Keresés

Részletes keresés

airdei Creative Commons License 2012.03.15 0 0 157

Azóta én is letettem róla.

Az általad említett obi számomra is szimpatikus, csak még egy kicsit drága!

Előzmény: Eyeball (155)
fejes.i Creative Commons License 2012.03.12 0 0 156

Milyen objektívvel és pontosan melyik konverter?

Előzmény: forgopeti (154)
Eyeball Creative Commons License 2012.01.14 0 0 155

- Inkább az újabb változatot vedd meg (24-120 f4 VRII.), az nagyságrendekkel jobb mint az elődje. Rajzban sztem hozza a 24-70-es minőségét.

 

Üdv.

Előzmény: airdei (91)
forgopeti Creative Commons License 2012.01.14 0 0 154

Sziasztok!

 

Nikon telekonvertert készülök venni egy D5000-es gépre és az érdekelne, hogy az automata fókusz ezzel is fog üzemelni vagy csak manuál lesz?

 

Köszönöm a válaszokat.

NikonMan Creative Commons License 2011.12.28 0 0 153

Általánosan igaz, de a Sigma objektívek között is vannak jó obik, pl"EX" jelzéssel, igaz ezek fixek.

No meg a nagy tele és nagylátószögű tartományban, ami neküknk nikonban megfizethetetlen:) 

Előzmény: kocsi (147)
dovid Creative Commons License 2011.12.28 0 0 152

Sziasztok nem tudjátok hogy a ML-L3 távkioldó milyen távolságbol müködik?És nem tud valaki egy kulcsot adni a Capture NX2-höz?

Pertibi Creative Commons License 2011.06.29 0 0 151

Egy kérdés: 50mm f/1.4 vagy 35mm f/1.8? Rajzolatuk, összeszerelésük [habár tudom, hogy nem a legjobb minőség, hiszen mindekettő főként műanyag], képminőségük terén melyik a jobb objektív?

Átlalános célra használnám, a 18-55mm és az 55-200mm-es kitobik mellett felüdülés lenne egy ilyen objektív, mind fényerő mind rajzolat szempontjából.

dembala78 Creative Commons License 2011.06.29 0 0 150

Szevasztok,

Van egy AF-S Nikkor 55-200 DX ED VR objektivem és Egy D70-nel használom. Kb. 2 éves. Újabban olyat vettem észre, hogy amikor fókuszál a gép (félig lenyomom az exponáló gombot) akkor a keresőben látom, hogy az egész kép odébbugrik egy kicsit. Új korában is csinálta ezt, de sokkal kevésbé, akkor alig észrevehetően. Mostanában nagyon feltűnő, erősen érzékelhető, hogy a kép szabály szerűen odébb megy a keresőben balról jobb felfele amikor fókuszálok. A fókusz OK. Ez csak abban az esetben áll fent, ha a VR funkció BE van kapcsolva. Kikapcsolt VR mellett simán fókuszál, nem ugrik a kép.

 

A kérdés az lenne, hogy ez normális-e, illetve mi történhetett az objektívvel, lehet-e javítani szerintetek. A képek amiket csinál azok jók. Nem látni semmi gondot rajta, illetve jó lenne tudni mit keressek, de első ránézésre rendben vannak.

 

Van ötletetek?

Előre is kössz a véleményeket.

hekitomi. Creative Commons License 2011.04.07 0 0 149

Köszönöm a válaszokat!Tehát türelem,és gyüjtés.Akkor nem "fizetek"rá.

Előzmény: [Goon] (148)
[Goon] Creative Commons License 2011.04.07 0 0 148

Nézd meg az Sigma 70-300 alternatívák tesztjeit és magadtól is rájössz. Ha ingyen van fogadd el végülis képeket ezzel is lehet készíteni, de ha fizetni kell érte akkor sokat nem szabad adni ért.

Előzmény: hekitomi. (146)
kocsi Creative Commons License 2011.04.07 0 0 147

sigma = tanulópénz

Előzmény: hekitomi. (146)
hekitomi. Creative Commons License 2011.04.07 0 0 146

Hanem mi?

Előzmény: [Goon] (145)
[Goon] Creative Commons License 2011.04.07 0 0 145

nem a VR hiánya lesz a gyenge pont!

Előzmény: hekitomi. (144)
hekitomi. Creative Commons License 2011.04.07 0 0 144

Sziasztok.Tanácsot szeretnék kérni.Képminőség tekintetében sokat vesztek ha VR obi

helyett olyannal fotózok amiben nincs kép stabilizátor?Kapnék egy Sigma 70-300 mm es

obit ami jóval olcsóbb mintegy hasonló Nikon VR.Érdemes belevágni?Vagy még gyüjtsek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

nord Creative Commons License 2011.03.22 0 0 143
Jó.
Előzmény: NatalieVanilla (142)
NatalieVanilla Creative Commons License 2011.03.22 0 0 142

Mi a vélemény a Nikon AF 35mm f/2 D-ről?

y3k Creative Commons License 2011.03.19 0 0 141

Igy 5 ev utan, szerintem egesz occson:)

Előzmény: mpaczy (140)
mpaczy Creative Commons License 2011.03.19 0 0 140

Mennyiért adja ezeket?

Előzmény: rátót (-)
atone71 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 139
Bocs az off miatt. Eladó egy Nikkor 24mm f2.8 AIS manual focus optika. Szép, karcmentes, megkímélt állapotban van. Ára 55 ezer forint. Alku van. Érdeklődni a 70 540 3697 telefonszámon lehet.
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.01.07 0 0 138
Na oké, de hol tart a projektorok felbontása?

1024x768 az, ami általánosan elterjedt. Ez a D3x felbontásának 1/30-ad része.

Mostanában kezdtek elterjedni a FullHD-s projektorok, olyan 300 körül már lehet kapni. Ez ma a csúcs, és ez is 1/12-ed része a D3x-nek, de még egy D300-nak is 1/6-od része.

Egyszerűen itt még nincs miről beszélni.

Ha a film vs. digit úgy nézed, hogy a kivetítés lehetőségével együtt, mint módszert, mint megoldást, akkor igen, a filmnek előnye van.

Ha azonban kizárólag elektronikus megjelenés vagy nyomdai szempontból, akkor a digi elhúzott.
Előzmény: képfaragó (137)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 137
Az elérhető részletgazdagság tekintetében én is a D3x - kisfilm párosításra gondoltam. Ez dia esetében hasonló lehet. A filmmel sokkal nehezebb dolgozni. Aggódni kell a fotólabor miatt is. Időrabló a szkennelés. Ha viszont diavetítőbe teszed a diát, annak a projektor a közelébe sem jöhet.
Filmet ma már inkább csak akkor használok, ha magamnak fényképezek. Ha pedig filmet használok, akkor inkább rollfilmet.
600-as tele? Ahhoz már kell egy kis tapasztalat. Az erdőben sétálva pedig nekem a 6000 is kevés lenne.
Előzmény: DIE_ROBOTER (136)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.01.07 0 0 136
Én kifejezetten a kisfilmes nega vs. D3x-re gondoltam. Ott szerintem már nincs miről beszélni.

Nagyobb méretek az más tészta. De arra meg nincs 600-as (eq.) tele. :D
Előzmény: képfaragó (135)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 135
A 120-as roll is, vagy még inkább a 220-as. Fantasztikus látni amikor a 20 kockás (6x7), másfél méteres dia kijön a laborból. És nem kell aggódni, hogy egyszer, de előbb utóbb összedől a winchester. Az viszont tény, hogy nem sokat szabad tévedni az expóval, mondhatnám hogy 1/3 fényértéket sem. A fekete fehér is szép tud lenni, és jól kezelhető. Csak azok a fránya porszemek ne lennének. A szines nega valóban problémás. Elveszett mögüle a nagyítógépes fotólabor. Szkennelve meg nekem már nem lett az igazi. Hát ez egy kicsit off lett már, de talán érdekes.
Előzmény: DIE_ROBOTER (134)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.01.07 0 0 134
120-as roll?
Előzmény: képfaragó (132)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 133
De hiányzik, csak nem tudok rá megoldást.
Előzmény: -FRIPP- (130)
képfaragó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 132
Szia, üdvözöllek.
Már engem is magával rántott a digi kényelme. Egy-két titkos rollfilmes gépem azért ha nem is munka céljából de még használatban maradt.
Előzmény: DIE_ROBOTER (127)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.01.07 0 0 130
A mai napon ez igaz , de holnap a kisebb méretű pixel minősége / részletgazdagsága biztosan eléri a mostani akármilyen méretűét.
Nincs fizikai/fejlesztéstechnológiai és semmilyen korlát.Az a kérdés hol nyerünk kielégülést a képeinket szemlélve , én itt , Te ott , pbuzerátor sehol.
Persze , a méret számít de mindig lesz nagyobb :).
Feltételezem , fotóztál közép vagy nagy formátumú filmes géppel(én nem ).
Az a minőség nem hiányzik digiten ?
Előzmény: képfaragó (123)
madgie Creative Commons License 2010.01.07 0 0 129
Écsük így is, ha már a tényfékezőgyártók is helytelenül használják :)
Előzmény: DIE_ROBOTER (128)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.01.07 0 0 128
ISO az anyám kínja. ASA
Előzmény: DIE_ROBOTER (127)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.01.07 0 0 127
A filmes méretet és a nagy érzékenységet is definiálni kellene.

Mert egy 50-es profi dia lehet még mindig tartja a helyét a D3x-szel szemben felbontásilag. Ennek használhatósága azonban igen korlátozott.

De az ISO200 nem nagy érzékenység. És egy ISO200-as profi színes negatív nem versenyképes a D3x-szel, gyakorlatilag semmilyen szempontból.
Előzmény: képfaragó (125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!