itthon újonnan , akinek van dicséri , negatív használói véleményt még nemigen hallottam/olvastam róla.

 

2.

   Teljesen ugyanaz a minőségi kategória , nézzél meg néhány tesztet.

A Photozone.de pl jobbnak hozza végeredményben az 55-200 vr-t , mint a 18-105-öt.

Ha az átfogása megfelel annál jobbat ugyan nem találsz az áráért.

Előzmény: Hooogy? (175)
Hooogy? Creative Commons License 2012.04.10 0 0 175

[Még két kérdés, és utána befejezem a kérdezősködést  :)))]

 

 

1. 

 

"Na meg még a Tamron 70-300 / 4-5,6 Sp Di Vc USD..."

 

Ez az utóbbi ez volna  ? :

 

http://www.edigital.hu/Telezoom_objektiv/Tamron_Nikon_70-300/F4-5.6_AF_LD_Di_Macro_12_objektiv-p26095.html

 

 

2. Az 55-200 AF-S- VR Nikkor van olyan jó (élesség, felbontás tekintetében) mint a 18-105 AF-S- VR Nikkor ?

 

(mert az utóbbi már van, ésl nagyon meg vagyok vele elégedve....

Előzmény: -FRIPP- (174)
-FRIPP- Creative Commons License 2012.04.09 0 0 174

Konkrétan a Nikon  Af-S 70-300 / 4,5-5,6 ED IF  VR objektívra gondoltam.

Az 55-200 VR hasonlóan jó . abban a tartományban.

Na meg még a Tamron 70-300 / 4-5,6 Sp Di Vc USD meg a fasz tudja mi van még a nevében objektív az amiről érdemes gondolkodni.

Meg olvasgassál.

Előzmény: Hooogy? (173)
Hooogy? Creative Commons License 2012.04.06 0 0 173

Helyesebben : 55-200 AF-S VR ?

Előzmény: Hooogy? (172)
Hooogy? Creative Commons License 2012.04.06 0 0 172

A "Nikon VR-es" a Nikon 50-200 AF-S VR ?

Előzmény: -FRIPP- (171)
-FRIPP- Creative Commons License 2012.04.06 0 0 171

Azt felejtsd el az összes 70-300-al egyetemben kivéve kettő objektívet : a Nikon VR-est és az űj Tamron stabilizátorost ( VC jelzésű ).

Utóbbi olcsóbb de legalább olyan jó mint az eredeti Nikon.

Előzmény: Hooogy? (170)
Hooogy? Creative Commons License 2012.04.06 0 0 170

Hűűű, ezt ( a fénymérés hiányát ) jó tudni, nem gondoltam volna ! Kösz az infot !

 

 

És esetleg ez az objektív ?

 

http://www.edigital.hu/Telezoom_objektiv/Tamron_Nikon_70-300/F4-5.6_AF_LD_Di_Macro_12_objektiv-p26095.html

 

 

(Mégsem 55-től indul, hanem 70-től , 300-ig megy, és nem méregdrága, ráadásul makróállása is van ...

Előzmény: -FRIPP- (169)
-FRIPP- Creative Commons License 2012.04.06 0 0 169

D50 nem mér fényt manuálisokkal!

D200 és afölötti kategória rendelkezik az ahhoz szükséges AI gyűrűvel.

És a keresőd sem túl világos , jócskán elmarad a d200-étól , pedig önnmagában az is határeset(törőék nélkül)

Amúgy a 4/200 -at én 35 ezerért szereztem hibátlan állapotban , nagyon kedvelem.

Előzmény: Hooogy? (168)
Hooogy? Creative Commons License 2012.04.06 0 0 168

A 18-105-öst eladni ?!  - részemről  ez fel sem merülhet, ez egy csodálatos obi...

 

Nikon D50-em van, szerintem az mér fényt a 4/200-as MF-en keresztül is. (Legalábbis remélem... :)))

 

Különösebb "akciókat " nem akarok felvenni, akkor jó lesz az MF.

 

 

Kösz a tanácsot !

Előzmény: -FRIPP- (167)
-FRIPP- Creative Commons License 2012.04.06 0 0 167

Szia.

 

Én használom a 4/200-at , 80%-ban az van a vázon , viszont ha a géped nem mér fényt a régi manuális objektívekkel akkor az újabb nehézséget okoz.

A precíz kézi élességállításhoz szükséges a viszonylag nagy és világos képet adó kereső de az autofókusz gyorsaságát igen sok gyakorlással tudod csak elérni.Viszont pontosabb lehetsz vele.Akciókról azért sokszor lemarad az ember.

Lehet hogy én eladnám a 18-105-öt és vennék fillérekért vadiúj 18-55 vr kitobit , abban a tartományban nem sok különbséget fogsz felfedezni , az is javítható szoftveresen.

Hozzá az 55-200vr egy teljesen jó vállasztás , az egy kiváló üveg az árához mérve.

Előzmény: Hooogy? (166)
Hooogy? Creative Commons License 2012.04.06 0 0 166

Üdvözletem !

 

Véleményt szeretnék kérni : VAN MÁR egy remek Nikon 18-105 AF-S - VR-em.

 

Szeretnék egy kissé hosszabb telét is (elég volna 200 mm-ig ).

 

Ha egy 55-200 -as VR-t veszek, akkor az 55-105 tartomány tulajdonképp felesleges.

 

Esetleg vehetnék egy régi manuálfókuszos 4/200-as fixet - de akkor se AF, se VR - viszont fixfókuszos lévén talán jobb a rajz, és olcsóbban meg lehet úszni.

 

(A "nagyok" pl: a "mai" hosszú gyújtótávolságú zoomok - pláne a "mai aranybetűs" hosszú gyútávú fixek sajnos számomra elérhetetlenek...)

 

Mit javasoltok ?

hildes Creative Commons License 2012.04.02 0 0 165

Sziasztok!

 

Van valakinek erről Sigma 70-200mm f/2.8 APO EX DG OS HSM tapasztalata? 

balazsfec Creative Commons License 2012.03.22 0 0 164

SZiasztok!
Nikon 70-300 AF G ED-in is van macro mód , mint a Sigma 70-300 DG obi nál VAgy a Nikonokon nincs?

Zoszi69 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 163

Próbálj, és amelyik jobban tetszik. Nekem Tamron van.

 

Előzmény: Menyus72 (162)
Menyus72 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 162

Esetleg Tami vagy Sigma, ha az olcsóbbakat nézzük?

Előzmény: Menyus72 (161)
Menyus72 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 161

Sziasztok!

Egyik ismerősöm alap zoomot keres D300-ra.

Kinézett egy Tamront http://www.220volt.hu/Tamron+AF+17-50mm+f+2.8+XR+SP+Di-II+LD+Asp+IF+VC+Nikon

Tudom nem egy Nikon 24-70 de nincs is annyija rá a büdzsében.

Kérdésem az lenne mit ajánlanátok ilyesmi árkategóriában?

Tudom, h kompromisszumos lesz, de vmizt vennie kellene.

elefi Creative Commons License 2012.03.16 0 0 160

Azok az objektivek amiket lehet es erdemes is egyaltalan konverterezni egy vagyonba kerulnek. Ha azokat kikohogod akkor a konverter es egy uj komolyabb vaz koltsege mar szinte semmiseg. Sajnos ez van, az objektiv a kritikus darab, nem a vaz elsosorban. AFS obikkal (szinte mind ilyen ami szoba johet) lesz AF-ed. 

Előzmény: forgopeti (154)
fejes.i Creative Commons License 2012.03.15 0 0 159

Jó objektívvel és 1,4 konverterrel még jó eredményt lehet kapni. A kétszerező már határozottan kompromisszum.

Előzmény: fotograbb (158)
fotograbb Creative Commons License 2012.03.15 0 0 158

D5000-esnek nincs ha jól vélem af  csavartengelye.

A Kenko kétszerezőm vitte az AF-S  obikat is.. 

Amúgy  csavarhajtása is volt..   Mindenképpen elektromos érintkezőkel keresd a

jelölteken..   Egyébként nem javaslom a konvertereket.. kényszerből csak csak,

de lágyabb rajzokat kapsz , mint nélküle  akármennyire rekeszelsz. 

Előzmény: forgopeti (154)
airdei Creative Commons License 2012.03.15 0 0 157

Azóta én is letettem róla.

Az általad említett obi számomra is szimpatikus, csak még egy kicsit drága!

Előzmény: Eyeball (155)
fejes.i Creative Commons License 2012.03.12 0 0 156

Milyen objektívvel és pontosan melyik konverter?

Előzmény: forgopeti (154)
Eyeball Creative Commons License 2012.01.14 0 0 155

- Inkább az újabb változatot vedd meg (24-120 f4 VRII.), az nagyságrendekkel jobb mint az elődje. Rajzban sztem hozza a 24-70-es minőségét.

 

Üdv.

Előzmény: airdei (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!