Üdvözlöm az idelátogatót! Ezen a fórumon szeretném azon motorokat bemutatni, melyeket egy helyre fixen letelepítve használtak elődeink. Azért hoztam létre ezt a topikot, hogy kötetlenül beszélgessünk mindazokkal akiket ez a téma érdekel vagy netán gyűjtéssel s restaurálással kívánnak foglalkozni.
Egy Deutz a Nagyszénás és Orosháza között félúton.Mellette dinnyét árulnak a gazdái.Működő képes állapotban van a tulaj szerint,és van rajta egy hóeke is.
Tényleg nagyon szép darab, haverjaim szavaival élve: "csuma gyári" .
Csabi! Ma adtam fel a csomagot, csak arra kérlek hogy a felbontásnál ne alkalmazz éles kést, tapétavágót, mert ha sérül, akkor mit sem ér az egész. Inkább a dobozt szedd szét. Ja meg azé szoljá amikor odaért.
Csere alap volt egy szivattyúra.Ő hozta ezt meindítottuk, aztán vitte a beindított szivattyút. Így tudtuk hogy mindkettő üzemel.no meg némi szines papírt is adott még hozzá:)
Agregátort hajtott 1500/perces fordulatú. kb 20 üzemórát ment. Még a blombák rajta vannak a csavarokon elöl.Tehát bontatlan. szeptemberben valószínű ott lesz Halason.:)
Igen látom alakul kár hogy a kupak rézből van,vasból eredetibb lenne.mit ad isten pakolászok a műhelyben és a kezembe akadt egy kitöltetlen eredeti MEB réz adattábla:-) vérnyomás hogy áll Tibi bácsi:-)
Köszönöm az információt!Azt tudja-e hogy milyen az olajozása és hogy a szabályzója röpsúlyos vagy golyós mint a deutz motoroké? Na ha megvételre kerül úgyis belenézek,még egy ilyen baklövést nem követek el,hogy kívülről ítélem meg a jóságát.
No,majd megnézem a képeid között.Én is boschnak néztem,azon kevés képeken amik vannak róla hátulról fényképezve.Ahány motort láttam,annyiféle bosch mágnes volt rajtuk.Körmös meghajtása van,így bármi rárakható,Szerintem a gyári ugyanolyan volt rajtuk mint a benzines deutzokon.
Üdv. Van itt nálam jelben egy cseh ROBOT típusú petróleummotor.Szeretném kérdezni milyen fajta mágnes volt azokon gyárilag?és milyen a motor belső felépítése,kenés meg esetleg henger méret a 3 és 5 lovas érdekelne konkrétan. Ha kapok róla fotókat azt megosztom a fórumozókkal,érdekessége hogy egy hofherr morzsolón van rajta ami állítólag extra jó állapotban van.Majd meglátjuk!
Szeretettel várunk mindenkit augusztus 7-én, a Kemencei Erdei Múzeumvasúton rendezendő Kisvasúti Napon. A programokban járműbemutató valamint veterán Ikarus és Csepel járművek találkozója is szerepel. Részletek itt: http://kisvasut.hu/view_cikk.php?id=1130